Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 16:03:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 4  (Прочетена 159098 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: ноември 20, 2008, 12:42:22 »

Аз сварявам картофите в едни зеленчуков бульон.След това пасирам картофите с миксер да станат на пюре.Добавям постепенно от бульона докато получа нужната гъстота.Добавям 1 заквасена сметана и връщам за малко на котлона.Понякога добавям и топено сирене.По  принцип аз картофената супата я комбинирам с различни неща картофено-спаначена ,картофено-тиквена ,картофено -лучена.Сервирам с крутони и парченца запържен бекон.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: ноември 20, 2008, 12:44:20 »

Много благодаря момичета за рецептите сега ще си направя една, че съм умряла от глад.А я да ви питам може ли да не слагам сметана или прясно мляко, че налли постя и ми е противо показно в момента.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: ноември 20, 2008, 13:03:13 »

Ами просто я пропускаш сметаната.Хубаво е тогава ако постите разрешават малко масло или олио.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: ноември 20, 2008, 13:06:45 »

Олио може, но не и масло и не може запържено, но аз не спазвам всичко на 100%. :offtopic:В смисъл, че запържвам някой неща, иначе нищо произлезнало от животно.А и часта с въздаржанието в леглото я пропускам  blush
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: ноември 20, 2008, 13:14:47 »

Ами олиото може да го сложиш при варенето на картофките.И после съвсем малко като пасираш картофите.
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: ноември 20, 2008, 13:28:20 »

gucci ето и няколко идейки за телешко Yes

Винен кебап

    * 1 кг свинско, телешко или говеждо месо от ябълката, бута, шола или плешката
    * 1/2 ч.ч. (100 мл) мазнина
    * 4-5 глави (250 г) кромид лук
    * 1 бр. (50 г) моркови
    * 1/2 глава (30 г) целина
    * 1 с.л. (20 г) доматено пюре
    * 1 с.л. (10 г) брашно
    * 1 ч.л. (5 г) червен пипер
    * 1 ч.ч. (200 мл) вино
    * 1-2 бр. дафинов лист
    * 5-6 зърна черен пипер
    * сол
    * магданоз


Месото се почиства от костите и се нарязва на малки парчета, след което се задушава в мазнината заедно със ситно нарязания лук и нарязаните на кубчета целина и моркови. Когато омекнат месото и зеленчукът, се прибавят доматеното пюре, брашното и червеният пипер. Ястието се залива с бульона от костите (или гореща вода) и виното, посолява се и се оставя да ври на тих огън заедно с дафиновия лист и черния пипер. След свалянето му от огъня се поръсва със ситно нарязания магданоз.
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: ноември 20, 2008, 13:29:51 »

Гювеч с ориз и месо

    * 750 г свинско, телешко или овнешко месо
    * 1 ч.ч. (200 г) ориз
    * 1 глава (50 г) кромид лук
    * 1/2 ч.ч. (100 мл) растително масло
    * 5-6 бр. (500 г) домати
    * сол
    * черен пипер


 Месото се нарязва на парчета, посолява се и се поставя в пръстен гювеч или тавичка заедно с мазнината. Пече се в средно силна фурна, като от време на време се разбърква. Когато месото се зачерви и поомекне, се прибавя ситно нарязаният лук, а малко по-късно се слагат доматите, обелени и нарязани на дребно. Полученият сос се разрежда с 3 ч.ч. топла вода и в него се слага почистеният и измит ориз. Гювечът се изважда от фурната, преди оризът да е поел всичката вода. Поръсва се с черния пипер и се покрива с кърпа, за да се задуши оризът.

Гювечът става много по-вкусен, когато месото е тлъсто. Тогава се взема 900 г месо и не се прибавя мазнина.

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: ноември 20, 2008, 14:01:08 »

Гери аз направих гювеч с телешко снощи.
Стана добре поне мъжа го хареса.
Първо сварих телешкото с черен пипер и дафинов лист.След това в дълбока тава(нямам глинен гювеч за съжаление) запържих лук, след което сипах част от бульона и сложих, нарязани картофи, чушка и полу-готовото месо.Когато почти стана готово прибавих и малко бурканче със зелен боб и доматен сос.Ако нямам такова под ръка слагам всякякъв вид зеленчуци намиращи се в къщи още с картофите.Сложих и от на Магги зеленчуците и го оставих да се запече.

Аз да благодаря пак за крем супите ви момичета аз я направих картофено-гъбена, че имам едни гъби тук дето само им се кумя.Мисля и крутони да сложа накрая, че обичам.
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: ноември 20, 2008, 14:12:48 »

Току що извадих милинките yahoo
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: ноември 21, 2008, 14:21:42 »

Majcheto надявам се милинките да са ви харесали и кажи ти как ги направи. blum
А за тези които постят - никога не съм правила по време на пости, защото постя обикновенно около 20 дни, а тези Коледните май ще ги направя и по кратки НО ползвам една сметана, на която пише че е изцяло растителна - така че става за тези дни. Освен това съм запичала ястия с растителен кашкавал, защото суров много не ми допада. Ако се сетя още нещо ще пиша. Сега отивам да си видя ребърцата с ориз защото вече миришат smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: ноември 22, 2008, 12:00:44 »

Май сте спрели да готвите.Ето аз какво сготвих днес за закуска

снощи вечеряхме баничка

и една салатка от карчелизирани бейби лукчета

Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: ноември 22, 2008, 12:02:14 »

За утре съм планирала милинките на Дарлинг за закуска.
винен кебап с телешко на Майчето за обяд
и цедено кисело мляко с плодове за вечеря
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: ноември 22, 2008, 12:04:26 »

Малеее Гучи,както съм прегладняла и направо ми потекоха лигичките shok
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: ноември 22, 2008, 12:12:54 »

Геренце,я дай рецептата за лукчетата tease
Аз днес няма да готвя,имаме спагети за вечеря,а на обед ще ядем навън blush. А за утре не знам pleasantry сигурно риба ще ядем Girl_hide
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: ноември 22, 2008, 12:17:34 »

Ами купуваш си малки лукчета.Ние в нашия край им викаме Балучка а тука във Варна им казват Арпаджик.Но да не са от най дребните.Чистят се лукчетата-голяма е играчка.Трябва да оставиш отгоре крайчето на лукчето-при тези лукчета то е бяло след като ги обелиш за да не се разпаднат.Слагаш олио в тенджерка и ги позадушаваш.Като са полу готови слагаш около две лъжици захар и бъркаш от време на време за да се кармелизират.То и сосчето което се е отделило е едно такова карамелено.Стават много вкусни но не трябва де прекалява с хапването защото си е тежка храна.

Аз много се притеснявам за милинките щото съм много скарана с месенето и по принцип ползвам готово тесто като правя пици или мекици.Така че Майче и всички дето месите сте ми големи фаворити.
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines