Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 00:52:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените покани!!! част 4  (Прочетена 201319 пъти)
 
Mila_
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: февруари 20, 2009, 13:00:15 »

Картона, не е много дебел и не е гладък. Печатах на един престарял мастилено-струен принтер вкъщи и си стана супер - нито се размаза, не е и прекъснато някъде, много се притеснявах и аз за това, но се получи good
Единствено ме притеснява сега как ще го нагъна равномерно, но още не съм стигнала до там  pardon

За прегъването ще ти дам една идея:) питай в някоя рекламна агенция или печатница имат едни машинки,
 нещо като гилотина, коята не реже картона, а само го притиска и прави ръб, по който много по лесно ще се прегъне:) Предполагам, че няма да е мног скъпо Wink

Ето намерих и на картинка това което се мъчех да обясня Wink


* RC261externp.jpg (19.23 KB, 224x157 - видяно 3245 пъти.)
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: февруари 20, 2009, 13:06:32 »

Аз съм виждала такава машинка, но само режеща такава. Може да потърся и прегъваща.
Сега се сещам, че в домашни условия може и както skylife е обяснила за разрезите - с линийка  pardon
Активен
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: февруари 20, 2009, 13:30:02 »

Момичета, не съм ги виждала тези перфоратори, но не може ли да му видиш сметката и да го ползваш с повече внимание и в средата на страницата. Имам предвид да махнеш пластмасовата (предполагам) част и само с резача и основата да дупчиш където искаш?
Да, аз също си мислех за нещо такова, ама ще взема да го счупя и край. Освен това ми се вижда, че дори и да махна пластмасовата част, металната е непрекъсната и няма да мога да го разделя. Ето го какво представлява:



Няма ли някоя съфорумка, която има такъв перфоратор, да го принесе в жертва, та да знаем и ние какво да правим crazy. Аз не се осмелявам Girl_hide.
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: февруари 20, 2009, 13:45:55 »

 Да, за съжаление са ги правили като за самозащита или някаква още по-военна цел. Мислех си, че са били по-пестеливи на метал.
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: февруари 20, 2009, 14:30:06 »

О, покажи, че ми е интересно. А текстът добре ли стана на картона, защото аз като питах в "Слънчоглед" дали може да се печата направо на картона, който си харесах, казаха, че май не ставало. Може би зависи колко е дебел картонът, знам ли.


Мила, само да кажа. Аз имам такова перфораторче, но е от по-малките. Моето е бая кекаво и картон НЕ перфорира. Единственото, което успява е обикновен лист за принтер. Не зная как ще е с по-големите перфоратори от същия тип, но 1-во опитай дали изобщо ще успее да го сдупчи  картона и тогава взимай повечко от него. smile

Усмих!
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: февруари 20, 2009, 14:50:28 »

Enigma, аз съм правила макети на най-различни неща едно време във старата ми работа и съм правила още по-малки и по-сложни дупки в хартии и картони. Има специални ножчета, подобни на макетни, но малко като скалпел, с които или режеш на ръка, ако си някакъв бесен майстор и ръката ти не трепва, или очертаваш предметче от нещо здраво - метал или пластмаса, все едно с молив очертаваш шаблон. Може би и с хирургически скалпел става, не знам. Но наистина, естетически ефект от тези дупчици ще има само, ако са в средата, а ако са близо до ръба може дори да се смачка или скъса поканата, според мен.

Не знам колко струва щанца за такъв формат. Но ако имаш поне едни 100 бройки, да ги дадеш на щанцьор си е съвсем разумно, по принцип.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: февруари 20, 2009, 15:20:39 »

Показвам принципно с какво трябва да се прави, има в e-bay, но е само това...т.е. няма хубаво сърце (това се води funky), а това е леееко криво от едната страна...


* 234a_35.JPG (8.54 KB, 300x225 - видяно 3201 пъти.)
Активен
tatitt
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: февруари 20, 2009, 15:50:25 »

Аз имам голямо и малко перфораторче. Голямото успява да се справи с картон, ама му е трудничко де!

Да ви се оплача, голям зор се оказа намирането на пликове за покани! Искам тъмно кафеви от хубава хартия! Ей няма и няма!  beating.

Довечера ще пробвам да правя сама! Да видим!
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: февруари 20, 2009, 15:52:11 »

Направи си сама - вземи един плик, който те устройва като големина, форма и т.н., разпъни го, ползвай го за шаблон и си направи един от по- твърд картон, а този от твърдия картон позлвай за шаблон за твоите си пликове good
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: февруари 20, 2009, 20:22:54 »

Enigma, снимах поканата ни както е разпечатана и я качих в галерята си, но не се вижда много добре като е снимано така на изкуствена светлина. Утре пак ще снимам на дневна и ще ги сложа.
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #325 -: февруари 20, 2009, 21:56:12 »

Мога да ви дам мноооого информация за рязане, перфориране и т.н.
По отношение на разрезите, които коментирате за панделки съществуват и перфоратори за тази цел, но не зная дали в БГ се продават



Тази покана с лилавата панделка, която сте сложили имайте предвид, че не е ръчно рязана, а е щанцована. Разрези могат и да се правят на ръка, но наистина се изискват дълга практика, стабилна ръка, много търпение и резервна хартия, за да станат перфектни  girl_wink  Сърца могат да се перфорират ръчно и със зъмбичка, но едва ли в някой магазин ще намерите да се продава. Не мога да ви ориентирам за цени, виждала съм италиански комплекти с всевъзможни форми зъмби, слагат се на накрайници като писалка и се удря с чукче върху тях. По-големи размери се правят по поръчка понякога и в Турция. Знам, че не е евтино дори за големи фирми и обикновено се "избиват" с големи количества перфорирана продукция (примерно в обувното производство).

Перфораторчетата, които сте си купили би трябвало и да ви свършат работа, аз лично съм тествала такива и лесно се чупят.

Прецизно рязане с нож забравете да правите с макетен нож, те са изключително нестабилни и лесно се режат пръстчета. За прави линии използвайте метални линии, не пластмасови.
Аз лично режа с хирургичен скалпел, мога да режа дори без линия, но имам над 5 години опит зад гърба си и дори при мен не винаги се получава на 100 %. 

 Желая ви успехи! Няма невъзможни неща  smile
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: февруари 20, 2009, 22:26:59 »

 Oh my ... Violet - разгледах ти и сайта. Има срахотни неща Bravo
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #327 -: февруари 20, 2009, 23:19:17 »

 blush  skylife , благодаря ти!
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: февруари 20, 2009, 23:46:23 »

Oh my ... Violet - разгледах ти и сайта. Има срахотни неща Bravo
като ги видиш на живо изглеждат още по-готини  good
Активен
tatitt
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: февруари 21, 2009, 13:28:11 »

Направи си сама - вземи един плик, който те устройва като големина, форма и т.н., разпъни го, ползвай го за шаблон и си направи един от по- твърд картон, а този от твърдия картон позлвай за шаблон за твоите си пликове good
Шаблон си направих! Сега търся подходящата хартия!  give_rose Или .... тапет!

Относно машинките за прегъване - аз имам такава - много е удобна. Има ги в Офис 1.

Ще я снимам и покажа. Но не си споням цена - имам я от преди!
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines