Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 00:57:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените покани!!! част 4  (Прочетена 201335 пъти)
 
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: февруари 20, 2009, 10:22:24 »

skylife, страхотна си. На големи листове излиза доста по-евтино, така че се надяваме на твоята помощ. Макар че аз смятам от 1 лист да направя две покани и горе-долу заедно с каличката, панделката, мънистата (не знам от къде точно ще намеря такива връхчета), надписването сметнах, че няма да излезе повече от лев и нещо на покана, което напълно ме устройва в сравнение с готови подобни... Наистина картонът е много ефектен и аз се влюбих в него от пръв поглед smile

За какви връхчета става въпрос??? А поканата е добре. Можеш да смениш цвета на калийката, ако искаш. Ти си ги намерила явно, но ги продават 144бр. за 12 лв, което си е на далавера...А можеш да пробваш с повече от една калийка, подредени на ралзлична височина като букетче и завързани с панделка... Какъв цвят ще ви е сватбата???
Активен
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: февруари 20, 2009, 11:09:53 »

Здравейте, момичета. Искам да попитам тези, които са имали такъв тип покана:



С какво са правили срезовете, от където излиза лентата? Аз ще си правя сама поканите, но се чудя как да стане по-прецизно, с макетно ножче може би. Приблизително колко лента отива за една покана?
И още нещо - купих си сърце перфоратор от "Слънчоглед", но може би както вече ви е известно с него не става да перфорира по средата на картичката, защото сърцата трябва да са на една страна. Ето така:



Мисълта ми беше да ми дадете вашият съвет как да постъпя. Дали да перфорирам сърцата по средата на поканата, но да са наобратно (приятелката ми каза, че така приличало на порта sarcastic), или да ги перфорирам долу и лентата да я завържа там? На снимката го има и този вариант help
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: февруари 20, 2009, 11:16:37 »

Ами дупките - да, с макетно ножче и линийка да си подпираш. Като се спреш на широчината на панделката - режеш колкото е широка и съвсееем малко отгоре, за да не се набира панделката...

Аз ти показвам един вариант на такава покана (малко е грозноват, ама) - т.е. дупчиш сърцата и ги лепиш отгоре, където си поискаш...а панделата може да си мине откъдето искаш. Знам, че не е същият ефект, ама е нещо...


* Picture 030.jpg (39.17 KB, 704x528 - видяно 372 пъти.)
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: февруари 20, 2009, 11:24:09 »

Енигма, и аз искам нещо подобно да направя моите. Проблема при мен е, че има напечатан текст и на сгънатите отпред части, та незнам точно как ще стане номера.
Иначе мисля разрезите за панделката да ги направя с много остро макетно ножче - надявам се да успея. Една друга съфорумка беше правила такива сама и ми беше писала как (Дяволинката или нещо такова й е ник-а, но вече ги няма в галерията й).
Та тя ми обясни следното - на гърба на поканата лентата върви отзад, има разрези точно на сгъвката - през тях лентата влиза от вътрешната страна, съответно се вижда през сърцата, после от разрезите точно след сърцата пак излиза отгоре, за да се завърже отпред. Дано съм успяла да обясня що-годе разбираемо.
Дължината предполагам зависи от това колко са ти големи поканите. Аз от 1лист А4 съм направила 2 и мисля, че по около 40см ще стигнат. Зависи и колко голяма искаш да е панделката отпред. Ако имаш вкъщи лента от подаръци или цветя може да пробваш и да видиш колко отива.
Иначе и аз незнам как се правят вътрените сърца, но при мен май ще има място само за по 1 - както си показала ти най-долу.
Накрая имам едно въпросче - каква е цената на този перфоратор?
Активен
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: февруари 20, 2009, 11:30:32 »

skylife, мислех си и за този вариант, но просто ефектът се губи. Целта ми беше да се вижда лентичката под сърцата, така ми харесва. А пък пандела вече си харесах, дори е същият цвят като на снимката (лилава), но на мен ми трябва цикламена girl_wink. Ще обмисля дали наистина да не направя перфорациите долу и там да минава лентата, дано само не е грозно. Аз днес мисля да ходя да си купувам картон и ще правя пробни покани.
bubka, при теб наистина е по-трудно, не знам как би могло да стане. Ако нямаше текст на определени места и там да перфорираш, но не знам. Трябва да пробваш. А иначе перфораторът е 8,70 лв. и е най-големият размер. Има и по-малки, ама те са вече наистина с лупа да ги гледаш. Те са към 4-5 лв.
Активен
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: февруари 20, 2009, 11:35:22 »

bubka, забравих да кажа, че те и моите покани така мисля да ги правя - по 2 покани от 1 картон А4 и от 1 паус А4 (защото ще ми е напечатан на паус текстът) - съответно за 4 покани. Малко объркано се изразих, дано ме разбра blush. При такива размери няма как да перфорираме по повече от едно сърце, то няма място, пък и би било грозно. Аз пак казвам, има и по-малки перфоратори, но са наистина доста малки. Ти си знаеш най-добре good.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: февруари 20, 2009, 11:43:48 »

Да, разбрах те много добре, наистина 1 сърце е достатъчно  good
А, на мен точно лилава панделка ми трябва, а нямам още купена. И имам още една дилема - дали да е сатенена или органзена панделката. Като че ли органзата, с кант която е по края, по-лесно ще заеме форма отпред, че е по-твърда  huhhuh.gif
Сега се сещам, че мога да ги направя по-надолу от средата - долу-горе където си показала тези на пробната си покана. Мисля, че ще има място  Girl_hide
Нашите иначе вече са напечатани, трябва само да се нарежат и оформят.
Хайде, ще показваме после  girl_wink
Активен
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: февруари 20, 2009, 12:02:41 »

Сега се сещам, че мога да ги направя по-надолу от средата - долу-горе където си показала тези на пробната си покана. Мисля, че ще има място  Girl_hide
Хаха, тя моята е една пробна покана funnytooth. А иначе и аз точно това се чудих и исках мнение от вас дали ще е добре, ако перфорацията бъде по-надолу. То става нещо съвсем различно от началния ми замисъл. Но какво пък, може и да се получи. А пък иначе аз се спрях на сатенената лента, защото с тази от органза ще ми прозира отдолу текстът и не ми се струва добре. А относно цветовете на поканата мисля картонът да е от този перленият, бял или екрю, а лентичката да е цикламена. Паусът ще го взема фигурален, но нещо, което да не е прекалено задължаващо и така. Дано се получи добре. А твоите покани какви цветове са? За панделката разбрах, че искаш лилава, но картонът бял ли ще бъде?
Активен
Mila_
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: февруари 20, 2009, 12:14:00 »

Да ви споделя и аз сега моят опит с поканите Wink

Оказа се че точно тези разрези стават доста трудно. Може и проблема да беше в картона, да е бил мн гладък, но разрезите ставаха мн дълги(сякаш като направиш необходимата дължина и след това се цепи още повече), Остана вариант без разрези и самата покана се издърпва без да се развързва панделката ( това се оказа според мен добро решение, защото в крайна сметка цялата красота на поканата е в панделката). И аз пробввах със сатенени ленти, но много бързо се развързваха и трудно се връзваха.

В галерията ми има няколко снимки на опитите ми:)

Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: февруари 20, 2009, 12:26:13 »

Моят картон е много бледо лилав, не много гладък - от Офис1 го взех в крайна сметка, може би е като за визитки - незнам. Напечатан е текста директно върху него - зададох го черен, но стана не точно черно, може би заради лилавия фон. Ще снимам и ще покажа, но не вярвам да се види разликата от снимката.

Мила_, може би наистина се е цепило заради това, че е бил твърде гладък  huhhuh.gif
Активен
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: февруари 20, 2009, 12:31:34 »

О, покажи, че ми е интересно. А текстът добре ли стана на картона, защото аз като питах в "Слънчоглед" дали може да се печата направо на картона, който си харесах, казаха, че май не ставало. Може би зависи колко е дебел картонът, знам ли.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: февруари 20, 2009, 12:37:56 »

Картона, не е много дебел и не е гладък. Печатах на един престарял мастилено-струен принтер вкъщи и си стана супер - нито се размаза, не е и прекъснато някъде, много се притеснявах и аз за това, но се получи good
Единствено ме притеснява сега как ще го нагъна равномерно, но още не съм стигнала до там  pardon
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: февруари 20, 2009, 12:40:26 »

За какви връхчета става въпрос??? А поканата е добре. Можеш да смениш цвета на калийката, ако искаш. Ти си ги намерила явно, но ги продават 144бр. за 12 лв, което си е на далавера...А можеш да пробваш с повече от една калийка, подредени на ралзлична височина като букетче и завързани с панделка... Какъв цвят ще ви е сватбата???
Става въпрос за тези мъниста на кордата. Преди две семици в Австрия ги намерих в един магазин, но се назландисах за 50 бр да дам над 2 евро, но смятам че и тук ще ги намеря. Иначе за калийки  гледах в интернет (10 бр - 1.20 лв ми предлагат) и намерих 2-3 магазина, в който ги продават, но не съм ходила, защото има много време до сватбата - 20. 09. 2009 smile А идеята на сватбата поне засега са калиите smile любимите ми цветя ...
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: февруари 20, 2009, 12:50:33 »

 Момичета, не съм ги виждала тези перфоратори, но не може ли да му видиш сметката и да го ползваш с повече внимание и в средата на страницата. Имам предвид да махнеш пластмасовата (предполагам) част и само с резача и основата да дупчиш където искаш? Или поне да обърнеш картинката за да може да надупчиш горната част на поканата и надолу да виси панделката върху самата покана, а не извън нея, както ще трябва да е, ако дупчиците са долу.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: февруари 20, 2009, 12:58:35 »

Мдааа - тези "корда с мъниста" ги продават. На снопчета и са дълги 20-30 см. Да - има ги по магазините (със сигурнсот знам един). Ама не знам колко струваха...
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines