Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 24, 2024, 01:00:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 3  (Прочетена 161622 пъти)
 
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: октомври 10, 2008, 14:53:07 »

даааааааааа   миксовете са супер...аз постоянно карам майка да ми пра6та че тука ги нямаме...за пълнените чу6ки наистина е много хубав...и за мусаката и всииките...обожавам ги аз  yahoo yahoo yahoo yahoo
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: октомври 10, 2008, 15:29:26 »

а аз м/у другото тази вечер мисля да направя дроб по селски...обожаваме го...

нарязвам много лук и няколко скилидки чесан (на вкус) слагам го е тенджера и леко го запуржвам с бяло вино...след това слагам и дробакойто предварително съм оставила малко да поседи в мед...( меда придава невероятен вкус  good )  и след като разбъркам няколко пъти слагам моркови зелена и червена чу6ка гъби, царевичка малко...и всичко което се сетя и имам в хладилника  blum и го оставям така за няколко мин. след което изсипвам всичко в тава и го слагам във фурната...накрая ако има нужда леко забра6нявам с бра6анце и става някакво страхотно изку6ение...подправките вече са на вкус...аз слагам черен и червен пипер, чубрица,уни сос малко на Маги подправка за пекано пиле на Пикантина( макар че не е пиле6ко ама няма значение...подправката е супер  smile ) и рдуги подправки каквито ви дойде на ума ...

Крайния резултат еееее.....  yahoo

веднъж исках да направя това в едно гйувече...ама голямо...и да го сложа на бавен огън във фурната за цяла вечер на бавен огън да си се прави...лелееее...аз сън не спах с това ядене...телефона ми бе6е навих през 1 час да ставам за6тото като я намаля много не си ври леко а си седи...идва и много слабо...маалко като я увелича и почва много а ври...и само ставах да го регулирам...сън не спах ама ако мога да ви опи6а какво стана после от яденетоооо  yahoo yahoo yahoo  бе6е невероятно...пак бих прежалила сън за да го направя...  girl_wink
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: октомври 10, 2008, 22:04:39 »

уф, мъжът ми толкова го обича, аз само като си помисля за дроб и мога да повърна .....

с мен няма шанс да му го сервирам за вечеря
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: октомври 12, 2008, 11:44:00 »

Ние днес ще сме на "голи сарми"  tease (по-скоро утре де, ама го готвя от днес,че утре съм на работа и няма кога  pardon ) чудя се само дали да не направя и един ориз със зеленчуци в микровълновата  scratch one-s head
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: октомври 12, 2008, 12:14:55 »

Снощи правих една солена торта и една италианска салата.Ако някой оска ще пусна рецепта.Иначе готвих и боб в гювеч и стана хубав като се има предвид че аз боб не ям а този го ядох.Правих и една картофена запеканка и печена тиква на фурна с мед захар и орехи.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: октомври 12, 2008, 13:53:44 »

Gucci, нали знаеш че аз съм фен на твоите рецепти, така че давай  blum И солената торта, и боба в гювеч и коремчетата от акула със сос, които беше споменала по-рано. А коремчета може ли да бъдат заменени с друго месо от акула, защото незная какво ще намеря.
Ние днес сме на пълнени с чушки, но със соева кайма и съм се приготвила за броколи и гъби със сметана (по отделно, но може и да ги смеся), а вчера правих и един сладкиш с ябълки - много е лесен и бърз а и мъжете в къщи го хареса.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: октомври 12, 2008, 17:49:21 »

Веднага ти давам рецептата.Трябва ти шунка,кашкавал ,варени картофи около килограм ,кисели краставички,сварени яйца 4-5,Половин кисело мляко половин майонеза и копър и магданоз нарязани на ситно маслини за украса.
Аз я редя в една алуминиева тавичка то тези за еднократна употреба които не са много дълбоки или в иенаграс тенджерка.Настъргвам ред варени картофи около 1см след това кисели краставички след това ред натрошено сирене след това яйце и после пак картофи и ред шунка ред яйце.Заливам със сместа от млякото и майонезата нарязания на ситно магданоз и копър.след като я залея отгоре настъргвам кашкавали и украсявам с маслините и листенца магданоз.Оставам около 1 част в хладилника и след това сервирам.Много е вкусна.


1пакет макарони мидички
3-4 кисели краставички
100гр шунка
1 голяма зелена ябълка
1/2 консерва царевица
1 майонеза
3-4суп.л кисело мляко
ситно нарязан магданоз
Италианската салата я правя по следния начин.Сварям половин пакет макарони от мидичките като форма.Нарязвам три четири краставички в зависимост от големината им,около сто грама шунка ,половин кофичка царевица ,една зелена ябълка.Прибавям макароните.В отделен съд разбивам майонезата с около три супени лъжици кисело мляко и обърквам с продуктите.Поръсвам с нарязан на ситно магданоз.Престоява окол половин-един час в хладилника преди консумация.


Боб-2 ч.ч
Морков-2 бр
Домати 2 малки бутилчици по 250 мл или една голяма
1 чушка по възможност сушена ако няма слагам прястна
1 бульонче на маги
1с.л брашно
2 глави лук/средни/
Масло половин пакетче.
Подправки-джоджен,риган,сушен копър,сушена целина,дивесил,Маги 10 зеленчука

Боба в гювеч го правя по следния начин.Накисвам боба в вода са престои минимум 2-3 часа след това махам водата и наливам нова около 7-8 чаши .Нарязвам на ситно 2 моркова,1 глава лук ,полоин малка бутилка домати и бульона на Маги и ги слагам при боба.Варя около 30-40мин.Махам от котлона.В една тенджера слагам маслото да се разтопи и слагам другата глава лук.Като се задуши лука слагам 1-2 лъжици червен пипер и 1 лъжица брашно.Като се позапържат но да не изгорят слагам останалите доматите  /1 бутилка и половина/.Добавям подправките на око/горе долу по 1 супена лъжица.и оставам да се позапържи.Прехвърлям боба в гювеч.Водата от боба постепенно наливам при доматената смес и прибавям в гювеча при боба.Пека около 3-4 часа до готовност на боба.


Коремчетата от акула може да ги замениш с друга риба.Рибата се овалва в майонеза горчица копър подправката на Маги,чесън на прах,дивесил,сушен копър.Сместа за овалване се приготвя и рибата се овалва и се слага в тава и се пече.Става бързо и вкусно.

Айде да кажеш как са се получили.
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: октомври 12, 2008, 19:27:28 »

Гери,откъде ги вземаш тия коремчета от акула?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: октомври 12, 2008, 20:24:39 »

Ами от рибната борса ги взимам или от метро замразени.
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: октомври 12, 2008, 20:38:18 »

Ами от рибната борса ги взимам или от метро замразени.
Е,благодаря ти,Гери!Много ми допадна рецептата ти и мисля тези дни да я направя! give_rose
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: октомври 12, 2008, 20:54:19 »

Само да ти кажа че е хубаво да ги изкиснеш във вода с лимон една нощ или както Пламик беше предложила в мляко за да се махме мириса на риба.но за коремчетата кисненето е задължително и кожата се маха и се режат на жулиенчета.
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: октомври 12, 2008, 20:58:01 »

Само да ти кажа че е хубаво да ги изкиснеш във вода с лимон една нощ или както Пламик беше предложила в мляко за да се махме мириса на риба.но за коремчетата кисненето е задължително и кожата се маха и се режат на жулиенчета.
Ок,мила!А какво количество трябва да взема,забравих да те питам-за 4 човека? smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: октомври 13, 2008, 05:41:40 »

:offtopic:Гери,аз италианската салата я правя с шарените макарони и слагам и нарязан лук и грах и накрая слагам и чипс ама не от обикновеният,а от онзи твърдият  blush

Ние снощи бяхме на пил.пържоли и картофено пюре,а за десерт печени ябълки blush Днес ще съм само на пържолите Wink и някаква салатка tease
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #103 -: октомври 13, 2008, 07:56:09 »

А това е усуканица-ястие което направих в събота стана супер вкусно.Тестото беше меко и еластично .Ако някой иска рецептата ще я напиша, невероято е на вкус /слагат подправки кромид и сирене /
« Последна редакция: октомври 13, 2008, 07:58:37 от juji » Активен
Бебче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 914



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: октомври 13, 2008, 09:31:41 »

Жужи, давай рецепта! А задължително ще пробвам солената тора на Гери  blum
Аз след като не намерих фикс за огретен ( в няколко магазина проверих и в нито един го нямаше huhhuh.gif ) се отказах да правя огретен и вместо това правих картофи с ориз на фурна. Милото пък прави жълт фасул, но аз не го обичам nea Иначе хапвахме традиционна салатка домати и краставички + печена чушка и сирене Дунавия. А правих и едни измислени шоколадово-бисквитени топчета  tease
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines