Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 19, 2024, 07:26:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Здравословно и рационално хранене  (Прочетена 160687 пъти)
 
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: февруари 27, 2013, 23:33:39 »

Лично мен,този сайт ме накара да се замисля много за моето хранене и храненето на моето семейство. Дори седмица след като бях чела из сайта, отивайки да пазрим в супера,немога да реша какво да купя,на където и да посегна е нещо все вредно.Аз за много неща съм напълно съгласна с информацията в сайта.Но като цяло споделям мнението на Мири,че ако нещо е дошло от природата,т.е. си го взимаш от градината или от място където то естествено си расте -то не е вредно, а дори полезно,но същият този продукт е отглеждан в промишлени количества и блъскан с всякъкви буклуци,едва ли е много полезен.
Пример- яйцата в Лидл,Кауфланд или т.н. едва ли са много полезни имайки предвид,как са гледани самите животни.Тук (Германия) дават,че търсят лек за психическите болести от които се разболяват кокошките.Значи една майка,по време на бременността трябва да е спокойна да се храни добре,да не взима лекарства,защото всичко отива при детето,а кокошките са една върху друга,дават им само смески и антибиотици ,не стъпват на под,а на решетки,чистят им фекалиите 1 път на месец (дори и в БГ,по нови немски технологии  pleasantry).Представете си какъв стрес е за тях.
Давам пример с яйцата,но с месото е същото.Ако е пилешко,от  селска кокошка,според мен също е полезно да се яде,но купеното от магазина  nea
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #256 -: февруари 28, 2013, 16:39:45 »

По принцип винаги има за или против за всеки вид хранене...
Аз мисля, че всеки човек сам си избира начина на хранене, според убежденията си. А и всичко все пак е относително.
За мен вегетарианството е по-полезно, но приемам и другото становище.
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: март 06, 2013, 11:03:36 »

Аз също.Дори съзнавайки,че не е много полезно консумирам през ден ,два.
Аз да попитам за Елда и Киноа.Взела съм един пакет,незнам точно кое от двете,понеже е полски,а за първи път купувам.Като гарнитура или основно се яде? И още нещо за кафето- принципно след закуска ли трябва да се пие?Т.е. ако си правя фреш сутринта,първо него и после кафето ли?И още нещо ориз и картофи ... тук постоянно говорят колко са полезни картофите.Какво мислите само маркетинг и прости въглефидрати или наистина са полезни?
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #258 -: март 09, 2013, 17:46:27 »

matsinka, здравей! Елдата и киноата може да ги консумираш и като основно, но може и като гарнитура. Както ти харесва. Кафето може да пиеш по всяко време, но е по-добре сутрин след закуската. За ориза и картофите - ако ги консумираш в едно хранене, може да изключиш хляба в същото (хранене).
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: март 09, 2013, 18:28:36 »

киноата аз я готвя както се готви леща. Така ни е най-вкусна.
А за месото -за или против, аз съм си родена вегетарианка, дори миризмата не му понасям, така че не мога да се изкажа обективно. Мисля че всеки трябва да намери по интуиция и слушайки организма си ( и това което той изхвърля blum ), дали да яде месо или не. На мен нито ми понася, нито ми харесва, нито духовните практики, от които се интересувам го приемат. Но ако имам дете, което самО иска и посяга да си вземе, не бих го лишила. Всеки човек е отделна система- и енергийна и физическа. smile
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #260 -: март 12, 2013, 23:04:51 »

Аз киноата я варя и подправям с малко зехтин, няколко капки лимон и магданоз, както и сол. Добре върви с авокадо така.
Мъжът ми понякога пълни тиквички с киноа.
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: март 13, 2013, 10:18:43 »

Киноа може да се добавя и към салата от домати и магданоз. Става много приятна пролетна салата, след нея аз не хапвам основно, защото ме засища добре smile Като правя супа, вместо фиде, също слагам киноа, като разликата е, че я слагам по-рано от фидето. На киноата й трябват 15 - 18 мин, за да се свари.
Може да се сготви и със зеленчуци - като ориз със зеленчуци, само, че киноа  pardon
За елдата почти нищо не мога да кажа, не я използвам много често. Моя приятелка си прави кюфтенца от елда, ползва рецепта за кюфтенца от леща, но използва елда.
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #262 -: ноември 13, 2013, 12:09:23 »

Моето здравословно хранене се състои в това,че готвя.Гледаме почти да не ядем боклуци,бързи храни,чипсове и т.н.Сладко също рядко купуваме,но пък аз правя сладкиши,бисквити,торти и всякакви такива всяка седмица,така че и сладко не ни липсва,поне знам какво има вътре.Газирани неща не пия от много време,с изключение на някоя бира или сода от време на време blush
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: юни 08, 2014, 22:06:54 »

Въпреки, че отдавна никой не е писал в тази тема ми беше интересно да я прочета и се замислих при нас как е...Без месо не сядаме...мъжът ми постните неща ги яде за гарнитура. Малката и тя се научи на "сухо". Като сготвя нещо постно и се сърди къде е месото.  Иначе яденето върви задължително със салата, за съжаление малката и тук избира..само краставици, а зимата и правя от моркови...това яде. безалкохолно не пием, нито ракийка, нищо. Дори и чаша вино...Хлябът ни от години е пълнозърнест (истински), почти не пържа, а месата си ги купуваме на едро, от познати и проверени места. Ядем заешко, свинско, агнешко и пилешко. Гледам да ги редувам...а и много риба..и тримата я обичаме...Супите не са на почит, манджите и те не особенно...Аз прегрешавам с шоколад, малката също. Много обичаме места да ги печем с разни там мед, горчици, подправки ( не пикантни) не ползвам никакви готови бульони А и не купувам никакви колбаси. Мноого рядко да взема някакъв а, или луканка и то с етикет на който пише само св. месо, телешко и подправки. Без консерванти. Мога да пиша, ако някой иска да знае къде може да си купи такова.... и да си кажа право, не дебелеем. Дори аз, която ям много. Не че съм слаба, качих много през бременността, но и не качвам... На такова ядене все пак се ес едни 16 кг, но ми останаха още около 5, за които ми трябват и малко усилия...
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #264 -: юли 17, 2014, 11:28:20 »

.... и да си кажа право, не дебелеем. Дори аз, която ям много. Не че съм слаба, качих много през бременността, но и не качвам...

Когато се консумират по-малко калории, отколкото се изразходват, човек не дебелее. Имате хубав режим на хранене. Поздравления, че поддържате хармонични фигури.  Wink
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines