Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 11:31:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как си избрахте подходяща дата за сватбата - част 2  (Прочетена 125358 пъти)
 
nonnita
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166

I'll be there till the end...


« Отговор #210 -: март 16, 2011, 13:27:09 »

Ние пък подходихме нетрадиционно smile Моят годеник много обича датата 1 април, искаше да е тогава, за да е като първоаприлска шега  Wink Но се оказа, че не може да сключваме брак преди Великден. И така, аз просто избрах месец май- любимият ми месец и мое съдбовно число (5), и датата 13 (любимото число на моят фаталист smile ) Чак след това погледнах в календара и така, сега ще се омъжвам на петък 13-ти smile Не сме суеверни, дори мислим, че това ще е на късмет, а и като цяло петък е добър ден за сключване на брак според нумеролози, астролози други подобни...
Активен
Cardissimo
Любопитен
*
Пол: Мъж
Публикации: 25


Cardissimo


« Отговор #211 -: април 01, 2011, 09:53:11 »

Когато се разхождам из софия по точно такива дати 06.06  07.07 и т.н. виждам, че доста хора са суеверни и ораганизират сватбите си точно на тези дни, аз лично не съм привърженик на тази практика някакви дати да определят кога да се оженя. Но това си е мое мнение, 90% от моите познати не са спазвали тази "традиция" и всичко си е точно при тях. Да не кажа, че имам едни приятели, които бяха суеверни и направиха точно така и в крайна сметка се разделиха. Просто не го вярвам това за сватбите на тези дати всичко си зависи от хората  blum
Активен
Barborana
Сватбар
***
Публикации: 251



« Отговор #212 -: април 20, 2011, 16:18:13 »

Зачетох се и аз в темата.... smile Аз първоначално исках датата да е през август, но в последствие като започнахме да обикаляме ресторантите се оказа, че последните две съботи на август за заети и така отидохме на вариант 03.09. Цифрите ми харесаха, а и времето ще е подходящо - няма да е много горещо smile В последствие като се замислих, разбрах че съдбата ни е подтикнала към идеалната за нас дата, защото и двамата с любимия ми сме родени през септември и това си е нашия месец, 3 е хубаво число, а и сега четейки вашите разкази се сетих, че всъщност ние се запознахме през месец Септември в далечната 1998 г. tease   Oh my ... Е, станахме гаджета 4-5 години по-късно  heart blush
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: април 20, 2011, 16:28:48 »

Аз исках да се оженим през май или септември. Но тъй като май не съм в България ни остана септември. В началото си бяхме избрали 3ти, защото общата сума на 03.09.2011 е 7, което е и личното число на всеки един от нас. Но после се мама ни каза, че 17 също е хубава дата, защото е  Вяра, Надежда, Любов и така си остана  heart
Активен
fl0r1ta
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 61



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: юни 10, 2011, 15:29:06 »

И нашата дата е 03.09  smile Когато решихме да направим сватба аз я избрах,защото на милото родители са в Испания и само септември могат да си дойдат,а 3 защото се пада събота и аз много харесвам числото 3  give_rose
Активен
heruvimche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: юни 12, 2011, 13:39:37 »

Аз много се рових за разни символики, чак потънах в тях...  Oh my ... Исках да бъде или май, или септември, да бъде в петък или неделя, датата да бъде с интересна комбинация от цифри. И така се спряхме на 11 септември 2011 г. (11.09.11). Пък и съвпадна с планираният ми летен отпуск, който е последните две седмици на септември. Оказа се, че съвпада с трагедията в САЩ, но пък няма как да се съобразим с всичко...
Активен
armira
Любопитен
*
Публикации: 29


« Отговор #216 -: юни 15, 2011, 22:32:28 »

С мъжа ми ни върви все на три.Запознахме се трети месец,сгодихме се три месеца след това,и се оженихме три месеца по късно след годежа на трето число.Фотографа беше свободен точно тогава,ресторанта също..и така smile
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: юли 06, 2011, 13:36:58 »

Аз все още не съм избрала датата с годеника ми. Обмислям 3ти юни 2012 - неделя, а подписването да е бъде на 1ви юни - петък.
Активен
gothic_queen
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 453



Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: януари 14, 2012, 13:31:32 »

Ние пък си избрахме датата в Младоженския дом tease
Искаме само да подпишен,затова избрахме делничен ден-понеделник,датата е 20-и,защото и двамата сме родени на 20-о число и февруари,за да спазим 30-дневния срок между запазване на дата и подписване(запазихме си дата преди няколко дни) smile
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: януари 14, 2012, 15:25:20 »

Аз исках да е пролетна сватба, заради символиката и асоциациите, свързани с пролетта (пробуждане, романтика, ново начало), а и тогава има много пролетни цветя. Но не исках и да е много студено, затова се спряхме на месец май. Разгледахме съботите, и решихме, че ще е или на 5-ти, или на 26-ти. В крайна сметка окончателно решихме да е 26-ти. А подписването (понеже ще имаме изнесен ритуал)ще е на 16-ти - тогава връзката ни става на 6 години smile
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: януари 14, 2012, 16:01:36 »

smile Аз също исках да бъде пролетна, защото съм присъствала на юлси сватби и беше голямаа жега. Искахме да бъде на 23 април (годишнината ни), но не е почивен ден  pardon, а пък аз на 05 май имам имен ден smile и така решихме датата 05.05.2012г.   Сватбаааа
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: януари 14, 2012, 17:16:56 »

Ние сме на 08-12-2012  Bravo С милото започнахме връзката си на тази дата, но деня на сватбата е точно 5 години по-късно, тази година на същата дата милото ми подари и пръстена...Така че ще имаме нашата зимна приказка  yahoo
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: януари 27, 2012, 12:20:36 »

През септември, 2011г. имах много тежки държавни изпити. Единият от тях бях взела през юни, но останалите два не знаех дали ще успея да взема, а искахме да резрвираме по- бързо ресторанта и изобщо не ни се чакаше да минат. Направих сметка, че ако ме скъсат на някой изпит, следващите дати ще са през май и юни (винаги така ги слагат), като в края на юни обикновено се слага изпитът, който вече бях взела. По този начин избрахме като дата 30.06.2012г. За щастие всичко мина успешно и си взех изпитите. Не действахме спонатанно, а по- скоро по схема, но и на двамата датата много ни харесва. Така или иначе искахме сватба или през май, или през юни.
« Последна редакция: януари 27, 2012, 12:22:43 от sunset » Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: януари 27, 2012, 13:56:22 »

При нас датата не е избрана заради нещо специално. Искахме да е пролетта. Април са Цветница и Великден. После в края баща ми има рожден ден. Стигаме до май. smile На 5 не ни се искаше, защото нали 6 е почивен ден, понякога се сливат няколко почивни дни, а в рода ни има много иманници. Та годишнината ни щеше все да минава с някой друг празник. След 17-18 май вече започват баловете и е голяма лудница, а юни вече ми се струва топло, а и аз на 12 юни имам рожден ден. Не исках сватбата да се свързва с друг празник, исках да си има специална дата за самата нея. След всички тези сметки един ден, казвам на милото: "Искаш ли на 12 май да е сватбата"? И на него датата му хареса и така започнахме подготовката.
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: януари 27, 2012, 14:04:22 »

Пре нас водещото беше, че искахме да е през лятото и да е в събота и понеже юли и двамата имаме изпити остана юли... не сме го планирали да има съвпадение просто 07 ни харесва като число ии така юли месец и стана 07.07. smile
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines