Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 01:21:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как си избрахте подходяща дата за сватбата - част 2  (Прочетена 125276 пъти)
 
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: февруари 12, 2009, 10:51:35 »

Абе хората си пускат отпуски и болнични за какво ли не (може би не всички, но повечето), ТАКА, ЧЕ НЯМА МЯСТО ЗА ПАНИКА yahoo  yahoo  yahoo
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: февруари 19, 2009, 17:01:22 »

Такааа, да ви кажа, ако не сте видели новината - днес е прегласувано и дните 1-6 май ще са почивни. 25 април и 9 май са съботите, на които ще се отработва.
Това решение е взето в следствие оплакване от страна на тур операторите  pleasantry забележете моля ви се.
Ето линкче: http://dnes.dir.bg/2009/02/19/news4026944.html
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: февруари 19, 2009, 23:00:09 »

Аз пък сега като гледах новините  pardon и казаха- ще се почива от 1-ви до 6-ти, и 4-ти и 5-ти  ще се отработват на 16 и 30 май
Активен
Kosio
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #108 -: март 30, 2009, 10:42:49 »

Предварително се извинявам но се налага да се намеся в тази дискусия smile така и аз съм харесал датата 09.09.2009 по-простата причина че, девятката е моето число никой не ми го е казал но така си го чувствам.
Искам да попитам какво от това като е сряда който има желание да присъства да си взме отпуск болнични почивен ден и т.н Току що се скарах с половинката на тази тема датата е перфектна даже има свободни часове та нали това си е моят ден трябва ли и на на него да се съобразявам с други хора не е ли по редно те да се съобразят с мен?
Ще се радвам на какавито и да е мнения по темата.
Пък от друга гледна точка си мисля че, който трябва ще дойде аман от излишни хора  прятели ,колеги и подобни на родители примерно ? crazy
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: март 30, 2009, 11:43:52 »

ми едни приятели бяха тръгнали на 14 октомври и сватбата беше на 14 октомври нищо, че беше вторник smile е беше малко сложно с гостите, но пък да това си е вашия ден и вие решавате smile
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: март 30, 2009, 12:36:34 »

Kosio, по принцип си прав и според мен - трябва да направите сватбата когато вие си желаете. Единственото нещо, с което трябва да се съобразите е желанието на двама ви - това го казвам, във връзка с това, че приятелката ти може би не желае да е делничен ден (поне така разбирам от думите ти)- защото това е Вашия ден, не Твоя или Нейния. Родителите - искат, не искат ще се съобразят с вас, дори да не им харесва много.
За гостите - единствено може да е неудобен делничния ден за хората, които не са от града на сватбата. На тях най-вероятно ще им трябва повече от 1 почивен ден. Останалите - ами при добро желание, все ще намерят начин. В най-лошия случай, при вечерна сватба, ще дойдат след работа направо в ресторанта.

Но, най-напред се разберете вие двамата - другите ще се нагодят спрямо вас! Успех от мен!
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: март 30, 2009, 12:38:15 »

Пък от друга гледна точка си мисля че, който трябва ще дойде аман от излишни хора  прятели ,колеги и подобни на родители примерно ? crazy
Аз съм съгласна с теб good Още повече, че и аз точно на тази дата исках да е нашата сватба. И аз смятам, че на този ден поне могат да се съобразят с вас хората, въпреки че както и да го погледнеш е в средата на работната седмица и за повечето няма да е много удобно. В крайна сметка аз се отказах от датата, но натежа много и това, че исках изнесен ритуал на открито, а пусто, много ме е страх, че тогава може да вали. Но още тайничко си съжалявам малко и ми е мъчно.
Активен
grahovaprincesa
Професор
****
Публикации: 352


« Отговор #112 -: март 31, 2009, 15:12:18 »

Ние си избрахме просто така датата - 20.06.
И когато отидохме вече след Нова година да резервираме ресторант се оказа, че тази дата е вече заета от друга сватба!!!  shok
И ни предложиха 13.06!
Много мислихме с милото дали да е на 13 число. Но се решихме и сега изобщо не съжалявам!!!
започвайки приготовленията ми направи впечатление, че всички са свободни за тази дата - и DJ и видео и фото и в ритуалния дом няма никой записан....... Изобщо всичко!!!  Yes
Май фаталната дата не се нрави на много хора  blum
Та така! Сега се чувстваме като най-значимите хора за този ден!!!  yahoo
Активен
antoinette
Ентусиаст
**
Публикации: 125


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: март 31, 2009, 15:33:12 »

Аз вчера разбрах, че 16-ти май ще е работен ден  girl_impossible Надявам се всички да успеят да си вземат отпуска  scratch one-s head
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: март 31, 2009, 15:47:40 »

Явно тя нас ни избра - аз исках 1 май
после се спряхме на 3 май
а поради изчакването на едни роднини от чужбина - се реши да е 10 май...
И така! good
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: март 31, 2009, 16:04:03 »

запишете се в списъка на булките от софия за да знаем на кого кога да честитим  good
Активен
bubetodve
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: март 31, 2009, 16:25:02 »

Ние искахме да е на 2-ри май... по един руски калкулатор за най-подходяща дата за 2-мата, 2-ри май беше подходящ и за 2ма ни... пък и се пада събота... перфектно....
Обаче в последствие говорихме със свеки и тя каза, че на брат му на милото сватбата е била на тази дата. А жената е починала и брат му е вдовец... сега си има друга жена нали, но снимките им още си стоят по секцията.... тъжна история, да не ви развалям настроението... Та.... е някак крайно неподходящо да сме на тази дата.... за това решихме на 9-ти да я направим, тогава пък баба му на Жоро /която работи в черква/ каза, че събота се пада ден за починалите... ходило се на гробища и не било подходящо.... за това при нас остана 10-ти. Искахме да е май, защото най-добрата приятелка на Жоро се връщаше от път по това време.... тя се върна по-рано де... ама вече е късно за смяна... всичко е уговорено и капарирано.... пък и поканите са поръчани.... няма как да сменяме... ще си истанем без този тъй важен гост smile
Та така с нашата датичка.
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: март 31, 2009, 17:14:17 »

а ние много се бяхме шашнали с избора на дата (особено аз), четейки всякакви щуротии за подходящи и неподходящи дати, месеци и незнам какво още!  crazy Знаехме само, че искаме да е лятото.
Накрая решихме така- милото има рожден ден на 4 юни, после имаме още няколко роднини рожденици през юни,аз имам рожден ден на 28 юли, на 15 август имам имен ден и до 15 септември няма празници. Видя ни се много време и си заплюхме 30 август  Party time Сватбаааа weddingday
Активен
bobsyn
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40


« Отговор #118 -: март 31, 2009, 23:16:39 »

Ние искахме да е през май, но пък ограничените финанси налагат ограничения във всичко. Понеже не можем да поканим всички приятели в ресторанта ги каним на хижа  smile. А пък там си е хубаво да си повече от ден ... и така 1.05 - официален празник, почивен ден и е петък. През деня в ресторанта вечерта на хижа(според новите почивни дни през месеца, май ще изкараме почти медена седмичка с компания чак до 6-ти  yahoo ).
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #119 -: април 01, 2009, 00:26:59 »

Това с хижата е жестока идея!  Bravo

Имали хора, които не са имали предварително избрана дата? Виждами се странно- за самата мен не  еприсъщо, но не искам да определяме предварително дата. Искам като отидем и си изберем ресторант да видим кои са им възможностите и така да определим нашият ден. Някак си денят сам да си дойде. Странно ли е? Единственото, което е като ограничение е да е от май до септември. други месеци не искам.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines