Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 06:12:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как си избрахте подходяща дата за сватбата - част 2  (Прочетена 125305 пъти)
 
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: април 01, 2009, 13:51:56 »

Според мен не е много странно. След като се отказах от любимата ми дата 09.09 ми беше общо взето все едно. Приятелят ми предложи 07.08 и аз се съгласих, ползвахме тази дата за ориентир, но бяхме готови да я променим ако ресторанта, който харесаме е зает тогава.
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: април 03, 2009, 23:04:40 »

Murche, много се радвам, че вашата сватба ще е на 15.08. Предполагам че знаеш, че това е една прекрасна дата. Аз също исках нашата сватба да е на 15 - ти, обаче докато роднините се съвземат и решат да отидат да резервират местата за ресторанта, вече го бяха взели. Умрях си яд и толкова плаках като разбрах, че едва ли не бях загубила близък. Но какво да се прави... Живот.
Пожелавам ти твоята сватбичка да мине перфектно. Wink
Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: април 04, 2009, 13:55:07 »

princesata9 Много благодаря за пожеланияти и да ти се връща. И аз много се радвам за датата, въпреки, че когато я избирахем въобще не се бяхме сетили какъв празник е. Просто харесахме ресторанта, искахме да е август, ама не да е края и не да е началото и......си стана 15ти. И като казахме на бъдещия ми свекър датата той се сети за празника. Аз пък се притесних дали ще може и да ни венчаят в църквата, че на тази дата има голяма служба. Ама нали сватбата ми ще е вечерна и това се уреди
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: април 05, 2009, 16:10:22 »

Да, и аз питах предварително в църквата и от там ми заявиха че ако е вечерна няма проблем.
Обаче лошото е за тези, които искат да се венчаят от 2-ри до 14-ти, защото тогава не се правят венчавки, че е забранено. Даже ние мислехме да е на 8 мисля, че се пада, но ни пратиха да искаме разрешения от Пловдивския Владика. Обаче не. Те си държат на това
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: април 07, 2009, 10:07:46 »

Това с хижата е жестока идея!  Bravo

Имали хора, които не са имали предварително избрана дата? Виждами се странно- за самата мен не  еприсъщо, но не искам да определяме предварително дата. Искам като отидем и си изберем ресторант да видим кои са им възможностите и така да определим нашият ден. Някак си денят сам да си дойде. Странно ли е? Единственото, което е като ограничение е да е от май до септември. други месеци не искам.
При нас беше така.
Бяхме решили да е през май, отидохме в ресторанта, който бяхме избрали, оттам ни казаха че 16 и 23 са свободните дати, ние отначало искахме 16 тъй като все още не знаехме, че ще бъда работен, но като чухме за 23 Yes
Изобщо не се надявах, тъй като в този ресторант се организират балове и направо не можах да повярвам, че 23 е останала свободна дата и така 23.05.09 ми прозвуча мнооого добре Wink
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #125 -: април 07, 2009, 10:11:38 »

 Offtopic Понеже доста пъти чувам, че се сменят дати в последствие - губите ли си капарото?

А за нашата дата се спряхме на втората половина на август, но не този... cray чак догодина  cray и да е някоя събота, че иначе ще е сложно за повечето гости.
Активен
alekscheto
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: април 07, 2009, 10:33:33 »

 new user
Здравейте и от мен, ние също имахме една дата още миналата година си я бяхме избрали 03 май 2009
поради причината че после има много почивни дни, нали сега казват че е по хубаво да сключиш брак в неделя. Та отидох аз до хотела да си запазя дата, и тъй като аз съм като всички останали жени и всичко е от значение исках изнесен ритуал, но ми казаха че май месец е абсурд, не са си озелинили градината и ала абал. Аз се ядосах, фръцнах се и си тръгнах. Но тъй като в Пловдив ресторанта на х-л Ленинград ни харесва най-много и сме решили че ще е там на 30 март се върнахме да запазваме нова дата и се оказа че единствената свободна дата до края на октомври е 19 юли, и така просто нямах избор, но и не съжелявам аз не вярвам в такива нумерологии и ала бала.
Така че момичета когато тогава, според мен всичко е въпрос на съдба!
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: април 11, 2009, 10:35:44 »

6 ти септември- денят на съединението!
Активен
rosi09
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: април 11, 2009, 11:13:48 »

Нашата дата я избрахме малко комично...  blush  Просто никак не обичам четни цифри... А любимите ми месеци са май и юли, затова просто взех календара и казах на милото: "През следващата година (2009) имаш 4 възможности да се ожениш за мен" и му изброих четирите нечетни съботи през двата месеца. Тогава той каза 25.07.09... беше отдавна и беше по скоро на шега, но така и остана и тогава ще е сватбата ни! (А имаме годишнина на 21.07, ама като не се пада събота.... не става  NO )
Активен
lady_in_love
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 837


Blinded by love


Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: април 11, 2009, 11:52:19 »

Хайде и аз да споделя,как си избрахме дата.Първоначално а зисках на 08.08.09,оказа с еобаче ,че тогава не може да се венчаем,заради постите,после решихме на 19.09.2009,защото дата ни хареса и накрая се спряхме на 23.08.09,защото сватбата ни ще е в градина и ни се стори,че 19.09.,вече ще е доста рискова за градина,и поради тази причина ще се оженим на 23.08.09г.,не е датата,която точно желаех,но какво пък толкова,все пак е важното да има сватба,а не точно кога.
Активен
fifi```
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: април 11, 2009, 11:57:19 »

Ние не умувахме много много...
Първо искахме да е пролетта - началото на лятото, но решихме, че няма да се справим толкова скоро и минахме на план "Б" - края на лятото. Една сутрин Иван ми звъни и ме пита- "Искаш ли да се оженим на твоя рожден ден"  smile, аз се съгласих, но после поразмислихме, че се пада в петък и решихме да е а следващия ден  yahoo
Активен
HaT
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: април 11, 2009, 16:44:19 »

Нашата сватба ще е на 15.08. Избрахме я с милото понеже на тази дата се целунахме за първи път а на 16-ти тръгнахме, понеже е Неделя се пърнахме на датата на първата целувка. Тогава ще ни бъде и първата целувка като семейство.  danceg
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: април 11, 2009, 18:02:37 »

Бяхме се събрали на вечеря с родителите уж да обсъдим датата за сватбата и цяла вечер сладки приказки,а за датата нищоооооо.Споглеждахме се с мойто мило на няколко пъти,обаче никой нищо.След известно време си отворих календара в телефона и гласно пред всички заявих, че датата ще бъде 27 юни 2009г. smile По принцип си мислехме да е тогава,когато не е станало много горещо,но.........май месец балове,така че това е нашата дата girl_wink
Активен
tuf4o
Любопитен
*
Публикации: 23


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: април 14, 2009, 15:40:37 »

 Bravo
Като чета всички писания по повод деня за сватбата, нали и за да не остана по-назад, реших и аз да споделя smile Първоначлно приятеля ми искаше да е през септември, защото той е роден тогава, но често през септември е доста студено sad затова аз предложих август - хем да имаме време да се справим с подготовката, хем да е все още лято smile т.е. да има надежда, че ще е топличко. Понеже на 15.08  е сватбата на моя приятелка, на която ържа много и искам да присъства на моята сватба се спряхме на две дати - 02.08.2009, като резервен вариант - 30.08.2009. Държим на неделята, защото всички правят сватби в събота и е лудница. Оказа се, че от 01.08 до 15.08 не може да се сключват църковни бракове, заради постите и така остана 30.08.09, пък и тогава и двамата имаме имен ден smile Голям смях настана в църквата като отидохме да капарираме (Александър и Александра на Александровден). Късмет е концертът на Мадона на 29-ти и в повечето ресторанти тази дата беше свободна, дори в нашия ресторант една двойка беше отложила сватбата си за по-късно, усетили се хората за концерта и сменили датата, та спокойно си избрахме ресторант smilesmile Изобщо всичко е супер  *YAHOO*остава само времето да е хубаво, да си купим халки, да си намерим хубави и удобни дрешки с моето Слънце, да поканим официално гостите си и те да дойдат и .....   shok лелеееееееее още колко  работа ни чака ..... Oh my ... време е да се захващам smile
Пжелавам на всички сватбеният им ден да бъде мнооооооого слънчев (в пряк и преносен смисъл) smile     
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: април 14, 2009, 16:12:06 »

Айде и аз да се разпиша в тази темичка. Още преди да заговорим за дата за сватбата, винаги съм искала да се омъжа през пролетта през май, само че милото не беше много ентусиазиран от тази идея - бум на сватби заради великденските пости, много празници, рождените дни на двамата .... Тъй като официално тръгнахме на 22.09 решихме, че ще гледаме да е около тази дата. Сватбата ни принципно беше запланувана да е миналата година, но нещата с намирането на жилище се позабавиха, та сватбата остана на заден план. Слава богу миналото лято всичко около апартамента се нареди. Тази година 22.09 е почивен ден, но трябваше сватбата да е дневна и се отказахме, но решихме - 20.09.2009. Само чаках да кажат дали 21.09 ще е почивен ден и когато разбрах вече всичко беше решено. В края на януари запазихме ресторанта и тогава казахме официално на родителите ни. Вече е запазен и час в ритуалната зала smile
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines