Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 23:13:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как си избрахте подходяща дата за сватбата - част 2  (Прочетена 125188 пъти)
 
milata84
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 70



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: ноември 27, 2008, 12:11:21 »

Kiski , аз съм избрала 7ми юни неделя. Искаме да е в неделя нашата сватба. Какво мислиш за датата, аз доста изчетох по форумите , в някакви календари лунни....и вече спрях да се сдухвам. Всичко ще е ок good
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #46 -: ноември 27, 2008, 12:13:51 »

за мен датите са или 6 юни,20 юни и 18 юли
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: ноември 27, 2008, 12:15:32 »

Ние пък мислихме за месец март, но се оказа че са пости тогава и не може венчавки. Видяхме кога е Великден 2009 (мисля 19 април) и решихме сватбата да е през май месец. Аз много бях харесала датата 01.05.2009 (петък - почивен ден), но всички взеха да ме питат защо петък... Тогава решихме да е 03.05.2009 (неделя), но се оказа че част от роднините ни от Канада няма да успеят за тази дата... Айде пак мислене... И вече окончателно се спряхме на 10.05.2009 (неделя). Не искахме да е последните седмици на май месец, защото тогава са баловете и става ужасна блъсканица в града. А през юни, доколкото зная на 06.06.2009 е Задушница... После 20.06 не ми допада, на 27.06 имам рожден ден... Всъщност не ща юни smile Решихме си 10 май и каквото - такова.  yahoo

п.п. отделно на 10 май моята най-стара и най-най приятелка има рожден ден, така че ще споделяме още повече емоции заедно
« Последна редакция: ноември 27, 2008, 12:17:37 от elean » Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #48 -: ноември 27, 2008, 12:17:57 »

оле щом 6 юни е задушница и нашта отпада!
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: ноември 27, 2008, 12:21:26 »

Гале, и моята сватба ще е на 6 юни, и ще имаме църковен брак, но след 16.00 часа..църквата разрешава, макар че е задушница. всичко е опира до възприятието:)
Успех в избора на дати give_rose
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: ноември 27, 2008, 12:25:57 »

да, в църквата казаха че края на "църковния ден" се счита след 16 или 16,30 - не запомних ... И след този час може венчавка на задушница например... Тъй че споко. good
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #51 -: ноември 27, 2008, 12:28:41 »

нашата сватба ще е в бургас а ние живеем в софия и ще ни трудничка малко организацията и ще трябва да се пита в църквата явно първо и по скоро
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: ноември 27, 2008, 12:35:48 »

milata84 , по отношение на църковния брак с тази дата не би трябвало да имаш проблеми  good

galeto ,  20 юни го дават в църковния календар празник на  Св. преподобни Наум Охридски, Св. мъченик Пин (Бисер). Св. свещеномъченик Методий, епископ Патарски.
Аз винаги съм си мислила, че е хубаво, когато бракът съвпада с някой църковен празник  good Не може само, ако е пост - преди Великден, Коледа и Богородичния пост - от 01.08 до 15.08 или Задушница.

Момичета, предлагам ви да не се сдухвате с тези луни, вибрации и т.н. Може и да има нещо вярно, ама никога не можеш да съобразиш всичко, за да намериш идеалната дата.
И аз повярвах в нумерологията след сватбата, защото позна, че сватбеният ни ден ще е пълен с гафове, ама като го прочетох преди сватбата - мъничко съмнение се прокрадна у мен, дали няма нещо вярно, но си казах - така или иначе нямам друга възможност да си сменям датата, каквото е такова, така че всичко е Божа работа!

Не задълбавайте в тези неща, мислете позитивно, настройте се, че това си е вашата дата и всичко ще е ок. Защото както казва една съфорумка smiling rain - като мислиш какво би могло да се обърка и най-големите ти страхове се сбъдват. Затова избирайте датата без много умуване и четене на излишни работи.

Единствените фактори, с които според мен трябва да се съобразите при избора на дата, са:

1) Сезона, през който искате да е сватбата ви
2) Кога е разрешен църковен брак, ако искате такъв
3) Кои са свободни дати в гражданското и ресторантите, към които сте се насочили
4) Ще имат ли възможност най-близките ви хора да присъстват на тази дата (примерно, ако са в чужбина, както беше при мен)


Оттам нататък - всичко е Божа работа. Докато се нагласят тези обстоятелства и ето, датата сама ви е избрала, а не вие нея smile, както обичам да казвам smile
Дано съм го систематизирала достатъчно добре!  blush
« Последна редакция: ноември 27, 2008, 12:37:29 от Kiksi » Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #53 -: ноември 27, 2008, 12:44:31 »

кикси,много си мила!благодаря че помагаш!а това 20.06 означава че може така ли?тези двете-6 и 20 ме влудяват вече!!!но какво да се прави трябва да мисля за тези детайли защото колкото време да има аз ще съм на 500 километра от мястото на сватбата и трябва да съм готова за самата организация!
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: ноември 27, 2008, 12:49:33 »

elean , това според мен си е вашата дата, защото тя ви е "избрала" - така са се наредили обстоятелствата! smile

За Задушница и аз така знам, а нали повечето сватби са вечерни и затова реших, че няма проблем, понеже така или иначе вероятно ще е след 16:00 ч.

galeto , няма проблем за помощта, радвам се, че съм ти от полза!  give_rose За 20.06 може, доколкото съм запозната, нищо, че е църковен празник, това не пречи, стига да не в пост.

И аз съм от Бургас  danceg и това малко усложнява нещата при теб, защото в Гражданското в Бургас записват 3 месеца преди датата на сватбата (в други градове не е така).
А ти датата трябва да си я избрала по-рано, особено, че има голям проблем с ресторантите в Бургас.

Та моят съвет е - отиваш в църквата, в която искаш да питаш може ли на тази дата.
Ако може - в момента, в който ти кажат, че могат да те запишат, се записвай (часа можеш да го сменяш после, важното е датата да е по-рано запазена).
Оттам тръгваш по ресторантите и който харесаш и е свободен за тази дата - го запазваш.
Нищо, че в гражданското няма да си се записала, другите неща са по-важни.

Накрая, като дойде денят, в който остават 3 месеца за сватбата, отиваш в 08:30 сутрината на "Вардар", за да си първа  blum и си записваш час и дата в гражданското за датата, която искаш.

Така, че не умувай много, а тръгвай да проверяваш за твоите си датички по църквите, ако се окаже, че и за 3-те дати може, ще имате време да поумувате, докато проучите и с ресторантите какво е положението и кои дати са свободни.  good

Дано имаш възможност да дойдеш за 2-3 дни до Бургас и да ги свършиш тези работи и така да изберете датичката си най-накрая!
Активен
du6eva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148


nie sme du6etata


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: ноември 27, 2008, 12:58:09 »

ние се омъжех ме на 01.09.2007г
избрах ме си я двамата с душето
Но това което гоказва kiksi е вярно
1) Сезона, през който искате да е сватбата ви
2) Кога е разрешен църковен брак, ако искате такъв
3) Кои са свободни дати в гражданското и ресторантите, към които сте се насочили
4) Ще имат ли възможност най-близките ви хора да присъстват на тази дата (примерно, ако са в чужбина, както беше при мен)

успех навсички избере те си най- подходящата датичка за вас good
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #56 -: ноември 27, 2008, 12:58:59 »

ох,много ти благодаря!имах нужда ат съвети!радвам се че има хора като теб,които се опитват да помогнат!
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: ноември 27, 2008, 13:06:05 »

galeto , нямаш проблеми, миличка! Като се сетя при мен какви драми бяха с избора на дата sad ... и затова с каквото мога, ще гледам да помагам! smile
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #58 -: ноември 27, 2008, 13:11:23 »

 *INLOVE*а от твоита снимка виждам че е била страхотна сватба!много красиви цветя!къде ви беше?
Активен
mili4ka
Регистриран

Публикации: 3



« Отговор #59 -: ноември 28, 2008, 12:11:34 »

И ние си бяхме избрали 6.06.2009.Било хубаво да е на четна дата,четен месец, само годината не е четна,ама няма да чакам толкова,я! Отидохме да си записваме час отрано,защото като видях колко искана дата е и се притесних да не свършат местата. И там ни казаха,че било задушница и сигурно ще ни венчаят в църква,но не било хубаво от 3 задушници в годината ние точно едната да изберем.А следващата събота е 13,което някак си не звучи добре.Та в крайна сметка се записахме за 20.06. и с много от вас ще празнуваме заедно!
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines