Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 12:20:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бургас - 2 част  (Прочетена 164990 пъти)
 
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: август 05, 2008, 17:07:30 »

 Offtopic Ех, аз ако бях на Точко веднага се обръщам и заставам в позиция "нисък старт", нямаше да имам търпение за баровете и кръчмите lol

Ей, Наденце, мерси, че ни накара да се почувстваме с "едни гърди напред" пред варненките Wink, то като гледам май все сме от една кръвна група в бургаската тема  DANCE, от местния климат ще е нещо сигурно ..lol

А за Ритуалната - ако я видиш на живо, сигурно няма да мислиш така, ама нали ни е една, не като в София да има избор и някои не се впечатляват, други като мен - се възмущават, въпрос на избор в крайна сметка. Хайде, спирам вече да я дъвча, че определено Точко вече го отказах от сватба, какво ли си вика горкия: "Боже, ако ми се падне някоя такава, дето 3 месеца да ми надува главата за Ритуалната зала и да ме вържат - няма да се оженя" lol  laugh sarcastic
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: август 05, 2008, 17:17:17 »

Кикси, ритуалът има смисъл, когато се изпълнява от човек, който е посветен на действието, който обрича с думи преминали от ума през сърцето, и чак тогава изречени, и който представлява някакъв автентичен авторитет. Никаква клетва, изречена пред държавен служител на "държавицата", за която говориш, не смятам за значима. Що се отнася до църковния ритуал - пак може да попаднеш на "човек", който само да ти маркира събитието и никаква достолепна обстановка, няма да спести липсата на душа в обреда. По отношение на църквите бих могла да споря с теб дали Бог стои само между стените им или може да благослови брака на всяко място под небето. Въпреки, че църквите са свещено място, не то напълва обреда, а свещенослужителя, който с думите си призовава духът да съедини душите на мъжът и жената, обрекли се един на друг. Както знаеш свещенослужители могат и изпълняват ритуали извън сградата на храма и венчанието не от вчера се прави и на открито и за разлика от "изнесения" театър дубликат на реалното действие, тайнството венчание се извършва само веднъж, пък било то и на лодка в морето. Моето мнение обаче си е лично и се надявам да няма засегнати.  

Понякога имам чувството, че си завършила културология, дали познах?

За клетвата си много права всъщност - точно това имах предвид - "от ума към сърцето", не че иначе не идва от сърцето, но "авторитетът", за който говориш не е задължително да се отъждествява с гласа на твоето сърце.
А "държавицата" - явно не одобряваш националния ми нихилизъм, но пред някой неща човек просто не може да си затвори очите.
За венчавката - зависи от гледната точка, това е моята, иначе съм съгласна, че винаги можеш да случиш на "бездушно" водене на ритуала, но за мен атмосферата на тайнството се преживява в храма - и това го казвам аз, която съм против каноните, много съм се възмущавала от Българската православна църква в някои отношения, допълнила съм собствената си вяра и с нещо от много от другите религии.

Не се засягам от мнението ти, естествено - дори се радвам, че някой може да разсъждава толкова "дълбоко", защото понякога и аз минавам на подобна вълна smile
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: август 05, 2008, 17:41:55 »

Кикси, ти какво работиш, душа , какви са тия нощни смени, дето ги даваш  crazy crazy crazy
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #243 -: август 05, 2008, 19:02:40 »

Леле, колко сте изписали, а аз нямам никакво време да чета.  Само ми се мярна из редовете, че пак ще се срещате.
Мооооля да ме изчакате  Плачещо момиче, прибирам се средата на другата седмица. Няколко дни в Бургас, после няколко дни в София и после пак Бургас. Та си мислех да анонсирам една среща за края на август, ама ако много бързате, може да се срещнете и сега, а който е навит и още веднъж, когато и аз ще мога да се появя.

Сега се връщам в темата да чета по-подробно и да докладвам какви съм ги свършила.
Активен
smiling rain
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 175


Magic everywhere


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: август 05, 2008, 20:06:04 »

Кикси, всъщност нищо културно няма в мене, още повече щом пиша надъхани постове smile
Просто покрай това комерсиализиране на "брачното производство" и покрай тази външна символика и формална ритуалност, покрай безкрайното тичане и уреждане на перфектния ден, човек понякога губи главния смисъл - че си намерил Човека, и че един период приключва, за да започне нов.
Край на философстването, още повече, че КПД-то на форума пада от такива  Offtopic blush
Активен
cvetulka
Новак
*
Публикации: 18



« Отговор #245 -: август 05, 2008, 21:03:23 »

А знаете ли колко струва изнесената церемония в някоя агенция? Не се бях сетила за наши си клетви, но ми прозвуча много добре girl_wink
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #246 -: август 05, 2008, 21:24:39 »

Момичета, изнесения ритуал в Созопол струва само 100 лв, съвсем истински е, без предварително подписване. Записаха ми час още февруари, след това юни го променихме, без никакъв проблем и злобни забелезки от страна на дамата, която ще ни жени.
Каза, че за изнесен ритуал има по-дълга версия на ритуала, около 20 мин, предложи ни да я видим, но ние искаме изненада. Каза, че няма проблем да си разменяме клетви и там всякакви работи. Ходи навсякъде дето й кажат, така че народе женете се в Созопол, т.с. брачното ще е издадено от община Созопол. Сигурно ако викнете жената в морската градина и там ще ви ожени.
Активен
cvetulka
Новак
*
Публикации: 18



« Отговор #247 -: август 06, 2008, 07:08:31 »

А в Бургас дали ще дойдат? blush pardon Нямам претенции от къде ще ми е издаден акта за брак good Но ми се струва, че имат някакви ограничения за това до къде са им валидни служебните задължения, т.е. на коя територия.... nea Дали ако е на територията на друга община са валидни?
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: август 06, 2008, 09:55:39 »

cvetulka, ако ще сключваш брак в Бургас, от Созопол не могат да дойдат.

KlaraFina , аз лично мога да почакам. Все пак идеята е да се съберем и да се видим всички. Но както кажат останалите.

 smiling rain , думите ти са много прави. Само искам да допълня, че не само свещеника е важен. Църковния брак не е мода, а много добре премислен акт. Този брак се сключва със сърцата. Поне за мен е така.

ina_lemon , къде ми избега мамче? То не че аз се вясвам много, но ще се радвам ако имаш път насам, за едно кафе с тебе и Точко. А как свикнах с името Точко и незнам дали няма да продължа и като се появи.  tease laugh
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #249 -: август 06, 2008, 18:42:00 »

Накрая и аз реших да докладвам... ох, от къде да започна  crazy
Рокля имам от отдавна, само трябва да я подкъся и реших да е в бутика на АЗ и Ти. Още не съм решила дали ще имам було, чудя се. Ако е кофти времето, така добре ще ми дойде на голата гърбинка.
Вчера избрах прическа, че то мойто никъде го няма. Предния път отидох на фризьор с 19 снимки, то да пробваш, да пробваш, ама чак пък толкова. Сега поне знам какво искам. Работата е там, че прическата ми фаворит е от списание и не мога да кача снимка.
В понеделник имам урок по сватбен грим при гримьор на Make up store, ако ме научи да се гримирам сама - супер, ако не, отивам при гримьор.
Изпрах и букет, или нещо приблизително поне. Ще закача няколко снимки в галерията ми. Ориентирала съм се в екрю-оранжевата гама.
Младоженека е готов без колана - черен костюм, бяла риза, светло сиви елек и фишу. Последните ще турна в галерията също.

Организацията...
Нещото, което абсолютно не исках да става, да ме взимат от хотела, май ще стане. Бяхме ангажирали цяла гигантска къща в Лозенец, за едно такова голямо взимане, ама на родата от София, Лозенец се вижда много далече и неудобно. Да, ама аз от 2500 км разтояние, толкова мога да уредя.
Това, което сега искам е при мен в хотела да дойдат само младоженека с кумувете, но понеже знам колко това прословуто взимане означава за родителите на приятеля ми, мисля, че и те ще присъстват.

Церемонията ще е на руините, от вчера обмислям и план Б в случай на лошo време.
След много умуване, реших, че на ритуалната маса ще има само чашите с налято шампанско, пръстените (още не знам в какво) и някакв букет, по-нисък, може би. Шампанското хич не ме интересува, дори и няма да го видя, камо ли да го украсявам. Мислех да го сложа в кофа с лед, ама като видях колко са големи тия кофи, а и кофата трябва да седи в табла, тя ще заеме цялото пространство на масата.

Мислим да имаме две фотосесии, преди ислед ритуала, с различни фотографи. Днес получих потвърждение от втория фотограф и съм на 7-то небе от щастие.

Ресторанта... много е хубав. Може би ще ни е малко тясно, но като не мога да броя, така ще е.
Цвета на сватбата ще е оранжев, цветята гербери. Трябва да се уговоря изрично с декораторката, че не искам от тези ужасни икебани с три гербера и останалото трева за пълнеж. Искам съвсем неаранжирани, дебели букети само от гербери.
Ще имаме калъфи на столовете с оранжеви панделки. По масите както казах букети и свещници, които не съм виждала. В момента майсторя табелките за масите (няма да имаме тейбъл картички за всеки, на гостите ще им се посочи маса и сами ще си избират до кого да седнат).
Менюто почти сме го избрали. Мислим да имаме рибно предястие и пилешко вретено като основно.
Алкохолът ще е в кани и гарафи с етикетчета, завързани на гърлата. Струва ми се по-стилно от бутилките, от друга страна не съм ги виждала, дано ми харесат.

Леле, колко изписах...ама това е в най-общи линий.
 
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #250 -: август 06, 2008, 21:23:57 »

KlaraFina, кога е твоята сватба?
Активен
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: август 07, 2008, 08:23:44 »

KlaraFina,

Сега видях снимките в галерията ти! Ама, има наистина страхотни неща.  yea
Халките са направо суперскиии  Bravo. От бяло злато са, нали?
И чашите са много сладурски. Как обичам такива изчистени и стилни неща!  Girl_hide
И елекът на младоженеца ееее 6 точки! Victory
Всичко мн ми харесва.
А в кой ресторант ще е сватбата?
« Последна редакция: август 07, 2008, 08:25:27 от didda » Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: август 07, 2008, 11:59:19 »

Намерих време и аз да се разпиша малко за подготовката на нашата сватба. Колкото повече наближава толкова повече откачам ...  *crazy*Аз съм си готова отдавна - роклята ми е готова от около месец от "Аз и ти" , седи си при майка, от тях си взех и обувчиците и чантата. Купих си и бижута на Сваровски - колие + обец, които много си харесвам  danceg. Сега имам голям проблем с прическата , по точно с диадемата , която искам , а не мога да намеря sad Дадох 45 лв за една коронка , която се оказа , че въобще не пасва на прическата , която съм си избрала , фризьорката ми щеше да ме убие , че съм избързала и сега си търся нещо подходящо , което да е като диадема , не като корона , но не намирам нищо което да ми хареса crazy
Чакам си поканите , дано да дойдат другата седмица , че доста закъсняхме. Трябваше да чакаме разрешение от общината , което стана направо историческо... От Мирена много ми помогнаха в това отношение, човека се зае изцяло с това и ни издейства разрешение за провеждането на изнесения ритуал в Морската градина на паметника на Моряците  Bravo Тази седмица избирам подаръчета за гостите от "Аз и ти" , но още не мога да се спра твърдо на нещо... Какви ли не идеи имах , но отпаднаха тъй като не ми се занимава а и нямам нужното време... Доволна съм , че си намерих малка шаферка , ще имам и две големи , които щяха да се избият , докато изберат цвят за роклите си :girl_impossible:Накрая се спряха на златно, а мен ме устройва перфектно, тъй като украсата ми ще е в златно и бяло, а акцент ще са сърцата. Зад булчинската маса ще има голямо светещо сърце, поканите са със сърца, на чашите също и така без да съм го мислила сърцата станаха основен елемент heart Халките също сме си ги взели отдавна от бяло и жълто злато, доста масивни, такива , каквито си представях. И така днес продължавам да си търся диадема за косата , която да се върже с прическата ми , та дано успея тия дни, че вече ми писна blum
Активен
eko
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



« Отговор #253 -: август 07, 2008, 13:00:32 »

Здравей Klarafina,

Извинявам се, че малко на никъде се намесвам в темата, но случайно попаднах на поста ти.
Само искам да те поздравя за всичко, което си измислила за сватбата. Много стилно и изискано звучи.
А на мен оранжево и гербери са ми любими цвят и цветя. И моята сватба беше така.
http://www.getmarriedbg.com/gallery/ekodelyan/displayimage.php?album=25&pos=421
Табелките ти също са станали супер, само според мен наистина трябва да подбереш от една гама двата цвята оранжево. Само с 2-3 нюанса разлика.

Ще стане много изискана и красива сватба.
Успех и ще очаквам снимки с нетърпение.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #254 -: август 07, 2008, 20:43:38 »

Момичета, благодаря за коментарите.

Regina, сватбата е след няколко седмици.

Didda, ресторанта е в хотел Вип зона, намира се на нос Боруна в Созопол.

еко, благодаря ти. Ти самата си имала прекрасна сватба, точно в стила, към който и аз се стремя. Онемях като ти видях украсата, приказна е. Да видим как ще стане при мен.
Разгледах ти всички снимки. Нямам думи, а и стила на фотографа веднага се забелязва.

Luv4e, ти мислила ли си за резервен вариант, ако вали? Ако правилно съм те разбрала, ще подписвате в морската градина.

А тия табелки дето ме тормозят...нещо им куца. Получих напътствия от една съфорумка, Anichka, тя е графичен дизайнер. Ако не се справя сама ще ги дам в някоя рекламна фирма. Току виж за това съм ви питала следващия път, къде има такива в Бургас. Аз съм от София, но така не го обичам тоя град, предпочитам всичко да правя в Бургас.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines