Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 01:28:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подарък за гостите като спомен от сватбата - 3 част  (Прочетена 181044 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: юни 06, 2008, 12:35:57 »

това с благодарствен текст към гостите е добра идея!
ние ще имаме тейбъл картички и може ,ако са по-големи на гърба да пише нещо мило.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: юни 06, 2008, 18:39:26 »

romyana, до сега не съм била на сватба, на която да са ми подарили подаръче, даже, като разбрах от мои познати, че се подарявали се зачудих ЗАЩО?

нито съм се обидила, нито пък би ми направило впечатление

не смятам, че гостите ти ще се обидят, че не им подаряваш нещичко.

аз лично смятам, че самата покана, дори устна, да присъствам на един толкова личен празник е достатъчен подарък
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: юни 06, 2008, 18:45:56 »

до сега на всичките сватби на които съм била са ми подарявали подаръчета.............,но всеки трябва да го направи така както на него му харесва............защо да правиш нещо на сила или да подариш нещо без грам емоция...........за нашите подаръчета вложих много и от себе си -просто защото ми беше адски приятно и го правех с огромно желание............
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: юни 06, 2008, 18:52:59 »

hristi,

не вярвам някой от гостите да се почувства пренебрегнат, че няма подаръци на сватбата

хората идват, за да се повеселят, да споделят този мил момент

нима допреди 2 год., когато не се подаряваха подаръци гостите са се обиждали?

това е нов обичай и не е традиционен за българските сватби,

всеки си има причини относно това да го включи ли в сватбеното си тържество, или не

ако на тези сватби не са ти подарявали подаръчета, щеше ли да се почувстваш пренебрегната или обидена?

идеята ми е, че това не е толкова важно за самите гости, което всъщност е и основното притеснение на румяна

иначе, аз лично съм ЗА подаръчетата като мил жест към моите гости

извинявай, ако съм те засегнала

Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: юни 06, 2008, 18:59:39 »

не си ме засегнала...................всъщност аз просто исках да кажа че ако не мислиш че  е нужно да има подаръчета по добре да няма а не да го правиш само за да отбиеш номера! give_rose
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: юни 06, 2008, 19:09:18 »

На нашата сватба също нямаше подаръчета и то не защото не мога да си направя доста неща или не мога да купя а просто защото аз този обичай не го разбирам.Не виждам смисъла от тези подаръчета.Това както и всичко в сватбата дали ще има или не е преценка на младоженците и в днешно време няма нищо задължително.На кой каквото му харесва и каквото може да си позволи.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: юни 06, 2008, 19:23:16 »

roumyana, в никакъв случай не бих се засегнала, ако няма подарък. Аз не съм ходила на кой знае колко сватби, но да ти кажа аз лично на тези неща не обръщам внимание. Не ги пазя, защото имам проблем със събиране на джунджурии вкъщи и предпочитам да ги нямам изобщо. Това с тейбъл картичките и написването на 2 благодарствени реда отзад ми се струва съвсем адекватно.
Не се притеснявай излишно и направи така, както ти идва отвътре.  give_rose
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: юни 06, 2008, 19:33:39 »

roumyana, в никакъв случай не бих се засегнала, ако няма подарък. Аз не съм ходила на кой знае колко сватби, но да ти кажа аз лично на тези неща не обръщам внимание. Не ги пазя, защото имам проблем със събиране на джунджурии вкъщи и предпочитам да ги нямам изобщо. Това с тейбъл картичките и написването на 2 благодарствени реда отзад ми се струва съвсем адекватно.
Не се притеснявай излишно и направи така, както ти идва отвътре.  give_rose

 good

и аз така мисля, не се тревожи излишно

както ти си преценила, така направи

гостите идват, не заради малкото подаръче, а заради твоят и на бъдещия ти съпруг празник!!!!!!!!!


Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: юни 06, 2008, 20:11:57 »

Мила това бяха точно моите подаръчета с точно този текст за благодарност към гостите @}->--много им се радвам и до днес!много добър избор направих
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: юни 08, 2008, 12:39:36 »

здравейте,

сега ще ви пусна и моите прахосъбирачки, които харесах

сомж няма да имат перличките и ще сложим една джаджа, която е мн тънка и стърчи нагоре с цел да се сложът тейбъл картичките на тях


* ko6nitsa_bonbonieraa_rozy.jpg (58.83 KB, 650x488 - видяно 376 пъти.)
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: юни 08, 2008, 12:41:08 »

забравих да спомена, че розичките няма да са бели
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: юни 08, 2008, 13:03:49 »

gostenka_82 много готини изглеждат кошничките. Ще споделиш ли от къде ще ги поръчаши на каква цена са? Мерсиииии  give_rose
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: юни 08, 2008, 13:11:15 »

gostenka_82 много готини изглеждат кошничките. Ще споделиш ли от къде ще ги поръчаши на каква цена са? Мерсиииии  give_rose

да, от мънисто ще ги поръчам, 2.20лв. е 1 брой.

на живо са още по-хубави
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: юни 09, 2008, 09:57:24 »

Не е съвсем вярно, че не се е подарявало и преди нищо. Най-чест подарък бяха носните кърпи. smile Дамски и мъжки съответно.
Везани кърпички, терлици, чорапи и други неща също са се дарявали. Моята бъдеща свекърва ми разправя на тяхната сватба как имало един гост, който година след сватбата им отишъл у тях и им заявил "Много хубава сватба направихте, ама защо нямаше дарове за гостите?" За да избегнем обидени, ние ще подарим нещо дребно.

Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #59 -: юни 09, 2008, 10:02:50 »

Момичета да Ви дам още една идея на последната сватба бабата на булката беше оплела бебешки терлички в розаво  за жените и синьо за мъжете по едно на гост колкото за крачето на кукла  много сладки и вътре ги напълнихме с гръцки бадеми станаха много сладурски и нетрадиционни подаръчета .Не мога да намалям и качвам снимки зада Ви ги покажа girl_impossible
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines