Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 01:30:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подарък за гостите като спомен от сватбата - 3 част  (Прочетена 181083 пъти)
 
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: юни 06, 2008, 09:38:10 »

Аз мисля да направя също за семейство по един подарък, а на индивидуалните гости също един. Като броя на поканите така ще правя и подаръчетата, дори 2-3 да не дойдате не ефатално. През Юли ще ги правя.Преди време бях писла, но пак да си кажа: моите подаръчета ще са книжки(заглавната страница ще е същата като поканите - златисто картонче с мушнато бяло перце посредата), а вътре ще има отпечатани мои стихотвотения около 15 на брой (посветени на баба, дядо, родителите ми, неговите родители, на милото и т.н., имам го през годините написани) и около 5 графики(един приятел ми ги рисува) и накрая една наша черно бяла снимка, в началото ще има имената ни и датата на сватбата. дано да станат както си ги представям.Ще са около 60 на брой и ще изеве всяка по около 1 лв. отпечатването, като сложиш и перцата, абе няма да е много скъпо! Надявам се да харесат гостите подаръка...
Активен
renka_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 486


Най-чакания месец Април


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: юни 06, 2008, 09:40:38 »

Vanilly много добре звучи,пожелавам ти много търпение да ги направиш такива,каквито си ги представяш good
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #32 -: юни 06, 2008, 09:54:15 »

Виж, Vanilly, това е наистина личен и оригинален подарък  good good good
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: юни 06, 2008, 10:02:28 »

Много ви благодаря момичета, аз много се чудих какво да е и накрая реших да е личен и по-разлиен и добре,че случайно ми хрумна тази идея тук във форума една съфорумка каза, че харесала някакви срихозбирки, но много скъпо излизали и аз направо онемях и си викам, абе аз имам стихотворения, имам и къде евтино да ми ги направят и ето го! Успех и с вашите подаръчета!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: юни 06, 2008, 10:13:08 »

Момичета, искам ви мнението, ако идете на сватба и не получите подаръчета ще се запитатели защо няма и ще си помислите ли нещо лошо за младоженците? ама кажете сериозно.аз просто не харесвам подаръчетата,които се подаряват по сватбите,моля не се засягайте, просто ги намирам за досдни и ги изхвърлям, затова със сигурност няма да имам такива.обмислях варианта за бонбониери, оба4е при нас ритуала ще е зинесен в двора на ресторанта и ще има бонбони и сладки за гостите и ще стане много.
обмислях и варианта за снимки, но най ням да има време кога да се направят, защото направо отиваме в ресторанта, там ще е церемонията, и на дора ще се премат поздравленията и просто няма да има кога да се направат снимките.
наистина очаквам мнения за това как бихте се почувствали ако сте гост и не получите нищо.
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: юни 06, 2008, 10:23:08 »

Мила Руми, споко, и аз мислех да няма подаръци, и на мен не ми харесват фигурките, и бях окончателно решила да няма, но пък ми хрумна идеята за стихосбирката. Но на мен не ми се вярва някой да се разсърди, и в двата случая може да има недоволно, ако има тези, които не ги харесват само ше си кажат оф, пак ли такива неща? а ако няма тези, които ги харесват и събират ще съжалят, но това етвоята сватба и ти сама реши какво искаш! А колкото до снимките, може преди ресторанта да се видите с фотографа и да ви снима и после да направи всичко и посредата да ти го донесе! Успех!!!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #36 -: юни 06, 2008, 10:30:32 »

Честно ти отговарям :
 ако няма подаръчета, не бих и забелязала. Първо това е наскоро влязла традиция (лошо няма) и второ не познавам някой (както обясних на една съфорумка и приятелка на лични), който да има вкъщи специално рафтче с подаръчета получени по сватбите.
Лично аз нямах намерение да имам такива, а мъжът беше тотално против (въпреки че при тях е стара традиция) именно поради безсмислеността на нещо подобно. След това ми хрумна идеята за бутилките с ракия и тъй като и моите, и неговите приятели са "пияници", реших, че няма лошо да пийнат след това за наше здраве. Стихосбирката на Vanilly също много ми допада. Но ако нямаш някаква специална идея е напълно безсмислено. Давай така ! Гарантирам ти, че никой няма да си постави въпроса !! А и не знам някой да ходи по сватби с надеждата да получи нещо.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: юни 06, 2008, 10:43:23 »

Vanilly идеята ти е страхотна за стихосбирката. Ако можех да направя подобно нещо и аз бих го направила.  Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo

roumyana, аз не мисля че ще е кой знае какъв проблем да не дадете подарък. Аз лично не бих се обидила в никакъв случай.  girl_wink

На братовчедка ми на сватбата те бяха приготвили бели карамфили с червена панделка и етикетче, на които пишеше именат им и датата на сватбата. Подариха ги на гостите като влизаха. В един друг форум едно момиче ще подарява ветрила на дамите и пури на господата, което също е готин подарък. Някъде из нета срещнах лотариен билет за подарък. Слагам и снимка да видите. Някои пък подаряват семенца за цветя, аз лично си мисля за снимка от сватбата или диск с любимите ни песни, макар че не се знае кой ще го слуша и кой не... Изобщо има много варианти за подарък  pardon


* lottary ticket.jpg (20.42 KB, 336x328 - видяно 3456 пъти.)
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: юни 06, 2008, 10:46:07 »

 inaxastra, Vanilly , misskapriss благодаря ви момичета, окуражихте ме, така де просто наистина това е моето мнение, и се чудих другите как го възприемат,но се радвам, че всичко е ОК
Активен
suny_girl_bg
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: юни 06, 2008, 10:51:13 »

Аз си избрах мойте подаръчета, но ще ги купувам след като ми потвърдят присъствието си, защото незнам колко броя да са. Иначе са много готин фигурки във формата на мидичка, която е отворена посредата и вътре ще има нещо като дантелка.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #40 -: юни 06, 2008, 11:03:02 »

Явно съм от малкото хора, които си имат рафтче вкъщи със сватбени спомени от приятели и си гледам всичко често и си спомням за техния ден. Повечето даваха и снимки или пък ние сме си купили от фотографите, които понякога нахално ги продават ... но си е спомен  good Пазя си и късметчетата, които хвърлят и цветчетата, с които са ме закичвали. Може би е сантиментално, но на мен това рафтче ми носи много положителни мисли и приятни спомени  smile
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: юни 06, 2008, 11:17:39 »

Кате, и аз си пазя нещицата от сватбите на коите сме ходили, и снимки, и късметчета и подаръчета. И ми става готино като си ги гледкам. Но дори и да не получа подарък на някоя сватба не бих се разсърдила на младоженците, че не са го предвидили.  girl_wink
Активен
milenium80
Сватбар
***
Публикации: 293


Buongiorno Principessa!


« Отговор #42 -: юни 06, 2008, 11:29:38 »

Roumyana аз също до последно се чудех да има ли подарък и какъв да те той, защото определено не ми допадат керамичните фигурки. Спряхме се на вариант снимка, но в никакъв случай не бих се обидила ако на сватба не получа подарък. Самата покана гостите да споделят този хубав ден с вас е достатъчно голям подарък според мен. Успех мила и действай смело good
Активен
Mila_
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юни 06, 2008, 12:14:35 »

Аз също не бих се обидила ако няма подаръчета! Както е писала inaxastra това е наскоро навлязла традиция и според мен замества традиционното закичване! Аз за сега съм се спряла на тези папирусчета, а и идеята за лотариен билет вътре ми се струва добре.


* papirus_zlaten1 (Small).gif (33.47 KB, 320x240 - видяно 3484 пъти.)
Активен
Mila_
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: юни 06, 2008, 12:16:45 »

А вътре посланието да е нещо такова


* papirus_rozov_goliama2 (Small).gif (75.74 KB, 640x480 - видяно 393 пъти.)
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines