Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 18:46:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да се справим със зълвата или девера си?  (Прочетена 24674 пъти)
 
desy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



Моят сватбен албум

« -: май 25, 2008, 18:16:39 »

Здравейте!
Правя тази тема, защото се надявам някой да може да ми помогне и да ми даде съвет как да постъпя.
С бъдещия ми съпруг сме заедно от около 4 години. Неговата сестра никога не осетих да ме приеме добре, но все пак до скоро се държа що годе добре. След като разбра, че сме решили да се оженим септември уж много се зарадва, а плете интриги зад гърби постоянно.
Наскоро ме обвини, че с моите приятелки, които бяха дошли на гости, ни чула да говорим за нея, после, че съм ги насъсквала против нея, а ние дори не сме я обсъждали. Доказах пред цялото и семейство, че лъже и тя обеща, че ако има някакъв проблем ще ми каже на мен, за да го изясним преди да рави драми.
Но вчера отново направи изказване по мой адрес и аз и казах, че това не ми харесва, както се бяхме разбрали, но тя не спира. Сега оспява за два дни да настрои родителите си протев мен и което е по-лошо и против собствения си брат, за който твърди, че е едно от най - важните неща.
Досега все говорих с приятеля ми и той и прощаваше, сега виждам, че се измъчва,  но не иска да звъни пак той да се оправят.
Моля ви дайте ми съвет как да постъпя?
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: май 25, 2008, 18:30:37 »

 desy моят съвет е един единствен, по принцип мразя такова поведение, но в случая ако искаш да имаш добри отношения със семейството на твоя мъж изходът е един- ЛИЦЕМЕРИЕ и любезно поведение, опитай се да бъдеш мила и добра, дори,когато ти коства много услия, защото така ще се избегнат много бъдещи проблеми. Родителите винаги ще заемат нейната страна. Дори и сега твоя мъж да е ОК в един момент ще апочне да се дразни и може и срещу теб да се настрои също.
аз съм по принцип открит човек, казвам всичко в очите и дори нелицеприятните неща. Но тук случаят е друг, приеми го като необходим компромис и добро поведение в крайна сметка.
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: май 27, 2008, 07:31:51 »

в повечето случаи сестрите са свикнали братята им да ги обичат и да правят всичко за тях.когато обаче в живота на братчетата им се намеси друга жена,за която те вече обичат и правят всичко за нея започват проблемите.ревността е нещо много лошо.аз се ядосвам за момента(когато нещо се случи)споделям с мъжа ми и ми минава,той много ме подкрепя също се ядосва на някои щуротии на сестра му,но той и прави забележка,когато не е права...и така горе главата,ако всичко е "ок"няма да е интересно:)
Активен
desy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: май 27, 2008, 10:02:07 »

Здравейте!
Благодаря за съветите. И аз се опитвам да вървят нещата, но тя не прави никакви опита, а точно обратното - използва всеки момент, в който нас ни няма тя започва да говори всякакви измишльотини на родителите им и ставам големи скандали.
Пример: говорим по телефона и аз и казвам, че приятелят ми се ядосва, че става така и да поговори с нега, за да се разбират двамата, а тя казва, че съм го карала да й се сърди и да не й се обажда.
Хубавото в случея е, че приятелят ми чува разговорите, защото аз вече говоря с нея само на високоговорител и то само когато той е при мен, за да няма скрито покрито. Лошото е, че когато той каже какво е казала тя, родителите им си мислят, че аз съм го накарала и така.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: май 27, 2008, 21:28:21 »

desy много умно относно разговорите по високоговорител и пред приятелят ти.Сега просто ги запиши и ги пусни на родителите и всичко ще се развърже...........
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: май 27, 2008, 22:06:52 »

Я вземи я постави на мястото й пред всички и спри да се занимаваш с нея,да си говори каквото иска и да и вярва който иска,все пак не забравяй,че ти си им снаха,а тя дъщеря и винаги ще се слуша първо нейната дума,ти гледай мъжа си и с него да се разбираш *THUMBS*и той да те подкрепя,другите не трябва толкова да те интересуват,и защо изобщо говориш с нея nea спри да и обръщаш внимание и да и правиш евала както се казва Yes защото така само на себе си вредиш
в повечето случаи сестрите са свикнали братята им да ги обичат и да правят всичко за тях.
не съм съгласна,аз съм и от двете страни и нямам проблем със сестрата на милото,както и нямам проблем с гаджетата на брат ми-даже сегашното -много си я харесвам....според мен си е до човек и до възпитание blum
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: май 28, 2008, 12:47:15 »

според мен недей да задълбаваш с високоговорителя и с това да показваш на родителите й че  ти си права , те ще заемат нейната страна винаги, снижи контактите си с нея до минимум и това е.
Активен
pbizart
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53


http://kadesdete.bg/bg/contest/pagenum:2 Прегръдка


« Отговор #7 -: май 28, 2008, 13:22:06 »

Според мен, трябва преди всичко да не си я слагаш на сърцето! Спри да разговаряш с нея, да видиш далище се усети, че не е права, ако ли не давай с нейните камъни по нейната глава- плети и ти интриги пък да видим кой има по-богата фантазия! Някой хора са непоправи, но най-важното е, твоя мъж да е на твоя страна. Но на мъжете име досадно някой да ги занимава с такива неща. Изчакай тя да стане досадната , а не ти!
Колкото до родителите, няма как да не са на нейната страна, дори да виждат, че тя не е права - пак ще са зад нея. Кръвта на вода не става.
Единствено, което можеш да си избереш е мъжа, но не и какви родители и роднини има!
Успех!
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: май 29, 2008, 11:36:50 »

 Съгласна съм, че няма друг начин, освен да приемеш всичко с усмивка. Рано или късно, тя ще те приеме. Подобно нещо се случи с моя /бъдещ/девер. Години наред се държеше враждебно, бившата му ми е казвала, че е говорил против мен, но сега, когато живеем заедно и ще се женим се държи перфектно и дано така да си остане. А е възможно да е било ревност при мен, а подозирам, че при теб е същото. Не задълбавай в проблема, не се карай с нея, пожелавам ти добра развръзка good
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: май 30, 2008, 06:53:44 »

Я вземи я постави на мястото й пред всички и спри да се занимаваш с нея,да си говори каквото иска и да и вярва който иска,все пак не забравяй,че ти си им снаха,а тя дъщеря и винаги ще се слуша първо нейната дума,ти гледай мъжа си и с него да се разбираш goodи той да те подкрепя,другите не трябва толкова да те интересуват,и защо изобщо говориш с нея nea спри да и обръщаш внимание и да и правиш евала както се казва Yes защото така само на себе си вредишне съм съгласна,аз съм и от двете страни и нямам проблем със сестрата на милото,както и нямам проблем с гаджетата на брат ми-даже сегашното -много си я харесвам....според мен си е до човек и до възпитание blum
аз също имам брат и много се радвам че си е намерил супер жена и никога не съм го ревнувала,но имам проблеми със сестрата на мъжа ми.а пък ми е направило впечатление,че когато м/у брат и сестра има много голяма разлика или пък са с много малка-те са си свикнали заедно и после се появява някаква тъпа ревност от новата приятелка на "батко"
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юни 03, 2008, 08:51:42 »

Ами не съм съгласна с теб,ние сме близнаци-уж там също трябва да има големи драми и т.н.,все пак нали се твърди,че има силна връзка и т.н. Ами не е така,никога не сме се ревнували и не сме имали проблеми с гаджетата,даже напротив точно обратното е. Иначе скандалите идват именно от ревността неминуемо-че на новият член в семейството се обръща повече внимание,че сега той е център на внимание,особено около сватбата,че всички се съобразява с нея-какво се говори,готви и т.н. и малко или много понякога именно отношението на новата рода отключва лошото у братята и сестрите Wink
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юни 05, 2008, 14:06:05 »

именно  и аз това имах в предвид, а и не съм казала всички, а често се случва!но все пак според мен зависи от човека!
Активен
salasar
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 67



« Отговор #12 -: декември 05, 2008, 01:33:59 »

добре дошла в клуба! *db*един съвет на много патил човек от зълва като твоята-знаеш ли такива хора се лекуват с безразличие.Но да знаеш-тя никога няма да се промени....и това винаги ще те измъчва.Явно е време да се научиш да ставаш отчаян оптимист като мен.В крайна сметка помага.Гледай партньора си и вашите отношения и във времето трябва да го накараш да не се измъчва  постоянно да се пита-кой прав и кой крив.Надявам се ме разбра.Отношенията между вас двамата са най-важното нещо!!!!!!!!!!!!!!!А за подкрепа и съвет ние във форума сме насреща good
Активен
silvanka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 94


Ние-това е повече от аз и ти!


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: декември 07, 2008, 14:00:01 »

Добре че годеника ми е единствено дете, че като ви слушам... crazy
Макар че като се замисля, то и аз май съм много критична към гаджетата на брат ми, все си мисля че може да намери нещо по-добро  crazy
Активен
andji_t
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #14 -: февруари 15, 2011, 14:32:02 »

Здравейте! Аз съм нова тук. От доста време чета форума, но чак сега реших да пиша. Аз също имам разни търкания сас сестрата на приятеля ми. Когато, още преди да станим гаджета с моето момче се събирахме в тях, тя постоянно казваше "Ех вие няма ли да се вземете" или "Аз тебе много те харесвам за снаха". По-късно, когато станаха нещата между нас ( което не беше дълго време след това) изведнъж сякаш започна да пази брат си от мен. И дори сега, почти 3 години по-късно, тя все още неможе да свикне с мисълта, че сме заедно - постоянно мрънка и иска брат и да и върши някакви работи (които може и сама да свърши), иска да си налага мнението и постоянно се бърка в отношенията ни. Той я реже, но тя си продължава и мен ми е много неприятно и дразнещо. Направо незнам какво да правя...  Дори когато сме само двете ми казва как да се държа и т.н. Аз я игнорирам, но тя се сърди и започва да прави сцени, което направо ме влудява  GROAN
« Последна редакция: февруари 15, 2011, 16:09:00 от andji_t » Активен
Страници: [1] 2 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines