Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 30, 2024, 21:26:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Regina94 - 24 май 2008  (Прочетена 52795 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #15 -: май 15, 2008, 22:20:36 »

Не е рано ако започва със сутрешното кафе  Wink Вземи си цялото време, което ти е нужно. Бавно, за да му се насладиш. Оо сигурно ще е супер !! Как се вълнувам... Мноого обичам нестандартни сватби. Непременно да пуснеш снимки после, моля те !! И да разкажеш с подробности.

Виж какво нещо е живота. Майка ми въобще не взима участие в подготовката и дори не се зарадва толкова, че се омъжвам. А твоята така ти липсва... Сигурно е някъде до тебе сега, по някакъв начин... И се надявам някой ден и за мен някой да каже, че съм създавала специална атмосфера... колко хубаво ...
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: май 15, 2008, 22:24:11 »

мила Регина,  give_rose стана ми малко мъчничко така както си го написала за майка си  blush но пък виж колко много виртуални приятелки си имаш тук, които също ти се радват много  give_rose

мисля, че 10 ч. да започнеш с подготовката е Ок  good лека полека да не се напряга обстановката, а и да имаш малко време за непредвидени "изцепки" както ги наричам аз  pardon
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #17 -: май 15, 2008, 22:25:39 »

Regina, толкова се вълнувам за сватбата ти. Чакам я още от когато се чудеше за роклята...
Сигурна съм че ще бъдеш прекрасна булка и се надявам да ни удостойш с малко снимки след това.

Успех с последните приготовления!

И аз мисля, че в 10 часа е нормално да започнеш с приготовленията.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: май 15, 2008, 22:27:29 »

Не е рано 10ч. по-добре да ти остане време отколкото да бързаш. Иначе съм сигурна,че майка ти би се гордяла с теб, защото едва сега ми става ясно от кой си го наследила това винаги да изпипваш нещата и да знаеш във всеки един момент какво следва. Аз също нямам търпение да ти мине сватбата и да показваш после снимки blush
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: май 15, 2008, 22:43:10 »

Съжалявам, че майка ти няма да е до теб в този ден. Но тя е в душата ти и навсякъде около теб, в мислите ти. Пожелавам ти сватбеният ти ден да е изпълнен с много любов, щастие и светлина, сигурна съм, че това би било и желанието на майка ти.
И аз не мисля, че 10 часа е рано. Аз сигурно към 9 ще започна, а венчавката ми е в 16 часа.  good
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #20 -: май 15, 2008, 22:44:45 »

Regina94, честита темичка и по-малко нерви дни преди Събитието  give_rose И аз нямам търпение да видя роклята, сигурна съм, че ще е страхотна. Много интересни неща казваш за сватбите там, всяка държава си има различни начини за отбелязване на този ден. Украсата в църквата изглежда много стилно! Относно речите, тук има тостмастер, който обявява кой след кой ще казва речите. Обикновено е един от гостите, при нас ще е единия от дядовците на милото. Той ще обяви кой следва smile Щом младоженеца не иска да говори, няма да го караме насила, я. Ще компенсира с танцуване, както ти каза  good Грим, прическа, предполагам си ги уточнила вече smile А за майка ти ... знам как се чувстваш и колко много липсва родителят в такъв момент. Но както казах и на Кикси в другата тема, бъди щастлива и за тези, които няма да присъстват! Аз съм убедена, че денят ще мине чудесно и че майка ти ще бъде до теб и ще ти се радва много  give_rose Поне препоръчвам такава нагласа. Усмихвай се и се наслади на всяка секунда от подготовката. 
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #21 -: май 17, 2008, 12:11:55 »

Много, много ви благодаря за милите думи! Всичко което ми пишете много ме трогва!!!  LOVING

И така, остана ми 1 седмица в която трябва да реша въпроса с грима.

Wienerin, ти сама ли се гримира?
Ellie_bellie, kopche,  KlaraFina  - вие какво планирате?

Вчера бях на пробен грим.
За съжаление обичайната ми козметичка е в майчински, а новата която ме гримира вчера ме стресна още от вратата. Приличаше на дизайнерката Zandra Rhodes.

Показах снимки на роклята, на очаквания резултат, пофилософствах по въпроса какви продукти и марки според мен са необходими и след 40 мин бях готова.

Честно казано не знаех как да реагирам при вида си в огледалото. Изглеждах някак стара. Фон дъо тена ми никога не е бил толкова плътен. Помолих да намали на половина черните линии които ограждаха очите  ми (гримъорката почти се разплака). Само червилото беше перфектно. След това пак трябваше да седна, мацна ми малко руж и обилна чернилка по миглите. Тукашните козметички и продавачки често изпадат в делириум при вида на южно европейска физиономия и направо хукват да ме гонят из магазина със спиралата - ахххх, как ще ви отива госпожице, ах,ах! Но в този случай сякаш нямах мигли, а гигантски паяци! Мигах, мигах и наистина не знаех какво да кажа.

Годеникът ми реагира по хачин, който вече KlaraFina е описвала. Първо каза АААУ! После заразглежда лицето ми сякаш имах дерматологична особеност. Във всички случаи обаче не припадна от възторг. След това тряваше да отидем до магазина и хората около мен не се разпръснаха с писъци което ми се видя като положителен знак. След около час годеникът реши, че всъщност ежедневния грим с който си правя сама е по-добър. След час и половина каза, че всъщност пробния грим никак не е лош, само дето и двамата не сме свикнали да изглеждам така подчертано. Т.е. от него не мога да очаквам компетентно мнение по толкова специализиран въпрос.

Тази сутрин се гримирах по обичайния си за мен начин.

Мисля че професионалния грим изглежда по добре на снимките, но на живо .... нали знаете колко е неприятно когато разговаряте посред бял ден с жена, докарана със сценичен грим. Inaxastra беше споменавала за този феномен.
От друга страна, ако се гримирам сама няма ли да изглеждам много измита?

Първите 3 снимки в галерята ми са с професионалния грим, а на последите три съм DIY.

До колкото съм разглеждала галериите и албумите ви ние с вас имаме сходни естетически критерии.
   
Ако вие бяхте пред дилема професионален-плътен или собственоръчен грим как бихте постъпили?
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: май 17, 2008, 12:36:23 »

Мога да ти кажа да заложиш на проф.грим,не седи толкова не естествено колкото ти си мислиш,на много мацки във форума силният пробен грим е стоял много лошо и си личи,докато при теб не е така,много естествен е,и не си личи,а и силният грим е по-добър за снимки,отколкото ежедневният ,а и не се притеснявай то всички ще са гримирани,все пак отиват на сватба не на работа,нали така good
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: май 17, 2008, 12:50:57 »

ами Регина аз съм с две леви ръце, а и по принцип не слагам нищо друго освен спирала, така че профи ме гримирва  smile
ето снимка от пробния грим, стори ми се страшно много, но пък си казах, че половината ще се изтрие от целувки, прегръдки..
а забележи че на пробния грим съм с ярко червена блуза, а на сватбата с рокля екрю и стоеше по съвсем различен начин  good



като гледам снимките ти на профи грима наистина спиралата е доста повече и нещо не ми се нрави да ти кажа така  nea, но пък червилото е наистина мн. добро  good а за фон дьо тена ти да ти кажа възприемам го на профито, само миглите  nea

имай впредвид, че Любо ползва някаква програмка на фотоапарата си (милото се мъчи да ми обясни, защото и на нашия го имаме това нещо, ама аз нали съм глупава и не разбрах  pardon) с която се замазват фините бръчици и линии на лицето и то изглежда по-гладко и т.н.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #24 -: май 17, 2008, 12:58:56 »

И аз не мисля, че професионалния грим е толкова зле! Работата е там, че аз не харесвам лилавите сенки, поне точно този нюанс на лилавото. Бях го казала и на друго момиче във форума, очите ми изглеждат като насинени.

Мисля, че разбирам проблема ти с толкова ката мазила по лицето, найстина усещането е странно. Аз бих те посъветвала да отидеш все пак на гримьор, но да ти сложат абсолутно минимална основа, която се изисква, за да гримът ти е траен. Могат да ти спестят всичките consealer за петна, два вида пудри, праймери и т.н. Само това дето ще ти държи фондьотена на лицето. Обезателно сенки (какъвто цвят си решила) и руж, който придава много свеж и здрав вид на лицето.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #25 -: май 17, 2008, 13:30:47 »

Дилемата е голяма - натуралния грим на снимките изчезва тотално, силният на живо е потресаващ. Имам абослютно същия проблем и още не съм решила. Знам само, че ще се гримирам сама и всеки ден пробвам различни акценти, за да реша.
Ако мога да критикувам - на снимката цвета на лицето и шията е различен, не го е преляла. Горните мигли на снимка не са шокиращи, но те съветвам горещо, да не слагаш спирала на долните. Размазва се скоро след това и придава тъжен вид. Особено ако се просълзиш в някой момент... Изморен вид е възможно да си намираш, ако сенките са прекалено тъмни. Което по снимка не мога да преценя.

Това е, което забелязах. Имаш още време. Всичко ще е ОК  good
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #26 -: май 17, 2008, 22:57:41 »

 heart Момичета, безкрайно съм ви благодарна за конструктивните мнения!  heart

ОК, ще си отида на професионален грим в събота, но трябва да държа из късо гримъорката да не се отплесва с боядисването.

Wienerin, твоите снимки и грима много ми харесват, бях готова да се обзаложа, че сама си се гримирала защото всички детайли са много дозирани.
KlaraFina, и аз съм абсолютно против consealers & corectors. Метафорично казано я плеснах през ръцете още докато посягаше към тях. Сенките са бледо бежово/розови - може би розовото дава някакъв лилавеещ оттенък.
Ще искам само фон дъо тен между скулите и носа, от там нататък да прелива в негримираната кожа около брадичката и шията.
На горните мигли ще искам само един слой спирала, а да долните абсолютно нищо. Inaxastra, мисля, че дори и от потта на лицето може да се размаже и да заприличам на тъжна панда.

Забравих да ви кажа две неща - 1) веждите ми, естествено, ще са оформени няколко дена по-рано 2) за фиксиране на грима ползват нещо много хитро на Clarins - Fix' Make-Up. Това е нещо на основата на розова вода, безцветно е, и се ползва вместо фиксираща пудра.

Гримът е в 10ч на 24.05. Ако нещо се издъни имам достатъчно време да се измия и да се направя на ново.

Сега съвсем друга тема - църквата. Казаха ми само 2 свещи, погача, мед и вино. На разни места из интернет четох, че трябвало поднос с дребни монети и шоколадови бонбони. На вас какво ви казаха?



* C050105004.jpg (39.11 KB, 195x240 - видяно 1954 пъти.)
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: май 17, 2008, 23:10:45 »

хайде сега мара подробната  pardon да се изкаже

бонбоните и монетите не са за самия ритуал, а за почерпка и за хвърляне (ако няма да се хвърлят късметчета) т.е. омешват се с ориз или жито и листенца и се хвърлят отгоре ви  Wink гледам, че не си написала чаша за църквата, уточни го това, защото има два варианта по принцип -а) вие си носите чаша и б) пиете от тяхната.

ами аз да ти кажа за моя грим, нали не разбирам много, много ама тя ме наплеска само с едно нещо по лицето, изглеждаше като крем с пудра  pardon и после отгоре вече рисува, сложи ми руж, сенки, спирала и червило, друго нямаше  blush сигурно не съм много от помощ  blush
а, да и с термална вода ме намокри  good
дръж изкъсо гримьорката в събота и всичко ще е оки give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #28 -: май 17, 2008, 23:14:00 »

Не може да си сложиш фон дьо тен само на определени места от лицето. Ще станеш на петна. Той уеднаквява тена и затова дава кукленски вид. Нормалния цвят на кожата е червеникав в участъците на бузите и зеленикав в кухините на носа и брадичката. Ако слага да го слага навсякъде, но да го издърпа хубаво, за да стане прозрачен, не да е наслоен.
А за лилавите сенки - по законите на колориметрията те най - ефикасно подчертават зелени и кафяви очи. Но лично аз не мога да поема отговорност за такива цветове и за себе си ги изключвам. Но съм виждала на други не стои лошо.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: май 17, 2008, 23:25:01 »

Regina94, аз имам следните забележки:
1) този цвят сенки не ми харесва как ти стои. Този цвят би правил светлите очи да изпъкват. Съветвам те да избереш бледо зелени сенки/перлено зелени, или зеленикави, които ще се съчетаят с панделката на роклята ти. Или другият вариант е нещо светло като тези на Wienerin (нейният грим много ми харесва). Като цяло мисля, че ако залегнеш на перлен цвят сенки, ще събереш повече светлина в очите си. Също така не мисля, че момичето, което те е гримирало, е направило светлосенките около очите ти правилно. При Wienerin се е получило.

2) наистина цветът на основата седи различен от останала част

3) твоята спирала не се забелязва на снимките добре, а тази, която тя ти е сложила е много наплъстена и на долните мигли и аз мисля, че можеш да минеш без спирала

4) червилото като цвят е идеално, може малко гланц да се добави отгоре за блясък.

Аз със сигурност ще използвам професионален гримьор в деня на сватбата си. Въпреки че смея да твърдя, че се гримирам доста добре, смятам, че професионалист трябва да ми нарисува очичките и да ме консултира за основата. Аз без грим не излизам от вкъщи и съм така от 14 годишна. Винаги съм с очна линия или молив, спирала и сенки, руж задължително и гланц. Не използвам фон дьо тен, а само пудра. Моята кожа е смесена и става много мазна, порите ми се запушват и единствено с пудра на Clinique не пъпчасвам. Страх ме е обаче, че много ще лъсна на сватбения ми ден, ако ми сложат фон дьо тен и незнам как да подходя.

Миличка Regina94, моят съвет е да пробваш при друг гримьор тези дни. И чакаме задължително още снимки!!!! Стискам ти палци и дано да не ми се сърдиш за откровения ми отговор. Смятам, че всички целим да ти помогнем да се чувстваш максимално специална на твоя ден!  give_rose
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines