Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 05:52:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Regina94 - 24 май 2008  (Прочетена 52703 пъти)
 
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« -: май 12, 2008, 22:39:18 »

Мила Regina, остават, само 12 дни то твоя дългоочакван ден!  yahoo
Сподели с нас как върви подготовката, какво ти остана, как е настроението? Стискам ти палци за всичко!  give_rose  nazdrave
Активен
marchela
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215


very happpyyyyyyyyyy


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: май 12, 2008, 23:26:27 »

Мила Регина , честита темичка!!! give_rose
 ще се радваме да споделиш как върви подготовката вече на финалната права!!!! Party time
Успех!!!
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: май 12, 2008, 23:34:49 »

ооо, то не останало Регина  Bravo give_rose успех на финалната права и после искаме снимкиии  yahoo
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: май 13, 2008, 08:57:08 »

Regina94, честита темичка! yahoo
Как лети времето, а? Остава толкова малко до ТВОЯ сватбен ден! Girl_hide
Подготовката сигурно е в разгара! Сподели с нас какво остана да свършиш!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #4 -: май 13, 2008, 11:56:03 »

Честито тема  Bravo Bravo Bravo
И ние сме с теб и чакаме с нетърпение Денят ти ! Дано всичко да ти мине по вода !
Готова ли си вече ?
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #5 -: май 13, 2008, 14:39:20 »

Ехааа, каква чест! Благодаря ви  Love girl !!!

Напоследък сам в еуфория че цялата организация е в наши ръце. Както казваше Индиана Jones - ако нещо се движи по бързо от мен предпочитам аз да го карам.

Сега по същество -
Роклята е готова и сам ви адски благодарна че ме окуражихте да си взема Проновяс. Булото ще е до земята, също е готово. Ще бъда с малко семейно бижу на врата, от майка ми, вързва се страхотно с халките, а и тя ще се радва като ме гледа от небето smile.

Имам български свещеник който пристига от Германия и церемонията ще е на немски и на български. Искам да сложа малко цветя в църквата, но чакам оферта от флористката - вижте колко хубаво изглежда с цветя.

Украса за вечерята - ниски бели букети и бели свещи, като една на маса ще е ароматна (ако не забравя да ги купя в събота)

Погачата ще я направи свекървата. Тя много се зарадва че и позволявам да се включи в подготовката - аз имам мания за контрол, ако не сте забелязали  smile.

За капак - след 20 мин трябва да изчезвам от офиса, отивам в командировка. Дано да успея да си взема силиконови чорапи от летището...

Питайте ме разни неща, това е единствения начин да не пропусна нещо важно.

Хайде до скоро, махам ви!!!


* church.jpg (29.38 KB, 448x336 - видяно 299 пъти.)
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: май 13, 2008, 15:54:52 »

Не се съмнявам, че всичко върви по план. Църквата е много красива, много аристократично изглежда, ти ще си като принцеса в нея!  Bravo
Колко човека ще имате?
Лек път и бъди спокойна!  Flower
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: май 13, 2008, 17:10:17 »

Като те слушам/т.е. чета/, не се съмнявам, че всичко ще бъде наред и организирано както трябва! good

Успешна командировка и леки последни приготовления!
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #8 -: май 14, 2008, 21:45:15 »

Мерси, Арлина  give_rose!

ellie_bellie, тук традицията е следната -църковния ритуал е в сравнително тесен кръг поканени са семействата и най близките приятели които ще присъстват и на официалната вечеря

Следва малък коктейл , където са поканени по-широк кръг от хора - примерно колеги от работа, съученици и изобщо хора, с които искаш да споделиш празника си, но не са ти чак толкова близки. На коктйла сме поканили кам 100 човека. Всъщност те щяха да са по-малко, но най неочаквано за мен колегите ми попитаха дали могат да си доведат семействата. В началото не знаех как да реагирам (защото си имам бюджет, нали се сещате).  pardon В последствие реших съвсем по български - ами да заповядат  good. Те не идват за хапване и пийване, а защото ми се радват, а човек трябва да оценява това докато го има. Швейцарците не са така социални като нас и официалните сбирки от всякакъв повод са Голяма Работа

След това сме на официална вечеря  - 57 души.
Имам жива музика - джаз бенд  smile. Дала съм им общ ориентир какво очаквам , но май трябва да пратя нещо по -конкретно. Имате ли някакви предложения?

Между временно смених цялата концепция за букета. Първоначалната ми идея за маргаритки увяхна, така да се каже. Уж вече бях направила поръчка в цветарницата, но миналата събота , когато отидох за финални уточнения, нямаха време да ме обслужат (деня на майката било, да съм отидела друг ден). А аз нямам свободна минута... Така че им благодарих и отказах услугите им. В друга цветарница ми предложиха букет от бели рози на цената на маргаритките и ме увериха, че маргаритките просто ще издишат след 2 часа без вода. Което е някак логично. И си стиснахме ръцете за розите.

Бихте ли ми дали мнение за следното- когато гостите седнат на вечерята трябва да има някаква реч за добре дошли Ще пропусна ритуала със захранването, тъй като ми е много чужд. И понеже бъдещия съпруг  никак не обича да говори пред хора, аз ще се заема с това (в замяна той ми обеща да танцува, което си е супер сделка).
Според вас кое е по-логично - първо добре дошли от мен и след това реч на кума или обратното?
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: май 14, 2008, 21:55:00 »

Regina94 Относно питането ти , моето мнение е първо "ДОбре дошли" от теб , след теб речта на кума , която ти да анонсираш  good
Всичко звучи наистина официално и "тежко" , и много красиво  give_rose
Пожелавам ти успех и ти се възхищавам на контрола който успяваш да поддържаш girl_wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #10 -: май 14, 2008, 22:05:03 »

И аз съм на същото мнение. По-естествено ми звучи първото приветствие да е от домакинята на приема. Браво за чудесната организация. Teddy_ е права, че хич не изглеждаш притеснена  good
Всичко ще бъде супер  girl_wink
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: май 14, 2008, 22:05:53 »

 good браво на тебе! всичко е под контрол и планирано до последния детайл  good

относно речите бих казала първо да е кума и после ти  blush
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: май 14, 2008, 22:12:46 »

Regina94,няма да крия и да излъжа ако кажа,че с нетърпение чакам сватба ти и искам да те видя с роклята за която толкова се чуди дали да я вземеш или не.Пожелавам ти най-прекрасната сватба,която не се съмнявам,че ще имаш.Сега за въпроса ти,ами първо ще е хубаво ти да ги поздравиш и след това да се даде думата на кумът
« Последна редакция: май 14, 2008, 22:14:31 от наденцето™ » Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: май 14, 2008, 22:16:59 »

Regina94, за мен няма значение последователността всъщност. Ти трябва да си прецениш - аз не познавам швейцарските нрави.
За джаз бенда - много хубаво ще е сигурно  Bravo. Аз в друга тема съм писала за това, но много уважавам музиката на  Michael Buble, макар и много голяма част да са cover версии. Ella Fitzgerald също бих ти препоръчала като класика.
И поздравления за розите  good
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #14 -: май 15, 2008, 22:02:19 »

Много ви благодаря за мненията - наистина речта на кума ще е след моята.

Teddy_, аз не съм много по сериозните купони, просто искам да имам ясна представа за деня. Като планирам винаги се старая по детайлите и след това на самия ден само се забавлявам, все едно се спускам по водна пързалка  smile. Обикновено нищо съществено не се обърква. Искам сватбения ден да е само емоции, и никой да не ме занимава с логстични въпроси (кой ще донесе питката, да не забравим виното...).

Швейцарските сватби принципно се организират от кумовете и приятелите. За младоженците деня е само изненади. Моите приятели тук обаче много пътуват, а новите ми роднини не проявиха желание да организират сватбата (за което до някъде ги разбирам и не им се сърдя).

Много ми беше тежко в началото да започна подготовката без майка, тя беше сила на природата в организирането на каквото и да е. Сега явно изглеждам много хладнокръвна но минах през сълзи и паника и пълна дезорганизация
Но реших че от уважение към майка трябва да се мобилизирам, защото тя  смяташе че хубавите поводи трябва да се отпразнуват и създаваше страхотна атмосфера ... heart

Сватбата няма да е съобразена стриктно с никакви традиции - 57-те гости за вечерята ще пристигнат от 10 различни държави. За мен е важно че ще сме заедно със семействата ни и близки приятели  всички ще се забавляват -наймалкото защото отдавна не сме се събирали в пълен състав  smile

Wienerin ми напомни че програмата за деня трябва да се синхронизира предварително с фотографа.

Венчавката е в 15ч, аз смятам да започна да се подготвям от 10. Как мислите, рано ли е?
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines