Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:36:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За най-малките гости!  (Прочетена 222141 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #345 -: април 29, 2015, 08:35:59 »

lorka888, дано не прозвучи грубо give_rose , но подобно меню само от пържени неща няма нищо детско в себе си. Не знам за колко големи деца става дума, но помисли върху вариант да са печени, а не пържени картофите например.
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: април 29, 2015, 08:39:18 »

На ясно съм,че е само пържено,но статистиката сочи,че това най се яде от децата  pardon Освен това,ако на някой не му хареса нещо може да си поръча каквото желае.
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: април 29, 2015, 17:26:14 »

И на мен ми се струва много тъпо да се дава пържено на децата, при положение, че поне ние вкъщи с ММ не пържим и мн рядко хапваме пържено навън. Но, реално, всеки път, когато излезем с приятели, децата им ядат пържени картофи. Всеки път. Днес уточнявахме менюто, и управителя на ресторанта ни предложи същото, пилешки хапки с корнфлейкс, пържени картофки, малка салатка и сокче. И той каза, че децата това ядат. Така че и нашето детско меню е същото, колкото и вредно да ми звучи на мен :Р
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: юли 01, 2015, 15:50:23 »

Преди сватбата питах всички родители какво предпочитат да сервират на децата. И в крайна сметка детското меню беше:
- салата домати и краставици
- кюфте, пилешко шишче, пържени картофи и питка
- парче торта
- по едно сокче и вода

Имаше едно семейство, който доведоха едно дете без да ни предупредят и накрая бяха сърдити, че нямало място за него  crazy еми аз няма как да знам кой ще води деца или внуци, но на мен не ми пукаше  danceg
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: юли 01, 2015, 16:29:54 »

При нас имаше само 2 малки дечица. Разбрахме се с родителите им и ресторанта да изберат нещо от менюто сами. И двете двойки (не се познава и бяха на отделни маси) избраха панирани пилишки хапки, пържени картофки и сладолед.
Реално, децата са хапнали по 2 картофчета и по 1-2 хапки от пилешкото. През цялото време търчаха насам натам и правеха лудории покрай нас.  heart
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: юли 17, 2015, 01:54:16 »

Аз да си призная много обичам  децата, обаче на сватби ме изнервят много с тичането си и блъскането между гостите.На последната сватба  дори омазаха роклята на булката с шампанското разлято по пода.. и цяла вечер имаше детски ръчички върху дупето-това ме побърка.. разбира се децата не са виновни, а родителите, които фи оставят да правят каквото си искат..  Мислих да наема аниматор, но много бързо ще се отекчът, поне така си мисля
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #351 -: юли 17, 2015, 09:00:39 »

Аз да си призная много обичам  децата, обаче на сватби ме изнервят много с тичането си и блъскането между гостите.На последната сватба  дори омазаха роклята на булката с шампанското разлято по пода.. и цяла вечер имаше детски ръчички върху дупето-това ме побърка.. разбира се децата не са виновни, а родителите, които фи оставят да правят каквото си искат..  Мислих да наема аниматор, но много бързо ще се отекчът, поне така си мисля


Абсолютно си права, че е от родителите.  sad На последната сватба, на която бяхме, родителите пуснаха децата да щъкат, а те седнаха да пият, при което децата почнаха да се въргалят на пода, разпиляха розовите листа, които бяха на бялата "пътека", щяха да катурнат менчето... Накрая един сервитьор трябваше да им казва да не правят така и да ги дръпне да играят настрани, защото младоженците щяха да влязат след 2 минути. Човекът пооправи малко розите и толкова. Родител наоколо- нито 1...
Е не клепаха роклята на булката, но това, че отиваш на сватба, не значи, че не трябва да гледаш детето ти какво прави. В крайна сметка ако са си твоите деца на твоята сватба и искаш така- ок, но на чуждите...

И да не наемате аниматор, можеш примерно да сложиш на техните места по една книжка за оцветяване и моливчета или нещо друго (според възрастта им). Пак няма да е за цялата вечер, но ще имат занимание  и т.н. smile

Единият фотограф ни разправя как редовното изпълнение обикновено е да ядат от тортата преди рязането, особено ако се вижда и не е скрита в някой хладилник до абсолютно последния момент. То да чопне малко- айде, но разправя за случаи когато директно забиват глава в нея  lol cray Сега торта- торта, не е края на света, но не е и приятно...

В крайна сметка са деца  smile това правят- забавляват си се.

От познатите ни с деца за сега не се очетрава някой да е с децата, решили са да се отдадат на купон, а малките при бабите и дядовците. Те си решават, нямам нищо против и с тях да са.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #352 -: юли 17, 2015, 10:54:17 »

lolitkabg, аз съм ЗА  аниматор. Бях на една сватба, на която имаше аниматор и всички деца бяха в леко отделена от всички други маси обстановка - рисуваха, тя рисуваше върху лицата им, скачаха с някакви "скачала", обличаха различни тоалети на приказни герои и т.н. и цяла вечер си стояха при нея, без да тичат нагоре-надолу и да се случват подобни неща като мацаница по роклята на булката. Тогава много ми хареса идеята, а и на децата им хареса - по-готино е да има нещо специално за теб, което да ти привлича вниманието, отколкото сам да си търсиш занимания и игри по целия ресторант.

П.П. Аз мисля, че сме от един град с теб.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: юли 17, 2015, 18:02:57 »

Абсолютно съм ЗА аниматор, ние нямя да имаме деца, нито едно даже на сватбата. Защото сме първите женещи се в компанията ни, а роднини решихме да не каним. Но ако имахме, със сигурност щях да си реша проблема по тоя начин. Защото е двустранно решение - и за родителите и за младоженците.
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #354 -: юли 17, 2015, 20:49:42 »

Момичета smile Ние нямахме аниматор - децата бяха общо 6 и нямахме никакви проблеми с тях, но ако сред децата има момичета, скъпи булки, пригответе се! biggrin Не знам каква е тази притегателна сила на бялата рокля у малките момиченца, но явно някъде в подсъзнанието ни е закодирано още от малки да се стремим, съвсем буквално, към бялата рокля biggrin Двете прекрасни малки момиченца на моменти направо ме подлудяваха! biggrin Постоянни кръжаха около мен и ми пипаха роклята, прегръщаха ме и ми казваха "Обичам те", караха се коя да ми пази букета и така нататък biggrin Беше хем много забавно, хем на два пъти им се скарах леко с "Оставете ме малко на мира!", но това не даде резултат. Прилагам и снимков материал:










Накрая скачаха и за букета, миличките biggrin Като гледам, повече от останалите моми:

Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: юли 19, 2015, 23:42:23 »

lolitkabg, аз съм ЗА  аниматор. Бях на една сватба, на която имаше аниматор и всички деца бяха в леко отделена от всички други маси обстановка - рисуваха, тя рисуваше върху лицата им, скачаха с някакви "скачала", обличаха различни тоалети на приказни герои и т.н. и цяла вечер си стояха при нея, без да тичат нагоре-надолу и да се случват подобни неща като мацаница по роклята на булката. Тогава много ми хареса идеята, а и на децата им хареса - по-готино е да има нещо специално за теб, което да ти привлича вниманието, отколкото сам да си търсиш занимания и игри по целия ресторант.

П.П. Аз мисля, че сме от един град с теб.

nadelina88  Ако си от чудния южен град значи сме от едно градче Wink  и можеш да си представиш как тук се разбира понятието 'възпитание' и 'култура'
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: август 04, 2015, 07:57:14 »

Доста е коментирано и аз съм за аниматор, но съм склонна да се съглася и с другата теза.. В момент, в който има булка на дансинга.. Родителите им се забавляват.. Аниматорът и децата трябва да са на друг етаж или някъде невиждащи, какво се случва, че да не дохвърчат малчуганите на дасинга хаха  pardon

Снимките, flutter, снимкитееее  heart heart heart heart
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #357 -: август 13, 2015, 11:55:58 »

Ние ще имаме 3 момченца, които даже не са толкова малки вече и едно бебе на 1,5 години, ама него майка му да си го мисли  blush Иначе за другите господа съм намислила панирани хапки, пържени картофки и евентуално някаква салата домати и краставици smile не мисля, че ще имат нужда от аниматор  smile
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #358 -: октомври 30, 2015, 13:51:48 »

Аз съм в голяма чуденка по мои сметки децата ще са 10ина. На мен обаче ми прави впечатление,че като кажем за сватбата и особено родителите на момичетата започват "Ти ще бъдеш шаферка...".Ясно ми е,че момичетата се впечатляваме от малки и се стремим да сме булки, но на мен никак не ми допада идеята да има поне 5 момиченца с бели роклички.Аз самата като дете съм ходила на много сватби, но само на 2 съм била облечена с бяла рокля при изричната молба на булката към майка ми. Неудобно ми е да кажа,че това не е моето желание,за да не ги обидя и не знам как да постъпя...
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #359 -: октомври 30, 2015, 14:29:33 »

Според мен има начин тактично да им кажеш, че ще си имаш големи шаферки и не ти трябват малки, или че изобщо си решила без шаферки...или нещо подобно, ако трябва излъжи  blum Повтаряме едно и също всички - все пак това е твоята сватба и ти си ги правиш нещата, както на теб ти е кеф...който е от плиткообидчивите, негов проблем Wink
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines