Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 09:37:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За най-малките гости!  (Прочетена 222947 пъти)
 
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: декември 07, 2012, 14:31:37 »

rita_777 при нас децата си бяха при родителите...а големи деца /12г. визирам/ си седяха мирно и кротко и малките м/у 4-6 г. дивееха из целия ресторант, но беше хубаво. Ти вече сама си предценяваш, кое е най-удачно за вашият ден  give_rose
Активен
rita_777
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #256 -: декември 07, 2012, 15:09:05 »

Благодарение на вашите мнения и споделен опит, взех решение.За да избегна някои фалове и да не се вкарвам в разни филми в този ден, децата ще си бъдат при родителите, като места, ядене и т.н. Иначе да си ходят и щъкат където си искат и да се забавляват както им е добре  smile, затова няма да има ограничение  yahoo.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: декември 07, 2012, 15:37:51 »

Благодарение на вашите мнения и споделен опит, взех решение.За да избегна някои фалове и да не се вкарвам в разни филми в този ден, децата ще си бъдат при родителите, като места, ядене и т.н. Иначе да си ходят и щъкат където си искат и да се забавляват както им е добре  smile, затова няма да има ограничение  yahoo.
Правилно решение ! И не  позволявай на гости или други орбитални планети да ти се бъркат  good
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #258 -: декември 07, 2012, 15:59:28 »

Правилно решение ! И не  позволявай на гости или други орбитални планети да ти се бъркат  good
Точно good
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: януари 04, 2013, 16:53:07 »

И аз съм решила да са си при родителите за хранене  т.н пък да си щъкат където им душа иска , дори на сватбената маса ще има 5 стола - един м/у мама и тати и за моя две годишен хлапак. Друго се чудя аз - как да преценя за кого какъв куверт да поръчам - имам предвид детски или за възрастен тъй като имам малчугани от 2 до 12 годишни.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #260 -: януари 04, 2013, 17:00:19 »

И аз съм решила да са си при родителите за хранене  т.н пък да си щъкат където им душа иска , дори на сватбената маса ще има 5 стола - един м/у мама и тати и за моя две годишен хлапак. Друго се чудя аз - как да преценя за кого какъв куверт да поръчам - имам предвид детски или за възрастен тъй като имам малчугани от 2 до 12 годишни.
Кръстниците имат ли деца? Ние бяхме с двете деца отстрани за да има симетрия, нашето от едната и тяхното от другата, ама те така и не седнаха там, а при бабите. Иначе нашия постоянно си щъкаше и при нас и помагаше за всичкооо pleasantry При нас децата бяха на свободна консумация и сервитьорите предупреждаваха родителите да си поръчат. Защото едното не ядяло това, другото пък нещо друго...по-добре мирна глава smile
Чакайте да се посмеете blum На мама помощника, бърз като стрела biggrin

https://www.facebook.com/photo.php?v=10151152032672249&set=vb.741562248&type=3&theater
« Последна редакция: януари 04, 2013, 17:03:20 от casky » Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: януари 04, 2013, 17:24:02 »

Ха- ха casky защо ли имам чувството и че и мен ще ме сполети подобно нещо Bravo - той моя на всякъде се вре така че очаквам много смешни моменти. Онзи ден свекърва ми ми каза че като се замислила за сватбата се била притеснила какво ще го правим малкия че той все при мен се вре и да не се били карали в гражданското или в църквата - аз и казах с нас ако трябва - а и да посмеят да  ми се карат толкова пари им давам сметка за детето ще ми държат то си е част от нашето семейство - та сигурна съм и при нас ще има подобни моменти после ще показваме :-))

Кръстниците имат ли деца? Ние бяхме с двете деца отстрани за да има симетрия, нашето от едната и тяхното от другата, ама те така и не седнаха там,


Не нямат деца, а нашето при друг няма да седне - в такива моменти няма баба, няма дядо - трябва да е  с мама и тати. А за свободна консумация не ми се иска - искам всичко на дребосъците да има е готово да не гладуват докато чакат че ние в ресторанта ще сме чак в 14:00 и ми се струва късничко тепърва да се поръчва и да приготвят, пък ако не ядат нещо толкова храна ще има все ще ги нахраним, но искам да има готови неща че като го знам моя какъв е звяр като е гладен истински мъж не чака.  smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #262 -: януари 04, 2013, 17:41:05 »

сигурна съм и при нас ще има подобни моменти после ще показваме :-))
[/quoteДа, децата правят доста оригинална сватбата good

Иначе при нас свободната консумация беше доста добро решение. То така или иначе се почва със салата, която бързо се приготвя. Ние имахме гъби в основното например, абе общо взето неща, които децата не обичат, а така всеки си поръча нещо, което детето му ще си хапне smile
Активен
DVKZ
Любопитен
*
Публикации: 33


« Отговор #263 -: януари 04, 2013, 23:23:14 »

Свободната консумация за деца е наистина най-добрият вариант, но трябва да бъде съобразено с ресторанта, защото не всички имат капацитет при голямо събитие да подготвят и допълнително поръчани ястия. За нашата сватба приятелка изрично ни предупреди да питаме в ресторанта за това, защото само два месеца преди това е била на сватба, където свободните поръчки за детските ястия са се забавили много дълго и се е налагало хора да излизат да им търсят сандвичи или да им дават салати, които не обичат. След като говорих с управителката на нашия ресторант тогава, тя ми каза, че е по добре ако може предварително да ги ориентирам за детските менюта, за да имат готовност, защото малките деца огладняват рано. Аз имах пет малки деца без куверт и тогава попитах майките поне за едно основно ястие да им поръчам предварително, всяка си поръча различно и ги дадох на ресторанта. По късно са поръчвали пържени картофки и разни такива допълнително, но поне си бях спокойна, че едно ястие ще имат пристигнало навреме. Още повече, че две от майките искаха супи, а вечер в ресторант трудното някой да готви точно супички.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #264 -: януари 06, 2013, 11:06:38 »

Ами така погледнато може и да сте прави good При нас нямаше проблем с приготвянето, бяха изключително бързи. Даже имахме няколко несигурни куверта и казаха, че даже да им звънна час преди да влезем ще ги предвидят.
Иначе децата ядяха главно пилешки филенца...това поне повечето го обичат.
Всъщност забравих да отбележа, че за свободната консумация бяха деца до 7г (имахме пет такива), имахме и две на по 10-12 те си бяха със стандартни менюта smile

П.П. След няколко месеца кръстниците ходиха на друга сватба с организирани менюта за децата, ама малката не го искала и се наложило пак да вземат друго, което са си заплатили. Така, че и този вариант не е много удачен. Май наистина ако има предварително нещо е добре да се съгласува с родителите smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: февруари 03, 2013, 23:40:21 »

Момичета, дайте съвет как деликатно да кажем, че предпочитаме гостите да не водят малчуганите си, които са на по 3-4 годинки. Не зстава дума за роднини, а за колеги главно. Написахме г-н и г-жа Петрови (примерно), а не сем. Петрови, но сге не сме сигурни дали ще дойдат с деца или не. Мислех, че ще им е ясно от написаното, но май не е...Един коментар от сорта "то няма да мога много да видя от тичане насам-натам" ми даде да се разбера, че мислят да са с малките. Казах им шеговите, че ще могат повече да се забавляват ако са без дечурлига (което си е така), но незнам сега как ще дойдат. Пристеснението ми е не толкова какво ще правят дребосъците, а дали трябва да им предвиждаме куверти. Все пак, това си е едно 60тина лева на парче (lol. ох...ужас, незнам дали ако съм директна ще е кофти...
« Последна редакция: февруари 03, 2013, 23:43:07 от milenuity » Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: февруари 04, 2013, 03:16:31 »

Според мен за толкова малки деца няма нужда от куверт. Те през цялото време ще тичат напред-назад, а и при всяко положение не могат да изядат цяла порция като за възрастен. По-добре говори с родителите. И ние не искаме семействата да си водят децата и им го казахме директно, никой не се обиди.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: февруари 04, 2013, 08:22:57 »

Говори директно с тях.Ако все пак водят децата, има вариянт за детски менюта и за това трябва да говорите с ресторанта, защото те са по-евтитни.

Не бъдете така ужасно строги и взискателни, направо понякога ме шашкате с неприемането на позицията на друг човек освен вашата.Ами ако няма на кой да оставят детето за вашата сватба?Да я пропуснат защото не трябва да са с деца?А после ще се сърдите, че не са дошло, заради децата!
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #268 -: февруари 04, 2013, 09:01:14 »

И аз мисля като магито   girl_wink А и в края на краищата децата не са напаст sad

Аз също имам дете и мисля, че се предполага като ни канят, че и то е част от нашето семейство, вече аз ако реша ще го оставя в нас, но честно казано ще ми стане доста неприятно ако някой ми каже направо  - не ти искам детето sad

Ние на сватбата имахме доста дечица и мога да кажа, че те се радват много повече от възрастните и са супер сладки heart Но определено за деца няма нужда от цяло меню, просто това са излишни разходи. Никое дете няма да изяде порция на възрастен, още повече на 3-4г. smile Да не говорим, че има много деца, които почти нищо не ядат и може да не го докоснат...

milenuity според мен ако децата идват говорете с ресторанта за свободна консумация. Предполагам, че на повечето ще им вземат пилешки филенца по 5лв, надали ще има салата и прочие. А и ако на някое му се дояде толкова, най-малкото родителите ще му дадат...колко ще изяде едно дете. Ние бяхме на свободна консумация за тези малките и всички бяха доволни, както и ние smile
« Последна редакция: февруари 04, 2013, 09:20:36 от casky » Активен
Evriala
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: февруари 04, 2013, 09:43:15 »

Момичета мисля, че всеки има право да решава дали гостите да доведат и децата си или тържеството да премине без тях. Ако булките смятат, че е неподходящо половината от поканените да тичат след малчуганите през цялото време е редно да поискат децата да не се водят. В крайна сметка всички са на тържеството да отпразнуват любовта и радостта на младото семейство, а не на забавачница. Вероятно звуча доста крайно, но децата изискват много грижи и внимание, а ако все пак няма на кого да се оставят вероятно две три няма да са  проблем. Аз също не бих искала да има много деца, при нас за сега ще са три. Давам си сметка, че тези гости няма да се забавляват от сърце и най-вероятно ще си тръгнат рано именно заради децата. От друга страна осъзнавам, че целият свят на тези хора се върти около отрочетата им, но все пак могат да отделят малко време и за себе си като си позволят една вечер да са без тях.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines