Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 04:50:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За най-малките гости!  (Прочетена 222930 пъти)
 
jenifer
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



« Отговор #195 -: май 16, 2012, 13:50:31 »

И на моята сватба ще има 10-тина деца, а както ме предупредиха от ресторанта- 10 деца сватба развалят. biggrin Младоженците не вярвали, че е така, а после им казвали, че са прави и е трябвало да ги послушат и да говорят в родителите, ако водят деца, да си ги гледат. Обикновено повечето родители сядали да пият и почти не се интересували от децата си. А те спокойно тичат, пукат балони, късат от украсата, пищят, искали да са център на внимание, пречели и често разваляли хорото и тн. Ясно е, че няма как без деца, защото някои родители много държат да ги взимат, но е добре да се предупредят да си ги гледат. Често казано съм била на много сватби и наистина си правят каквото искат, без някой да им се кара. Не искам да имам скачащи деца около мен още на първия сватбен танц, който трябва да си е само за нас.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #196 -: май 16, 2012, 14:52:18 »

Дженифър проблемът е, че всяка майка се обижда ужасно като и кажеш, че искаш да си контролира детето на сватбата ти. А защо не знам. Ние ще имаме две деца на 3 год., едно бебе - надявам се да не щуреят като откачени. А 10 деца не знам - помислете на наемане на аниматор , да се занимава с тях, да не дивеят и да не направят някоя беля.
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: май 16, 2012, 16:23:32 »

Tsutsi ти направо си за завиждане! На моята сватба се очертават 25 деца в интервала от 1година до 16-17годишни. Тинейджърите не ме притесняват, но малките ще ме подлудят. Миналата година на сватбата на кумовете 3 деца ни разказаха играта. Аз също много обичам деца, но има много безотговорни родители- зарязват детето да прави каквото си иска, а те ядат, пият и  се веселят. Аз затова казах на свекървата ( понеже всички тези деца са от тяхна страна) , че или предупреждава хората от сега, че са канени без децата или да наеме аниматор. В интерес на истината, когато хората потвърждават ще питаме дали ще присъстват и децата, за да може да им направим детски куверти. Силно се надявам бройката да падне под 10, защото в противен случай булката май първа ще напусне сватбата  diablo.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: май 16, 2012, 17:11:12 »

Много сте ми странни с тези изказвания... Говорите така сякаш тези деца не са на ваши близки, а са намерени случайно  huhhuh.gif Oh my ...
Аз не мога да си представя сватбения си ден без племенниците, кръщелницата ни и детето на кумовете. В крайна сметка щом не искате децата, не канете и родителите им  ohah
« Последна редакция: май 16, 2012, 19:15:54 от InLove_Girl » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #199 -: май 16, 2012, 17:15:35 »

Не се притеснявайте за децата, повечето родители се отказаха да ги взимат при нас. Аз на моите гостенчета съм им взела от играчките за сапунени балончета и мисля, че ще е им е интересна.
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: май 16, 2012, 17:30:39 »

Много сте ми странни с тези изказвания... Говорите така сякаш тези деца не са на ваши близки, а са намерени в гетото  huhhuh.gif Oh my ...
Аз не мога да си представя сватбения си ден без племенниците, кръщелницата ни и детето на кумовете. В крайна сметка щом не искате децата, не канете и родителите им  ohah

InLove_Girl, че и тези в гетото са човешки същества. Проблема с децата в цялата работа е с безотговорноста на повечето родители. Едва ли ще ти е приятно цяла вечер 30 деца да са закачени за роклята ти и да  те дърпат, да искат да ги вдигаш, да танцуваш с тях, да се сърдят, че обръщаш внимание на някой друг а не на тях, да те тъпчат с храна и да я размазват по дрехите ти ( точно това преживяхме на последната сватба с булката), а родителите да стоят отсрани и да се смеят или пък изобщо да не забелязват какво се случва, защото са на сватба и искат да се забавляват. Мисля, че в рамките на нормалното е да има 3-4 деца на една сватба за да е всичко ок и разбира се да има отговорни родители.
В крайна сметка, като се замисля проблема са не децата, а родители, който ги оставят да палуват прекалено много.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: май 16, 2012, 17:42:21 »

момичета, проблемът си е изцяло в родителите, но аз не бих го нарекла и проблем. те просто искат един път да се отпуснат и да се забавляват, а не се и сещат/или не им пука, че децата вилнеят.
Аниматорът оправя този проблем донякъде, но това е решение само за ресторанта, и то за хора които имат парички да наемат. Аз примерно не разполагам с излишни. crazy
Именно за да не изкушавам родителите да оставят отрочетата си без надзор, ги моля всичките да ги оставят на роднини.  Yes  Просто това е решение което се взима в началото на правене на списъка с гостите- но не може на едни хора да се канят децата, на други -не, примерно.
Децата са прелестни, но това което съм виждала по сватби, просто не искам да го усещам пак на нашата. затова и не ги каня. smile
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: май 16, 2012, 19:16:45 »

 Offtopic Поправих поста, защото звучеше леко дискриминиращ, но беше неволно.
Активен
jenifer
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



« Отговор #203 -: май 16, 2012, 19:40:40 »

Дженифър проблемът е, че всяка майка се обижда ужасно като и кажеш, че искаш да си контролира детето на сватбата ти. А защо не знам. Ние ще имаме две деца на 3 год., едно бебе - надявам се да не щуреят като откачени. А 10 деца не знам - помислете на наемане на аниматор , да се занимава с тях, да не дивеят и да не направят някоя беля.

Не ми допада идеята за аниматор, а и с цялото харчене около сватбата, остава да плащам и за да забавляват невъзпитаните деца. biggrin Освен това, те обикновено се наемат за 2 часа и после какво, нали сватбата е поне 6 часа.
Иначе аз тактично казах на родителите да си гледат децата, пък да видим. Ако много беснеят мога и аз да им се скарам, не ме притеснява, щом на родителите не им пука. biggrin
« Последна редакция: май 16, 2012, 19:43:26 от jenifer » Активен
mery_bery
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 223



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: май 17, 2012, 10:53:08 »

jenifer good на едно мнение сме по въпроса:) Bravo
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #205 -: май 17, 2012, 15:49:38 »

Ами не знам как е с вашият ресторант, нашият предлага аниматор 25 лв. на час май беше. Аз реших, че за две деца не си струва.
Колкото то 25 деца това просто е безумие! Това от сватба ще се превърне в детски рожден ден. На свекърва ти и кажи да си каже на гостите, че не може да си взимат децата или да намери начин да се занимава някой с тях и да не направят от играчка - плачка. Съгласна съм с Ем - има деца, които могат да превърнат сватбата ти в кошмар, аз не бих се церемоняла с тях, но не всеки е като мен, повечето са възпитани и си мълчат въпреки, че им се реве. Просто за съжаление това е - сватбата не е детски рожден ден в крайна сметка.
Ин лов - аз също много си обичах племениците като бяха деца, като ходя да ги гушкам по час - два, а не като трябва да играя ролята на Плашилото, която ми се наложи на една сватба. Като почнаха да рисуват стените на ресторанта с пастели и фулмастери и обръщаха чинийте на гостите по масите. Да видиш как си ги взех двечките по ръчичка и си тръгнах с тях посред сватба. Децата са прелесни - ама на картинка.
На сватба са едни малки дяволчета дето не ти трябва да знаеш.  tease
Активен
macituu
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #206 -: май 19, 2012, 15:38:10 »

Моите най-малки гости ще са ми шафери и искам на момиченцата да подаря кукли барби булка, но намирам все едни по 30-40лв ,ако сте виждали по ефтини кажете,че за 4бр не ми се дават 120-160лв
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: май 19, 2012, 16:12:08 »

Провери в "Джъмбо", има кукли по 10лв, които изглеждат доста добре.
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: май 19, 2012, 18:59:04 »

Ами не е барби булка, ама все пак е барби - http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/SID-EC1CBF08-9CD3521B/lidl_bg/hs.xsl/index_16033.htm
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #209 -: юни 06, 2012, 13:31:50 »

Аз купих от Джъмбо булка с младоженец барби за 11 лв, трябваха ми 3 бройки.

Относно децата- ние имахме 4 на сватбата- на 3, 6, 8 и 9 години. С двете по-малки се занимаваха родителите, а двете по-големи се забавляваха сами, а и много танцуваха , но без да пречат- дори не ги забелпзвах през голяма част от времето.

Аз им бях купила барбита за момичетата, колички за момчетата и за всички- сапунени мехури. Освен това на една отделна маса в ъгъла оставих кубчета, пъзели и други занимавки. Една част от времето прекараха там и беше много добре.

Вариант е да помолите близък на ваш приятел/кумове да се занимава с децата без заплащане, срещу куверт (ако обича деца). Майката на кумата беше съгласна така, но в крайа сметка не видяхме нужда от нея за р-та и дойде само на подписването.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines