Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 15:55:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За най-малките гости!  (Прочетена 222954 пъти)
 
mariajoro1984
Професор
****
Публикации: 366


« Отговор #135 -: декември 22, 2011, 12:48:19 »

Алексия,не мила,не е само за тях,за всички ни е :danceg:Едното детенце е на 6 другото на 5:))Ще има и едно бебе на 7 месеца и естествено моя прекрасен син,които ще ми е шафер  тои е на 1.2 месеца:))Ако знаете какъв костюм сам му предвидила хаха с фрак и цилиндър хаха
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #136 -: януари 13, 2012, 02:40:59 »

Поредната страхотна тема! Почерпих доста идеи!

Първо искам само да ви кажа, че се изумих как слагате 17 и дори 20 годишните в групата на "децата"! не знам вие на колко сте, уж в темата за средна възраст повечето са дори по-малки от мен, по 23-25 години, как може тогава хора с 5 години по-малки от вас да искате да ги слагате на детска маса! Направо съм възмутена- аз имам приятелки на по 17, даже една от тях ще пее на сватбата ми (професионална певица е, прохождаща де). Аз самата съм на 26 и явно съм по-вдетинена от останалите...Но от мен съвет, всички над 13 години ИЗВЪН групата на децата! На масата с родителите няма да им е толкова тъпо, нали ще танцуват, хапват...

Сега по моята част. Аз честно казано очаквах, че всички с деца под 3 години ще измислят начин да не ги взимат, но явно не е така. Не че ми пречат,просто за родителите ми се струва много неудобно, това дете да е постояннно в скута ти, да плаче...И дори не мога да измисля какво яде едно дете на 1-2 години...Мисля децата до 3 години да нямат меню при мен- родителите ще ги хранят от тяхното ядене, а ако преценят, ще им поръчат (бих платила, разбира се).

При нас такива малки деца се очертават 3 броя, ако не пропускам някое. 2 от тях са на едни родители, които дори не са от София и наистина очаквам да не ги вземат. Лошото е, че тогава остава само един дребосък на 2-3 годинки, другите са на около 7-9 години. Двете шаферки са на по 9, едно момченце има на 7 и още едно на 8. Мисля и те двамата да са ми шафери, ако родителите се съгласят. Тогава всяко момиченце ще си има кавалер smile верно, 2 години разлика и то с голямо момиче не е малко, ще стърчи с 2 глави, ама ще е весело lol

И сега въпросът със замниманията- в нашия ресторант има кът, отделен като ъгъл, който няма да ползваме. Може там да сложа маса за децата и както педлагате вие- балони, пастели, играчки...Аз обожавам играчките и ще измисля доста неща lol Но и мен ме притеснява да ги оставя без надзор- дали на  708 години са достатъчно големи да не направпт някоя беля? Предполагам, че родителите през 30 мин ще ги наглеждат. За аниматор мислех, но някак за 4 деца и то големи не си заслужава (трите малки не са сигурни).   Другият проблем е, че в този кът няма да виждат Ди Джея, нито нас и някак ще изпуснат празника- но пък сигурно за тях ще е скучно в по-голямата си част, а за игрите и ритуалите могат да ги викат...

Това се сещам засега, иначе като реша какви игри да им измисля, ще ви пиша пак (мисля да има не се сърди човече, пъзели, книжки за оцветяване, подаръците не знам още какви да са).

Забравих за менюто- според вас добра идея ли е детските да са половин порции и отделно да има лакомства на тяхната си маса? А салата има ли смисъл? Ще питам родителите де, но с някои от тях не съм близка и дори им нямам телефоните, само с тези на момиченцата съм по-близка...

Идеята с хвърляне на плюшена играчка е много готина, но дали да я правя при 4 деца? А и да не се скарат за нея?

А в къта мога да донеса и част от моите стари плюшени играчки- дали ще е проява на лош вкус, че не са чисто нови? И после да си ги искам ли, или да останат за ресторанта?

И последно: навън има катерушки, а сватбата е от 17 ч. през май. Да обърна ли внимание на родителите за катерушките, или няма да има много часове дневна светлина и ще затрудня родителите да тичат отвън?

Макар че пак се замислям, че деца на по 8 години са си доста самостоятелни..
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: януари 13, 2012, 15:34:20 »

Забравих за менюто- според вас добра идея ли е детските да са половин порции и отделно да има лакомства на тяхната си маса? А салата има ли смисъл? Ще питам родителите де, но с някои от тях не съм близка и дори им нямам телефоните, само с тези на момиченцата съм по-близка...

Идеята с хвърляне на плюшена играчка е много готина, но дали да я правя при 4 деца? А и да не се скарат за нея?

А в къта мога да донеса и част от моите стари плюшени играчки- дали ще е проява на лош вкус, че не са чисто нови? И после да си ги искам ли, или да останат за ресторанта?

И последно: навън има катерушки, а сватбата е от 17 ч. през май. Да обърна ли внимание на родителите за катерушките, или няма да има много часове дневна светлина и ще затрудня родителите да тичат отвън?

Макар че пак се замислям, че деца на по 8 години са си доста самостоятелни..

Според мен е много добра идея детските менюта да са половин порция и не само е добре, ами си е задължително. Децата ядат толкова малко и избирателно, че си е направо жалко за храната, а и за парите за цели менюта. Ще видиш (ако въобще на сватбата имаш време да гледаш такива неща  blum) че почти нищо няма да изядат. Относно салатата - ако зависи от дечицата няма и с пръст да я докоснат, но е хубаво мисля да има малко зеленчук в менюто, да не са само мазнотии.

Много е вероятно да се скарат, но аз бих предвидила една голяма плюшена играчка за хвърляне и 3 малки наградки (играчки) като утешителна награда за другите дечица. Че иначе ще им стане много кофти. Нали помните какво е да си дете?

Ако аз съм на твоята сватба няма да го счета за лош вкус, че си донесла от твоите играчки и даже ще се трогна, че си се сетила за такова нещо за моето дете. А ако съм дете - няма да ми пука дали нещо е ново или старо, те такива неща като си малък не се забелязват. Само че дано си готова да се лишиш от тези играчки, защото не мога да си представя, че след сватбата ще си ги вземеш - много тъпо ще се получи.

Според мен родителите имат толкова опит с катерушки, че сигурно ще ги забележат в първите части от секундата и преди да си им казала. А децата надушват такива неща отдалеч. Аз бих им казала, но както казах може да се окаже, че са те изпреварили. И ако дечицата са по-големи мисля, че няма да пречи, че ще излизат и влизат отвреме навреме и ще играят на катерушките. А и е чудесен отдушник ако някое детенце не го свърта на едно място да го хване родителят и да го изведе навън при катерушките.

Според мен чудесно си го помислила и няма да имате проблеми!  give_rose
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #138 -: януари 13, 2012, 16:48:52 »

Хи хи мерси много за подкрепата smile За играчките разбира се, че няма да ги искам, няма да избирам любимите си просто  blum За хвърлянето на плюшени, май ще се откажа, все пак са само две момиченца и голяма работа, че ще се наредят за букета...Може да е още по-забавно така smile

А за менюто, чудя се и за предястието- при нас са палачинкови пънчета (вътре с шунка и кисели краставички), според мен ще им е вкусно. Но примерно сухите мезета не знам- кашкавали и пастарми...абе ще гледам по половин порция от всичко и така smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #139 -: януари 13, 2012, 23:17:30 »

Момичета,вие за всичко сте помислили, докато ви четох ми хрумна, че за част от гостите (по-малките) искам да купя от онези нещица за сапунени мехурчета. Бихте ли ме посъветвали от къде?

Съмнявам се обаче, че само малките ще искат такива играчки, много готини снимки могат да се получат ако всички се включат в правенето на балони:)
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #140 -: януари 14, 2012, 00:13:14 »

kiwi, такива неща за балони мисля, че дори в левчетата има, лесно се намират. Аз мисля, че са по-подходящи за поне 4-5 годишни деца, на малките им е много трудно да правят балони.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: януари 19, 2012, 16:32:35 »

Попаднах на страхотна идейка за най-малките гости - защо не им подарите саморъчно направена книжка за оцветяване с ваши подбрани снимки - може да са смешни, забавни, каквито решите. Супер лесно е за правене и е оригинално! Трябват ви само снимки и програма като Фотошоп и едно клик!  smile А и не е нужно да е прекалено голяма (книжката) - няколко снимки биха били достатъчни. Можете да я комбинирате с комплект моливи като подарък.




Ето тук има инфо как да го направите:
http://content.photojojo.com/diy/how-to-create-coloring-book-using-photos/
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #142 -: януари 19, 2012, 19:15:00 »

Веднъж бях на една сватба, на която имаше около 10-12 малки деца на възраст около 5 до 10 години, бяха ги сложили всичките на една голяма маса. Понеже тук се споменават куверти - децата наистина не могат да консумират като възрастен човек и им правят половин порция или си поръчват каквото желаят. Прави ми впечатление, че любимото им е пържени картофки и Кока кола.
Активен
Andreina
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #143 -: януари 19, 2012, 20:10:44 »

С мъжа ми много го мислихме този въпрос и накрая решихме да правим сватба без деца - да ни е мирна главата и на нас и на гостите. Още повече, че сватбата ще бъде вечерна... Та така:)
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: януари 19, 2012, 20:59:17 »

И ние искахме без деца, но все пак сеочертава да е с 2 деца и един тийнейджър, но не планирам нищо специално за тях. Ще ги оставя да се забавляват сами. Ще поръчам на малките детско меню и това е. Те са кротки и добри деца - единият ще е на 6, а другият на 4 мисля,  не вярвам да създават проблеми.
Активен
mariajoro1984
Професор
****
Публикации: 366


« Отговор #145 -: януари 19, 2012, 23:13:31 »

О и нашата ще е без деца,тричките които ще присъстват са племеници на мъжа ми,а другия бандит е синът ми които е на годинка *YAHOO*Останалите гости съм предупредила без деца,че иначе ще стне лудница,общо децата са 32,представяте ли си да доидат всичките хаха girl_impossible
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: януари 24, 2012, 14:48:31 »

На нашата сватба ще има най- много шест деца, като най- малкото ще бъде на годинка и нещо, а останалите са между 4 и 6 години. Честно казано ми харесва да има деца, но да не са много. Предвидили сме хубави подаръци за тях, даже на момичетата вече сме ги купили. Не мислим да ги слагаме на отделна маса. Мисля, че няма да им е скучно. И без това са доста буйни, ще намерят как да се забавляват. За тяхното меню не сме мислили, но вероятно няма да е като на възрастните.
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: февруари 08, 2012, 17:59:55 »

Лелеее като ви чета и ви завиждам. На моята сватба се очертава да има около 15 деца между 1г-15г.  Oh my ....
И аз мисля да взема книжки за оцветяване за дребосъчковците.  good
Активен
mariajoro1984
Професор
****
Публикации: 366


« Отговор #148 -: февруари 08, 2012, 18:06:34 »

Аз искам да вметна,че на първия рожден ден на синът ми имаше 7 деца(рождения ден беше повече за нас хах),ходих до Джъмбо купих книжки за оцветяване и флумастери,вързах ги с панделка и ги подарих на децата,цяла вечер е мръднаха от столчетата.Искам да кажа,че книжката за оцветяване е много добър варянт:)да ви попитам как казвате на гостите да дойдат ,но без децата,на мен ми е някак неудобно blush
Активен
famille
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #149 -: февруари 08, 2012, 19:47:28 »

Ох, и на нашата сватба се очертава стълпотворение от деца на каквито се сетите възрасти - ако дойдат всички, ще са 23.  shok

В нашия ресторант ще има отделено място за малките, с детско меню, в пъти по-евтино от стандартното. Но мисля, че за толкова деца един аниматор ще ни излезе по-евтино, отколкото книжки и играчки за всички. Или пък някаква комбинация от двете.

Аз първоначално бях казала - ще каним гостите и изрично ще им кажем - без децата. Не за друго, но мястото ни е ограничено. Но като се замислих за тези деца какво вълнение ще е това събитие и...  pardon айде 23 бройки.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines