Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 16:18:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За най-малките гости!  (Прочетена 222187 пъти)
 
bbride
Професор
****
Публикации: 439



« Отговор #285 -: март 07, 2013, 12:08:15 »

Имам питане относно детските менюта? Как се процедира с децата? Имат ли различно меню и ако може някой да даде примерно. Една позната ми каза, че за децата не се предвиждало порция, но това не ми хареса, искам и те са имат място и храна.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: март 07, 2013, 12:12:01 »

Имам питане относно детските менюта? Как се процедира с децата? Имат ли различно меню и ако може някой да даде примерно. Една позната ми каза, че за децата не се предвиждало порция, но това не ми хареса, искам и те са имат място и храна.
това зависи изцяло от вас и конкретния ресторант. трябва да говорите с тях какво предлагат- имат ли обособено детско меню за празнични събития .  това дето ти е го е казала познатата е смешно, децата гладни ли ще стоят.хич не им слушай глупостите. smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #287 -: март 07, 2013, 12:26:57 »

Имам питане относно детските менюта? Как се процедира с децата? Имат ли различно меню и ако може някой да даде примерно. Една позната ми каза, че за децата не се предвиждало порция, но това не ми хареса, искам и те са имат място и храна.
Аз съм го писала и по друга тема. Много зависи от децата ви, ако са по-капризни може да са на свободна консумация. Нашите бяха точно така, поръчват си каквото искат и каквото със сигурност ще хапнат! Ако пък държите на детско меню в повечето случаи пилешки филета са доста вървежни, така че повечето деца ще ги обичат предполагам girl_wink Но няма смисъл да им вземате стандартно меню! Никое дете няма да го изяде, а ако е и по-нестандартно (каквото беше нашето) повечето съвсем няма да го докоснат... И ти го казвам освен като "бивша" булка и като майка girl_wink
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: март 09, 2013, 11:32:53 »

На нас от ресторанта ни предложиха детско меню, което е на половин цена от редовния куверт. Салата и пилешка пържолка с пържени картофи. Вместо безалкохолна напитка, имаше сок. При нас имаше две дечица и затова се обадих на майките да ги попитам дали е добър вариант. Оказа се, че обичат. Иначе и аз както каза casky ако бяха по-капризни щях да предупредя, че децата ще са на свободна консумация за наша сметка  good Мисля, че е по-добър вариант, отколкото да няма нищо за тях.  pardon
Активен
MeryMery
Любопитен
*
Публикации: 42



« Отговор #289 -: март 09, 2013, 16:10:42 »

Аз работя с деца и от опит мога да ви кажа,че тези,които са под 8 години няма да изядат нищо от това,което сте поръчали за тях,а тези над 8-хапват.Ясно ми е,че варианта да няма детско меню не е приемлив.Лично мое мнение е,че плато с хапки или малки сандвичи е добър вариант.Другото,което съм забелязала,че много обичат и винаги отиват да хапнат от масата на родителите е панираните пилешки хапки(тези,които са като пръчици) и панираните сиренца.Ако има и още по-малки сладурковци,виждала съм различни видове детски бисквитки във формата на животни.Не поръчвайте големи индивидуални менюта.По-голям избор от дребни неща в общи плата.Казвам ви го,защото след всяко детско парти изхвърляме толкова много храна и ми се струва много жалко.
Активен
Daherova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 42


:)


« Отговор #290 -: март 09, 2013, 18:31:49 »

Това с малкото детско меню или с платото с хапки е много добра идея, моята сватба няма да е в бг и там е прието децата да не присъстват (даже си го пише на поканите), което обаче на мен изобщо не ми хареса sad Разбрахме се с мъжа ми да поканим най-близките ни хора с децата им и ще потърсим някой клоун, като тия дето ходят по детските рожденни дни, една масичка отделно за децата по-късно и така... И едната братовчедка на мъжа ми е по-заможна и има бавачка, мисля да говоря с нея да я докара и на цената на един куверт хем агнето цяло, хем вълкът сит... smile
Активен
angelova_29
Ентусиаст
**
Публикации: 68


« Отговор #291 -: юли 19, 2013, 22:11:56 »

Аз честно да ви кажа не съм за това на сватба да има деца, с изключение, ако няма родителите на кого да ги оставят. Може би защото съм присъствала на ужасно държание на деца, което пречеше по време на ритуала и в ресторанта и нямаха спирачка за белите. Знам, че зависи от родителите, но все пак съм против. Относно менюто - ако за едно пилешко филе, сок и пържени картофи се плати 1/2 от цената, то по-добре да поръчате по 1/2 от менюто. Или вижте в менюто, дали ако на свободна поръчате филенце и картофки, то няма да излезе по-евтино от фиксирана цена.
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: юли 20, 2013, 15:03:27 »

Друг вариант е свободната консумация. Ние бяхме предупредили всички, които ще са с деца на сватбата, че могат да си поръчат каквото искат за децата. Имахме над 10 дечица и беше сложно да се прави детско меню, което не се знаеше дали ще се хареса. В крайна сметка се поръчваха какви ли не ястия, пържени картофи, солени палачинки, хапки, даже имаше и салата само от краставици smile
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #293 -: юли 20, 2013, 20:00:02 »

Ние имахме две дечица и бяха с отделно меню, тъй като на гостите порциите бяха по 300-400 грама едната и това е много за малките. Имаха салата домати, краставици и плочка сирене, а за основно пилешка пържола с пържени картофи. Иначе и за тях имаше торта.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #294 -: юли 20, 2013, 23:50:29 »

Ние също ще имаме 2 дечица и ще имаме детско меню - пилешки хапки с пъжени картофи и сок. Те са мънички и да има салата няма да я ядат. Предвид какви емоции ще са и за тях едва ли ще са много гладни. Но ако бяха по-големи сигурно щяхме да им поръчаме повече нещица.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: юли 22, 2013, 12:34:41 »

ох, ние се оказва, че ще имаме към 6-7 малки деца, под 4 години. Има 2, които са на по 2. Направо незнам как да процедираме. Най-проблемно е мястото, тъй като това са си 6-7 допулнителни места и ми разби изцяло разпределението на масите. Притеснявам се, че данцсинга ни много ще се стесни ако добавим още една маса sad...уффф

А за менюто, дали е неприемливо ако нямаме куверти за 2 годишните и те седят в родителите си,а само за 4 - 6 годишните има отделни столове и меню (от ресторанта ни предлагат за децата да има салата и основно или само основно)? Не е добре, знам, но какво да правим - не ми е проблем кувертите, но просто нямаме място....
Също така, ние вече сме уговорили тортата, а сега изведнъж трябват още 7 парчета..sad какво да правим?
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #296 -: юли 22, 2013, 12:42:09 »

Милениту, моите племеници са на 2 и 4. Мога да ти кажа, че малкото дете, което е на 2 седи на детско столче и е малко опасно да е на обикновен стол, така че спокойно можеш за най-малките да няма отделено място, а да са в родителите си. Вече 4 годишните ще им трябва стол. Относно менюто - пак имай предвид, че от 2-4 са доста претенциозни и няма да ядат почти нищо. Аз исках пилешки филенца, защото знам че ще ги ядат, но знам че няма как да ядат салати или нещо такова. Моят съвет е да предупредиш/попиташ родителите на малките дали ги устройва куверта и менюто на малките, ако кажат да, ок, ако кажат не, ги помоли да си донесат някаква лека храна за малките - едва ли ще ти се обидят предвид колко са малки дечицата и не всеки ресторант може да има специално меню за толкова малки деца. Примерно брат ми си носят едни опаковки с пюрета за спешни случаи - не цапат изобщо и децата ги ядат винаги - така че всеки родител си знае най-добре детето - не се колебай да попиташ тях, ако не си сигурна! smile И всичко ще е ок, малките обикновено не сядат много на масата, а и едва ли ще хапват много!
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #297 -: юли 22, 2013, 12:47:56 »

На нашата сватба имаше доста деца и бебета - поне 10. Имах отделна маса за най-малките (от 3 до 6-7) и за тях имаше детско меню - мисля че бяха някакви пилешки филенца с картофки. Както казва Vivi20 те почти няма да сядат на масата, през цялото време обикалят и не се спират и не знам колко от тях изобщо са яли нещо от храната си... но със сигурност няма да ядат основното на големите/салати и т.н. Повечето ресторанти предлагат детски менюта smile Ние също говорихме с родителите и попитахме какво предпочитат, тъй като най-добре си познават децата както е споменала и Vivi20, някои казаха, че няма нужда от отделен стол и че ще стоят при тях (деца на 2-3г.), а менюто ги устройваше и казаха дори, че това би било най-подходящо smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #298 -: юли 22, 2013, 12:54:07 »

milenuity, ако бройката на парчетата торта е точна за гостите, винаги може да измислят някакъв десерт "специално" за деца от ресторанта.
Активен
mariag
Ентусиаст
**
Публикации: 73


« Отговор #299 -: юли 22, 2013, 14:21:33 »

И при нас се оказва, че ще има 7-8 дечица от 2 год. и половина до към 8, всички момиченца. В тортата ще ги включваме естествено. От ресторанта предлагат детско меню, което аз не одобрих изобщо познавайки добре някои от моите малки гости. Затова аз им измислих меню - таратор, пърленки, пържени картофи, пилешки филенца със сусам, без кебапчета, пилешки пържоли и шопски салати. Не съм решила дали евентуално да им сложат и 2 пици, но не мисля, че изобщо даже ще обърнат внимание. Всичките са "супер" ящни:) А по отношение на забавленията и аз мисля да има мехурчета, близалки и някой балон може да поръчаме. Иначе съм убедена, че ще има доста танци по дансинга от тяхна страна:) Ама да се веселят е важно.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines