Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 02:31:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За най-малките гости!  (Прочетена 223285 пъти)
 
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: февруари 04, 2013, 09:53:06 »

На нашата сватба имаше 7 деца на възраст до 5 годинки, като най-малка беше племенницата ми на 1г. и 7 м. Ами никой не тичаше по тях - те бяха на дансинга с нас. Имаха подарък сапунени мехури и това ги забавлява близо 2 часа. После се отделиха на едната маса и около час смукаха близалки /които ние им бяхме приготвили/. Всички останаха до края на вечерта, родителите се забавляваха..Оставете родителите сами да преценят дали на децата ще им е забавно и дали да ги вземат - това е просто съвет  pardon
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #271 -: февруари 04, 2013, 09:57:54 »

 smile Аз по принцип говоря и от другата страна, както казах smile
Всъщност даже и да ни поканят тримата, аз ще подуча как стои въпрос, ще има ли други, даже вероятността да го взема е малка още повече за вечерна сватба. Ама наистина ще ми стане неприятно ако направо ми се каже не го искаме blush

Но пък всеки сам си решава. Това е вашия ден, така че правете нещата както ги чувствате smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: февруари 04, 2013, 10:09:03 »

Според мен за толкова малки деца няма нужда от куверт. Те през цялото време ще тичат напред-назад, а и при всяко положение не могат да изядат цяла порция като за възрастен. По-добре говори с родителите. И ние не искаме семействата да си водят децата и им го казахме директно, никой не се обиди.
При нас нямаше дечица на сватбата- освен една малка шаферка. Тя си тръгна по-рано с кака си, защото се умори. Бяхме помолили да не взимат деца, никой не се обиди, но и имаше неочакван гост - пак дете. Е, никой не го върна. Но искам да вметна, по този повод, че и да кажете, и да не кажете, ако гостите са решили да си правят каквото те решат- пак ще има изненади. crazy
За да внеса смях в темата- някъде съфорумки се бяха оплакали какво се бе случило със сватбата и украсата,   *db*с помощта на поканените деца. danceg
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #273 -: февруари 04, 2013, 10:19:04 »

Аз не бих си взела детето, ако предварително е споменато, по-скоро и тримата не бихме отишли... Но пък всичко това е въпрос на гледна точка и определено може да има всякакви изненади pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: февруари 04, 2013, 10:21:10 »

Знаете ли, наистина всеки има право на избор как да постъпи за сватбата си, но пак казвам помислете и за хората от отсрещната страна.Малък пример, сватба на мой роднина, поканени съответно чичо и леля, който имат малки деца, те не могат да бъдат оставени на едната и баба и дядо, защото хората е могат да ги гледат по ред причини, а другите баба и дядо също бяха на сватбата.Какъв беше вариянта?

От друга страна съм доста отдавна във форума и съм наблюдавала феномена на булка която не иска деца на сватбата и същата след като е родила, се възмущава как са им казали да не взимат детето на сватба.

Всичко се променя...
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: февруари 04, 2013, 10:27:59 »

artemida777 и магито, благодаря ви за съветите.

Що се отнася до
Не бъдете така ужасно строги и взискателни, направо понякога ме шашкате с неприемането на позицията на друг човек освен вашата.Ами ако няма на кой да оставят детето за вашата сватба?Да я пропуснат защото не трябва да са с деца?А после ще се сърдите, че не са дошло, заради децата!

Разбира се, че съм наясно дали има на кого да се оставят или не. Точно защото е опция не бих искала да идват с тях. Иначе, естествено ще им влезна в положението, нали искам да присъстват! Свекървата, какато и тъщата ги гледат от време на време и живеят в София..т.е. не е да няма как и не е да са хора, които не се отделят от децата си никога.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: февруари 04, 2013, 10:33:20 »

След като има кой да ги гледа, а ти като булка не искаш деца на сватбата си, тогава спокойно може любезно да се обясни на гостите. good
Малката шаферка която присъстваше с  предварителна уговорка, нямаше как да не дойде именно защото всичките й роднини бяха на сватбата  ни biggrin .
Другите даже ни благодариха че сме ги откъснали за малко от реалността и са си потанцували както  като "младоженци" сами . danceg
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #277 -: февруари 04, 2013, 10:40:11 »

Ами при нас имаше следния случай. Кръстниците са с малко дете, тогава беше на 2г. Никога не я бяха оставяли на баби и дядовци за цял ден и просто щеше да ги взриви, отделно и те нямаше да се чувстват добре постоянно да мислят колко плаче детето им. Поканихме родителите на кръстницата, за да гледат малката, а те са супер мили хора и ги познавам от както съм се родила. На тях им стана неудобно и отказаха. На самата сватба бяха през цялото време около нас и вземаха и връщаха малката (говоря по време на ритуалите  и сесиите защото искахме да имаме и с децата), разхождаха я в морската и къде ли не, за де не плаче и общо взето цял ден се ангажираха с нашата сватба, за да е всичко ОК. И накрая в ресторанта просто казах на сервитьорите да им слагат от същото като на останалите, защото ние така или иначе искахме да ги поканим.

П.П. А те даже ни бяха купили подарък и като ни го дадоха без малко да се разплача...
Та мисълта ми е, че ние даже поканихме "бавачките", за да има мир с малчуганите blum Ама просто се налагаше smile
« Последна редакция: февруари 04, 2013, 10:45:28 от casky » Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: февруари 04, 2013, 11:34:02 »

Това с децата е много деликатен въпрос. На нашата сватба имаше деца и беше забавно, но те бяха и по-големи и не правиха поразии. Като цяло си имаше куверт и за тях, а това са си разходи. Аз като цяло мисля, че малки деца работа на сватба нямат. Ако няма на кой роднина да ги оставиш, има и бавачки. За един ден все ще намерят някой да ги гледа, стига да има желние.
Ако аз получа покана за сватба, за мен най-добрия вариант е да звънна и директно да питам да взимам ли децата или не. Така всички ще са на ясно и няма да има сърдити. Но за мен да решиш, че щом ти си поканен това включва и децата ти си несъобразително.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #279 -: февруари 04, 2013, 12:42:41 »

milenuity, попитай в ресторанта за детски куверт. Ние имахме такъв - пил. филета, пържени картофи, млечна салата и сок.  На мен децата на сватба никога не са ми пречели, даже много исках да ги вземат, но някои родители си прецениха, че без деца е по-добре.

На сватбата изненадващо някои доведоха и децата си /шапка свалям на една позната, доиде с 3 месечното си бебе от друг град, цяла вечер детето не проплака и не се разшава, а тя беше чудесна компания. Голям жест ни направи/
От моя опит да кажа, че нито едно детско меню не беше изядено, а някои и не докоснати, цяла вечер децата играха, но никой не е тичал след тях, не съм усетила липсата на някой..
Щом си решил да правиш сватба, трябва да предвидиш такива ситуации. За мен лично не е правилно да кажа на някой да не води децата си.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #280 -: февруари 04, 2013, 15:03:35 »

И аз мисля, че трябва да се предвидят и то по-скоро, защото не можем да знаем какво е в главите на хората smile Аз както казах не бих си взела детето, ако ме предупредят, но пък със сигурност има такива, които могат да го направят и на самата сватба може да има големи изненади. Най-малкото поне психически е добре да се очакват blum

Иначе ако искате ги предупредете, вие си решавате smile Друг е въпроса кой ще ви послуша smile ...но пък и вие си познавате гостите и знаете кой на какво е способен pardon

Според мен тези неща са си много относителни и най-добре всеки да се прави нещата както ги чувства...
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: февруари 04, 2013, 19:55:06 »

Май си има отделна тема за децата на сватбата, ама да си кажа и аз мнението - сега след като мина нашата сватба, съжалявам за това, че съм се изнервяла при мисълта, че някои от гостите ще дойдат с децата си. Имахме 4 деца на възраст между 2 и 5 годинки (и две момичета на 12 и 15г) и нямахме никакви ситуации, в които даже за секунда да съжаля, че са там, даже обратното.

Така че от личен опит - момичета, няма от какво да се притеснявате! Дори да има малко детски глъч и някоя и друга беля, няма да съжалявате, ако има деца на сватбата. Сега с усмивка гледам видеото, на което при разчупването на питката в ресторанта синът на едни приятели крещи името на мъжа ми, защото си мисли, че сме на състезание и иска той да спечели biggrin biggrin biggrin
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: февруари 04, 2013, 20:56:18 »

На нашата сватба се очертава да има дечица и то на пакостливата възраст 4-5г biggrin . Но мен не ме притеснява това, а факта че родителите няма да могат да се отпуснат на 100%.Не мога обаче да им кажа да не си водят децата...Всеки си преценява Wink
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: февруари 06, 2013, 19:21:08 »

На моята ще има както съм казвала много деца - да ще бъде лудница сигурно - но това и целта да се веселим - повечето са мъници до към 6 г, но не си представям как така ще поканя родителите, а децата не- та те са едно семейство. Лично ако на мен ми кажат че ме канят, но без детето няма да отида на сватбата - това за мен е неуважение към семейството ми и детето ми- все едно да поканят само мен или мъжа ми а другият не. Но всяка булка си има право на мнение - едно е сигурно има ли деца има риск и ред да няма . Иначе съм подготвила балони, сапунени мехури да се веселят- а пък за кувертите сме взели детски куверти за всички - да има какво да папат пък те да си решат ще папат ли.
Активен
pavletutka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 258


10.08.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: март 02, 2013, 17:05:49 »

Аз не бих си взела децата, но пък ако ме поканят на сватба и ме предупредят да не вземам децата си, бих се разсърдила и нямаше да отида изобщо.
Обидно е да кажеш на някого, че не му искаш децата.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines