Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 09:23:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За най-малките гости!  (Прочетена 223222 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: май 11, 2012, 12:09:59 »

Tsutsi , аз няма да те нападна Wink, плюс това ти не си забранила на децата да идват. Когато нашите деца бяха малки, или не ходехме на събития по ресторанти, или намирахме кой да ги гледа. На мен ми е жал, като ги гледам да спят по столове или да беснеят из дансинга, а родителите им да не могат да подвият крак и да крещят по тях. Ако има детски кът и специални хора да ги гледат и забавляват е друго, но пък иска и доста средства. Стискаме палци малката кума да не се разболее и кумовете да се отпуснат и да се забавляват с вас! Излей си мъката, поне пред нас! Виждам, че съжаляваш, че го казваш, ама и да лицемерничиш - все тая. И самата ти, когато имаш собствени деца, пак ще те нападат такива "грешни" мисли и ще те е яд на тях. Хаха, една моя роднина казваше по този повод, преди да има деца, че ако правиш нещата с любов, няма да ти тежи. Ама сега си има две и като я попитам, всичко ли прави с любов, само се залива от смях, какви ги е говорила.
Браво, чудесен пост!  give_rose
Не обичам лицемерието по отношение на децата, колкото и майки да съм питала, насаме си признават че не обичат да си мъкнат отрочетата по увеселителни места за възрастни  и да не видят и една трета от забавата ! Другото което ми признават, че не всичко е захаросана приказка- да, обичаш го, но от време на време имаш нужда буквално да се оттървеш и да вземеш глътка въздух.
Затова, за мое добро и за добро на приятелките ми, на сватбата ще има максимум едно детенце. smile
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #181 -: май 11, 2012, 12:13:10 »

Мен децата изобщо не ми пречат, но са си деца. Родителите им трябва да са постоянно с тях, ами ако падне да се удари или се забута в кухнята на ресторанта да им изкара акъла? Гостите с деца така да се каже ми висът, ако се разболее детето няма да дойдат, ако не, ще дойдат ама няма да са на сватба, а на детски рожден ден. Само една приятелка ще ги остави у сватовете, както се изрази - аз на сватба ли отивам или на детска лудница. Колкото до менюто за децата - едното яде картофи, другото не яде домати, третото обичало само сирене - казала съм на ресторанта, каквото искат за децата да им сервират.
В градината на ресторанта има бутафорен кладенец и изкуствен водопад - ами ако някое дете реши да се изкъпе на водопада? Аз ако съм родител и имам малко дете не бих го мъкнала по сватби да ви кажа честно, само да му треперя
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #182 -: май 11, 2012, 12:23:10 »

Ти пък сега, изглежда като филм на ужасите! Всичко ще е както трябва, майките имат очи и на гърба си, няма да има пострадали.  Wink. Правилно си решила въпроса с храната, в ресторанта имат опит.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #183 -: май 11, 2012, 12:33:18 »

тресе ме нервата явно  blum
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: май 11, 2012, 13:15:04 »

Цуци, дано не се обидиш, че уж не пиша по тези теми ,а се намесвам в тази  smile Явно наистина нервата те е разтресла,за да си мислиш такива неща.
На нашата сватба имаше деца - имам доста малки братовчедчета,племеници и едно на познати. Нямаше едно с друго на еднаква възраст  smile Но да ти кажа,до голяма степен те допринесоха за доброто насторение на сватбата, не мога да си представя да ги нямаше! Създаваха толкова весели моменти, че и до ден днешен ги помним и се смеем с близките ( например,на кумата ми детето,тогава 2 клас,тъкмо да чупим питката с мъжа ми и то се провикна :Ама мамоо, той баткото е хванал по-малко,не е честно) Напикахме се от смях, през цялото време танцуваха с нас,смяха се,закачаха се,беше супер. А нито сме им купували подаръци,нито е имало специално меню за тях. те просто бяха щастливи, че има музика и могат да шуреят по дансинга. Най-малкото дете беше на около година, по-големите дечица се закачаха и с него,родители те му танцуваха с него и после той си спа в количката. Така че децата на сватба са по-скоро част от забавлението,според мен,но е и въпрос на нагласа. Колкото до разболяването- хайде сега, нека сме честни, а ако някой от гостите ти,дето няма дете, се разболее - нали е същото, какво ще правиш тогава? Болестите не питат за възраст или удобен момент, както може някой да ти отсъства заради детето, така може да е болен и самия той. Това не е повод за драми  blum Успех и гледа й по-леко и спокойно на нещата, предстои ти сватба, не изпит  smile smile smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: май 11, 2012, 13:23:41 »

бебчето на мечо, имали сте късмет и най-вече- възпитани и неглезени деца. Присъствала съм на сватба, а пък и Мунлайт е разказвала за друга, на която децата съсипаха целия празник, изпотрошиха сума ти чаши , спукаха балоните и накрая за капак бръкнаха в тортата буквално, преди да е нарязана.
Така че спрямо децата на гостите , нека младоженците си преценят, след като ги познават, дали да ги канят или не.
А, забравих да кажа, на една сватба едно толкова беше подивяло че настъпи и скъса на булката шлейфа- просто възрастните бяха много и трябваше да се направи театър...
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #186 -: май 11, 2012, 13:25:58 »

Аз изобщо не се обиждам, откачам честно...ужас ми е да стане нещо , да се разболее детето и кумовете да ми го кажат в деня на сватбата или да се случи някой инцидент с някое дете на сватбата.
Даже преди малко ми се обади младоженецът, да ме пита какво ще стане ако на дата 15 Юни ни се обадят кумовете и кажа, че няма да присъстват на сватбата понеже детето им е болно, а тя е на 16 Юни и аз тотално изперколясах. Кумата ми каза, че детето ще го гледа майка и през цялото време и на сватбата и за тях ще има и стая в хотела, много разчитам на това.
Сватбата ни е в градина, а не в затворен ресторант, ох  не знам, вероятно само си въобразявам постоянно някакви ужаси.  girl_impossible
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #187 -: май 11, 2012, 13:29:54 »

Ох, Ем недей моля те, че тотално ме нападнаха ужасите  girl_impossible
За сега се очертават само две деца на по 3 години да идват и едно бебе, аз за това казвам, че ако децата са диваци не им е мястото по сватби, а от друга страна са такива сладкишчета в белите рокли и създават много смях ...  girl_impossible
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #188 -: май 11, 2012, 18:46:27 »

Tsutsi, надали кумувете ви ще ви се обадят на 15 да ви кажат, че на другия ден няма да ви кумуват, защото детето е болно. Със сигурност ще измислят начин да се справят със ситуацията.
Аз като с прясно минала сватба мога да кажа - имахме 5 деца, 3 съвсем малки (1,6, 2,8 и 4) и 2 малко по-големки - 6 и 8. Супер весело беше, не е имало проблеми с тях, не са пречили, макар и толкова много да тичаха.  Не бъди така негативно настроена към децата, надали някой ще ги пусне в кухнята или пък да разрушат ресторанта. Наистина не се филмирай точно за това Wink
Активен
every_me
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118


Сутрешна...


Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: май 12, 2012, 11:05:05 »

Все още не знам точно колко ще бъдат дечицата на нашата сватба, обаче аз ще се радвам да са повече. Повечето и понеже са около 5-годишни и нагоре, т.е. ще участват активно - ще танцуват, ще са облечени официално и вярвам, че много ще се вълнуват. Ще има отделна маса само за тях, освен че ще си имат места при родителите, за да могат да рисуват, да си играят с играчки и изобщо да се съберат по детски.   chee
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: май 14, 2012, 11:09:09 »

Аз също не исках деца на сватбата ни, но нямаше как. Почти всеки дойде с децата си, добре че повечето бяха млади хора. Децата бяха около 10 и единствено те ми образуваха нерви, всичко друго беше прекрасно.

Моите 3 малки братовчедки ми бяха малките шаферки (две са близначки, а майка им, първа моя братовчедка ми е като сестра, брат й, също ми е като брат - негово беше другото дете). Кака ми и семейството й бяха дошли в нас и за всички шаферки имаше гривни и аз им ги закачих. Останаха 2 - за другата малка и за кумата, но беше такава лудница в деня, че последно ги видях в майка ми, после тя ги е забравила в нас. Голяма работа ще кажете, ама нейсе. Пускат хорото "Пий куме" и всички се хващат, ама всички, но мен вуйна ми (на кака ми и батко ми майка им) ме дърпа, защото малката изпаднала в полу-истерия и плакала цяла вечер, защото.... нямала гривничка! Занимавали майка ми, тя търсила, по едно време им казала, че не знае къде са, но това е вечерта на дъщеря й и не може да се занимава с гривнички повече и на другия ден ще я намери, ама не! Хорото върви аз търся шаферка да й взема гривната, за да спре рева. Спря, другата почна, само тя нямала снимка само с мен. Айде снимай се, ама светлината била лоша, ама чакай че тя още плачела... Изпуснах хорото и ми докривя. И още рев е имало - от погачата, която чупихме имаше фигурки - защо едната имала 2, а другите по една - рев! Изравнили им ги - пак рев от другата, защото тя имала само пилета, не и рози.... angry

Другите малки деца рязко решиха, че и те трябва да са шаферки и започнаха да ми дърпат роклята, моите малките поне това не правеха, знаеха какво трябва да правят. В ресторанта идеята беше да се наредят всички шафери и шаферки от двете страни на стълбите и ние да слезем с кумовете. Ами щях да пребия по стълбите едно дете, защото реши да ми хване роклята докато слизам, ама не слиза поне с мен, ами дърпа и аз си хванах шлейфа и така дръпнах надолу, че добре че се държеше, ама избеснях...

Тичаха много, досаждаха на моменти... деца са така е. Не са ми пречили иначе, но за първия танц без никакви скрупули пратих шаферките по масите да кажат на родителите да си приберат децата. Не искахме в този миг само за нас двамата да имам 3-4 хванати за полата ми деца, а и за краката на мъжа ми. Гледала съм на видео 100 пъти точно такива първи танци и ме ужасяваше.

Само искам да кажа, че така извадено от контекста, звучи ужасно, но това са моменти за по 1-2 минути, дори може да се каже, че тогава не ги и забелязах, сега връщайки лентата си припомням. Но наличието на деца не е чак такъв ужас, дори имаше и много забавни моменти, ако трябва да съм честна.  good
« Последна редакция: май 14, 2012, 11:11:43 от Christy » Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #191 -: май 14, 2012, 11:22:57 »

Кристи не мога да разбера такива несъобразителни родители, като си взел детето си на сватбата, ще си го гледаш. А те ги пускат да беснеят , пият , ядат и въобще не им обръщат внимание. При нас слава богу май няма да има деца, освен едно бебе. Но то щяло да си спи в количката.  good
Нямам нищо против децата, но не възнамерявам да им ставам бавачка на сватбата си, който си доведе детето да си се занимава с него.

Цитат
Не са ми пречили иначе, но за първия танц без никакви скрупули пратих шаферките по масите да кажат на родителите да си приберат децата. Не искахме в този миг само за нас двамата да имам 3-4 хванати за полата ми деца, а и за краката на мъжа ми. Гледала съм на видео 100 пъти точно такива първи танци и ме ужасяваше.

Напълно те подкрепям  good
Активен
tifi
Новак
*
Публикации: 16


« Отговор #192 -: май 14, 2012, 20:45:53 »

Tsutsi да си отдъхнещ ще ти кажа аз в какъв филм съм. На кумовете едното дете сега се разбеля от шарка а годеника ми не я е карал и бяхме у тях на вечеря 2 дена преди да резберат сега треперя да не стане беля до сватбата ... днес той е с температура мен ме сърби на 2 места(аз съм я карала шарката) и май ве„е от нерви ме сърби....Сори за офф-а

сега по темата аз ще поръчвам кръгли маси и ще имам специална украса а децата ако дойдат всички са 20 съответно аке се сложат при родителите и те почти не седнат масите ще се наполовина пълни и ще стоят празни затова мисля да имаме една дълга маса за всички деца позиционирана близо до родителите как ви се струва.... още не знам колко от децата ще дойдат
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #193 -: май 15, 2012, 10:02:42 »

Tifi стискам палци всичко да е наред , с детето и с годеникът ти  good
Активен
mery_bery
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 223



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: май 16, 2012, 12:13:54 »

И аз като Tsuts,се притеснявам,не от самите деца като такива,а от безотговорността на родителите да ги докарат и не контролират,надявам се -да нямам такива проблеми,макар че имам известни опасения-"знам си стоката" дет се вика beating-Мойте племенници всичките са от най-разглезения и палав вариант ,който можете да се сетите-при условие,че съм детска учителка-едва ги усмирявам, като ми дойдат вкъщи на гости nea,децата са толкова импулсивни-не можеш да им предвидиш действията-да не говорим,че и моята сватба ще е в градина,и при мен като Tsuts(между другото аз съм на 17.06 danceg),има водопад от стена,който се спуска,шадраван в центъра на дансинга с фонтани beating-направо като се сетя-как децата не можеш да ги изкараш от водата ми става лошо:)ама съм им казала на родителите-който си доведе детето да си го гледа-понеже досега не съм останала с такива впечатления:).Така,че при мен ще са около 10 деца засега,ще има детска порция-не съм я уточнила още ,смятам да им взема от балончетата да си се занимават-тях най -много ги харесват,а да не говорим ,че очаквам да са нон стоп около мен да ми пипат роклята-те сега ми пипат пръстените ,обиците  и само да не ми попадне дамската  чанта в тях-търсят веднага гримовете:)-нищо ново не казвам засега-та какво ли остава като ме видят булка-много ще ми се радват със сигурност:))).Оставям се на течението-но не вярвам да не ги наблюдават родителите-защото после цялата рода ще ги говори,колко невъзпитани и нагли деца имат pleasantry.....пък и то това,което се очаква,май никога не става-все има изненади-и дано да са приятни-обръщайте внимание на приятелите си ,гостите-окупирайте дансинга и хич да не ви пука за децата-те си се веселят сами по-себе си-а как обичат да танцуват-голямо ще  е  зрелище.Така,че Tsuts не вярвам да имаш проблем с децата-те игратя,играят и се уморят-не са толкова-големи дивачета:)-по цял ден се занимавам с деца и съм им хванала цаката-всяко непослушно дете, с което съм работила си" плаче за внимание" горкото-това е истината.
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines