Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:19:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Спалнята!!!  (Прочетена 292077 пъти)
 
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: февруари 05, 2015, 10:08:29 »

Аз да споделя опит с тъмния паркет - абсолютно всяка драскотина се вижда. Стигнах до заключението, че е най-добре с кафеникавите нюанси на паркета, които имитират светло дърво и имат повече фигурални шарки.
Росита, тапетът е много готин, аз сложих подобни в старата ми спалня и в трапезарията в родния град, само че използвах неутрални цветове (леко кремаво, беж и мн мн светлокафяво) за спалнята и по-контрастни (черно, кремаво и беж) за трапезарията. Цялата стена ли планираш или само отделени фрагмени? Може да разчупиш с 2 дължини зад спалнята, разположени симетрично или да акцентраш на някоя малка стеничка.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #406 -: февруари 05, 2015, 10:21:14 »

Аз да ви кажа - за светлия паркет супер много личат прашинки и косми. Предпочитам по-средни или даже към тъмни - златен дъб, например. На венге вече личат прашинките, ама пък може нещо по-светло като килим или пътеки. Не харесвам и ламинати, които стоят като паркетна шарка. Стои като балатум pardon Това с фугата е ужасно - толкова е непрактично girl_impossible
Декоративния тапет не мисля, че е невъзможен в комбинация с картини или гоблени. Например може декоративен тапет зад спалнята, а другите стени в изчистени нюанси - тапет, латекс или мазилка. Та картините могат да са на изчистените стени. Зависи вече от разположението и свободните стени.
Нашата спалня сега е в розово тип бабини гащи, ама скоро ще търпи ремонт. Странно ми е като цвят biggrin
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: февруари 05, 2015, 10:26:41 »

Мисля да сложим 2-3 дължини точно зад самата спалня и точно от тази разцветка. heart
А относно фугите,да,много са претенциозни.Изискват доста подръжка и най-вече,ако е бял/светъл паркета(какъвто е нашия в хола). tease
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #408 -: февруари 05, 2015, 13:50:19 »

Разбирам... А това, че се драска не е ли от класа на паркета?
На мен по-скоро чуденката ми е дали светлия паркет се поддържа лесно, личат ли му прах, косъмчета /светли/? За тъмното зная, че трудно се поддържа и всяка прашинка му личи  smile
Да ти кажа личи си ,аз уж да това го избрах,но всеки косъм си личи .Паркета ни е най -добро качество,първо беше издраскан от майсторите ,после не знам от какво с обувки не ходим в къщи
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: февруари 05, 2015, 15:38:33 »

Нашия също е хубаво качество. Надира се много от прахосмукачката, да му се невиди!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: февруари 05, 2015, 15:58:52 »

На мен спалнята ми е с естествено дюшеме. Грундирахме го в тъмно кафяво. Самата спалня и шкафове , както и гардероб на са също тъмно венге, МДФ естествен фурнир. Та петите са комбинация от телесен цвят и кафяво .Аз исках тъмни цветове за спалнята , по комфортно ми е.
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: февруари 05, 2015, 16:04:17 »

Нашият паркет също е хубаво качество,но ето,че явно не е гаранция за нищо.Драска си се качествено и лесно и всичко си личи на него,а го взех с надеждата,че уж на светлия не си личало нищо и лесно се поддържал...е да ама не. nea
А за цветовете вече решихме,че ще е бял,изчистен тапет и ще има само 2-3 листа с декоративен тапет,колкото за "цвят" на всичката белота. pleasantry
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #412 -: февруари 05, 2015, 16:39:24 »

дааам, майсторите прават поразии, и при нас го одраскаха малко.А хем скъп ламинат сложихме. Аз от цвета съм много доволна нищо не личи по него, то нито е тъмно нито е светло.

В спалнята оставих стените бели. Аз мразя тапети. Трябва да сложим или някоя лепенка или някоя картина.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: февруари 05, 2015, 16:55:51 »

Аз съм за някоя готина картина. Даже може да е от тези, които са от 3-4-5 части. Мноого ме кефят.
Скоро попаднах и на една спалня с голям стикер зад леглото. Стикерът беше огрооомен циферблат със стрелки. Нещо такова.Не мога да се сетя къде намерих снимката... sad

Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: февруари 06, 2015, 09:13:31 »

И на мен много ми харесват тези картини от 3-5 части, които обединени правят една картина smile
И за да имам възможност за шаренияка около спалнята, мисля там стената да е едноцветна...
Е какви са тези прахосмукачки, че така да го драскат този паркет? sad Килим или пътека имате ли? Вероятно те биха предпазили малко от насраскване.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #415 -: февруари 06, 2015, 09:23:30 »

Трябва наистина да се внимава с коя приставка се прахосмучи, нашата има такава дето се чисти килима с нея и ако тръгнеш и ламината да чистиш с нея ще го одраскаш.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #416 -: февруари 06, 2015, 09:27:18 »

И на мен много ми харесват тези картини от 3-5 части, които обединени правят една картина smile
И за да имам възможност за шаренияка около спалнята, мисля там стената да е едноцветна...
Е какви са тези прахосмукачки, че така да го драскат този паркет? sad Килим или пътека имате ли? Вероятно те биха предпазили малко от насраскване.
Имам,но не е разпростряна в/у целия под
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: февруари 06, 2015, 09:27:30 »

Да, така е smile Ламината би трябвало да се почиства само с меката четка, да не се стърже с прибрани четки, че...
То ако е така, интересно в обществените сгради ламината на какво трябва да прилича след няколко месеца експлоатация?! girl_impossible
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #418 -: февруари 06, 2015, 10:21:15 »

Feli, вероятно не си обърнала внимание какво чудо е по магазините girl_impossible Иначе естествен паркет с хубав лак е най-доброто. Наши приятели си лакираха с 2 ръце паркета с лак за физкултурни салони. Не е мръднал good
Иначе прахосмукачката може да надере и само ако нещо наклониш много тръбата. Самите ролки, които са на четката, пак могат да надерат pardon
Това с тапетите (картини) на части е много хубаво. Даже някои ги отсичат или целите, или част от картината с рамка.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: февруари 06, 2015, 10:30:12 »

Тогава имахме една стара прахосмукачка. Горката много преживя...ходи в студентски град, после с нея майстора събира праха от хипсокартона. Ама си бачка здраво още. Само че с годините се е амортизирала много и докато се усетим...голяма част от ламината беше надран. Тогава живеехме в апартамента на наши приятели за около година, понеже те не бяха в България.
Иначе сте прави- най-добре си е естествения паркет. В сегашното ни жилище имаме естествен паркет в хола и спалнята. Много по-лесно се поддържа и чисти. Определно ще инвестирам в такъв, когато си взмем наше жилище. good
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines