Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:02:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Влагата вкъщи  (Прочетена 171985 пъти)
 
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: ноември 26, 2010, 09:47:42 »

Магито, така е! Надявам се с времето да се премахне тази влага...
Хубавото в случая е че нямаме мухъл, че само той ми трябва. Влагоуловител за момента ще свърши работа нали?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #61 -: ноември 26, 2010, 11:12:56 »

Нашата кьща е стара (много стара) с каменни стени и пак имаме сьщия проблем като Сиси. Даже сега като застудя, има толкова много конденз по прозорците, че се стича надолу, прави локвички и почва да мухлясва...

Проветрявам, но при -1С, само за 5-10 минути. Температура еднаква не мога да дьржа вьв всички стаи, защото ще се разорим за ток. Денем топлим салона, вечер-стаята. В другите (кухня, баня, коридор) е 15-17С.

Електрическия влагоуловител работи по цял ден, но няма оправия  girl_impossible girl_impossible girl_impossible
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: декември 11, 2010, 13:39:14 »

И у нас стана ужасно с този конденз sad. Цялата външна стена на дневната ни е мокра, а по прозореца нон стоп се стичат капки  girl_impossible. На няколко места взе да избива мухъл. Пръскам със Саво, но остават бели петна. Вече спрях да пускам завесите, уж за да диша и съхне стената. А още не е сковал студа  shok!
Искам да питам дали някой е ползвал тези уредчета: http://www.bezvlaga.com/ustroistva/nagnetatelni/#dok1
Изглеждат ми доста смислени, дано са й ефикасни. С мъжо се чудим какво да правим - той иска да купуваме влогоуловител, аз не съм фен и т.н.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #63 -: декември 11, 2010, 23:58:04 »

Ние го имаме това чудо на дограмата и няма кой знае какьв ефект, нали прочете горе...  pardon

Ти защо си против влагоуловителите ?
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: януари 05, 2011, 11:47:46 »

Ние го имаме това чудо на дограмата и няма кой знае какьв ефект, нали прочете горе...  pardon

Ти защо си против влагоуловителите ?
Против съм, защото се притеснявам, че са шумни и заемат място. Нямам нищо против действието им.
За щастие сега положението се закрепи. Явно намерихме златната среда на проветрението, отоплението и т.н. и вече ги няма ония течащи прозорци.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #65 -: януари 05, 2011, 12:05:58 »

Затова пьк у нас вьпреки влагоуловителят, който успява да дьржи под контрол влажността на 55-60%, та вьпреки това има вече мухьл по стените  bqsnasym

Понеже става супер конденз на прозорците, сме сложили допьлнително и от онези механичните с таблетките до самия прозорец. Вчера като сьм затворила завесите той се обьрнал и се е излял вьрху бялото ми копринено перде, което цяла нощ се е киснало вьрху паркета. Предсатвете си петната, които констатирах тая сутрин  Плачещо момиче Плачещо момиче Плачещо момиче  GROAN GROAN GROAN ANGRY

Нищо не помага. АМАН !!!
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: януари 05, 2011, 12:29:39 »

Откакто падат много температурите нашите прозорци не спират да "плачат". Няколко пъти на денонощие сваляме от тях водата (особено сутрин и вечер, когато е под нулата). Разликата м-у вътрешна и външна температура оказва влияние. И въпреки подсушаването и проветряването, днес забелязах няколко черни петна до прозореца на стената. Явно ще ги борим с химии diablo

danieIa ☼ , вие кога и по колко проветрявате и каква темература държите у вас?

inaxastra , много съжалявам за пердето и искренос е надявам да се изпере.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: януари 13, 2011, 16:16:33 »

Аз вече се отказах да се боря с влагата и мухъла.Сега проветряваме всеки ден доста дълго-5,6 часа че и повече.Конденза си го има-тече си по прозорците.Минала съм на вариант Антимухъл-ефикасен и евтин препарат който не оставя бели следи.Мухъл ми правя само на двете стени които са външни и без изолация.На лято сме решили че ще слагаме хидроизолоция и на тези стени.При нас проблема се усложнява и от близостта до воден басейн-една улица ни дели от канала и около 100-150 метра от морето.Надявам се скоро и да поизсъхнат нещата от ремонта/минаха две години / и да намалее влажността.Честно да ви кажа се чудя с бебе като сме как ще са нещата като не мога да пръскам с тези химии.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: януари 13, 2011, 17:22:44 »

Гери, какъв препарат ползваш? У нас сме на Саво, но стената ни вече е на бели и лилави петна sad.
Нинка, сутрин и вечер проветряваме по 10-тина минути, ама на широко отворени прозорци. Има случаи, когато даже стъклата замръзват от външната страна, но студа идеално дърпа влагата. Иначе в стаята не става повече от 21 градуса, но пускаме парно само вечер след работа и никога през нощта. Оставим ли го и през нощта и на сутринта е някакъв ужас - стената и прозорците са вир вода.
А мъжо купил Церезит стоп влага - голяма измишльотина. Ефектът е почти нулев.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: януари 13, 2011, 17:27:50 »

Дани миличка препарата се казва Анти мухъл.Странното е че е мн евтин/1,80 е със спрей а 1,6 е пълнителя/.Много по добър от Саво-много по дълго време не се появява мухъл-поне месец.И за разлика от савото не става на петна стената-моите всичките са цветни и савото ги съсипа а откакто ползвам Антимухъла няма проблем с това.
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: януари 13, 2011, 17:37:54 »

А пък у нас вече няма никакъв мухъл и влаага (в БГ при мама де), те като се преместихме преди 3 години и купиха една машина, която се казва влагоуловител и сме страшно доволни. Колкото и света да има у дома, колкото и хора и колкото и да е студено на вън по прозорците няма и капка, но са скъпичко удоволствие. Но не е никак шумен, нашия е в коридора и хич не пречи и не се чува нощем... Но си зависи и от квадратурата на апартмента нашия е малък. А също нашия е с вода вместо филтъри, за да е по-чист и свеж ъздуха.
« Последна редакция: януари 13, 2011, 17:40:42 от госпожица » Активен
Пламена
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 65



« Отговор #71 -: март 30, 2011, 16:34:40 »

ЗДравейте!
Ние се нанесохме в нов апартамент миналото лято. След като свалихме тапетите в коридора и го боядисахме се оказа, че има влага на една от стените към банята и боята се олющи и падна sad
Мислим си, че има някъде спукана тръба.. но може би оъ комшиите... не знам и аз. На банята е правен ремонт преди това.
Има ли нещо с което може по някакъв начин да се изолира или да се премахне тая влага, че е ужасно!

Освен това... прочетох някъде, че при сух въздух в помещението се получават разстрояния между паркета? При нас от 2 месеца някъде забелязахме, че на места се разширява паркета (ламинат е). Наистина ли е от това или има и някаква друга причина?
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: март 30, 2011, 16:43:36 »

Да - естествения паркет се свива и разширява през различните сезони. Това няма как да се предотврати. Но не е фатално. Съвсем леко лятото се образуват малки разстояния м-у отдлените елементи, а зимата плътно се допират един до друг. Ако е сложен неправилно, може и да се издуе леко някъде, но веднага се оправя.

За влагата от към банята - трябва да намерите къде е проблема. Обикновено идва от това, че плочките се лепят директно, без под тях да има хидроизолация и не им слагат хуабви фуги. Тогава водата винаги преминава и мухлясват стените.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: февруари 06, 2012, 01:23:58 »

Момичета тая влага ни взе акъла 3 години и половина. Такова нещо не съм виждала  Oh my ... Стената на спалнята ни е буквално черна. Постоянно пръскаме с какво ли не...накрая стигнахме до извода, че с белина Аче се постига ефекта на Саво, но без избеляването на латекса. Въпреки това този "ефект" е за седмица две. Държим от сутрин до вечер отворено и зиме и лете  crazy Скоро забелязах, че и в банята по плочките се образува мухъл въпреки вентилатора и това че минавам със стирка след всяко мокрене. Ползвахме таблетките на Церезит, но те направо се разпадат в контейнера. nea Имам чувството, че никога няма да свърши този ад.

За паркета...ако е добре сложен и най-вече добре фугиран паркета няма мърдане...не се разширява или стеснява. Особеността му е, че не трябва да се поставя в новостроени сгради. Минимума е 5-7 години от затварянето на сградата. Друга важна особеност е, че преди да се постави трябва самия паркет както е на палетчета да постои в помещението, където ще се реди минимум месец, за да поеме естествената влага. Ламинирания паркет е друга история....пак ако е добре щракнат няма как да се стесни...и да направи фуги от сухия въздух. Но...влагата го надува и междинния му слой от пресована хартия и стърготини се напоява. Съжалявам за дългия  Offtopic пост за паркетите, но това е семеен бизнес и ми е ясна ситуацията  pardon
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: февруари 06, 2012, 10:02:50 »

И при нас е зле положението-всяка сутрин чистя прозорците, в кухнята на белият тапет така грозно става  cray направо в чудо се виждам...
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines