Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:00:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Влагата вкъщи  (Прочетена 171987 пъти)
 
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: март 30, 2010, 11:54:31 »

И ние имаме проблем с влагата в кухнята и в спалята. В кухнята ще купим аспиратор и се надявам с това да реша проблема, но в спалята тапетите са се отлепили и по стените има големи петна мухъл.  Дори на места направо течеше вода. Стаите са външни, но няма как да се сложи изолация (под наем сме). А само вътрешна няма смисъл, защото не спира мухъла. Постощнно се проветрява и дограмата е от старите, т.е. не запечатва като новите. Влажността е около 85 % shok последно като я мерихме.

Чудех се, дали няма някакви антимухъл мазилки pardon
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: март 30, 2010, 12:55:46 »

Лионелса, и ние имахме вода по външните стени - направо си седеше на капки, да не кажа направо, че се стичаха. (Сушах ги дори със сешоара  huhhuh.gif ). Като купихме тоя на Церезит влагоабсорбатора и доста помогна. Пак има миризма, ако не е проветрено и тук-там петно, но поне стената е значително по-суха. Вече сме на път да свършим втора таблетка и мъжо изхвърля периодично събраната вода.
Самите петна мухъл ги пръсках със Саво преди няколко дни и изчезнаха - то си е жива белина за мен, така и мирише и е добре ден-два да не спите в стаята, но побеля всичко отново  good

Иначе, за по-тежки случаи - колежка на мъжо имала електрически влагоабсорбатор, ползвала го да го слага и до сушилника в стаята и била много доволна. Мисля бил към 300лв.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: март 30, 2010, 14:53:49 »

bubka, а каква е цената на Церезит-а?
Аз се чудех, дали не са измилили някаква мазилка, която да предотвратява задържането на влага.
Иначе и при мен сълзят стените girl_impossible Преместихме леглото да не е допряно до стената, за да не мухляса матрака.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: март 30, 2010, 14:59:46 »

Ами между 16 и 20лв, зависи от къде ще го вземеш. Не помня първоначално дали върви с 1 или 2 таблетки. После 2 нови таблетки са пак толкова 16-18лв. Самата таблетка трае доста, месец, може и повече.

А за мазилка не съм чула. Сещам се, че като купувахме латекса за банята ни дадоха нещо, с което да намажем преди да нанесем латекса, уж било против плесен. Но дали може в последствие да се слага, незнам  nea На Боро беше то.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: март 30, 2010, 15:04:12 »

Сещам се, че като купувахме латекса за банята ни дадоха нещо, с което да намажем преди да нанесем латекса, уж било против плесен. На Боро беше то.

Ето за такова нещо питах. Bravo  Ще се разровя за информация. Ние ще сваляме тапетите и мисля да слагаме латекс, че по-лесно се чисти мухъла от него.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: октомври 13, 2010, 17:58:21 »

За влагата и мухала и ние опитахме почти всичко ! Първо купихме едни дебели тапети ,които от задната страна имаха стериопор . Даваха ги специално за спирането на мухала . Нищо не стана . Само след три мес. отново мухала изби . Сега вече се спасихме с нови стени от гипскартон . На всички стени сложихме този гипскартон отзад вата и е на 5см от самата стена . Това стана преди две години и от тогава никъде не е избило . Не че не екъсно да стане ,но дано да не ми се появява пред очите тази гледка отново . Преди това хиляди пъти пръсках с някакъв препарат ,но само за малко се маха и после пак .
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #51 -: октомври 13, 2010, 20:02:35 »

И ние имаме електрически влагоабсорбатор. Изсмуква по три литра вода за 24 часа.
Преди това използвахме едни малки с таблетки, но те смукаха много малко. Вьпреки това, стане ли влажно навьнка, влажността вкьщи е 80%  girl_impossible Дрехите ми не изсьхват по 3 дни  angry
Активен
petarivanov
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #52 -: ноември 03, 2010, 09:25:33 »

Най-доброто решение да се спре влагата е една проточна еко-система която се пройзвежда от българската фирма ммоторс.Аз бях пробвал какво ли не но все не даваше ефект докато не монтирах тази система.Най-хубавото при нея е,че тя се вкл автоматично когато влажноста на въздуха се повиши като не позволява да се образува мухъл и плесен и е мн безшумна което е голямо предимство.Цената беше някъде около 400 лв и мисля че е с 3 години гаранция.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #53 -: ноември 03, 2010, 09:32:40 »

За сьжаление за нас не е разрешение на проблема, защото живеем под наем и в чужбина  pardon
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #54 -: ноември 14, 2010, 15:25:43 »

Да споделя и аз, че няма нужда от уж специалните препарати против мухъл, които понякога са си скъпички доста. Аз съм се борила с Доместос, разреден с вода, като пълня шише с пулверизатор и слагам толкова вода, колкото да може да пръска. Няма нужда от търкане - само пръскаш и след 30 мин повтаряш пак ако има нужда. Наистина има ефект,но става само бели стени/тавани май... good
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: ноември 25, 2010, 11:21:52 »

Момичета, имам въпрос. В жилището ни е правено саниране, отвън и вътре. Имаме 5 камера дограма, нямаме мухъл и не се простира в стаите. Интересно ми е защо сутрин прозорците са изпотени, и има капчици вода... и то само сутрин. да си взема влагоуловител ли незнам и аз...
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: ноември 25, 2010, 13:25:45 »

Сиси, и ние сме така. Аз засега не мисля да купувам  влагоуловител на ток. Ползвам в момента Церезит и за два дни имам 1,5 литра вода  shok
Говорих иначе със специалист по дограма и той каза че в нови жилища или скоро претърпели ремонт е нормално - повече проветряване и ще се оправи  nea
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: ноември 25, 2010, 13:50:55 »

Сиси, изпотява се от голямата разлика в температурата вън и вътре. Много проветряване на първо време ще ти свърши работа. Ако сте в новопостроено жилище, то първите години ще е много влажно, защото не са изсъхнали стените от строежа. Щом не ти избива другаде, няма място за притеснение. Ако имате климатик и dry режим, ползвай него.
Тази сутрин имаше малко влага и по нашите прозорци, предвид и високата влажност във Варна, но имаше 20 градуса разлика м-у стаята и отвън прозореца.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: ноември 25, 2010, 13:53:22 »

Стаси, Нинка, благодаря ви момичета. Не сме в ново жилище, но ремонт скоро е правен.  good
Аз като начало мисля да взема един влагоуловител, докато отмине. А иначе проветрявам всеки ден. Даже и сега гледам да е отворен прозореца нагоре.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: ноември 25, 2010, 14:21:39 »

Момичета винаги имайте в предвид, че при ново строителство или след ремонт се появява влага.Все пак всеки използван материал е на базата на водата.Също така при санираните жилища и новото строителство всичко е запечатано, трябва често проветряване, защото цветята, ние и всичко около нас отделя влага.Няма начин да няма никаква влага, също така е важно да се потдържа еднаква температура в помещенията иначе влагата пак веднага избива.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines