Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 09:53:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Съвместен живот с или без брак?  (Прочетена 219364 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: ноември 10, 2013, 15:56:10 »

Айвън, какво значение има дали булката ще е бременна или не?Какво значи да подуе корема.Едно бебе е само щастие, а това, че не са виждали смисъл от брак преди това, или са нямали възможност да направят сватба е нещо което преценяват двамата, не ти, аз, съседката!

Всеки си има глава на раменете и мисли, решава.Ти не си на тяхно място и те не са на твое.

Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #331 -: ноември 10, 2013, 17:51:06 »

Айвън, какво значение има дали булката ще е бременна или не?


Как да няма значение??? Искаш да кажеш че това което  се случва напоследък е много добре??? Не мога да се съглася. Не съм против самата сватба а против това че не е добре за бебето, което в този случай е в безпомощно състояние и е малтретерано по този начин. Ние със съпругата ми "загубихме" едно дете по този начин. Бременността беше в края на втория и началото на третия месец. Бяхме гости на една сватба и не знам защо и какво се случи. От силната музика ли, от цигарения дим ли??? Или от малкото алкохол, който тя погълна? Съпругата ми направи спонтанен аборт. От тогава като видя бременна булка и ме е страх да усилвам музиката. И това е най-малкото за което съжалявам. Загубата е огромна и не го пожелавам на никой. След като ние си платихме по този начин за своята безотговорност се опитвам да предпазя и други двойки. Защото виждам колко са безотговорни повечето от тях. Какво значи, след като разберат че момичето е бременно, тогава да се сетят че искат да се оженят??? На това му казвам пълна безотговорност, и към самите тях и към роднините и най вече към детето. Съгласен съм, че бебето е щастие, но след като се роди живо и здраво. Бременността на една жена не е най-подходящия момент за вдигане на сватба. Едва ли повечето от вас ще са доволни само от венчавка в църквата и гражданското. Ако е така ДА, обаче повечето искат както се казва  "като е гарга да е рошава" без да мислят за детето sad  
« Последна редакция: ноември 10, 2013, 18:06:28 от AIVEN » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: ноември 10, 2013, 18:25:00 »

Твърдението ви е повече от смешно и не е тук мястото да навлизам в подробности.Мисля че имам доста знания по въпроса и ако лекар каже че няма проблем, то няма проблем.
Съжалявам за загубата ви, но за пореден път Всеки има право на избор и глава на раменете си.

Моля престанете да налагате мнение!
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: ноември 10, 2013, 18:51:28 »

AIVEN, сам помоли да не се налага мнение, а го правиш. Сега разбирам каква е била причината. Съжалявам за загубата ви, но това не е правило. Всъщност правила няма - но всеки си преценява, както рисковете, така и възможностите.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #334 -: ноември 10, 2013, 19:22:05 »

Извинявам се че пак се включвам, но след като ме репликират поименно, мисля че имам право на отговор.
Колкото до моето твърдение не мисля че е смешно. И не мисля, че въобще на някой може да му е смешно. Поне на мен не ми е. Не знам кой ще е този лекар, който ще каже, че вълненията около една сватба, цигарения дим, алкохол, силна музика и т.н. не са проблем за една бременност. То не е нужно лекар да ни го казва. Достатъчно е човек да има малко обща култура за да знае тези неща. Ивинявам се и ако съм засегнал някой но не съжалявам за дебата, който се получи. Не искам да си налагам мнението а просто да задам тема на размисъл на бъдещите младоженци. Мисля че ще им е от полза. А и не вярвам на някой от тук пишещите професионалисти да им е по-приятно да обслужват младоженци в такова състояние. Малко или много една бременност по време на сватба има своите негативи и въпреки че до някъде ги разбирам не го одобрявам. Преди да почнат коледните партита аз имам още една сватба за този сезон и за мое съжаление булката отново ще е бременна, но какво да се прави... sad
Успех на всички през новия сезон give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: ноември 10, 2013, 22:20:39 »

В продължение на 5 г се боря със стерилитет, минала съм през какво ли не.Знам много, прекалено много за физиологията на жената и мъжа, за спонтанните аборти в ранните месеци, за много неща, трябва ли да навлизам в подробност?Да за мен изказването е необосновано, че аборта е в следствие на силна музика или цигарен дим или подобни.Съжалявам за загубата ви, но да всявате такива заблуди е некоректно!
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: ноември 10, 2013, 22:49:58 »

В продължение на 5 г се боря със стерилитет, минала съм през какво ли не.Знам много, прекалено много за физиологията на жената и мъжа, за спонтанните аборти в ранните месеци, за много неща, трябва ли да навлизам в подробност?Да за мен изказването е необосновано, че аборта е в следствие на силна музика или цигарен дим или подобни.Съжалявам за загубата ви, но да всявате такива заблуди е некоректно!
+1
 В началото на годината имах мисед. Нито съм ходила на сватба, нито на дискотека. Разбирам, че вие свързвате лошото което ви е сполетяло със сватба, но не може да налагате вашето мнение върху бъдещите бременни булки. Всеки сам си преценява как се чувства и какво иска.
 Аз самата също не бих се омъжила бременна,  но това си е мое мнение. Но пък с удоволствие съм ходила на сватби на бременни приятелки.
А и бременните не са неизлечимо болни,  че да трябна професионалистите да ги съжаляват.  Едва ли вашите клиенти ще са доволни от начина по които ги приемате.
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: ноември 11, 2013, 10:19:05 »

Малко се измести темата, но и аз искам да кажа на бъдещите булки да не се притесняват. Веселието и приятните емоции не са опасни за бременността!
Единственият "проблем" би бил, че може да има коремче или по-бърза умора, но бебето с нищо не пречи да изкарате сватбата на мечтите си.
Аз съм била на 2 сватби на приятелки, които бяха бременни. При тях не се получи така, че се женят заради това, а обратното. След обявяване на намеренията за сватба, предполагам от голяма радост се появява бебето smile Сватбите бяха страхотни, не само за нас гостите, но и за самите тях. Когато си бременна не си болна!
Лично аз много държах да не съм, и не бях. Но понякога обстоятелствата са такива, сватбите винаги са хубаво нещо, когато се вдигат от щастие и с желание  good
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #338 -: ноември 11, 2013, 11:37:01 »

 Offtopic Отношението към всички бъдещи майки трябва да е с подчертано внимание и с "едно на ум", никой не говори за съжаление. Може и да нямат връзка емоциите /независимо положителни или отрицателни/ с неприятностите след това, но щом периодът на износване се нарича бременност /от бреме/, а не примерно лекост Wink, щом дори и Кодексът на труда пази тези жени, значи, има защо да гледаме на тях по различен начин.
По темата - аз съм от старата генерация и за мен съжителството без брак беше недопустимо. Когато големият син каза, че ще живее заедно със сегашната си жена, доста се стреснах и си поплаках. После малкият доведе вкъщи едно моме, преди да беше завършил гимназия и пак се шашнах и ревах. И в двата случай първите ми думи бяха дали майките на момичетата знаят. Оказа се, че не само знаят, но и нямат нищо против. Сега вече свикнах и като се замисля, наистина е все едно дали двойката има брак или живее без брак. Че и дете да се роди, нищо в свидетелството му за раждане не подсказва дали родителите са женени или не.
Включих се в темата просто за да знаете, че може родителите ви да реагират малко неадекватно в началото, ако им кажете, че ще живеете заедно с някого. Може да го приемат като мен, все едно е вече брак с всичките му отговорности или пък като голям риск. С времето всичко си идва на място, така че, спокойно good
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: ноември 11, 2013, 12:04:35 »

интересното е , че на съжителството  без брак, което съм имала цели 3 пъти  blum , моите родители реагираха нормално, но тези на съответните партньори- все едно си ги ущипал на неподходящо място.
А за жененето бременна, ми това си е до случване, ако се случи и искаш да се жениш с корем- чудесно, ако си като мен и искаш да изчакаш, защото така емоциите биха ми дошли малко в повече- пак чудесно.
Не виждам лошо нито в едното нито в другото, ако самата жена е ок с това.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #340 -: ноември 11, 2013, 12:25:39 »

svekarva и моята мама реагира много остро когато заживяхме заедно с моя мъж, но повече се изплаши да не би да това завинаги остане само съвместно жителство без брак, понеже беше наясно че тук в България е доста модерно да се живее на "семейни начела".

Според мои наблюдения когато съм говорила с жени които живеят с мъже без брак разбрах че не винаги това е двустранно съгласие. В един момент единия от двамата е искал брак, но не е срещнал разбиране от другия и доста често се е случвало избора да е само на единия. Даже наскоро говорих с шефката ми която живее с приятеля си на семейни начела, и тя самата сподели че много е искала да се оженят но той не искал, но е искал да имат детенце и тя се е примирила. Много ми тъжно когато го чувам това защото избора трябва да е и на двамата.

 :offtopic:Относно бремените булки, при нас в Македония почти всички сватби са с бремени булки, даже на последната на която ходих на братовчед ми, те се сгодиха миналата година и работиха здраво за бебе, чак след като разбраха че е бременна булката тогава определиха датата за сватбата. Не ги оправдавам за това, но така са си избрали.


AIVENне се мъчете да се обвинявате, абортите в доста случаи са грешка на приордата, и аз наскоро имах мисед, не винаги има обяснение защо се е случило, на един здрав плод нищо не може да му повлияе  give_rose
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: ноември 11, 2013, 14:13:24 »

svekarva, абсолютно смятам, че когато носиш живот трябва да се пазиш, но не и да се ползваш като болен. Бреме все пак е задължение, товар Wink Всяка жена има различна бременност (ако е безпроблемна) и особено ако не е в последните месеци, не виждам какво пречи да води нормален живот. Разсъждавайки малко се замислям колко нерви изхабих покрай сватбата де, а те със сигурност вредят сериозно. Но за самата вечер, няма никаква опасност.
Аз не разбирам съжителство без брак. За брак нямам в предвид вдигане на сватба. Моите убеждения са, че ако става въпрос за дете двамата родите трябва да са узаконили връзката си. За мен подписа е поредната "гаранция" за сигурност и то главно за детето. Не смятам, че това влияе на отношенията между хората, аз го приемам по-скоро от прагматична гледна точка.
Биха ми били доста интересни доводите на хора, които отхвърлят брака, тъй като не познавам такива.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: ноември 11, 2013, 14:28:07 »

Мариолка за съжаление доста жени искат да се омъжат, но не смеят да си кажат за да не се приема като някакъв голям проблем от другата страна и за това не си го признават.
Аз имам приетелки, които след като ние се омъжихме и спярха да ми се обаждат да не ги подчекна за брак, а ако се случи е малко като притчата за лисицата и гроздето...все им е кисело, а от километри им личи, че го искат.
На мен ми е по парадоксално защо мъжете гледат на брака, като нещо толкова лошо и ангажиращо.
Лили редовния довод, който аз чувам протива брака е ,че съсипвал на хората връзките и след това се развеждали./лисицата и гроздето Wink/
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: ноември 11, 2013, 14:36:34 »

Аз, лично не виждам смисъл.За мен брака не е подписа в общината.Той какво ми носи?Аз ако искам да съм с някого съм с него с или без този подпис.Да омъжих се, защото така искаше съпругът ми.Уважих желанието му.Но и преди да стигнем до тази стъпка, аз бях сигурна че това е човека за мен и че ще остана с него.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: ноември 11, 2013, 14:41:04 »

след като вече имаме брак, ми е все едно. ако върна времето назад, не бих си хабила парите за сватби. единствено ако решим да имаме дете и ако ни е писано, бих се замислила ( ако върна времето назад и не съм се омъжила ). Аз не виждам разликата отпреди със сега, само дето давахме пари да се женим pardon. оказа се че години наред съм живяла с илюзията че много искам сватба, а сега излиза че ми е все едно и че по-харесвам чуждите сватби и като цяло сватбите. Но социумът си казва думата, повлияно ми е и от родители, колкото и да бягам от това, все пак нещо съм била прихванала ,че "Трябва" да съм омъжена. сега ми е смешно. smile
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines