Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 10:52:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Съвместен живот с или без брак?  (Прочетена 219063 пъти)
 
eli_belii
Ентусиаст
**
Публикации: 84



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: юни 28, 2011, 11:12:43 »

Аз също мисля,че всеки трябва да мине по този път наречен брак! Лично аз исках сватба и брак водена от чувството за сигурност и най-вече да се видя булка girl_wink. Имам приятелка,която все още съжалява,че никога не е била булка и не е изпитала тази невероятна емоция. Мисля,че това е нещо нормално и не мисля,че след брака нещо в отношенията се променя. Ние и сега живеем заедно и имаме прекрасна дъщеричка и всичко си е наред danceg.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: юни 28, 2011, 16:46:46 »

Jasminka, и аз като теб мисля, че би било пропуск за всеки човек, ако не мине по този път.  good И то докато можеш да се насладиш на емоцията. На мен ми омръзна да чувам, че трябвало да изчакаме ( а ние сме от 6 години заедно!). Какво точно трябва да чакаме, че нещо не се сещам!  scratch one-s head Да остареем и да не можем да сме млади и хубави на сватбата и да й се насладим максимално ли?!?
Активен
eli_belii
Ентусиаст
**
Публикации: 84



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: юни 29, 2011, 12:01:58 »

 Monikamaria мисля,че няма какво да чакате!  Не виждам причина да чакате каквото и да било след като 6 год вече сте заедно. Ами то по тази логика да живеете още 20год. заедно и вече няма да има смисъл от сватбата.
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #243 -: юни 29, 2011, 12:20:25 »

Jasminka и аз съм на това мнение. Не мисля, че трябва да се чака след като си намерил спътника в живота си. Аз имам познати с връзка от 8г и все им казват има време малки сте. Е да малки... за сватба, но за да се издържат сами са големи. А й както казва момичето " до кога да чакам за да стана майка? Като остарея и приятелите му ме мислят за негова баба или леля, а не за майка." Имам чуството, че причината за да не се състои една сватба или някой да повтаря, че е рано са финансите. Но може и бз нея стига двама души да са заедно и да се обичат
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: юни 29, 2011, 12:40:38 »

Jasminka, Mishigood Точно!
Аз имам чувството, че ни пилят на главата, че имало време, и че трябвало да чакаме, и че сега било криза, заради тях самите! На никого не сме искали пари за организацията, но явно просто не им се дават пари за подарък. А и хора, които имат неуспешен брак се опитват да ни набият в главата (буквално) идеята, че и с нашия така щяло да стане! Страшно глупаво! Всеки има право на избор и това, че някой не иска да се жени, не значи, че трябва да налага мнението си на околните и съответно обратното!  nea
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #245 -: юни 29, 2011, 12:48:29 »

Monikamaria  Какви са тези глупости, които Ви говорят  shok нямам думи наистина. Това, че при едни се е провалил поради някаква причина не означава, че и при Вас това ще стане. Добре сте направили, че не слушате никого и вече имате определена дата за сватба. Докажете им, че Вие няма да сте като тях Wink
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: юни 29, 2011, 13:05:24 »

Mishi, добре казано!  good Вярвам, че и в днешно време има успешни бракове и че ако човек полага усилия може да създаде едно щастливо и здраво семейство!  smile Примери - много!
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: август 15, 2011, 10:27:31 »

Изцяло подкрепям брака. Никога не съм харесвала това продължително живеене на семейни начала. Според мен 2-3 години максимум са напълно достатъчни, за да се разбере дали си пасват двама души. Разводи и раздели е имало, има и винаги ще има. Никой не може да прогнозира как ще се стече животът му. Затова, когато се вземе решение за брак, то е продиктувано от нещата, които се виждат на момента, а не от това какво може да се случи след време.
« Последна редакция: август 15, 2011, 10:29:09 от sunset » Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #248 -: август 15, 2011, 14:23:42 »

Jasminka, Mishigood Точно!
А и хора, които имат неуспешен брак се опитват да ни набият в главата (буквално) идеята, че и с нашия така щяло да стане!
това са страшно огорчени и тесногръди хора...и егоцентрични - да, случват се и такива неща-двама човека да се разделят. няма нищо лошо в това. тъжно е, но не е невероятно. но пък не е и задължително да се случи..само защото при тях така е станало  smile
 по времето на нашите родители е било много трудно/невъзможно да се разведеш.. и те сега не отчитат факта, че при нас е различно..щом може двама човека да живеят години заедно без брак, дори с деца..да не говорим, че тогава направо са се запознавали и сключвали брак. без време да поживеят, да се опознаят. да видят, че не правят грешка.
аз лично съм "за" брака. факт е, че той не променя нищо-както сте си живели преди него така ще си живеете и след това  smile...какво може да промени един подпис? остава само един прекрасен спомен за вашия си празник..това, че сте се забавлявали с близки и приятели smile
много хора страдат от предрасъдъци  pardon само не им позволявайте да ви променят мнението! щом сте решили - няма да съжалявате  Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: август 15, 2011, 14:49:25 »

 Offtopic emocia_wa, моля те ако знаеш как се пише главна буква използвай го доста по-четимо става.
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #250 -: август 15, 2011, 14:52:26 »

Offtopic emocia_wa, моля те ако знаеш как се пише главна буква използвай го доста по-четимо става.
мерси.. good Не бях обърнала внимание. blush Обикновено е автоматично след точката.. pardon
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: август 18, 2011, 19:05:42 »

emocia_wa   goodpost
Аз също съм ,,ЗА,, брака и трябва да ви кажа ,че и на мен ми се случиха  разни ,,приятели,, да ми обясняват ,как това било безмисленно и ,че в днешно време почти всеки ,който се ожени се развежда накрая. crazy
И това ми били добри приятели ,Баси!
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: август 18, 2011, 19:11:56 »

Изобщо да не ти пука. Такива "приятели" имам и аз, но им подминавам коментарите с усмивка или има казвам, колко тъжно, че те не са изживявали такава тръпка...
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: август 18, 2011, 19:15:00 »

но им подминавам коментарите с усмивка или има казвам, колко тъжно, че те не са изживявали такава тръпка...

good
При нас последният "бисер" беше - "Ще правят пир по време на чума!"... pardon
Явно хората не разбират, че искаме да се оженим и то СЕГА и не ни пречи, че ни е трудно и нищо не може да ни бутне. Защо се бъркат - не разбирам!
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: август 18, 2011, 19:30:11 »

good
При нас последният "бисер" беше - "Ще правят пир по време на чума!"... pardon
Явно хората не разбират, че искаме да се оженим и то СЕГА и не ни пречи, че ни е трудно и нищо не може да ни бутне. Защо се бъркат - не разбирам!
Аз не разбирам,едно време да ни би да са имали повече възможности или времената да са били по добри? Аз знам,какво беше и едно време и ще кажа,че хората нямаха пари и пак правиха сватби и то много по големи от сега.  good Навремето аз се отказах от сватба за което още съжалявам. Сега го работя и си мислех,че съм претръпнала,но не е така. Има моменти в които ми е страшно криво и болно,че не съм била булка.  sad
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines