Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 22:04:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Съвместен живот с или без брак?  (Прочетена 218590 пъти)
 
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #45 -: ноември 01, 2006, 15:42:40 »

Ха, един месец? Първата година от съжителстането ни беше отврат. За пет години не се бяхме карали и веднъж. За една година сигурно спретнахме десетина такива, при това качествени. И изведнъж нещо се случи. Характерите ни се напаснаха, спряхме да се разправяме за глупавите ежедневни проблеми..... 

А пък и аз му взех страха beating beating beating diablo angry Горкото момче blum girl_wink

Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #46 -: ноември 08, 2006, 16:32:52 »

....Изказаното от теб мнение ми звучи сексистко и дори леко дискриминационно!!....

Въобще не съм имал идея изказването ми да е сексистко или дискиминационно.  Ако така го разбирате (не визирам само теб Ита) значи леко бъркате понятията. И кого дискриминирам?
@ИТА Относно "екстрите на характера" нали осъзнаваш че те са се формирали на един по-ранен етап от време. Очаква се че когато настъпи времето за женитба, брак, деца и т.н. характера на индивида трябва да се е формирал напълно. Следователно за да си промениш т.нар. екстри ще се наложи да си промениш характера. Примерно : Ти си темпераментен човек и в един прекрасен момент се налага да станеш апатично-флегматичен типаж. Как ще стане това? Никак!!!! Същото се отнася и до ценностната система...
Още нещо : мисля че не си ме разбрала правилно когато споменах че на мъжа му е  "транс-....", имах в предвид че може да има брак, а може и няма брак.
Мъжът предлага брак на своята "Дулсинея" защото иска да се грижи за нея, да я защитава, да я подкрепя, да й помага.... и не на последно място за да се застрахова че Дамата на сърцето му няма да хукне след някой друг "Дон Кихот". А защо жената приема ..? Защото се чувства сигурна, окрилена.... и т.н. 
Семейство, отдаденост и грижа може да има и без брак. Ти как мислиш? И как се оценява една връзка? По брачното свидетелство или по човека до теб?
За семейното гнездо и децата си права! Не е само женско задължение. Колкото е женско толкова и мъжко.
Благодаря за пожеланието!!! Ще ми трябва... Wink Аз също Ти пожелавам Късмет. NO OFFENCE

П.С. Издразни ме факта че съм дискиминирал някой. Да аз се старая да дискириминирам един етнос, но това е тема на друг разговор и най-вече на друг форум.
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: ноември 13, 2006, 11:43:39 »

Здравей, Oizo_Zoizo  give_rose
Използвах думата дискриминация само и единствено в смисъла на "полова дискриминация" - категоризиране на права и задължения, базирано само на полова основа. Конкретно имах предвид "нуждата от сигурност", която индиректно поставя жената в по-слаба позиция, т.е. "по-слабия пол". Виждам, че не е направено целенасочено от теб, затова се извинявам, ако съм била прекалено рязка  drinks
С моят приятел сме заедно от доста време и с ръка на сърцето ти казвам, че той много ме е променил, както и аз него! Човешкият характер не е направен от камък, за да не подлежи на моделиране. Мисля, че ако човек има достатъчно силна воля, може и сам да промени качества в себе си, които не харесва. Хората сме толкова сложно изградени същества, че няма граници, в които да може да се затвори силата на съзнанието и волята. Не казвам, че е лесно, но не е невъзможно  smile Ценностите също са относително понятие според мен. Ако попиташ 70 годишен човек какви са неговите ценности, той няма да ти отговори еднозначно - те също се променят с времето.
За мен най-важно си остава доверието и обичта между партньорите. Когато обичаш достатъчно, можеш да преобърнеш света.
Семейството, в смисъла на брачно свидетелство е най-малката градивна частица на всяко общество. То има своята по-скоро социална и обществена функция, отколкото да е самоцел на една връзка.
 любов заедно
Имаме късмета да живеем във време, в които да си задаваме въпроса "Съвместен живот с или без брак?", едва ли нашите баби са могли да го правят без да бъдат заклеймени...  pleasantry
За момента ние живеем без брак и ни е много добре  danceg Вярвам, че няма да се промени след като се оженим  Love girl  Sunshine
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #48 -: декември 08, 2006, 11:54:57 »

моята баба много често казва....ееех какво е хубаво сега,може и да не се жени човек и така да си живее...всеки си прави какво си поиска,а едно време заради хората се правеха някои неща,да не кажат нещо....
ние сме заедно вече 7-ма година,от 1 година живеем заедно ...надявам се нищо да не се промени след сватбата ,защото досега всичко е било ОК angel
Активен
geri84
Сватбар
***
Публикации: 150


« Отговор #49 -: февруари 22, 2007, 15:03:25 »

моята баба много често казва....ееех какво е хубаво сега,може и да не се жени човек и така да си живее...всеки си прави какво си поиска,а едно време заради хората се правеха някои неща,да не кажат нещо....
ние сме заедно вече 7-ма година,от 1 година живеем заедно ...надявам се нищо да не се промени след сватбата ,защото досега всичко е било ОК angel

Аз мисля и ти го пожелавам,разбира се,че нищо няма да се промени.Дано да се обичате цял живот така,както в момента.Според мен е хубаво,че сте били заедно 7 години и след това сте се решили на тази стъпка.Баба ми казва,че човек може да прекрива недостатъците си месец,два,дори година,но не и повече.За това време вие сте се опознали толкова добре,че сигурно си довършвате изреченията.
 За мен това е най-добрия вариянт.Първо да сте гаджета година,две(може и повече,разбира се),да поживеете заедно малко и ако след това се обичате толкова,значи определено сте един за друг.Добре че вече времената са такива и позволяват първо да опознаеш човека до себе си и едва след това да решиш,че можеш да живееш с него цял живот.Преди какво е било....  girl_impossible
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: март 09, 2007, 10:39:03 »

Аз също мисля, че е хубаво двама души да поживеят заедно достатъчно дълго време, преди да се решат на брак! Но определено съм за брака, не токлова като сигурността, която дава, защото определено за мен сигурност значи вечна любов - а такова понятие, май няма?!?, а по скоро, поради емоцията, която човек изпитва, при изричането на брачната клетва поради получената божия благословия и "магията" на единението на душите на двама души! И честно казано, аз по -скоро брака го разглеждам не толкова, като подписа, сложен в гражданското,  а като както вече казах, благословията, която се получава в църквата. Това е един свещен ритуал, който носи изключително силен емоционален заряд! /без да ме възприемате като религиозна фанатичка  smile, а по-скоро като почитател на хубавите традиции /. И ако двамата съумеят да запазят дълго този заряд, и продължават да бъдат внимателни, толерантни и грижовни един към себе си, да се обичат, не виждам причина защо да се разделят! Напротив! Те би следвало да изградят дом, пълен с уют и топлина, а по-нататък с деца и внуци... Дай Боже всекиму! Good luck
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: март 09, 2007, 14:25:05 »

Аз също мисля, че е хубаво двама души да поживеят заедно достатъчно дълго време, преди да се решат на брак! Но определено съм за брака, не токлова като сигурността, която дава, защото определено за мен сигурност значи вечна любов - а такова понятие, май няма?!?, а по скоро, поради емоцията, която човек изпитва, при изричането на брачната клетва поради получената божия благословия и "магията" на единението на душите на двама души! И честно казано, аз по -скоро брака го разглеждам не толкова, като подписа, сложен в гражданското,  а като както вече казах, благословията, която се получава в църквата. Това е един свещен ритуал, който носи изключително силен емоционален заряд! /без да ме възприемате като религиозна фанатичка  smile, а по-скоро като почитател на хубавите традиции /. И ако двамата съумеят да запазят дълго този заряд, и продължават да бъдат внимателни, толерантни и грижовни един към себе си, да се обичат, не виждам причина защо да се разделят! Напротив! Те би следвало да изградят дом, пълен с уют и топлина, а по-нататък с деца и внуци... Дай Боже всекиму! Good luck

Harmonia, това все едно аз съм го казала!!! Wink Абсолютно съм съгласна с казаното от теб!!! good
Активен
Minna
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #52 -: март 14, 2007, 10:40:41 »

Аз съм твърдо против съвместния живота без брак...наречете ме старомодна ако искате,ама аз знам от една баба (не моята ,ама пак умна )......... "на никой не позволявай да изяде хубавото парче торта (т.е. най-хубавите ти години) безплатно "  Wink
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: март 15, 2007, 12:46:14 »

Аз съм твърдо против съвместния живота без брак...наречете ме старомодна ако искате,ама аз знам от една баба (не моята ,ама пак умна )......... "на никой не позволявай да изяде хубавото парче торта (т.е. най-хубавите ти години) безплатно "  Wink

Нещо не мога да те разбера какво точно имаш предвид под "Безплатно"? Съжителството си има определена цена и тя не се плаща /поне според мен/ само от мъжа, или само от жената. Това е достатъчно отговорен момент, в който и двамата си казват: "Обичам този човек и искам да бъдем заедно", а ако се намери баланса в съжителството, неминуемо се стига и до сватба, защото да живееш с някого означава преди всичко готовност за компромиси. А ако се ожениш/омъжиш и после се окаже, че "половинката" ти е темерут и не знае какво означава толерантност, тогава цената на най-хубавите години няма ли да е прекалено висока?
А и моята майка казва: "Най-сигурният начин да се почувстваш щастлив, е да направиш някой друг щастлив!"
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: март 15, 2007, 14:27:41 »

Нещо не мога да те разбера какво точно имаш предвид под "Безплатно"? Съжителството си има определена цена и тя не се плаща /поне според мен/ само от мъжа, или само от жената. Това е достатъчно отговорен момент, в който и двамата си казват: "Обичам този човек и искам да бъдем заедно", а ако се намери баланса в съжителството, неминуемо се стига и до сватба, защото да живееш с някого означава преди всичко готовност за компромиси. А ако се ожениш/омъжиш и после се окаже, че "половинката" ти е темерут и не знае какво означава толерантност, тогава цената на най-хубавите години няма ли да е прекалено висока?
А и моята майка казва: "Най-сигурният начин да се почувстваш щастлив, е да направиш някой друг щастлив!"

Много добре казано, съгласна съм с теб, Harmonia!!! good good good
Активен
geri84
Сватбар
***
Публикации: 150


« Отговор #55 -: март 15, 2007, 14:48:00 »

Цитат

А и моята майка казва: "Най-сигурният начин да се почувстваш щастлив, е да направиш някой друг щастлив!"

 Много хубаво казано  cray Наистина е така.
« Последна редакция: март 15, 2007, 14:56:44 от Bulechka_TS » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: март 15, 2007, 14:57:30 »

Цитат

А и моята майка казва: "Най-сигурният начин да се почувстваш щастлив, е да направиш някой друг щастлив!"

 Много хубаво казано  cray Наистина е така.

Дааа, наистина е много хубаво казано Cray и си е съвсем вярно!!! good
Активен
pinkiwinkiminki
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 16


Обичам живота


« Отговор #57 -: март 28, 2007, 03:42:43 »

Аз съм много "ЗА" сватбата. Може би звучи глупаво, но ао няма сватба как да стана булка. Изживяването си заслужава. А бонусът поне при мен беше, че моята любов се оказа страхотен съпруг. Не знам на какво се дължи, но той се промени и стана по-загрижен, по-любящ. Дано при всички да е така, а и дано при мен се задържи както е сега  Dance
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: април 04, 2007, 18:25:40 »

подкрепям вашите мнения, че е по-добре да поживееш с човека, който си избрал преди сватбата.
ние живеем заедно вече 4та година и ни предстои брак скоро.
но сега съм много по-сигурна - видях, че сме способни да постигнем много неща заедно.

Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: април 04, 2007, 21:03:16 »

но сега съм много по-сигурна - видях, че сме способни да постигнем много неща заедно.
да аз мисля 4е то4но това е важното да разбере6 дали този 4овек е то4но за теб !!!
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines