Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 01:00:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Съвместен живот с или без брак?  (Прочетена 219279 пъти)
 
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: март 31, 2008, 12:40:52 »

Инка моеот мнение не е продиктувано от твоето миличка *THUMBS*просто споделих какво си помислих и почуствах когато го чух това нещо Wink
а иначе разбира се че докато има момичета които от малки мечтаят за бялата рокля няма ще има и сватби  Bravo
Активен
Bybet0
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 679



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: март 31, 2008, 12:43:46 »

И аз да добавя своето мнение по въпроса, макар че съвпада с предишните. Пак българска работа - мислена, недомислена. Както ina_lemon каза: "ново заглавие на филма БРАК". Аз не виждам огромна разлика между двете неща. Може би мога да нарека единствената разлика - Сватба и Тържество, което пак не пречи да се състои. Законово правата са същите, пак трябва да се подаде в общината заявлене за съжителство с подпис и съгласието на двамата (малко ми напомня на акт за граждански брак).  Общо взето не направиха нищо ново. И странното е да може да се състоят еднополви бракове, но не може да има еднополово съвместно съжителстжо crazy Аз ли не разбирам нещо:ohah: или държавата ни тотално започва да се побърква?
ИЗВОД: В този си вид и ред, съвместното съжителство обявено като законно от Семейния кодекс е пълна безмислица(мое мнение)

Иначе като цяло по темата съм на мнение, че когато двама души се обичат, един подпис не променя това. Нито ще се обичат повече, нито по-малко. Подписът е за пред закона  girl_wink Всеки за себе си преценя как иска да живее. Аз лично определено искам да облека Бялата рокля  pleasantry
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: април 30, 2008, 13:02:10 »

Ина лемон не си разбрала правилно нещата, узаконяване на съжителството без брак, така наречените фактически отношения няма да се приравняват на брак и нямат същата сила, то и затова е толкова лесно да се направи,както казваш ъсъ заявление и толкова лесно да се развали-пак по същия начин. Това е направено ,за да се защитят интересите на децат родени извън брак примерно, защото има много хора, които живеят без брак. а всичко се случва, представи се живееш с някой в неговия апартамент и забременяваш и той умира, какво става, ното детето ще има баща, нито ти  или то ще имате права върху апартамента, ее разбира се могат да се водят дела и да се установява бащинство, но с тази нова процедура се цели да се уредят шо=лесно отношенията между хората
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #153 -: май 01, 2008, 23:42:44 »

Познавам само една двойка, която живее заедно вече 11 години без брак и са по-щастливи отвсякога. Независимо, че опитите за създаване на дете се оказват неуспешни, те все още са заедно. Искат да си осиновят дете и са им казали, че не може, понеже нямат сключен граждански брак. А те просто не искат да подписват, добре си живеят и така. Едно дете ще остане без любящи родители заради глупава бюрократична спънка. Другите безбрачни двойки, които познавам, се разпаднаха след 5-6 години заедно най-много sad
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: май 23, 2008, 12:01:16 »

 и с и без брак, когато живееш с любимия човек и се грижите един за друг - живота е прекрасен.
все пак ми беше много приятно да имаме сватба - емоцията за мен беше невероятна, но и без сватбата при нас нямаше да има нищо различно.
Много се обичаме и нищо и никой не може да ни раздели. heart heart heart twohearts twohearts girl_in_love kiss
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: октомври 15, 2008, 11:34:44 »

С или без брак няма значение важното е да се обичате и животът ви да върви като по вода. Сватбата е едно изживяване, което може да ви направи още  по-близки един към друг.Казвам ви го от личен опит.Сватба- това е емоция която пожелавам на всеки да изпита в живота си! Ние сключихме брак на 14.09.2008г.
Активен
DJ - Ivo
Ентусиаст
**
Публикации: 59


« Отговор #156 -: октомври 26, 2008, 17:28:44 »

ААААААААА......не така.. nea как така няма да се жените? Искате да ни оставите без работа а? cray
Срамота е да не почерпите. NO beating
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: октомври 26, 2008, 17:54:33 »

С новият СК,май повечето двойки ще предпочетат съжителството без брак blush
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: октомври 27, 2008, 10:25:28 »

за мен бракът е нещо свято и аз вярвам в това.. а който не вярва, не е длъжен да се жени и да обяснява на другите защо така е решил. колкото до съжителството без брак, ако за някои е по-удобно не виждам нищо лошо. най-важното хората да се обичат и да не подлагат на съмнение връзката си  heart
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: октомври 27, 2008, 12:55:51 »

за мен бракът е нещо свято и аз вярвам в това.. а който не вярва, не е длъжен да се жени и да обяснява на другите защо така е решил. колкото до съжителството без брак, ако за някои е по-удобно не виждам нищо лошо. най-важното хората да се обичат и да не подлагат на съмнение връзката си  heart

Абсолютно същата философия изповядвам и аз!  Bravo good
Може би ще има практическа полза от тези промени в Семейния кодекс, но аз като чета тази темичка и неволно се сещам за една съфорумка...inaxastra. Доколкото знам, те с Фабио са имали регистрирано съвместно съжителство без брак във Франция и въпреки всичко са решили да се оженят в един момент. Защо ли? Ами сигурно, защото и те мислят за брака като нас със Звезди и много други хора.  Bravo
А който е решил да си живее без брак - няма лошо, то и аз така 3 години живях  Wink. Предполагам, че ще е улеснение за тези хора, вероятно от гледна точка на евентуална раздяла (не го пожелавам на никой sad ).
В смисъл, не се занимаваш с разводи, дела и т.н. глупости, а просто отиваш и "отрегистрираш" съвместното съжителство и с тази формалност се приключва статута ви на "семейство".
Виж с подялбата на имущество не знам как ще е  crazy
Активен
silvanka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 94


Ние-това е повече от аз и ти!


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: ноември 20, 2008, 00:15:44 »

Лично аз не се омъжвам заради подписа, брака или каквото е там, правя го заради купона и емоцията. Иначе с котето не вярваме толкова в брака като институция, колкото в любовта и взаимното уважение
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: ноември 20, 2008, 00:25:55 »

Лично аз не се омъжвам заради подписа, брака или каквото е там, правя го заради купона и емоцията. Иначе с котето не вярваме толкова в брака като институция, колкото в любовта и взаимното уважение

О, подкрепям напълно мнението ти, silvanka good
Аз винаги съм казвала, че се женя не заради подписа а заради самата сватба  blush - купона и незабравимите емоции, които остават за цял живот!  danceg
Но както мислиш, че се жениш заради това и като мине, почваш да осъзнаваш нещата много по-дълбоко и изведнъж от само себе си почваш да възприемаш брака като нещо свято и се оказва, че придобива съвсем ново и много по-стойностно значение в представите ти.  smile heart Поне при мен така се получи
Никога не съм вярвала, че така ще ми се промени отношението към брака в положителна посока, но едва след като ми се случи, го усетих с пълна сила!
Просто се чувствате много по-силно свързани, много по-склонни към компромиси и много по-осезаемо е усещането, че сте двете половинки на едно цяло!  twohearts
 
Активен
Princesa
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53


г-жа Трифонова


Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: ноември 20, 2008, 17:32:05 »

Лично за нас със съпруга ми съвместното съжителство е период преди следващата стъпка - брака, не е едно и също. Ние така приемаме нещата. Ако приятелят ми ме убеждаваше, че няма смисъл да се женим, нямаше да остана с него и да му раждам деца.  NO Но това е моята нагласа. Хората са различни.

 kopche, ако двойката, за която пишеш, толкова иска да си осинови дете, могат да сключат брак. В случая те губят, не детенцето - за него ще се намерят семейни родители.  Wink
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: ноември 23, 2008, 12:46:58 »

Оооо,как така без брак-не може... sad
Лично за мен бракът има огромно значение и не бих се съгласила да живее без брак/то вече няма и как да стане това/. blum
Нещата не са кой знае колко различни,но аз съм ЗА брака! good
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: ноември 28, 2008, 16:18:19 »

Аз също подкрепям идеята за брак - както граждански (единение на мъжа и жената пред закона и обществото), така и църковен (духовно съединение на мъжа и жената пред Бога).
Традиционалист съм в тези си разбирания, като подчертавам че обичта, уважението и доверието между двамата са абсолютни условия (за мен!) бракът да бъде реализиран.

Относно обаче новите промени в Семейния кодекс, по-специално узаконяването на фактическото съжителство и на децата, родени при наличието на такова... Хм! Да предположим, че мъж и жена, които имат помежду си някакво родство си регистрират такова съжителство в общината и родят дете по времето на това съжителство... И какво правим тогава?
Или пък, както напоследък чувам, желанието на хомосексуалните двойки в проекта на новия СК да се включи текст, който да разрешава осиновяването (респективно отглеждането) на дете от такава двойка?... (няма да коментирам нататък)


Сори за оффа, момичета! Offtopic
« Последна редакция: ноември 28, 2008, 16:21:47 от elean » Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines