Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 00:16:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Съвместен живот с или без брак?  (Прочетена 219143 пъти)
 
renka_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 486


Най-чакания месец Април


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: февруари 06, 2008, 14:35:37 »

Моето мнение по този въпрос:
С мацорана живеем заедно не сме мислили за брак,дори и след годежа ни миналия януари2007
Но сега остават 45 дни до сватбата.Това ме кара да мисля,че когато един човек е намерил партньора си и е живял с него достатъчно дълго време,може да прецени дали да се обвърже по този начин-чрез сватба.
За мен сватбата не е нищо друго,освен сбъдната мечта.Можем да си живеем и без брак,но няма да имаме тези спомени и вълнения покрай това събитие.
А и хората са казали:Не разваляй вкуса на кафето със захар,и любовта с брак
Всеки решава.Аз направих своя избор give_rose
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: февруари 06, 2008, 15:27:36 »

аз съм твърдо за брака............
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: февруари 08, 2008, 14:19:14 »

Дали двама души ще живеят със или без брак,вероятно от значение е само това дали се обичат и разбират. Но когато започнат да мислят за бебе, според мен се появяват доста въпросителни.Аз познават доста двойки, които живеят от години без брак и всичко е наред.Но аз съм твърдо за брака.
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: февруари 08, 2008, 17:20:48 »

И аз естествено съм ЗА брака, но задължително преди него партъорите трябва да поживеят малко заедно, да видят дали се разбират и чак след това да правят голямата крачка  smile Защото чак когато заживееш с даден човек и сте нон-стоп заедно можеш да видиш и добрите, и лошите му качества.. както и той твоите  girl_wink
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: февруари 08, 2008, 17:57:27 »

А пък и много неща излизат наяве като заживеете заедно, може да не ти понесе  laugh
Активен
cveteto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 169



« Отговор #140 -: март 20, 2008, 14:55:29 »

момичета незнам за какви подялби пишете,струва ми се много черногледо *crazy*ние лично с милото сме заедно от 5 години,това си е едно съжителство без брак,не бяхме мислили за брак,но този дълъг период от време(както ми каза мойта приятелка преди нейната свадба)или оставаме заедно да създадем семейство или се разделяме.Обичаме се,подкрепя ме се,уважава ме се..........и така стигнах ме до сватба danceg ,след която според мен остават само положителни емоции girl_wink
Активен
vesi1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 176



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: март 23, 2008, 14:34:25 »

Аз също съм ЗА брака, но не и в случай в който не сме живели заедно или се познаваме от 1 мес.например.Задължително е преди брака да поживееш с половинката си поне известно време и да разбереш наистина що за човек е и дали ще можеш да живееш цял живот с него.Мога да ви дам много примери за прибързани бракове, който са завършвали зле, а сгурно и вие знаете за такива. crazy
Активен
Kittcat
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 80


« Отговор #142 -: март 23, 2008, 16:31:51 »

Ние с моето коте сме заедно от 4 години, от 1,5 години сме сгодени, а от 1 живеем заедно. Разбираме се прекрасно и можехме спокойно да живеем така и без брак.... НО аз много исках да бъда булка, принцеса и т.н. (както повечето момичета предполагам),и решихме да направим сватба това лято smile  danceg за мен това ще е най-хубавия ден в живота, а и за него, така че защо да се лишаваме от този страхотен купон след като можем да си го позволим  Bravo

А иначе с бракът не можеш да вържеш никой, това е наистина само една формалност, ако я има любовта и с брак и без можете да сте щастливи  heart
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: март 24, 2008, 11:21:34 »

Аз приемам и двата варианта! good Бих живяла с човека до мен и без брак, и с брак! Да ще се женим, но подписа не значи нищо за мен! Просто искаме да си направим купон с най-близките ни хора, с нашите приятели!  Party time
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: март 24, 2008, 12:14:29 »

Аз приемам и двата варианта! good Бих живяла с човека до мен и без брак, и с брак! Да ще се женим, но подписа не значи нищо за мен! Просто искаме да си направим купон с най-близките ни хора, с нашите приятели!  Party time

На 100% съм съгласна!!! smile
Ние вече си направихме купона и сега си живеем също толкова добре, колкото и преди. Може би със сватбата декларирахме пред всички и пред нас самите, че на този етап сме готови да бъдем заедно за цял живот, че сме превъзмогнали недостатъците си........
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: март 30, 2008, 19:53:11 »

подкрепям мнението на eli_m ,че няма значение един подпис , но тръпката по и на този ден остава спомен завинаги  Party time
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: март 31, 2008, 10:44:43 »

а какво мислите за промените в новия семеен кодекс? ще се узакони съвместното съжителство, но само между "мъж и жена", т.е. еднополовите съвместни съжителства все още няма да се толерират  pardon
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: март 31, 2008, 12:23:07 »

Ами за новите неща в Смеейния кодекс....... какво да кажа. Тези законодатели просто измислиха ново заглавие на филма БРАК. Вместо офиц. церемония с подпписи ,както е сега,  е предвидено да се подписва заявление  crazy crazy crazy, ама пак от двамата лично и то пак ако и двамата държат.Е питам аз в този случай, каква е разликата между брака и това узаконяване на съвместното съжителство. Сега жената също може да не приеме името на мъжа си ако не желае, имуществените въпроси се уреждат по идентичен начин, правата на децата и наследниците също стават еднакви..... тъпотия е това според мен.Досега беше по-готино.Не се женята хората, раждат си дете, той го припознава и детето му става законен и наследник и всичко.Наистина мисля, че просто под нова формулировка ни разказват що е то брака.  NO NO NO С дуги думи съм против.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: март 31, 2008, 12:26:49 »

с този НОВ закон  pleasantry уеднаквяват всичко и просто правят пбрака безмислен и ненужен за хората!!и аз да съм и аз ще мисля"еми щом като и в двата случая всичко е еднакво за какво пък да се женя" =]и ще са си прави!!!!пълна глупост е за мен и наистина малко плюят на брака като такъв   NO
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: март 31, 2008, 12:36:15 »

Оооооо, аз изобщо нямам предвид, че плюят или омаловажават брака. Просто уеднаквяват законовите положения за двата варианта и аз се питам защо е нужно това.А иначе предполагам, че за мацките, които /колкото и да ми е непонятно, но е факт/ от малки мечтаят да се видаят в белите принцески рокли, каквито и промени да направят в законите, брака, церемониите и какафонията пак ще си останат важни и значими.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines