Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 18:39:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Съвместен живот с или без брак?  (Прочетена 218531 пъти)
 
bulka2014
Ентусиаст
**
Публикации: 93


« Отговор #315 -: септември 22, 2013, 00:20:11 »

Ох, ние за съжаление, ако трябваше да чакаме първо за апартамент, никога нямаше да се оженим. Мисля, че ще си останем годиииииииииииини наред на квартира...
Активен
sunshine7
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #316 -: октомври 22, 2013, 11:56:13 »

Здравейте, мили момичета! С интерес чета подготовките за сватбите на всички Ви, а след като те минат и как сте си прекарали. Много се радвам за всички вас и с трепет и вълнение Ви чета почти всеки ден. Ние с моя приятел сме вече 4та година заедно и аз много се надявам скоро и аз да бъда булка, но като чели той все още не е готов. Живеем 2 години заедно, мисля че сме се поопознали, но определено брака за мен все още е мираж,а съм твърдо за него, а при желанието за дете или при наличието вече на такова, абсолютно задължително е според мен.
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #317 -: октомври 25, 2013, 11:17:24 »

Съншайн,ние от повече от 4 години живеем заедно и все още го чакам shok Иначе постоянно ми говори за брак,започвам вече да се обърквам,иска ли или не.
Аз не виждам нищо лошо в съжителството на семейни начала,било то и за кратко преди сватбата.Все пак това си е вид проверка дали двама души си пасват или положението е много критично.По-добре да се поживее преди сватбата,за да няма после неприятни изненади.
Активен
sunshine7
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #318 -: октомври 25, 2013, 15:51:17 »

Съншайн,ние от повече от 4 години живеем заедно и все още го чакам shok Иначе постоянно ми говори за брак,започвам вече да се обърквам,иска ли или не.
Аз не виждам нищо лошо в съжителството на семейни начала,било то и за кратко преди сватбата.Все пак това си е вид проверка дали двама души си пасват или положението е много критично.По-добре да се поживее преди сватбата,за да няма после неприятни изненади.
Да, аз също не виждам нищо лошо, даже напротив, но хората постоянно ни питат, което ме кара да се чувствам аз неловко, защото нали знаете, че винаги жената е такава и онакава, живеем в малък град и всичко се коментира непрекъснато, не можеш да излезеш например на вечеря без да разбере целия град, много любопитни и месещи се хора, а не дай си боже да забременея преди годежа не ми се мисли и пак целия срам, ще го бера аз. И най-лошото е че той не че не иска да е с мен и да създаде семейство с мен, а просто не се чувства готов да се ожени, защото приятелите му най-вероятно това му втълпяват. Иначе сме говорили и за раздяла, категоричен е, че иска да сме заедно, стягаме си жилището... не знам и аз вече какво да казвам. smile Желая ти късмет и дано скоро се похвалиш с най-прекрасното предложение, ако го искаш разбира се.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: октомври 26, 2013, 08:56:36 »

Аз бих ви казала да си живеете живота и да не слушате хората.Ние живяхме дълги години без брак в не голям град.Хич и не съм слушала кой какво казва, не ми пука да си гледат техните къщи.Омъжих се, защото мъжът ми държеше на брак, иначе ми е все тая с или без подпис пак щях да съм му жена.
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #320 -: октомври 26, 2013, 09:00:39 »

Да ти се връща пожеланието heart
Около нас също всички започнаха да се женят или да забременяват,аз също разказвам и намеквам,той пък обсъжда някакви неща от рода на кого ще поканим на нашата сватба,но още като че ли не може да му узрее в главата...Мъжка му работа nea
Маги,аз не се притеснявам за хорското мнение.То си е по-скоро чисто женска болка,че не ме иска достатъчно,особено след като гледам как около нас всички стават по-сериозни.Дали ще му пера гащите с или без подпис,все тая.Въпросът е принципен biggrin
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #321 -: ноември 01, 2013, 17:17:53 »

Дами, аз като гледам тук постовете съвсем не отговарят на действителността. Имам в предвид това, че повечето постове клонят към съжителство без брак и може би за това напоследък повечето булки са бременни. Трябва ли да забременеете за да се сетите че трябва да се омъжите??? Не е ли по-лесно обратното? Мислите ли за това дете как му се отразява цялата тази лудница? Независимо дали вече е родено или е още в корема на майка си. Да не говорим, че сватбите с бременни булки са доста по-скучни. blum blum blum
« Последна редакция: ноември 01, 2013, 17:26:22 от AIVEN » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: ноември 01, 2013, 22:00:22 »

Омъжена съм от 5г AIven, няма да съм на сватбата бременна споко!
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #323 -: ноември 01, 2013, 22:06:26 »

Aiven, надявам се, че си целял само провокация по тази така или иначе активна тема, иначе си обобщил като лелите на пазара. Аз се ожених бременна, весела и сватбата ни си беше по наш вкус с половинката, за разлика от много други скучни, на които съм била, съобразени с роднини. Даже бебето чудесно се справи със задачата да ни "пази" от излишни гости, защото успешно се извинихме с него. Интересната или скучна сватба идва от това как я организират младоженците. Скумриите ще са си такива, ако ще и девствени да са на сватбата. Разбира се, тук не говоря за булки преди раждане, ама то не съм и чула за такива.

Какво значи "Да се сетиш да се ожениш"? Да не е някакво задължение това?
« Последна редакция: ноември 01, 2013, 22:08:00 от Деница Звездица » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: ноември 01, 2013, 22:53:02 »

 goodpost goodpost goodpost
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: ноември 02, 2013, 09:49:00 »

Aiven, освен всичко написано, бих добавила и следното: двойките в повечето случаи живеят отделно, заедно в апартаменти под наем. Един наем, особено в София, не рядко гълта около половината или повече от доходите на единия от двамата. Останалата половина отива за комунални услуги. С другата заплата остава да се изхранват, обличат. Тук можем да сложим и разходи по транспорт, защо не за забавление (кино, бар и тн.). Едва сватба, освен ако не е само подписване, а струва ми се списващите в този форум конкретно бягат от това, е съпътствана с не малки разходи. Във всички случаи отиват поне няколко хиляди лева. Сега някакъв отговор на някой от въпросите си намери ли?
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: ноември 04, 2013, 16:02:18 »

Аз пък подкрепям Aiven. За мен бремена и булка са думи които не трябва да седят една до друга. Даже си спомням, че 3 месеца преди сватбата ми закъсня и бях полудяла как ще отложа сватбата в такъв етап, понеже бременна бях казала, че няма да се женя.
И наистина светбите на бременни булки са скучни, поне тези на които аз съм ходила. В този ред на мисли ... Деница Звецдица, не искам да те обидя или да споря с теб, но няма булка коята да каже "Бе моята светба беше скучна."
blackisblack.... според теб бебето как намаля разходите по сватбата?!?
Ако човек иска да се жени нека го направи както му е ред, защото за околните винаги изглежда, че се женят заради бебето.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: ноември 04, 2013, 16:17:07 »

Пъни, пак правиш грандиозни заключения.Ми аз пък като присъствала на сватба на бременна булка мога да кажа, че беше супер весело, интересно и различно.Просто хората не се бяха вглждали в детайлите, а направиха яка за гостите си сватба.Така че айде без обобщения, ние знаем че си добра в това!
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: ноември 04, 2013, 16:32:32 »

punk_girl123, къде съм твърдяла, че бебето намалява разходите? Аз обясних защо в не малко случаи решението да се "вдига" сватба се отлага до бременност. Има много хора, в това число мои приятелки, които избраха да родят детенцето си в семейство, а не просто в съвместно съжителство. И тук не става въпрос за това "какво ще кажат хората", за скучна булка или чисто нормативни пречки, които отваря раждането без брак.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #329 -: ноември 10, 2013, 14:00:37 »

Дами не се карайте,
Всеки има право да изкаже своето мнение в един или два поста. Всичко друго което е в повече, вече се счита за опит за налагане на своето мнение пред това на останалите. Така поне мисля аз.  smile
Не се засягайте от мнения които са различни от вашите. Нормално е да има и различни мнения, още повече на място, където всеки се стреми да привлече внимание. Нека обсъждаме без дразги по междуси.
Може би съм малко краен в изказването си но както и да го изкажа, негативното ми мнение към бременните булки винаги предизвиква омраза, особено сред самите тях, както е в тази тема. Все се надявам за в бъдеще младоженците да постъпват малко по-разумно и ако са решили да създават семейство да не чакат до като жената подуе корема (извинявам се за израза) а да действат своевременно. give_rose give_rose give_rose
Също така не съм съгласен, че за да се ожениш трябва да похарчиш няколко хиляди лева. Или поне, не смятам че е задължително условие. Сватба може да направиш и с много по-скромни средства, да не кажа че и без пари също става. Естествено, че в този случай става дума за компромис но във всички случай е по-добре така от колкото другия вариант- с корем на сватбата. give_rose give_rose give_rose
Искам да кажа, че от чакане на подходящия момент няма никакъв смисъл, точно обратното. До като чакате да съберете достатъчно пари, за една хубава сватба бебето вече е "на път" и се случва така че вместо в по подходящия момент, правите сватбата във възможно най-неподходящия. Защо ли? Ами защото на една бременна жена и трябва спокойствие, а не нерви и напрежение с които е свързана подготовката на една сватба. Малко са хората които могат да си платят на друг да се занимае с подготовката. В повечето случай, за да се спестят пари се похабяват много нерви, които са много вредни за бъдещия наследник-бебето. smile
« Последна редакция: ноември 10, 2013, 14:13:16 от AIVEN » Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines