Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 03:23:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Съвместен живот с или без брак?  (Прочетена 216099 пъти)
 
Persiana
Професор
****
Публикации: 409



« Отговор #30 -: март 24, 2006, 20:04:08 »

според мен не брака точно, а самият ни живот убива всички ценности. Цялата тази бюрокрация за каквото и да било ... всичко е против любовта и трябва да сме много силни за да не я убием напълно и безвъзвратно. give_rose
Активен
ani4ka
Сватбар
***
Публикации: 201



« Отговор #31 -: март 24, 2006, 20:09:52 »

Hi jeni, аз съм оптимист и то много голям, просто обяснявах какво имах предвид като казах, че брака дава материална сигурност. Благодаря за пожеланието наистина ще го направя и то съвсем скоро  smile
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #32 -: март 30, 2006, 09:59:47 »

Абе, обичайте се и дръжте един на друг !!!  heart  air_kiss  kiss2
Всичко останало ще се подреди  Wink
Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #33 -: март 30, 2006, 11:52:59 »

Абе, обичайте се и дръжте един на друг !!!  heart  air_kiss  kiss2
Всичко останало ще се подреди  Wink

Не е точно така, мила, за съжаление....сега понеже съм на тема "бебчета" и като разбрах с колко много формалности и глупости трябва да се сблъска една двойка (неомъжена), за да признае таткото детето, за да го запишат и т.н., чак ми призля.... bad
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #34 -: март 30, 2006, 12:15:40 »

Тук в България всичко е формалности, Мим!
Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #35 -: март 30, 2006, 13:28:14 »

Тук в България всичко е формалности, Мим!


cray за съжаление
Активен
Persiana
Професор
****
Публикации: 409



« Отговор #36 -: март 30, 2006, 14:25:57 »

Да, Diva и mariya... Точно това споменах по-горе. И именно всички тези формалности и глупости, с които ще се срещне двойката без документ за брак са причина да поддържам мнението ми за брак! Както беше казано някъде: 'Документ - звучи гордо', човекът - може и без него. Виж без документ, тц aggressive
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: октомври 13, 2006, 15:56:47 »

 Offtopic Връщам тази тема за разискване. Смятам, че е интересна и много актуална.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: октомври 13, 2006, 16:05:41 »

Интересна тема, Тео!!!  good

Аз съм "ЗА" брака! Е, и аз първо живях с милото известно време, но от скоро сме женени heart CHEERS!!! И сега виждаме, че нищо не се е променило!!! heart

А относно формалностите с документите..., да, определено с Брачно свидетелство е мнооого по-лесно!!! Но едва ли някой се жени само заради него?!

Аз мисля, че за да решат двама души да сключат брак, трябва да имат много силни чувства, които да са ги свързали и събрали заедно!!! Не мислите ли? Wink
« Последна редакция: октомври 16, 2006, 12:14:13 от Bulechka_TS » Активен
maioto
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #39 -: октомври 22, 2006, 21:57:18 »

И аз от доста време живея със своя приятел но все още не сме сключили брак.Според мен има разлика след брака поне аз бих се чувствала по-сигурна.Не говоря за това ,че ще го "вържа" по някакъв начин.Аз доста често говоря за брак, за това каква ще бъде сватбата ни и т.н.Но имам чувството че го притискам по този начин.Той казва че всичко ще се случи  когато му дойде времето.
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #40 -: октомври 23, 2006, 13:43:07 »

Мила Цвети, тук ще чуеш мнения и за двете страни на медала. Вярвам, че всичко опира до това какъв е твоя партньор в твоите очи. Имам 7 годишна връзка с най-прекрасния мъж в живота ми, а още нямаме нито брак, нито малко зайче да ни радва и да се грижим за него.

Да обаче имаме нещо друго: финансите ни са общи, интересите ни са колкото различни, толкова и общи, когато сме разделени за ден-два, когато се видим се насиняваме от прегръдки...

Не е задължително да имаш брак, това е ваша лична преценка. Много по-важно е да се прибираш с копнеж вкъщи, защото знаеш, че това човече те чака и дори не слага залък в устата си преди да седнеш до него. Ето това е по-важното.

А иначе човек и добре да живее,  пак се жени! Wink Целувки!
Активен
Elena
Ентусиаст
**
Публикации: 140



« Отговор #41 -: октомври 26, 2006, 12:57:28 »

Моето лично мнение е, че брака си е една добра форма на съвместен живот, стига обаче да попаднеш на точният човек. Така или иначе сигурни неща на този свят няма. Затова си отваряйте очите при избора  girl_wink
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: октомври 30, 2006, 16:51:40 »

...Да обаче имаме нещо друго: финансите ни са общи, интересите ни са колкото различни, толкова и общи, когато сме разделени за ден-два, когато се видим се насиняваме от прегръдки...

Не е задължително да имаш брак, това е ваша лична преценка. Много по-важно е да се прибираш с копнеж вкъщи, защото знаеш, че това човече те чака и дори не слага залък в устата си преди да седнеш до него. Ето това е по-важното....
Напълно съм съгласна с теб, Sheila!  good Сякаш съм преродена откакто живеем отделно с моето момче  girl_in_love
Има обаче нещо друго... това спокойстие и този копнеж, които изпитвам, докато го чакам, нямаше да са толкова приятни, ако живеехме заедно с някои от родителите без да имаме брак. В такава ситуация бих се чувствала като натрапница в техния дом или той в дома на моите родители... Мисля, че това, къде ще живеете също е предпоставка за доброто съжителство. Едва ли може да се отговори еднозначно, без да се взимат предвид обстоятелствата при които се взима решението за съвместен живот без брак или респективно сключвайки такъв.  Kinder
И все пак мисля, че е добре да се провери дали може двама души да живеят заедно преди да сключат брак, дори и само за месец... ами ако се окаже, че има някакви непреодолими пречки и че само се карат и сърдят...  hysteric После ще е късно за рекламации  pleasantry  crazy
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #43 -: октомври 30, 2006, 17:25:00 »

...И все пак мисля, че е добре да се провери дали може двама души да живеят заедно преди да сключат брак, дори и само за месец... ами ако се окаже, че има някакви непреодолими пречки и че само се карат и сърдят...  hysteric После ще е късно за рекламации  pleasantry  crazy


Мисля си че не е възможно да се проявят всички недостатъци за един месец. Виж за три, четири, максимум пет години ще лъснат всички недостатъци. И след това ако те устройват тези екстри от характера на половинката ти.. cool. В противен случай... "сожеляю боку" всеки по пътя си..  Skiing

Според мен е по-добре живот без брак само в началото. На мъжа му е "транс-п**ис" дали ще има брак или не. Докато при жените въпроса не стои по този начин. За жената думата брак е равносилна на сигурност. А жената има нужда от сигурност за да отгледа деца и да свие уютно "семейно гнездо"
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: октомври 30, 2006, 18:11:45 »

Склонна съм да не се съглася с теб, Oizo_Zoizo. Изказаното от теб мнение ми звучи сексистко и дори леко дискриминационно!! Ако на мъжа му е
"транс-п**ис" дали ще има брак или не
то изобщо не смятам, че това е човек, който може да оцени същността на една връзка. И докато има много мъже, за които думите "семейство", "отдаденост" и "грижа" са мръсни,  дотогава ще има и жени, за които се смята, че търсят само "сигурност" в брака.  End
Лично аз мисля, че отглеждането на деца и свиването на "семейно гнездо" отдавна не са само женски приоритет  nea
"Екстрите от характера" при добро желание могат да се променят, единствено и достатъчно условие за това е да го искат и двамата партньори. Не мога да си представя да живея с някого и постоянно да се вглеждам във всяко негово действие за да попълвам списъка с екстри, който да преосмисля след време.
Желая ти късмет, и нямам нищо лично към теб  drinks
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines