Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 20, 2024, 22:55:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 5 "  (Прочетена 167038 пъти)
 
aleksandroff
Ентусиаст
**
Публикации: 102


« Отговор #75 -: март 07, 2012, 11:17:05 »

дъщеря ми е на 1 год и 3 месеца - пие фреш от морков, ябълка и червено цвекло и много го харесва.
Киселото мляко го въведохме от 10 ти месец - основно за вечеря с няколко натрошени бисквити.
Купувам Бор чвор - наскоро и квасих и взех за закваската от това мляко - резултатът е че прясното стана кисело, тоест в бор чвор има въпросните бактерии.
царевицата може и по-рано да се даде - ако се остави детето само да си я хапва с ръце - кой знае колко няма да изяде само. Същото важи и за граха. Дъщеря ми обича да яде сама - особено когато всички вечеряме заедно.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #76 -: март 07, 2012, 11:27:14 »

Много мило и компетентно мнение от мъж  give_rose - ако си мъж, де  smile. А мачкате ли грахчетата и царевицата?
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: март 07, 2012, 11:31:13 »

Значи не може да й давам кисел, замислех се и аз дали да дам, но нали е с царевично нишесте. Тя след 10 дни ще навърши 9м. Като чета дават го хората. По принцип цвеклото е много полезно, просто ми беше интересно за бебе как ще е.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #78 -: март 07, 2012, 11:46:40 »

Туити, не си спомням вьзрастта нито за цвеклото, нито за царевицата, а и те са различни за различните страни и системи, но се сетих да ти кажа нещо важно - цвеклото е един от зеленчуците с най-високо сьдьржание на нитрати, затова не е хубаво да се дава много често. Разбира се отвреме-навреме няма да й навреди.

Виж тук има сьвети как да се обработи, за да се унищожат част от нитратите в него:

http://www.scribd.com/doc/19408073/червено-цвекло
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: март 07, 2012, 12:02:48 »

Мерси, Инка. Аз също го четох преди малко. Ами няма да й давам, не бързам аз с храните. Даже ме е яд, че почнах да я захранвам на 5,5м. Не беше готова, не искаше да яде, ядеше, но много малко. Сега си отваря устичката когато е гладна. Но нищо за другото ще знам, въпреки че исках след 6м да я захраня, не знам защо почнах 2 седмици по-рано. Както и да е. Ще пропусна цвеклото и киселите сега. Аз миналата седмица я захраних с пилешко, сега й правя чудна супичка с пилешко, спанак, картоф, морков и броколи. Все още й ги пасирам почти до гладкост. Следобяда ще й дам авокадо с манго и банан.
Благодаря. Аз обичам да чета информация от разни статии, а не от форуми, защото всеки казва различно, да не говорим, че някои даже говорят глупости smile . Може само да те обърка.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: март 08, 2012, 18:10:24 »

Домашно и високо маслено съм против да се дават без разреждане.
Боги защо трябва да се разрежа-по мазно ли е?За пръв път чувам,а давам точно домашно.
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: март 08, 2012, 20:51:18 »

Боги защо трябва да се разрежа-по мазно ли е?За пръв път чувам,а давам точно домашно.
Да Диде, домашното е с по-висока масленост и се пълнее от него. За пример ми е племенника, той беше много слаб, но майка му започна да му дава домашно кисело мляко с бисквити преди лягане вместо АМ т.е. баба ми го квасеше и за около месец качи доста - образуваха му се т. нар "гривнички" по крачетата blum
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: март 08, 2012, 22:04:12 »

Все си мисля, че е до дете. Ако яде само вечер такова мляко, не би трябвало само от него да направи гривнички пък чак crazy Или изяжда огронми количества crazy
Аз на Ели също купувам с висока масленост, умишлено, и определено за 1-2 месеца не е наддала особено.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: март 08, 2012, 22:16:32 »

tweety не разбрах защо се отказваш от кисела? Царевичното нишесте не е като да дадеш цяла царевица. Не мисля, че ще имаш проблем. Дори царевичното нишесте като съставка в каши и пюрета се дава преди пшеницата заради глутена.

Капризче поздравления за кисела и най-вече, че се е харесал! Може с пресни плодове, но ако в момента нямаш възможност спокойно може да го правиш и с готови плодови пюрета.

За маслеността на кравето мляко аз знам, че стандартно домашното е около 3,5 - 3,6 % Не мисля, че това е много. Аз също предпочитам да давам домашно подквасено. Поне съм сигурна какво има вътре. Децата наддават различно през различните периоди на растежа си. Друг е също въпроса, ако се дава кисело мляко с бисквити и захар...
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: март 08, 2012, 22:24:45 »

Аз също умишлено давам пълномаслено, никога не разреждам с вода, даже за пръв път чувам  pardon, много странно  crazy Купувам прясно мляко, био, с надеждата да е по-качествено и с подкваса, която съм си взела от България, си подквасвам.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: март 08, 2012, 22:36:21 »

Светли, ще й дам, но ще изчакам малко, нали казват след 10м. Ох колкото чета толкова и мнения smile .
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: март 08, 2012, 23:13:52 »

Педиатърката ми подчерта изрично да не давам нискомаслено,а пълномаслено мляко.Ако ми донесът от село,подквасвам,ако не-купувам.Тя го яде натурално,не го пие.Вървим доста слабички. girl_wink
Не се ли разрежда,когато се дава за пиене?
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: март 09, 2012, 09:50:46 »

Не знам момичета, може да е до млякото, до дете, нямам представа.
Споделям опит за периода 2002- 2003 г. тогава племенника ми беше колкото е Цецко сега, и ядеше подквасено мляко домашно с бисквита и захар преди лягане.
Както и да е всеки сам си преценява как и с какво да храни детето си.

Имам въпрос, не знам дали е за темата, по-скоро става въпрос за храната на бебето/ детето smile
Мислим лятото да ходим на море и заради Цецко мисля да запазя някъде хотел с all inclusive   за да не се притеснявам за храната и всичко да си е уредено, сега сме на кухня – частна въпреки, че събота и неделя си му готвя аз, но без застройки, запръжки, „тежки подправки” и т.и., обаче сега се замислих какво ще яде на all inclusive  , като там храната няма да е , съобразена с това че е за по-малко дете – 1 г и 8 месеца ??? Въобще съм в голяма чуденка какво ще яде Цецко, сблъсквали ли сте се с подобно нещо и въобще при ходене на море как избирате храната на детето?
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: март 09, 2012, 09:56:30 »

Да,сигурно има връзка с добавянето на захар и бисквити в млякото.Доста калорично се получава.Аз й го давам чисто,защото тя сладко не яде и не го харесва по друг начин. tease
За почивката не знам,той няма ли тогава да яде вече обща храна?Не мисля,че трябва да се притесняваш,но нека да каже някой,който е бил с дете на море как е положението с храната. blum
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: март 09, 2012, 12:45:57 »

Боги,аз съм работила по ресторантите по морето и мисля,че няма за какво да се притесняваш.
При all inclusive на блок-масата има голямо изобилие от сурови плодове и зеленчуци,които можеш да даваш.Супите и ястията са почти без подправки,без сол.Винаги има печено месо,пресен хляб,варени яйца.
Виждала съм много хора да хранят и по-малки от нашите деца без проблем.
В ресторанта,в който работи съпругът ми има детски кът с храна,съобразена с необходимото за малките. good

Естествено,ти можеш да разпиташ гл.готвач или управителя на място.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines