Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 17:34:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Взимане на булката  (Прочетена 124857 пъти)
 
bettysys
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 142



« Отговор #195 -: май 30, 2007, 09:16:46 »

така и предполагах че е замислила пак някоя простотия.благодаря ти!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: май 30, 2007, 09:18:46 »

и аз не съм чувала, мисля че при нас ще идват всички по- близки роднини да ме взимат! а свекървата няма да е в колата на младоженците, иначе защо да не дойде!?!? crazy
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: май 30, 2007, 09:19:54 »

Така е както казва свекърва ти. Понеже сме от един край и при нас е така. Само, че те идват до къщата на булката или отиват директно в ритуалната-но само свекър ти и свекърва ти, а не родата от страната на момчето. На всички сватби в нашият край свекъра и свекървата стоят отвън, а всички останали влизат у булката. След това като излязат всички заедно отиват в ритуалната зала
Активен
Bibobibo
Ентусиаст
**
Публикации: 73



« Отговор #198 -: май 30, 2007, 09:20:23 »

здравейте! Имам нужда от вашето мнение и опит! Моята свекърва цъфна снощти в къщи и ми съобщи че тя не трябвало да идва в наште като идват кумовете и мъжа ми да ме взимат.Тя трябвало да дойде направо в съвета със нейната рода.Добре де,не мислите ли че(ако има изобщо такава традиция) по добро впечатление ще направи ако наруши традицията и бъде там,отлкото хората да питат''каде е свекървата'' и да се чудя кво да им обяснявам.

Надявам се на вашите отговори и помощ! heart

И аз не съм чувала подобно нещо. Обикновено не само свекървата и свекъра, а и голяма част от родата се струпва при булката.
Активен
Nicky
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 288



« Отговор #199 -: май 30, 2007, 09:22:02 »

Светли, и аз за първи път чувам такова нещо  crazy

Кажи й, че според теб е редно всяка майка да бъде до сина си в един от най-вълнуващите моменти от живота му, когато отива да вземе булката си. Казано така, звучи сякаш го прави за сина си /те така обичат/, а не заради теб, твоите родители и твоите гости  good
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #200 -: май 30, 2007, 09:24:26 »

ники е права,дори можеш направо на твоето момче  така да й каже той,а не ти!със сигурност ще се съгласи! good
Активен
bettysys
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 142



« Отговор #201 -: май 30, 2007, 09:28:39 »

Да прави сте,така няма начин да откаже.:)пък и дори ако в този край е така,в нашия няма такова нвщо.какво биха си помислили моите родители?добре че не знаят cray.Ще трябва да се пречупи!
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: май 30, 2007, 09:29:57 »

Аз пък изобщо не държа свекърва ми да влиза когато ме вземат.
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: май 30, 2007, 09:30:29 »

Това,че свекървата не идва го чувам за първи път!На всички сватби на които съм присъствала свекървата задължително е там!!!А какво всъщност е обяснението за това да не идва в булката!!! pleasantry
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: май 30, 2007, 09:38:11 »

Ами и аз това съм се чудила, даже първият път като видях, че не влизат останах доста изненадана. Трябва да попитам някой по възрастна баба, защо е така този обичай crazy
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: май 30, 2007, 12:57:35 »

и аз за първи път чувам за подобна традиция  Oh my ... но наистина момичетата са прави,че ако момчето ти й каже, тя ще дойде  good
Аз реших, че от вкъщи ще дойдат да ме вземат половинката с кумовете. Абсолютно всички останали ще дойдат направо пред гражданското  smile
Активен
bettysys
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 142



« Отговор #206 -: май 30, 2007, 13:21:03 »

Това,че свекървата не идва го чувам за първи път!На всички сватби на които съм присъствала свекървата задължително е там!!!А какво всъщност е обяснението за това да не идва в булката!!! pleasantry

Ами може би няма желание,защото си пада малко проклетница:):)Може да не и е причтно да гледа как сина и отива да вземе новата жена на живота му.хи хи хи.Злобничко звучи,ама факт!
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: май 30, 2007, 13:34:01 »

и в нашият край е така,момчето взема булката само с кумовете, свекървата отива направо в гражданското. незнам какво точно означава това!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: май 30, 2007, 13:39:49 »

може би свекито казва недвусмислено: "Ставаме рода чак след писмено договаряне със съглсието на двете страни без право на обжалване" laugh
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: май 30, 2007, 13:45:02 »

здравейте! Имам нужда от вашето мнение и опит! Моята свекърва цъфна снощти в къщи и ми съобщи че тя не трябвало да идва в наште като идват кумовете и мъжа ми да ме взимат.Тя трябвало да дойде направо в съвета със нейната рода.Добре де,не мислите ли че(ако има изобщо такава традиция) по добро впечатление ще направи ако наруши традицията и бъде там,отлкото хората да питат''каде е свекървата'' и да се чудя кво да им обяснявам.

Надявам се на вашите отговори и помощ! heart
Светли твоята свекърва нещо май  crazy.В нашият край такива обичаи няма.Мен милото ме взе с кумовете и брат му и сестра му /свекърва и свекър нямам/ .Ама разбира се,че е неуважение.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines