Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 00:20:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: С какво захранихте вашето бебе?
Каша - 4 (6.6%)
Плодово пюре - 9 (14.8%)
Зеленчуково пюре - 25 (41%)
Сок - 19 (31.1%)
Друго - 4 (6.6%)
Общ брой гласове: 61

Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата  (Прочетена 175324 пъти)
 
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: ноември 25, 2009, 14:32:20 »

Роди,аз имам една книжка с рецепти за бебешки пюрета и в нея пише-картоф/по възможност на пара/,ако имаш кошничка за пържене може с нея на парада го направиш,като водата да не облива картофа и става за 2 минути,много по-бързо отколкото ако го вариш.После прибавяш малсо на върха на чаената лъжичка и захар на върха на чаената лъжичка.Може както е казала Данитка да добавиш и АМ.иМА И ДРУГИ РЕЦЕПТИ ЗА ПЮРЕТА И АКО ТЕ ИНТЕРЕСУВАТ МОГА ДА ТИ ГИ НАПИША НА ЛИЧНИ,а може и тук ако някой друг го интересува.
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: ноември 25, 2009, 15:05:31 »

kali_gali , Данитка благодаря, искам само да питам АМ на прах ли да го добавя или да е разредено с вода
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: ноември 25, 2009, 15:24:42 »

Аз мисля,че на прах,ама то май зависи какво е млякото и дали няма да стане на топченца-пробвай и както стане.
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: ноември 25, 2009, 16:45:25 »

Момичета, извинете много, ама масло и захар???? На толкова малко бебе и то без нито една друга въведена храна???
И ако Марти е на кърма, защо и давате съвети да слага АМ в пюрето?

Според мен това е повече от грешно, Роди, честна дума.


Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: ноември 25, 2009, 17:36:30 »

Докато се наканя да пиша и те вече ти отговорили Роди. Аз днес изчетох всичко в нашия форум по темата, както и някои статии, нали и на нас към средата на другият месец ни предстои захранване. Писах затова в нашата тема и за това няма да се повтарям, но и аз мисля че маслото е "рисково" заради кравият белтък, а за захарта прочетох доста негативни мнения, макар че и за солта не са малко. И ние сме само на кърма и едва ли ще мога да изцедя достатъчно, но четох че може да ссе намачка с водичката с която се е варил картофа. За себе си обаче съм решила да купя готово пюре, а само картофено имало на Semper, шведски, но май не се намирало лесно.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: ноември 25, 2009, 18:03:34 »

Тази рецепта е взета от книжка за отглеждане на бебета.Не съм я измислила.Да,не пречи да се консултираш по въпроса с педито.А и в книжката пише на върха на лъжичката.Може да става въпрос за по-голямо бебе,не знам,но така пише.Книжката се кадва "Хранене на бебето до 1 година".Мен захарта не би ме притеснила толкова,но маслото може би наистина трябва да се консултира с педиатър.
А за семпер-това за мен са най-добрите пюрета и ги има,ама те не са ли за по-големи дечица?
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: ноември 25, 2009, 18:20:13 »

и на мен вчера педито ми каза да слагам масло в картофеното пюре,даже каза  каква марка да е ,ама аз нали не смятам да го давам скоро и не запомних  pardon,но сега намерих в един магазин картофено пщре на семпер за 4месечни и  мисля да не се мъча да готвя blum
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: ноември 25, 2009, 18:25:30 »

Да ви кажа тази книжка ми е от както каката беше бебе.Сега може нещата да са се променили,не споря.Когато тя беше бебе,на бебетата се даваше вода със захар.Това на новородените.Сега обаче гледам,че на бебетата хич не се дава вода.Аз тези пюрета съм ги правила и съм ги давала на моето дете и и нямаше нищо,дори тя не искаше нищо друго освен това,но ако сега бебетата се отглеждат по различен начин...Като родя ще се съобразявам със съвременните методи,а няма да си карам по стария начин,тъй че ако смятате,че не са актуални тези рецепти просто не ги правете.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: ноември 25, 2009, 18:39:39 »

Кали, не исках да те обидя... аз също съм в голяма чуденка  и затова споделих това което днес изчетох. Сигурно се повтарям но баткото го захраних със сокове още на 40 дни, а сега идеята да захраним  Сашко по-рано от съвременните тенденции е че той проявава интерес към храната. Поглъща лакомо и чая и кърмата, преглъща и се плюнчи когато ние се храним.... Чудя се обаче защото снощи беше лудница, бебета реват, майки питат една през друга, но ясно чух като ми каза Не сега,  в средата на декмеври и спомена нещо четвъртия месец но след или преди  crazy  Разбрахме се обаче да й се обадя и да се разберем. Аз лично нямам нищо против да пробвам, ако му харесва ще продължим, ако не ще си чакаме да порасне. Чай той си пие отдавна, днес дори му взех нощният на хип.Давам му обаче по няколко глътки и дърпам шишето защото иначе ще изпие всичките 100мл.  За пюретата - днес гледах че всички пюрета ( на хип за захранване)  са за 4 месеца и от там въпросът ми е като пише 4 месеца, това означава четири навършени или в четвъртия. На чая ми пише 2, а в упътването че може да се дава от вторият месец, каквото и да означава това. А относно Семпер знаеш ли къде ги има в нашият квартал ? Предпочитам готови, защото баткото не ядеше нищо домашно приготвено  и сега аз съм малко парен каша духа и по отношение на пюретата и по отношение на алергията към кравият белтък, с която се борихме до година и половина.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #294 -: ноември 25, 2009, 18:56:32 »

darling, 4 навършени месеца се има предвид.

За мазнината, която се дабавя, в мойта книжка пише да е течна - олио или течен маргарин.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: ноември 25, 2009, 19:05:57 »

Веси, извинявай ако си писала вече, но ти ще захранваш ли или ще изчакаш 6те месеца ?
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #296 -: ноември 25, 2009, 20:17:15 »

Аз ще изчакам до 6-тия месец. И аз имах твоята питанка и специално питах сестрата, та за това така категорично ти отговорих.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: ноември 25, 2009, 21:21:33 »

Моля,моля в поста ми пише Адаптирано мляко,ако НЕ СЕ кърмят вече  nea А относно маслото,при 4 навършени месеца не мисля,че има някакъв проблем,но всичко си е въпрос на преценка.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: ноември 25, 2009, 22:48:27 »

Вержи,не си ме засегнала,нопротив,аз смятам,че тенденцийте в храненето и отглеждането на бебета се променят много бързо и вероятността нещата да са се променили е голяа.Не съм гледала бебе отдавна и живот и здраве от януари-февруари отново ще се уча.Просто това го пише в кнжката ми,а тази книжка съм я виждала и сега по магазините,но не знам дали е актуална.
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #299 -: ноември 26, 2009, 18:13:23 »

А може ли да се направи анкета, освен кога и с какво е направено захранването - сок,зеленцуково пюре, каша, плодово пюре? Това е въпрос към модераторите.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines