Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 18, 2024, 17:31:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ИНТЕРЕСНИ И ЛЮБИМИ КНИГИ!!!  (Прочетена 104256 пъти)
 
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: февруари 11, 2008, 18:49:27 »

Преди малко свърших тази книжка:
Много ми хареса , аз по принцип харесвам такива книжки , даже на моменти  cray
Прпоръчвам ви я  good
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: февруари 11, 2008, 19:29:56 »

и аз харесвам такива книги,последните две ,които прочетох и препоръчвам на харесващите такива книги са:
   
Две малки момиченца в синьо прочети откъс от книгата   
Кларк, Мери Хигинс
,като тази е трилогия,но другите две са изчерпани cray cray cray cray и една друга сега започнах,но за нея като я прочета ще споделя,тя не е точно любовен роман blush
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: февруари 11, 2008, 19:43:34 »

Двете малки момиченца в синъо , съм я чела и аз , давам глас за нея , защото наистина си заслужава да се прочете good
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #48 -: февруари 11, 2008, 21:23:46 »

Аз съм се запалила напоследък по книгите на Дейвид Балдачи. Изчетох няколко от тях и ги препоръчвам ги горещо.

Последната книга, която свърших миналата седмица е "The Kite Runner". Филмът по книгата също излезе по кината преди няколко месеца. Книгата е невероятно трогваща. Аз не можех да заспя няколко вечера подред докато я четях.

Сега започнах "Love in the Time of Cholera" (Любов по време на холера) на Габриел Гарсия Маркез.  Чувала съм само добри мнения за книгата, но засега съм с противоречиви мисли... Май не е мой тип.
Активен
Rou
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 273



« Отговор #49 -: февруари 11, 2008, 22:17:04 »

Ииии каква хубава темичка, аз страшно обичам да чета и сега имам възможност тъй като пътя ми до работа е 30 минути с влака и така изчитам доста нещо. Най-прекрасните книжки които чето последно време са:

Kite Runner - както didibaby написа, много трогателна книга, следващата на същия автор A Thousand Splendid Suns също е хубава, но не толкова колкото Kite Runner.

The Book Thief - това е най-най-невероятната книга, страшно сполучлива смесица между Да Убиеш Присмехулник и Списъка на Шиндлер, знам че е доста абсурдно сравнение, но просто трябва да се прочете.

Northern Lights - the Golden Compass - леко детска но прекрасна, сега си чакам другите две части да ми пристигнат.

The thief of time


Shadow of the Wind

Иначе други любими книги на George Orwell 1984, и всичко на Chuck Palahniuk  - автора на Боен Клуб.

Също много обичам и весели книжки, като The Devil Wears Prada, и серийките Shopaholic, The Nanny Diaries...

Много съжелявам че всичко ми е на Английски но кой знае как се преведени на Български и предпочитам да ги дам така заглавията а вие ако ги знаете поправяйте.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: февруари 11, 2008, 22:23:57 »


Също много обичам и весели книжки, като The Devil Wears Prada, и серийките Shopaholic, The Nanny Diaries...

за съжаление има само първата в БГ,другите две не съм ги срещала,ако някой ги е срещал да каже
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: февруари 11, 2008, 22:47:30 »

Здравейте книголюбители,

та значи аз последно време съм се запалила по един японски автор- Haruki Murakami. Книгата "Norwegian Woods" е просто страхотна- разли4на по стил, придобивате идея за японския манталитет. Книгите му са малко от типа на Майстора и Маргарита трудно някак си отсяваш фантастиката от реалноста и накрая и ти не знае6 кое е реално и кое не.Страхотен и нетипишен избор.Горещо го препоръчвам като автор.
Активен
Rou
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 273



« Отговор #52 -: февруари 11, 2008, 23:26:05 »

Gery79 аз съм чела от него A Wild Sheep Chase, наистина е много различна по стил, също е препоръчвам за хора които искат да размишляват върху книга... не е такава за бързо четене. Сега ще опитам Norwegian Woods  good

На Philip K. Dick са му доста странни книжките, такива фантастични, мъжете много ги обичат... той е писал Blade Runner, Minority Report тези дето и на филмчета ги има.

Аз гледам да редувам една по-интелектуална книга, една женска и някакъв трилър на Роберт Лъдлъм или Джеймс Патерсон, или Тес Гърстен.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: февруари 11, 2008, 23:56:37 »

една любима разтоварваща книга + книгите на Дан Браун<чела съм ги всичките и ми харесват страшно много,четях ги на един дъх на път за Благоевград> blush
както и автобиографията на Тери Хатчър ''Препечени филийки и други истини за живота''
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: февруари 12, 2008, 12:53:06 »

Аз съм се запалила напоследък по книгите на Дейвид Балдачи. Изчетох няколко от тях и ги препоръчвам ги горещо.
и аз съм му почитателка.Много ми харесват Лотарията а и всичко негово.
сега напоследък чета Майкъл Конали Лий Чайлд.Сега съм на Пол Ливайн.
Четох и Вещицата от Портобело на Паулу Коелю но не ми допадна а съм чела всичко негово което е излизало в България
А също и Клетката на Кадафи но нещо не ме грабна.
Искам да ви препоръчам да прочетете трилогията Финасист Титан Стоик на Теодор Драйзер
Както и Скитникът евреин
Също препоръчвам и Пари и Вертеп на Зола
« Последна редакция: февруари 12, 2008, 12:55:20 от gucci » Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #55 -: февруари 12, 2008, 19:28:18 »

А чели ли сте Артуро Перес Реверте?Той беше много нашумял преди 2-3 години,но който харесва криминални романи с интересен сюжет,горещо му препоръчвам книгите на Реверте  good Без "Кралицата на Юга",която чак не можах да повярвам,че той я е писал  pardon Новите му (от миналата година) също не знам какви са,обаче "Фламандският майстор","Севилското причастие" и компания са невероятни книги  good good good
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: февруари 13, 2008, 09:07:00 »

Любими са ми едни книги на издателска къща "Емас" от поредицата "Преживяно":
Затворничка в Измир


Родена съм в харем 1


Родена съм в харем 2


Изгорена жива


Поругана чест


Отхвърленото фередже


Моите 1001 нощи с шаха


Мемоарите на една гейша


Някога бях принцеса


Сълзи в пясъка


Лунни сълзи


Хиляда сияйни слънца


Сняг


Истанбул


Името ми е червен
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: февруари 13, 2008, 10:54:36 »

Не съм чела нищо на Артуро Перес Реверте но ме заинтригува и ще си взема някой от препоръчаните книги.а за Орхан Памук наистина има страхотни книги.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: февруари 13, 2008, 11:00:53 »

Ето тази чета сега и горещо я препоръчвам,много хубава книга cray

Младата студентка по право Клои Ларсън я очаква бляскаво бъдеще, но перспективите й са помрачени завинаги, когато психопат с маска на клоун прониква в апартамента и и я изнасилва и измъчва почти до смърт. Тя оцелява физически, но по-страшни са психическите травми. Клои решава да скъса с миналото си и заживява под нова самоличност. Дванайсет години по-късно тя е помощник главен прокурор в Маями. Променила е името и външността си до неузнаваемост, но не е забравила. При случайна пътна проверка е заловен мъж заподозрян в редица убийства на млади жени, докато превозва в багажника си трупа на поредната си жертва. Делото му е поверено на Клои, но когато заподозреният се изправя за пръв път пред нея в съда, тя изведнъж разпознава в него своя насилник. Какво става, когато жертвата се превръща в съдник?
Активен
Бебче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 914



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: февруари 13, 2008, 11:06:00 »

Ето тази чета сега и горещо я препоръчвам,много хубава книга cray

Младата студентка по право Клои Ларсън я очаква бляскаво бъдеще, но перспективите й са помрачени завинаги, когато психопат с маска на клоун прониква в апартамента и и я изнасилва и измъчва почти до смърт. Тя оцелява физически, но по-страшни са психическите травми. Клои решава да скъса с миналото си и заживява под нова самоличност. Дванайсет години по-късно тя е помощник главен прокурор в Маями. Променила е името и външността си до неузнаваемост, но не е забравила. При случайна пътна проверка е заловен мъж заподозрян в редица убийства на млади жени, докато превозва в багажника си трупа на поредната си жертва. Делото му е поверено на Клои, но когато заподозреният се изправя за пръв път пред нея в съда, тя изведнъж разпознава в него своя насилник. Какво става, когато жертвата се превръща в съдник?

Заинтригува ме с тази книжка, сега ще видя някъде в нет-а да си я поръчам. smile
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines