Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 20, 2024, 17:12:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БРАКЪТ ВЕЧЕ НЕ Е НА МОДА... ИЛИ НАПРОТИВ?  (Прочетена 103434 пъти)
 
dodo5
Ентусиаст
**
Публикации: 61



« Отговор #105 -: май 11, 2009, 16:25:14 »

за мен няма модно и немодно в чувствата брака е нещо което трябва да се почувства и от двете страни в определен момент
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #106 -: юни 11, 2009, 17:26:11 »

 От няколко дни пресата тръби наляво и надясно за пълните абсурди на новия семеен кодекс. Включвам се, защото имам чувството, че се намирам в сайт за дрънкулки, запознанства, торти  и т.н., т.е. все едно потребителите на този форум не ги касае тази полемика. Поне не го показват по някакъв начин - пасивен или активен. Все едно нищо не се случва.
« Последна редакция: юни 11, 2009, 17:29:28 от Pachoran » Активен
Josepha
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 134



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: юни 11, 2009, 21:34:14 »

Не, очевидно не ги касае. Форумът е за СВАТБАТА, което значи, че потребителите на този форум вече са направили избора си.
Може ли поне веднъж да напишеш нещо, което не е назидателно, заядливо и грубо?
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #108 -: юни 11, 2009, 22:03:08 »

 Аз съм добър човек, с добро възпитание и положение. Вие госпожо сте един патологичен пример за липса на поне едно от изброеното. Ако имате някакви проблеми дори след брака се обърнете към специалисти. Темата е съвсем друга и съжалявам, че се занимавам с Вас и е лошо да занимавате околните в една много сериозна тема, която явно не Ви касае - преди или след сключването на Вашия брак. Аман от специалисти в брака !
Активен
Josepha
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 134



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: юни 12, 2009, 21:29:36 »

Той Пачо като не си пие хапчетата и изтрещява - започва да вилнее по форумите  girl_impossible  blum danceg danceg
Активен
Nocturnal_dove
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 129



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: юни 12, 2009, 21:45:18 »

Според мен (Това е личното ми мнение) бракът винаги ще бъде на мода... И както е в истинската мода не всеки се води по нея...
Това което искам да кажа е че вече стана ужасно трудно да вдигнеш сватба ... Преди години са се правили сватби по 200 - 300 човека, а сега повечето сватби са с по 50-70 гости и то не защото нямаш повече приятели ,а защото нямаш достатъчно парички за да покриеш разходите по многобройните гости... Според мен ( и само според мен) не е въпрос на мода, а на възможности...

 give_rose
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #111 -: юни 12, 2009, 22:47:58 »

 Бракът не изисква задължително сватба в смисъла на българското мислене и поведение. И никой не трябва да се подценява като личност, заради това, че не може да вдигне сватба. Брак и сватба са две много различни неща. Бракът е отговорност, сватбата е иху-аху, WC и всичко, което следва. Разумният човек /не стиснатият или пестеливият имам в предвид/, винаги ще постъпи по начин, който отговаря на неговото положение в настоящия момент. Съжалявам, но има сватби и от 4 човека. И хората на тези сватби имат същите ритуали както при тези от 100. Има сватби от 8, 12, 20, 30 човека присъстващи. Те не се различават от останалите. Но да правиш сватба за 100 човека и да вземаш заплата 350 лева нето, и да се возиш на джип, на който за пръв път се качваш... Не това е важното. Важното е, че има законово основание за съжителство между два разнополови индивида. Има отговорност! Не само по време на сватбата, а и в останалата част на техния съвместен живот.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #112 -: юни 14, 2009, 17:09:14 »

Колега..Този път съм съгласен с тебе но не си заслужава този спор. Аз вече съм го водил. И нямах особен успех.Винаги се намира някой както сам ще видиш,който да ти извади от девет краденци вода и да ти разправя колко познати имал дето живеят с години без брак и даже и деца имат пък не са бракувани.Тази тема за отговорностите вече не се котира.За съжаление. Можеби щото ние сме от друго поколение и така ги разбираме нещата.А иначе много пъти се получава както ти каза излишно изхвърляне и даже после не могат да си платят сметката. Това не е сватба.Това са двама луди и двеста гладни на едно място. blum blum blum
« Последна редакция: юни 14, 2009, 17:16:52 от AIVEN » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: юни 15, 2009, 12:00:42 »

 Offtopic
Не съм съгласна с коментарите.Не! Какво значи в днешно време брака?Каква институция точно представлява?Каква е разликата да живееш с един човек и да носиш същите отговорности както и женените, но без брак?Значи ли, че ако не си се подписал някъде ти си по-безрасъден, по-малко обвързан и по-малко влюбен в човека до теб?
И какво като се ожениш(омъжиш)?Какво става след това?При неразбиране в семейството и бъдещ развод институциите са толкова тромави и не си вършат работата, че направо полудяваш.Ако пък не дай си боже някой е подложен и на физически и психически тормоз по време на този брак вероятноста да ти се помогне е минимална.И какво печелим с брака?Какво?
Това не е задължение, това е усещане на хората.Всеки разбира по различен начин съвместния живот, всеки го усеща по различен начин.И ак оси мислите, че брака може да промени нещо в живота на двама души то жестоко се бъркате.Защото ако разбирателството го няма и пред Папата да се венчаеш все тая.

Аз вода няма до нося.Няма да казвам колко народ живее така.Все е тая.Това е до начин на разбиране и начин на живот.И недейте с поучителния тон.Ние не сме хлапета на 5г. това го пробутвайте на децата си.Тук сме хора с мнение, което и да ни ви харесва го има.Нека всеки живее живота си както го разбира за правилно.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #114 -: юни 15, 2009, 14:55:16 »

Истина ли е ????
http://izpoved.com/lust/lust26595.asp NO NO NO SUICIDE GROAN stop Cow-boy
За някой хора със или без брак нямя знячение.За тях обета явно нищо не значи.Поредния пример за двама луди и двеста гладни.Само дето тука има и разгонени. beating crazy
« Последна редакция: юни 15, 2009, 15:03:15 от AIVEN » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #115 -: юни 15, 2009, 17:35:25 »

 Аз предлагам форума или най-малкото тази тема да бъде закрита. Не е нормално във форум за сватби да не се уважава бракът като акт. Така и така живеем както си поискаме и мисля, че форумът за сватби е излишен. Защо ? Защото сватба без акт за граждански брак все още няма. И няма защото тази българска традиция не е опорочена. Но и това ще стане скоро, в което не се и съмнявам. Иначе всички по някакъв начин живеем съвместно с брак и без брак. 
Активен
lyubopitka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: юни 20, 2009, 05:20:21 »

Пачоране, има сватби без граждански актове, имаааа... Преди няколко месеца бях на лов за сватбени агенции в София, и те какви ли не варианти ми предложиха само за сватба, без брак. И от общината казаха, че правят хората такива неща. Отначало бях шокирана, но ако държавата не се грижи за "бракуваните" семейства, разбирам ги хората защо избягват да подписват. В моя случай брака ми ще се консумира в САЩ, сгодена съм за американец, и откакто започнах да се интересувам от законите им, много ми олекна. В САЩ е много по-добре да си подписал, отколкото не - намаляват ти данъците драстично, и за всяко дете родено в брака спадат още повече. Покупки на имот, кола и т.н. също много се улесняват при наличие на брак. Абе държавата насърчава хората да се женят и да правят деца - нещо, в което България е доста назад, и по което трябва добре да поработи... ако не иска да изчезне като народ  sad
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #117 -: юни 20, 2009, 20:32:54 »

В сащ  мисля,че няма майчинство.Не всичко е само пари. blum Или оставаш без работа или си наемаш детегледачка, и зарязваш детето на нея.
Активен
lyubopitka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: юни 20, 2009, 22:38:16 »

Това не е вярно, има майчинство. Но много зависи от работодателя и е различно на различни места. Напълно платеният период наистина е много кратък, което ме вбесява, но поне ти запазват мястото, или пък в някои компании (като тази в която работя) ти дават да работиш от вкъщи докато гледаш детето, на частичен работен ден или колкото часа на ден успееш да събереш (плюс неограничени платени болнични). Колкото до "не всичко е пари"... а майчинството какво е? Да ти дават пари докато си гледаш детето. Доколкото разбирам главният проблем на родителите в българия при отглеждането на деца е точно парите, и най-често поради финансови причини не могат да си позволят повече от едно дете. За съжаление точно до пари опират нещата в края на краищата. Никъде не е идеално, но в САЩ според мен поне е по-поносимо, защото въпреки недостатъците на майчинството, с две средни заплати и данъчните помощи ще можем спокойно да си позволим поне две деца.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: юни 21, 2009, 12:50:01 »

Точно за това иде реч, политиката на съответната страна така е направена, че насърчава сватбите и раждането на деца.Тук обаче не е така.Има някакво данъчно облекчение, но то е при теглене на ипотечен кредит и е доста трудно да накараш счетоводителите ти да ти оправят това, защото е така написано в закона, че по-добре да се гръмнеш.Много още има какво да се желае, за да се женят хората и да има по-вече деца.Аз имам приятели с две деца горките направо им е адски трудно.Повечето са с едно и трудно се оправят.Искам да напомня на знаещите Пачоран и Айвън да не мислят само за хората в столицата.Все още има хора живеещи и в останалите части на България и мога да кажа, че в малките градове положението е отчайващо.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines