Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 15, 2024, 23:25:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БРАКЪТ ВЕЧЕ НЕ Е НА МОДА... ИЛИ НАПРОТИВ?  (Прочетена 103181 пъти)
 
Gabito
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33


Усмихни се !!!


« Отговор #90 -: януари 12, 2009, 16:11:59 »

Абсолютно съм съгласна за регистъра и съм много далеч от мисълта за няколко църковни брака. Явно обаче има начин да се направи така, че желаещите да сключат само църковен брак да имат тази възможност. Идеята ми е двете да се обединят в едно. За мен църковният брак е с много по- голяма тежест.
Активен
sisitu
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



« Отговор #91 -: януари 20, 2009, 10:02:18 »

Абсолютно съм съгласна за регистъра и съм много далеч от мисълта за няколко църковни брака. Явно обаче има начин да се направи така, че желаещите да сключат само църковен брак да имат тази възможност. Идеята ми е двете да се обединят в едно. За мен църковният брак е с много по- голяма тежест.

И аз съм абсолютно ЗА!
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: януари 23, 2009, 18:57:45 »

И аз съм на мнение, че църковния брак трябва да се узакони! И всеки да си прецени какво иска и кое за  него е по- важно.
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: февруари 18, 2009, 12:57:58 »

Ами да, църковният брак наистина и според мен е с по-голяма тежест. Тук говорим за венчание пред Бога. Ако бъде узаконен, то непременно ще е свързан с доста по-строги правила при разтрогването му. Тъй че...Мислете му после...някога..., ако се случи развод.
А другото - гражданският ритуал, бракосъчетание пред закона, си е официален правопораждащ юридически факт. Както и да го погледнем си е акт за гражданско състояние.

А сега на въпроса - мисля, че бракът си е това, което придава цялост и е логичен завършек и същевременно ново начало на една връзка между двама, които се обичат.
Активен
KiMi_K
Регистриран

Публикации: 5



« Отговор #94 -: февруари 21, 2009, 21:19:15 »

Бракът не е на мода
Всеки се стреми да открие своята половинка. Днес младите не бързат да се женят, но повечето двойки живеят като семейни. А всъщност какво е бракът, ако не съжителство между мъж и жена, свързани от интимен съюз?



ЗА брака, стига всичко да е истинско, а не преструвка...
Активен
Jiji_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 87



« Отговор #95 -: февруари 26, 2009, 23:50:18 »

Аз съм на 21 години. Навсякъде където кажа, че искам да се омъжа ми се смеят. Немога да разбера какво лошо има. Всеки скача срещу мен и ми казва " не е вече на мода". За мен (без да се обижда някой) това е важно и аз искам да имам мъж живот и здраве, който да мога да кажа "законен". Преди си мислих, че това е от обкръжението ми  Mad girl , всъщност не е!

Всеки сам избира как да живее, но защо все почесто се живее без брак?
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: февруари 27, 2009, 10:42:15 »

Дано не ми се обиди някой, но според мен няма жена , която да на иска да се омъжи!!! Всяка жена иска да бъде пожелана за съпруга, за майка, иска да изживее прекрасен сватбен ден с любим човек до себе си!!! А това кога ще стане зависи изцяло от това кога ще срещне подходящия!!!
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: февруари 27, 2009, 10:53:29 »

Аз също съм "ЗА" брака, както и за щастие милото, даже повече и от мен  smile. Обаче и ние  имаме приятели, които са против брака, даже имат дечица и пак не искат да се женят. Има и такива жени, които не искат да правят сватба, аз лично познавам 3 такива. За тях не е важно дали ще са омъжени, а мъжа до тях да ги обича, разбира и цени. Аз уважавам тяхното мнение, защото хората са различни, чувстват се по различен начин, искат различни неща. Но все пак аз си мисля, че те тайничко искат да се омъжат и да споделят момента било то само с най-близките си хора, въпреки че не го показват  Wink.
Активен
Kassi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 117


Нашето съкровище, Валентин


« Отговор #98 -: февруари 27, 2009, 20:22:09 »

Jiji аз също съм на 21 и съм вече г-жа от 14.02.2009г. Браво че не те плаши мисълта за брак защото повечето хора ги плаши именно подписа.Няма възраст за това, кога ще създадеш семейство и ще обичаш един мъж.С моят съпруг сме заедно от 5 години и се обичаме, решихме да си имаме детенце и да сме семейство.Твърдо съм ЗА брака. girl_wink
Активен
lyubopitka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: април 05, 2009, 01:57:44 »

И аз като Jiji не разбирам защо толкова двойки живеят на семейни начала и имат деца без брак? Аз също лично познавам и съм чувала за толкова много... Даже за някакъв термин "съжителство" което било признато като алтернатива на брака? Това, което не разбирам, е: ако живеете заедно, имате деца, и така или иначе споделяте всичко, защо не се ожените? Каква е разликата при това положение? Нали винаги можете да се разведете - не е като да е завинаги... Някои хора и псевдо-сватби правят с бяла рокля, но не подписват. Не разбирам къде е разликата и защо "съжителството" е толкова популярно...
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #100 -: април 05, 2009, 16:06:54 »

Мисля че причината някой хора да не сключват брак е, в това че немогат  да поемат отговорност или не са сигурни в партньора си. До колкото се отнася за тези които са против брака като цяло.Просто им е рано и не са узрели.Рано или късно всички тръгват към олтара. Просто трябва да им дойде акъла. Или както казва един човек.Като му дойде времето. Това  са част от причините да има все повече застаряващи булки. Скъпи дами!!! не забравяйте че нищо не е така хубаво и красиво както на 20.  blum blum blum
« Последна редакция: април 05, 2009, 16:09:10 от AIVEN » Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: април 10, 2009, 11:36:47 »

Бракът винаги ще е на мода...Много двойки не сключват брак, защото единят от партньорите не е готов, или не иска по някаква друга причина, а другият просто се съгласява и се надява някога мечтаното предложение да дойде.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: април 10, 2009, 13:40:41 »

Има някой хора, които са много пресметливи. Например не им се дават пари за сватба, после като се роди дете, майката се води самотна и получава социални помощи, нищо, че живее с бащата на детето и то е припознато. Хора всякакви, познавам такива.
Активен
milenastef
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: май 07, 2009, 17:10:09 »

Пред известно време в тази темя няколко човека изказаха мнение, че хора, които живеят заедно, но не се женят, не поемат отговорност и че детото няма да има семейство без да има брак между родителите му.  crazy Затова искам коментар по приложената по-долу статия. От ваша гледна точка как точно бракът е направил двама души семейство  girl_impossible

http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=1277002

68 години, 23 брака, 7 деца - представяме ви Линда Улф
25.02.2009 17:48
Това е жената с най-много бракове в света според Книгата на Гинес. През годините Линда е била женена за едноок затворник, проповедник, бармани, водопроводчици и музиканти. СТАТИЯ размер на шрифта: 

Колко брака са прекалено много? Този въпрос изобщо вече не стой пред 68-годишната американка Линда Улф - жената с най-много бракове в света.

Тя се е омъжвала 23 пъти, включена е в Книгата на рекордите Гинес и в момента е в търсене на съпруг № 24, пише британският в. "Сън".

Улф не може да изреди имената на съпрузите си поред, но признава, че е пристрастена към романтиката на сватбената церемония.

Тя се омъжила за пръв път през 1957 г. за 31-годишния Джордж, когато била едва на 16 г. Бракът им продължил седем години и бил най-дългият и щастливият от всички.

След това обаче нещата тръгнали на зле.

През следващите десетилетия тя се омъжила за едноок затворник, проповедник, бармани, водопроводчици и музиканти. Двама от тях се оказали хомосексуалисти, двама й изневерявали, а един я биел. Друг сложил катинар на хладилника й.

Един от браковете й продължил само 36 часа, защото "нямало любов".

Освен това Линда се омъжила три пъти за един и същ човек, Джак Гърли, който бил най-добрият й любовник.

Най-странната й венчавка била в затвора на Индиана.

Тя има седем деца от различните си съпрузи и е мащеха на много други.

За последно Линда се омъжила преди 10 години, а благоверният й, Глин Улф, е мъжът с най-много бракове в света - 29. Той починал една година след сватбата им на 88 г. Поради това в момента тя търси съпруг номер 24.

"За последно минах по пътеката към олтара преди години. Липсва ми това усещане", споделя Линда.

Серийната булка, която в момента живее в старчески дом, твърди, че никога не е изневерявала на съпрузите си и заявява, че ако можеше да върне времето назад, никога не би се омъжила отново толкова много пъти.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #104 -: май 09, 2009, 20:45:44 »

Дори и лудите разбират когато вършат глупости.Въпреки всички бракове не е могла да получи това щастие както с първия си мъж.Факт. Питай старило и патило. До колкото съм чувал Чали Чаплин е имал 42 жени но дали е бил женен за всичките ,незнам.Явно не е щом рекорда на гинес е 29. girl_impossible
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines