Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 12:29:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Какъв текст бихте избрали/избрахте за своята покана?  (Гласуването приключено: май 19, 2008, 09:04:59 )
Стандартен - 27 (21.8%)
Забавен и закачлив - 64 (51.6%)
Римувани стихчета - 21 (16.9%)
Тип приказка - 12 (9.7%)
Общ брой гласове: 124

Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените покани - 2 част  (Прочетена 199875 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: май 12, 2008, 13:22:36 »

Момичета, защо трябва да лепите пауса, аз мисля , че много по-добре ще стане ако пробиете дупка или 2 и завържете пауса и картона, мисля че по-добре ще изглежда, защото така залепено си личи, колкото и сухо да е лепилото, или в краен случай има вдойно залепващо тиксо, от по-финото и може да се залепи по дължина цялата страница или хоризонтално, или вертикално.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: май 12, 2008, 13:25:43 »

Момичета можете ли да ми кажете нещо повече за поканите в Сватбен център София? Мисля, че са на турската фирма Inka. Има ли голямо разнообразие от модели? Като цени в какъв диапазон варират? Различават ли се по външен вид от поканите на Такрида и Арт карт?
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: май 12, 2008, 13:29:15 »

kopche, браво на теб!  Bravo Аз нямам много време за експериментиране, че смятам, че до края на месеца трябва да са ми готови. Може и като картичка да се отваря, в началото ми се струваше твърде стандартно, но сега не мисля, че е лоша идеята.

За кутийката е добра идея, но аз определно няма да се спра на нея пак поради липса на време.
Спокойно, ще изтраеш все някак, докато отворят и после да покажеш какво си изобретила. Успех!
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: май 12, 2008, 13:31:38 »

roumyana, колкото повече мисля, толкова повече се убеждавам, че паусът е по-добре да не е залепен, а както ти обясняваш.

Но ако просто листче, което да се сложи в средната част на поканата, трябва да се залепи и то цялото според мен и сложното е да не си личи отдолу лепилото.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: май 12, 2008, 13:32:03 »

Дааа - това с пауса е много добро. Преди да се спрем на нашите покани и аз си мислех да са така. Тук в Слънчоглед има много пауси - даже вчера ходих и са ги заредили, та има на звездички, на ангелчета, на цветенца, на бръшлян, на чайки, на пеперуди и още много. И хартия и картон са заредили (гадините, на мен като ми трябваше нямаха  beating) Пък може пликовете да си направиш от паус и отпред за "затваряне" да има слънчогледче например.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: май 12, 2008, 13:34:42 »

Момичета, защо трябва да лепите пауса, аз мисля , че много по-добре ще стане ако пробиете дупка или 2 и завържете пауса и картона, мисля че по-добре ще изглежда, защото така залепено си личи, колкото и сухо да е лепилото, или в краен случай има вдойно залепващо тиксо, от по-финото и може да се залепи по дължина цялата страница или хоризонтално, или вертикално.

Не става хубаво с двойно залепващо. Колкото и да е бяло, като го залепиш става жълто. Сега си правя пликове и в началото ползвах двойно залепващото отвън, но се виждаше и беше ужасно грозно (пликовете ми са картон, облечен в нещо като текстилна хартия за опаковане)
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #306 -: май 12, 2008, 13:40:56 »

Тези със слънчогледовите сватби могат просто да "ковнат" едно слънчогледче в средата отгоре (макар че малко ще се клати самия лист може би). Иначе аз мисля на нашите хартии отгоре да залепя допълнителна лентичка, която да е по-плътна, та да не личи лепилото отдолу smile А иначе имам от онези лепила-стикчета, които са като баласам за устни, сториха ми се нелош вариант. Не знам на кое казвате паус хартия, аз си намерих тук една полупрозрачна като оризова и ето как стои на тъмнозелен фон например:
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: май 12, 2008, 13:43:33 »

Точно това е паус :-)  good
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: май 12, 2008, 13:47:49 »

skylife и такава идея ми мина през акъла - не да са от паус пликовете, а да се затварят със слънчогледче, макар че не си го представям много като техническо изпълнение.

 Offtopic Намерих нещо подобно, но не мога да пусма снимка, защото не разрешава да е в bitmap формат, а не знам как да я преобразувам в друг. sad
« Последна редакция: май 12, 2008, 13:55:30 от Kiksi » Активен
nqma me
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 654


« Отговор #309 -: май 12, 2008, 13:51:07 »

Момичета, защо трябва да лепите пауса, аз мисля , че много по-добре ще стане ако пробиете дупка или 2 и завържете пауса и картона, мисля че по-добре ще изглежда, защото така залепено си личи, колкото и сухо да е лепилото, или в краен случай има вдойно залепващо тиксо, от по-финото и може да се залепи по дължина цялата страница или хоризонтално, или вертикално.

С двойно залепящо е изключено - личи си ужасно много. Аз изработвам покани от 3 години и досега проблеми с лепенето на паус нямам - пък и пуса обикновено не се вижда - идеята е да не с печата на самата хартия - от много некомпетентни мнения файда няма - преди да даваш съвет - изпробвай това което съветваш.
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #310 -: май 12, 2008, 14:07:55 »

Кикси, прати ми линка на лична бележка, аз ще я оправя и пусна  good

Ето ги на Кикси снимките:

« Последна редакция: май 12, 2008, 14:36:15 от kopche » Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: май 13, 2008, 08:06:58 »

Момичета можете ли да ми кажете нещо повече за поканите в Сватбен център София? Мисля, че са на турската фирма Inka. Има ли голямо разнообразие от модели? Като цени в какъв диапазон варират? Различават ли се по външен вид от поканите на Такрида и Арт карт?
Да, с Inka работят. И с още една фирма, но не знам как се казва. От поканите на Inka имат в наличност, а за някои от другия каталог трябва да чакаш да ти ги доставят (както беше в нашия случай). като цяло има разнообразие и от цени, и от модели, но не очаквай нещо кой знае колко хубаво. Ние с часове ги разглеждахме, докато изберем някоя, защото не ни се обикаляше на други места. И все пак мисля, че намерихме доста добър вариант.
А за цените като започнеш от някакви смешни картички по 0.20 лв. стигат до 3.40 лв. някъде. Средно цените са около 2 лв. за прилична картичка.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: май 13, 2008, 09:59:05 »

Благодаря за отговора. Вчера като ходих да записвам час за граждански брак в "Столичен дом за радостни обреди" видях, че и там имат няколко каталога и едната служителка обяняваше, че при тях били най-евтини и имало най-голям избор, даже другите магазини по Пиротска пазарували от тях, но нямах никакво време и не останах да разгледам. Явно ще трябва да ходя друг ден специално за това.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: май 13, 2008, 10:21:06 »

Кикси, прати ми линка на лична бележка, аз ще я оправя и пусна  good

Ето ги на Кикси снимките:



Ха - супер са пликовете  good Bravo Bravo. На мен лично ми харесват белият и жълтият, които са еднакви. А слънчогледчетата не са хартиени, нали? От къде ги намерихте.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: май 13, 2008, 19:37:07 »

skylife, там е проблема, че нищо не съм намерила.

Тези ги видях в някакъв сайт, даже не помня кой и си ги свалих.

Ама много ми харесаха и реших, че искам моите пликове да са такива.

Според мен не са хартиени слънчогледчетата, а от плат или нещо подобно.
Но не знам откъде да си намеря такива, направо ми се реве, днес обиколих половината Бургас, ама нищо подобно не намерих, дори не знам къде трябва да търся... girl_impossible

Чак взех да се навивам на хартиен вариант и се чудя, дали да не си купя гланцови блокчета и да се пробвам, ама като се знам, на нищо няма да приличат после...
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines