Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 12:18:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторант - 2 част  (Прочетена 185541 пъти)
 
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: юни 16, 2008, 11:09:20 »

Нашата украса се състои основно в украса на булчинската маса, на която ще има един голям разлят букет и два златни свещника в края, иначе по масите няма да слагам нищо освен табелки с номерата, които станаха като едни малки бижута и по земята ще разхвърлям 20 балона златни и екрю Bravo
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: юни 16, 2008, 11:34:49 »

MMarina, и при мен е така, ще има на масата на младоженците букет от естествени цветя и два сребърни свещника с по три свещи. На другите маси бели покривки, кафеникаво-червени ленти една по диагонал и две настрани на маса осмица, тейбълкартички и бели листа от рози- текстилни. И бели балони!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #377 -: юни 16, 2008, 11:53:15 »

Момичета, създава се следната ситуация : гостите са 20. Всички (включително младожениците) са на една маса в ресторант. Т.е ресторантът не е запазен целия специално за тях.

Въпросът е : допустимо ли е според вас украсата на масата да се разминава със стила на ресторанта ? Или може би въобще да няма украса... Давайте мнения !
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: юни 16, 2008, 11:57:50 »

Хм, интересна ситуация. Може на масата да се сложат на няколко места букетчета, свещи. Но да не се прекалява, че няма да се виждат гостите помежду си.  Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #379 -: юни 16, 2008, 12:02:32 »

Не в това е въпроса. Ресторантът не е изискан - с дървени маси и по принцип не слагат покривки, а само хартиени подложки. Обстановката е недодялана и топлосърдечна. Ще понесе ли специална сватбена украса или твърде много ще се "бие" с нея ?!
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #380 -: юни 16, 2008, 12:03:13 »

inaxastra, ако масата е отделена по някакъв начин от останалите маси в ресторанта, т.е. не е точно в ценъра на помещението, украсата не би трябвало да стой грозно.
Аз лично, обаче, бих заложила само на украса с цветя, и по-изискана подредба на приботите и съдовете по масата, което няма как да не се върже на каквато й да е обстановка.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #381 -: юни 16, 2008, 12:06:04 »

А, сега разбрах ситуацията. Тогава по-добре се съобрази с обстановката в ресторанта. Може би само малко цветя, е и ако може покривка.
Активен
nqma me
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 654


« Отговор #382 -: юни 16, 2008, 12:09:18 »

Една подходяща покривка и една аранжировка с  цветя ( разбира се някакви цяветя отиващи на ресторанта) ще е достатъчно.
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: юни 16, 2008, 12:10:34 »

inaxastra аз смятам че точно една хубава сватбена украса би подчертола още по добре чара на това място good good good
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #384 -: юни 16, 2008, 12:38:37 »

Масата няма да е в средата. Ще е по дължината на стена в единия край. Залагам на бяла покривка и бели салфетки. Това е сигурно. Чудя се дали да добавя нещо "по-така", идеята ми е по-точно за сребрист конец в ролята на ринг за салфетка, бели пера по дължината на масата и бели свещи със сребриста панделка в долния край, на еднакви разстояния върху перата. Перата ги имам от Св. Валентин. тъкмо да ми влезнат в употреба. Има снимка в сватбения албум. Мисля за нещо подобно, но в бяло и мъъъъничко сребристо (почти незабележимо) просто като детайл, придаващ разработеност.

Страх ме е, че точно тези мънички детайли, макар и ненатрапващи се, ще дойдат в повече и може би е по-добре да се лиша от тях ?!
Активен
hellen
Ентусиаст
**
Публикации: 143



« Отговор #385 -: юни 16, 2008, 13:17:36 »

inaxastra сега видях украсата с перата и червените свещи  smile Аз от няколко дена си мисля точно такива свещи да използвам за украса на нашата маса, но не мога да реша дали да са тъмночервени или екрю, като във втория случай в поставките им ще има тъмночервени листа от рози.
Ти на какво разстояние си ги слагала, имам предвид пред всеки човек ли има свещ или са малко по нарядко?
Колкото до ресторанта, дай някоя снимка да видим как изглежда  smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: юни 16, 2008, 13:49:10 »

Не в това е въпроса. Ресторантът не е изискан - с дървени маси и по принцип не слагат покривки, а само хартиени подложки. Обстановката е недодялана и топлосърдечна. Ще понесе ли специална сватбена украса или твърде много ще се "бие" с нея ?!
inaxastra щом в ресторанта не слагат дори покривки по принцип няма ла да направят изключение за вас, все пак е сватба и някак си не върви с хартиени подложки. можеш да сложиш ленти на късо по масата пред всеки 2 госта , седящи един срещу друг, и цветя , дано ме разбра какво искам да ти кажа. но все пак си мисля че това е сватба и е добре да си украсиш, поне с покривка- някакъв вид, а цветята са винаги добре дошли според мен.
а няма ли вариант да изберете друг ресторант-по-малък или градина на ресторант, в който да сте само вие?
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: юни 16, 2008, 17:09:31 »

inaxastra,

така както го описа много добре ми звучи като украса!!!!!!!!

щом не сте в центъра ....
Активен
stefanneli
Ентусиаст
**
Публикации: 82



Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: юни 16, 2008, 18:10:26 »

дали ще изглежда добре, ако ресторанта е венге и екрю, а украсата е бяло и светло синьо ? huhhuh.gif
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: юни 16, 2008, 18:21:45 »

Да и аз се чудя по разни такива въпроси - при нас ресторанта е с килим в бордо, а пък и аз искам украсата да е в бяло (предимно) и светлосиньо. Ама си мисля, че ако светлосиньото не е натрапващо се и биещо на очи - т.е. ако е просто леко загатнато, не би трябвало да има проблем.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines