Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 18:29:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторант - 2 част  (Прочетена 185771 пъти)
 
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: май 13, 2008, 18:49:45 »

gucci , за да не те ядосвам повече  Wink, директно се прехвърлям в темата за украсите.

Не се бях замисляла, че свещите са опасни...Затова реших, че ще ги сложа във вода, само се чудя в чаша ли да са или в купа, днес си харесах и чаши, и купи, но може би ще се спра на чаши, тъй като заемат по-малко място на масата.

gucci, благодаря за идеите. Не ми беше идвало на ума, че може и други работи да пусна във водата освен свещички.
Активен
imladenova81
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #271 -: май 13, 2008, 19:49:55 »

Здравейте,
Туко що се регистрирах в сайта. Искам да попитам ако си наема агенция за украса на ресторанта, как стои въпроса с дневната сватба, която има продължителност 5 часа (така казаха в ресторанта). Моята е вечерна. Няма ли забавяне и да трябва гостите да изчакат.
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: май 13, 2008, 21:18:36 »

Re:
Здравейте,
Туко що се регистрирах в сайта. Искам да попитам ако си наема агенция за украса на ресторанта, как стои въпроса с дневната сватба, която има продължителност 5 часа (така казаха в ресторанта). Моята е вечерна. Няма ли забавяне и да трябва гостите да изчакат.

по принцип по добре си избери ресторант,който прави по една сватба на ден.така целия ресторант е на твое разположение от сутринта и фирмата за украса ще може да си свърши спокойно работата.а си помисли и дали ще имат време да почистят от предната сватба!
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: май 13, 2008, 22:09:51 »

Иве, първо добре дошла smile
Не се притеснявай за дневните сватби преди вас. и персонала в ресторанта и агентите са професионалисти (дано да попаднете на истински такива) и знаят как да се справят с по две сватби на ден. От ресторанта ще ви кажат в колко часа най-рано могат да приемат вашите гости, и агенцията ще се съобрази с времето за да подготви залата.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: май 14, 2008, 00:12:06 »

imladenova81 , първо веднага -  Welcome!

Това аз, което мога да ти кажа от личен опит е да обърнеш внимание на няколко неща:

1) в колко часа искате да започне вашата сватба и съответно - в колко часа да влязат в ресторанта вашите гости, а после и вие
2) спрямо този час - колко време остава между дневната сватба и вашата - примерно един, два, три часа и т.н.
3) каква украса искаш точно
4) колко време ще е нужно на фирмата да се справи с нея (тук искам да кажа, специално за Alucinado, че невинаги е въпрос на професионализъм, а в зависимост от сложността на изпълнението, натовареността на поръчките за съответния ден, в зависимост от интериора - някои подове, стени и т.н изискват повече време за закрепване на украсата и т.н.)
5) кога от ресторанта са склонни да допуснат екипа на фирмата за украса да започнат работа

Това е от мои лични наблюдения. Не съм сватбен агент или нещо подобно, че да давам компетентно мнение, но фирмата на милото понякога работи със сватбени агенции от време на време и ми се е налагало да помагам и до такива изводи съм стигнала.
Виждала съм екипите на много професионални сватбени агенции да започват работа още от обяд в ресторанта, но се е случвало и от 17 ч примерно - всичко е според сложността на изпълнението и другите фактори, които споменах. Успех!
А и имай предвид, че дневната сватба може да не приключи точно за 5 часа, а докато се разотидат хората да минат 6 и т.н.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: май 14, 2008, 00:19:58 »

imladenova81  смятам, че не е добра идея да се избере ресторант,който прави по две сватби на ден, не само заради украсата, ами и по ред други причини, представи си лятото като се разтанцуват хората, какво става и как ще  мирише в ресторанта, повечето ресторанти впягат всичките си сервитьои по такива събития и има два варианта-или ще са ги разпределили на две сватби-тосет няма да достигат, или едни и същи сервитьори ще обслужват и двете сватби и няма да им се работи въобще, същото важи и за хората от кухнята.   Ще трябва да се чисти, подрежда, първо от самия ресторант, после да доиде агенцията, няма да може и хубаво да се почисто всичко-подовата настилка.
Абе гадно си е според мен, но ти желая успех, ако все пакк се спреш на този вариант
Активен
moiatasvatba
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



« Отговор #276 -: май 14, 2008, 07:47:44 »

imladenova81 привет и от мен!
Наистина зависи много от сложността на украсата, която искаш, но пък в същото време, хората достатъчно работили в този бранш обикновено са свикнали да работят в съкратени срокове.Зависи много от това в какъв сезон ти е сватбата, защото вечерните вече са хит.Но пък и ресторанти само с по една сватба на ден не се намират кой знае колко лесно.За кой град става дума?
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: май 14, 2008, 08:31:36 »

Кикси, въпрос на професионализъм е да прецениш колко време и какви ресурси ще са ти необходими за дадена декорация и в случай, че не можеш да си ги осигуриш да предложиш алтернативен вариант.
За тези, които се притесняват от "миризмата" в ресторанта - Ако има такъв вариант, то ресторанта ви ще се вмирише независимо дали в него е имало една или две сватби - момичета, това не е хола на някой апартамент който се измирисва от пот и фасове два дни след някой купон.
По въпроса за персонала - да, има голяма вероятност да не са "свежи" за вечерната сватба, но ако това е единствения проблем, той може лесно да се реши, като наемеш човек, който да се грижи за всичко в ресторанта и така гостите и младоженците няма и да разберат дали някой сервитьор е имал проблем или е бил преуморен; сервирането, отсервираните и другите неща ще бъдат под контрол.
При дневна сватба от 5 часа винаги се оставя 1 час аванс, през който да се изнесат гостите и да се почисти залата. Аранжорите могат да работят паралелно с персонала в ресторанта - не е необходимо едните да подредят, за да започнат другите.
И не на последно място - тези хора (ресторантите и агенциите) правят поне по две сватби всяка седмица, не вярвам да не са запознати с елементарни техники за спестяване на време. Не е важно как ще го направят - важното е, че очевидно могат.
Активен
imladenova81
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #278 -: май 14, 2008, 18:36:09 »

Благодаря на всички за топлото посрещане smile
И за мненията, със сигурност някои от тях ми подсказаха на какви въпроси трябва да наблегна при разговора с хората от ресторанта и от агенцията.
Когато капарирах ресторанта все още нямаше дневна сватба, записна, но няма да се знае до последния момент, така че стискайте палци, дано да сме единствените за деня  smile
Между другото имате ли опит със агенция в София която да предлага украса на разумни цени? Моля ви да ми препоръчате.
Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: май 15, 2008, 13:10:27 »

Ето една комбинация от маргаритки и слънчогледи :

И аз само се чудя за слънчогледовата тема... В един момент съм твърдо ЗА слъчногледи , в друг почвам да се разобеждавам... crazy blush

Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #280 -: май 15, 2008, 13:21:35 »

Момичета дайте информация : колко и какви свещи си взехте (ще вземете) за украса на масите в ресторанта ?
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: май 15, 2008, 13:27:20 »

Сладурки малко помощ  blush Трябва да наемем калъфи за столове, а на всякъде предлагат цена от 3лв./бр.  nea малко ще ни дойде скъпичко. Имате ли идеи от къде могат да се намерят на по-нормални цени?  pleasantry Благодаря Ви предварително  give_rose
Активен
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: май 15, 2008, 13:42:21 »

Сладурки малко помощ  blush Трябва да наемем калъфи за столове, а на всякъде предлагат цена от 3лв./бр.  nea малко ще ни дойде скъпичко. Имате ли идеи от къде могат да се намерят на по-нормални цени?  pleasantry Благодаря Ви предварително  give_rose

За съжаление явно навсякъде са по 3 лева. Дори в София на някои места са по 3.50 - 4.00.
Аз също ще наемам /за Бургас става въпрос/ и направо ми се къса сърцето - 100-ина гости по 3 лева на стол = 300 лева само за калъфки crazy crazy crazy
Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: май 15, 2008, 13:48:06 »

За съжаление явно навсякъде са по 3 лева. Дори в София на някои места са по 3.50 - 4.00.
Аз също ще наемам /за Бургас става въпрос/ и направо ми се къса сърцето - 100-ина гости по 3 лева на стол = 300 лева само за калъфки crazy crazy crazy

Аз заради това се отказах от калъфи.  :(Вярно стоят много стилно, но като се размислих тея пари (120х3.00=360 Oh my ...) смятам да ги вложа в по пищна украса от живи цветя примерно.
Активен
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: май 15, 2008, 13:55:06 »

Аз заради това се отказах от калъфи.  :(Вярно стоят много стилно, но като се размислих тея пари (120х3.00=360 Oh my ...) смятам да ги вложа в по пищна украса от живи цветя примерно.

И аз много исках да си спестя тези 300 лева, но столовете в ресторанта, където ще е сватбата са ужасни и трябва да се скрият по някакъв начин ....  huhhuh.gif   VIATICUM
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines