Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 23:26:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Библиотека: полезно да се знае за бебето/детето  (Прочетена 89114 пъти)
 
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: септември 07, 2008, 08:44:06 »

Аз все още кърмя всички кг. който бях къчила през бременността вече ги няма  *YAHOO*И аз съм чела че организма много по добре се справя с калориите докато кърмиш,а и това за корема мисля че е вярно че се прибира по бързо и по добре ,поне при мен стана така де,.Абе с две думи всичко си е до ген
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #151 -: септември 07, 2008, 09:04:55 »

Всичко е точно така до ген и физика аз качих повече от колкото докато бях бременна  angry после с много  диети едвам половината свалих  въпреки че не съм се тъпчила зада имам кърма но бабите ми са като мен пухкави и аз като тях въпреки че майка ми и сестрами са много слаби Но какво да се прави ще си ходим дебелички  Wink
Активен
gerito_81
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: септември 08, 2008, 13:04:24 »

сложих малката на гърне, когато навърши 6 месеца и имахме късмета веднага да се изакаме
оттогава ака само в гърнето, но разбира се това е свързано че аз непрекъснато я дебна кога й се доаква и веднага я слагам
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: септември 08, 2008, 13:14:22 »

Ами то май не е само да го слагаме на гърнето ами и то да има желание да го ползва освен всички съвети казани до тук, с които съм съгласна вече са измислили толкова весели и интересни гърнета, че може и това да помогне pardon Поне така мисля  give_rose
Активен
gerito_81
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: септември 08, 2008, 15:36:20 »

може и така да е, но аз чух от една майка следнатаистория:
купила тя пеещо гърне и сложила детенцето си на него, то се изпишкало и гърнето засвирило, а бебчето така се уплашило че повече не пожелало да седне на гърне, каквото и да било то, така че всеки да помисли преди да избере тези скъпо струващи глезотийки  spiteful Money
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: септември 10, 2008, 11:03:12 »

Аз лично смятам,че количката трябва да се употребява само докато детето проходи!Ест. няма да я махна още първата седмица,но мисля,че после става излишна и е само въпрос на глезотия,както от страна на децата,така и на мамите!Много от тях се оправдават с това,че ако не били с колички искали да ги гушкат,ама как така?Възпитание!Детето все пак трябва да знае кой командва и кой е шефа?Не трябва да се позволява да ни се качва върху главата!Бих приела само при много дълги разходки,при които детето ще се измори!
Говоря така,защото напоследък виждам все по често по улиците големи деца,ходят,говорят,разбират....и още с колички ги влачат.... nea Много грозна гледка .....
А и като допълнение биберона в устата.... NO Те крачетата му се влачаат пред количката,а те го возят....Мннеее  nea
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: септември 10, 2008, 11:07:13 »

Дани разказа ти ми напомни  на западните чужденци тук по нашето Черноморие - разни англичани, датчани и т.н. То детето им първокласник, краката му се влачат под количката - те му сложили биберон, шишенце за вода /пак биберон/ и го бутат. И после защо имат толкова много изкривявания на костите и какво ли не. То краката са за да се ходи с тях. Ама то как да проходиш като навсякъде те бутат с количката.
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: септември 10, 2008, 11:52:54 »

Данитка съгласна съм с всяка твоядума по въпроса. сякаш аз съм писала тези редове.
Не съм съгласна с продължителното използване на количката. Както казаха и другите краката са за ходене.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: септември 10, 2008, 12:23:51 »

Именно! Крачетата са за ходене  good
Аз имам познати и от двете страни на нещата и определено мога да кажа,че е по-хубаво да видиш детенце припкайки ръка за ръка до мама и тати,отколкото олигавено с биберон в количка !
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: септември 10, 2008, 15:27:44 »

При всеки е индивидуално , Ивет е без количка от около 1.9 год.
Просто сама искаше повече да ходи и да се водим за ръчичка , и я махнахме , предпочетох само с Ивет да излизам , отколкото  да бутам количката празна и да търча след Ивет  smile smile
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: септември 10, 2008, 16:40:08 »

Кърменето спомага за по-бързото прибиране на матката след раждане и затова коремът се прибира по-бързо.Но вече като кърмеща майка 4 месеца мога да кажа че досега какво ли не се тъпча за да имам кърма т.к. ми намаля драстично след 40 ден и доста трудни ги свалям тези килограми .Дори и след многочасовите разходки всеки ден цяло лято!!!!!!!Едва сега свалих 3кг от болницата насам (там оставих 8кг) и сега имам още 3кг да свалям...Явно рпи всеки е различно наистина...
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: септември 10, 2008, 17:20:32 »

Хайде тук да си говорим за бибероните - залъгалки, за шишета Baby - всичко за тях!!
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: септември 10, 2008, 17:36:08 »

О, хубава тема, моля вече родилите мами да споделят опита. Аз незнам нито какви шишета да купя, нито какви биберони, нито пък каква залагалка. girl_impossible crazy В голямо приключение съм изпаднала.
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: септември 10, 2008, 17:45:33 »

Залъгалка не използваме от доста време. good Ели като усети, че нищо не пуска бибата и я плюва. blum Иначе шишето със сок е задължително pleasantry за приспиването през деня. Няколко глътки и вече е заспала. girl_wink
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: септември 10, 2008, 17:47:45 »

Косьо отказа залъгалката съвсем сам но около 2-2,5 месеца и сега, ако му попадне някоя си играе с нея! funnytooth
Опитвам се да го науча да пие от сламка, така ще махна бибероните изобщо good

Но той по-скоро ще се научи да пие от чаша, отколкото от сламка girl_impossible funnytooth
« Последна редакция: октомври 10, 2008, 16:31:39 от Bulechka™ » Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines