Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 15, 2024, 00:16:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Декември е тука, Коледа на вратата чука!  (Прочетена 50467 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #210 -: декември 14, 2020, 13:11:28 »

По темата с потовете:
Специално за Инстант Пота зная от няколко години от майката на Амели в Германия. Беше много впечатлана и ползваше уреда непрекъснато. После подари и на майка си, тогаво го видях "на живо", още ги нямаше в България.
Тук блогърките Мама Нинджа, ЛаМартина и Майко, мила ги захванаха преди година. Аз лично имам най- много вяра на ето тази мома и нейното ревю.
https://know-how-to-cook.com/2020/11/instant-pot-duo-review.html
Реално за същото време варя пиле и всички други меса и "трудни" зеленчуци в херметическата тенджера. Моята е от най- простите, без особени защити, но както казах, от детството ми съм свикнала с подобно чудо. Подновявам я на всеки 2-3 години, защото вече не продават резервни части /уплътнения и клапани/, пък и се захабява като всеки уред. Идва време да купувам нова и затова се замислям дали да не си харесам от най- новите, тези със сменяем капак с пържене. Изобщо не съм впечатлена чак толкова, ама Родният си мисли, че е връх на технологиите.
Рат, самото пържене е 15 минути, но за едни истински картофки са нужни много предварителни подготовки. Ето какво казва бате Звездев, по него се ръководех.
https://www.youtube.com/watch?v=WDXdhmfe5J8
Дори и да имам пота, обработката, задушаването и останалите врътки нито ще ми спестят време, нито миризми. Гледах видео /има линк, за фирма в България, която ги доставя в ревюто/ как се прави паеля, ми то същото като в уок, само дето ориза се приготвя похлупен.
За десерти, като ориз с мляко не бих го ползвала, правя ги по турски рецепти, които са съвсем различни. Ама не ми пречи да събирам мнения.
Тук вали и духа, обърна ми се китайският сгъваем чадър за 3лв. и не планувам второ излизане днес.  Wink.
Значи, чух статистика по радиото, че 40% от българите нямат спестявания за повече от месец crazy. Е как се трупат по базари и големи търговски вериги тогава хората? Едва ли само за да гледат crazy
Панди, за какво бяха линейките пред жилището ви?
Рат, за бой си, изкара ми акъла с онези "неприятни новини". След толкова дни твое главоболи и неспане, направо реших, че ти имаш от Ко- сопола  nea
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #211 -: декември 14, 2020, 13:24:25 »

Свекс, тази мацка я беше споделила и точно тя ме мотивира да го взема. Майка ми още си ползва херметика от сватбата и, не е мръднал, егаси чудото е хахах.Виж за удоволствието от готвенето е права, но пък аз физически нямам време да бъркам манджи в момента а там си става само. Иначе този за пържене и печене не знам, според мен ако имаш хубава фурна не си заслужава просто.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: декември 14, 2020, 13:31:46 »

Честито, мила Рат! Обичай те се, уважавайте се и бъдете шастливи  heart heart heart

Поздравления, Бубе! И аз ви се чудя как сте се вдигнали чак до Бургас. То работят ли хотели? Или air bnb?

Кажете някви коледни книги. Аз миналата година четох тази -
Calling Mrs Christmas by Carole Matthews - и много ми хареса. Не е от най-баналните, ама не я намирам на български.

Миналата седмица също четох коледна книга, от най-баналните - Nora Roberts "First Impressions" На български май е От пръв поглед, ама има и друга със същото заглавие и е объркващо малко. Тази е от 1984г.

Аз тия дни се разцепих от социален живот - събота и неделя имах zoom срещи с приятели от курсове, а днес след като оставих Бамбук на градина, срещанах една приятелка и повървяхме заедно lol lol lol

Свекърва,  не знам, аз виждах само светлините от горе. Те често пътват по две линейки, едната е по-малка и само с обурудванел. В нашия блок има три апартамента, в които живеят по-един възрастен
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: декември 14, 2020, 13:46:16 »

Свекс, майка също си ползва херметика, ама си взе нова от Австрия преди 4 години. Сега я посбутах да се насочи към правенето на торти- има вече професионален миксер от планетарните, пош и специален нож за торта съм й поръчала. Нека се занимава с нещо, че иначе не спира да чете за болести и да ме занимава.  crazy
Аз мисля  че скоро ще имаме командировка и като Бубето ще го съчетая с приятното- то без това хотелите са празни. Малко разнообразие опреснява мозъка и мисля че ще ни се отрази отлично.  pardon
Моят социален живот вчера беше на два метра на студа- с познат зъбар обсъдихме медицински теми, зададох си въпроси, хубаво че се засякохме пред блока че да се посмеем. И той изтрещял- без фитнес, без роднини в региона... Обърнахме го на черен хумор. Каза че понеже е в частна фирма- през седмица им правят тестове.
Панди, Джени Хейл -Всичко започна на Коледа, това съм си взела но още отлежава на масата.
СВекс, хората масово взимат бързи заеми и им пращат пари от чужбина- поне по мои наблюдения.
ТОЗи вирус много странен ще се окаже- вече втора двойка млада, мъжът с антитела незнайно откъде, жената без антитела... pardon crazy
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #214 -: декември 14, 2020, 14:34:48 »

Е, то и на майка ми една от херметическите все още е жива и здрава, унгарска- ужасно тежка и огромни метални закопчалки, със сложни механизми. Моите са турски, тънички и лекички, някъде към 25лв. по промоции из Метро ги купувам. Не се бърка манджата, даже аз готвя без да задушавам пр дварително, всичко бухам на един път. Имам поглед точно кое по колко да готвя и колко вода да сложа- леща, фасул, яхнии всякакви. Но не е като готвено по класическия начин и така, както го показват по 24kitchen и останалите кулинарни канали. И на микровълновата готвя, даже днес правих пълнени камби. Имам функция грил и после ги запичам, та макар и всичко да слагам на сурово, вкусът се запазва, плюс, че са като по снимките ярки и цветни. blum
Панди, питах за линейката, защото мен преди месеци една ми вадеше акъла, редовно спираше пред входа. Оказа се, че докторът си имал изгора на другата улица и за да не го заподозрят, слизал и ходел пеша до нея.  funnytooth Сега, като скочиха бройките и стана напечено, хич не се мярка. Може и да са скъсали отношенията, знам ли... blush
Хотелите си работят при нас, къщите за гости - също. Само ресторантите към тях са затворени, което е пълен абсурд като някаква мярка. Гостите си взимат храната опакована и я ядат по стаите, като никой не им пречи да се събират и гъчкат по 15 души. Питах моите познати из Германия как ще се разбере, че ще са в една къща повече от 5 души и отговорите са, че съседите веднага ще ги изпеят, особено ако са чужденци smile
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #215 -: декември 14, 2020, 14:39:23 »

Прочетох за Пота към момента не е моето... може би само за ориз бих имала интерес.

 Аз изслушах Момичетата от хотел Барбизон и много ми хареса. Обичам такива минало/ настояще, а тази имаше и малко по-различни герои и лека мистика. Иначе Сторител имат цял отдел с коледни... Аз харесвам на Джени Колган книгите и може би ще изслушам някоя нейна, има доста с такъв сюжет.Малко по-различна е Седем дни от нашия живот, но там се налага да са под карантина на Коледа цяло семейство, което иначе е разпокъсано, и всеки има своя тайна, та сега не бих я прочела... Купувала съм я по-миналата година от Коледния базар на книгата по препоръка на кръстницата ми, странно колко е актуална...

 И ние имаме такива млади познати тя го карала леко, той средно, тя няма антитела... Лошото е, че днес научих, че роднина е изгубил битката... май цялото село в плевенско е пламнало, та няма и кой да го изпрати, жена му също е в болница... по северняшка традиция искат да има духова музика, която просто да мине по улиците и така да го почетат. Не е суперблизък, но е представител на едно друго време, беше от първите, останали в Испания и реши преди 10ина години да си живее пенсионерски тук... жалко...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: декември 14, 2020, 14:55:42 »

отново се уверявам като слушам Адиктед, колко е важна концентрацията на частици от вируса, както ги нарече вчера моят зъбар. Те по тия села са неуправляеми хората. Не се спазва нищо, събират се по 15 човека в стая и се седи на непроветрено, за маски знаем че не са чували. Редовно ми се хвалят как нямало вирус и ми се говори че в Сф сме луди.  crazy
Бог да го прости човека.
Свекс, аз забелязах същото в Германия- портят се ужасно много, расизъм си има, въпреки че е прикрит. Ама не пречи да докладват и ариец, струва им се напълно етично и правилно. Най вероятно в случая са и прави.
аз трябва да ходя на социална разходка, а навън вали, духа, дори детето не искаше да остане да играе. crazy
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: декември 14, 2020, 15:09:02 »

Адиктед, лека му пръст на човека!
Булка, ти си ни голям инфлуенсър, та стига го хвали тоз истант пот, че няма място.
Коледни филми още не съм гледала, чакам си Сам в къщи Wink. Гледам само 24китчън, те са на коледни тематики също и тича лиги като Сан Бернар.
Оф, имам и аз да поръчвам някви подаръци, а ме мързи ииии...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: декември 14, 2020, 15:10:08 »

При нас се оказа, че сестра ми има антитела, а не е била болна.Не е и контактувала с мен от много отдавна.Аз ще правя тази седмица за антитела, да видим какво ще излезе.

Адиктет, тук по селата е ужас.Моя мъж нали там работи.Ужасни са!Никаква дистанция, никакво пазене, някакъв Ад е!

Ние като погребахме баба бяха само майка и татко.Не искаха да събират хора, да не вземе някой да е преносите, някой болен.На сестра ми свекър и в затворен ковчег направоот болницата и само жена му и двамата сина.Въобще мазало е сега.И изключително тъжно.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: декември 14, 2020, 15:33:46 »


Кажете някви коледни книги. Аз миналата година четох тази -
Calling Mrs Christmas by Carole Matthews - и много ми хареса. Не е от най-баналните, ама не я намирам на български.

Миналата седмица също четох коледна книга, от най-баналните - Nora Roberts "First Impressions" На български май е От пръв поглед, ама има и друга със същото заглавие и е объркващо малко. Тази е от 1984г.

Коледните книги на Джени Хейл. Сега, покрай празниците доста коледни издадоха и други автори. Чудех се коя да поръчам, но понеже много се колебах, се отказах  и поръчах други. Иначе имам някакви коледни, но не съм ги чела и не знам дали са хубави.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: декември 14, 2020, 16:07:00 »

Свекърва, ние имаме съсед който кара линейка на Червения кръст и понякога го докарват с линейката, ама тази беше с пуснати светлини и си стоеше.


Аз мисля, че още две коледни съм чела, даже май 3, ама ми се струва, че и трите са за англичанка, която отива в Ню Йорк за празниците. Трябва да видя lol lol
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #221 -: декември 14, 2020, 16:13:45 »

 Здравейте smile

Пиша само набързо, значи това дето булката го има е същото като мултикукър? Моят е бая бавен, не знам как варите пиле за 20 минути, ама аз за толкова го варя и в обикновена тенджера. Малко съм и аз като Маги, гледам да имам по малко джаджи, че само се чудя къде да ги побутвам, а  в кухнята има бая шкафове.
Ужасно е схлупено времето навън....
Адиктед, не я ли изпишкваш навън? Мис все още я издържам, че понякога се мокри и нямам нерви после да я преобличам  angry
Мис от вчера е на вълна пъзели, направо не ми се вярва...всички пъзели ги нареди по н пъти, чудя се дали да не взема нови  crazy
Днес и двамата с ММ сме заседнали на комп и децата са на автопилот  girl_impossible girl_impossible Ма тенкс то гугъл успях да ги нахраня lol
Още не сме опаковали подаръци, че вся някой има буден  angry
Айде чус
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: декември 14, 2020, 17:05:29 »

И моят имаше прилив на желание за пъзели ма вече не се връзвам, щото му минава бързо lol
Засега само влакове камиони и трансформърси се задържат
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #223 -: декември 14, 2020, 17:17:59 »

Фери, не, тя откакто махна памперса си сваля гащите и си кляка и за пръв път се мокри. Никога не съм я държала на ръце... но за пръв път в студеното й се допишква и с многото пластове дрехи и ботушите явно не успя да прецени. Wink

 Никакъв шанс за пъзели. Днес измислих оцветяване с номера, справя се, но като на мен не й идва отръки математиката. Иначе вече знае сигурно 10 книжки от-до та чак и когато текстът отива на др. страница... философ като майка си...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: декември 14, 2020, 17:44:01 »

Хубаво че съм гледала брат ми и чужди момченца като бАвачка, че щях да се отчаям като слушам за момиченцата колко са напред във всичко lol
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines