Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:43:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема Февруари Месец на Виното и Любовта  (Прочетена 84028 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: февруари 13, 2020, 11:14:37 »

Здравейте smile

Свекърва, много ми беше интересен чаршафа smile Благодаря ти, че се занимаваш с нас smile

Фери, а мм се чуди как хората с момиченца им се занимава с коси. Бамбук скоро не сме го минавали с машинката и ни се струва, че има мнооого коса lol А Боби занимава ли се с косата на Мис?
 Аз като бях малка имах един период, в който исках само вуйчо ми да ми реше косата. Било е някоя зима, доката майка ми е била по майчинство със сестра ми и сме седяли за месец при баба и дядо. Вуйчо ми е бил ученик още.

Гледах трейлъра на този филм дето го коментирате 18% сиво. Не изглежда лош, бих го гледала.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: февруари 13, 2020, 11:31:09 »

Днес ще си догледам един израелски филм със звучното заглавие Девственици. pleasantry
Свекс, така както го описа събитието, и аз бих отишла с предраЗсъдъци. Дано да се лъжем.
Имам свалени филми на компа отпреди година- все съм ги подбирала по препоръки на сходни души,в групата за филми. Време им е да ги довърша и да сваля нови.
Чакам уикенда с нетърпение да си отспя и да видя живи хора, които не реват по цял ден diablo
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #242 -: февруари 13, 2020, 13:10:39 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Свекърва, събитието звучи като да е било много забавно. Разказът за твоите приятели също е страшно интересен, определено си е строго индивидуално. Явно на малката М. българският корен е силен.

Наистина си е до човек, братовчедка ми е живяла повече от смисления си живот в Лондон, говори перфектен английски с бритиш акцент, френски и по малко от други езици. Обаче като си включи на български си говори ужасно добре, по-добре и правилно от сумати народ, които си живее тук.

Може би защото разглеждам филм и книга като две различни неща и никога не ги сравнявам, похватите за въздействие са различни най-малкото, на мен "18% сиво" ми хареса. Макар от самото начало да знаех какво се е случило с главната героиня Girl_hide

Имам един тон книги за четене, сега като си оправя организацията във фирмата и да си разпределя дейностите на други хора, няма да съм такова зомби и ще се отдам на всичките си интереси.

Чус, че е ДДС време  girl_impossible girl_impossible girl_impossible
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #243 -: февруари 13, 2020, 13:50:34 »

Привет!

 Аз иначе не гледам ТВ, но снощи се присъединих към майка. Нямаше как да изпусна Орлин Павлов. Е, страхотна харизма има и я разпръсква.

 Аз направих приготовления за утре. Взех си Бирника за ММ от Еконт, накарах в една цветарница да ми направяр червена панделка и да я лепна върху книгата. Взех и картичка. Уж нямаше нищо подходящо и изведнъж цъфна с ротативка и символи сърца. ММ нали прави игри за такива неща и нямаше как да е друга. Скоро беше разчиствал шкафове и му попаднали картички от мен. Пази ги всички и много му беше домиляло. Аз винаги му пиша за РД, за годишнината от сгаджосването и на 14ти.heart

 Свекс, наистина много интересна е историята на твоята приятелка. Така с контекст е съвсем друго. Но ММ например има един приятел в САЩ, който няма деца, шансовете да има вече клонят към нула, но преди няколко години се изказа, че ако има няма да им говори на български и не иска да ги свързва с България. Стана ми обидно и беше адски парвенюшко изказване. На братовчед ми детето американче също към 5-6 годишен не искаше да говори на български и само хулеше и чакаше да си иде, но напоследък е обратното. Свободата тук няма да я има там да се шляе по улиците свободно, та май оцени. Баща му много му се дразнеше в предишния период, но умишлено да хулиш българското и да му режеш корените е жалка проява за мен в днешния свят. Та това са моите разсъждения по темата. Ще чакаме да кажеш за Старосел. На мен пък ми звучи интересно, ако не се набляга на кебапчета и надпиване. Wink

 Хайде хубав следобед. Аз ще се лакирам с един лак дето отдавна му бях хвърлила око.  blum

 
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #244 -: февруари 13, 2020, 14:54:49 »

Привет! Аз да се включа от позицията на годините опит в глобален екип, българите сме супер smile Адаптивни, умни, на една шепа народ  е изсипан толкова талант... обаче често сме и завистливи, не обичаме да си помагаме, често си подливаме вода много грозно. Разбирам ги донякъде тези, които не искат да се свързват с България, не знаем какво им е минало през главата.
Адиктед, страхотно е това с картичките. Многомил жест!
Свекърва, това с речта с балоните е жестоко. Крада го! Браво за младежкия дух!
Ако ти се занимава, ще те помоля да ми опишеш книгата с шевиците, искам да си взема нещо по темата, проверено.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #245 -: февруари 13, 2020, 15:12:33 »

Ре-бонжур!

Много се смея на това ре-бонжур, за който не знае французите го ползват като "здравей отново"

Такава лудница е тези дни на работа, а още ретроградния не е почнал!

Цитат
Имам един тон книги за четене, сега като си оправя организацията във фирмата и да си разпределя дейностите на други хора, няма да съм такова зомби и ще се отдам на всичките си интереси.

Значиии така си завъртях нещата в офиса, че колегите ме майтапът че най-накрая съм станала директор. Напусна ми нали една девойка дето ми късаше нервите и разпределих нейната работа между най-добрите ми в екипа, за една седмица оправиха нейните глупости и тръгнаха напред нещата.

Относно ученето на език на детето и култура, мога да ви кажа смело, че ама изобщо не ми дреме. Знаете че съм в такава ситуация и грам не се старая да предавам някаква култура, защото не си харесвам народа и държавата.Ще кажете че няма разлика, да по-малка е от други държави, но има разлика. Истината е че той попива и разбира вече, но примерно е забранил вкъщи да се говори на този език, като той вече почти свободно си го говори, но можело само като е там или с баба и дядо по телефона, с вуйче, вуйне и с мен не можело. Но е много смешно че влезне ли през вратата на нашите почва да говори с тях на техния език.

Свекс, представих си я сбирката с роднините, като си идваше "чичо от Германия" бяхме същите, изсипем се всички, раздават се шоколади и тениски хахах. Единия ми братовчед, който е полу-немец е голям патриот, всичко му е по нашенски в апартамента, слънца, лъвове наредени. По балканец е от всеки тук, макар че на вид нищо няма славянско, рус и два метра висок.Другия е от нашенски майка и баща, голям бурсук е и ненавижда всичко тук, премести се да живее в Швейцария. И двамата говорят супер езика, големия е учил тук 1ви и 2ри клас, без да знае една дума, майка ми го е учила дума по дума.

За св.Валентин спонтанно решихме да си купим билети за Стенд-ъп комеди, "Влюбени в Себе си":   шоуто с което най-добрите комедианти на България ще разкажат любимите си шеги посветени на Любовта и Връзките. Ще ходим с една колежка и мъжа и, по двойки, после ако намерим къде ще седнем да хапнем и пийнем. Без помпозности, смях,хапване и пийване.

И тъй, отивам за сушено манго и печени лешници!


Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: февруари 13, 2020, 15:33:55 »

Репривет! lol
Моят син днес ми съдейства и освен че станах късно и въпреки това си свърших работата, успях да догледам Девствениците и да почна К@рвата. НЕ, не се шегувам , заглавието на филма е Slut. И двата са израелски, нямам никакви наблюдения върху народа и кинематографията му преди тези два филма. Само един друг филм, преди години, но не го помня. Прави ми впечатление че и при двата финалът е отворен. Не е за всеки такова кино, дори мен ме остави в някакъв шок  и сто хиляди въпроса.  pardon
Директорките и шефките, оставете хората да работят и гледайте да почивате повече. Има какво да се вземе от живота. Ние продължаваме да нямаме планове за утре, за да не ни е уроки lol
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: февруари 13, 2020, 16:05:40 »

Относно българите в чужбина, ММ казва че всички босненци ходят да ядат заедно на обяд, а българите са най-големите особняци. Той е осиновен от босненците lol lol

Лелята на зет ми живее в Швейцария и толкова не иска да я свързват с България, че си е сменила името от Иванка на Джоана и децата и не знаят никакъв български. В България като идват си имат една вила дето е доста отдалечена и си седи там.  Всякакви истории наистина.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #248 -: февруари 13, 2020, 16:24:16 »

Значи с тия Девственици ме предизвика Wink
Събираме се на 31.12. по обяд на уречено място. 17 човека трябва да сме - не се знаем всеки с всеки. Позапознаваме се, повечето пушат цигари, пият се кафета на крак. ММ подпитва едното момче: Абе, къде са другите? Отговорът: Пият кафе ей тук в Девственици! И аз някак подразбирам, че така се казва заведението, ама се оцъклих shok tease Пък кой да си отпуши ушите и да разбере, че заведението е Дестини?! Ама и от английския на тоз младеж мож да иде грешката Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: февруари 13, 2020, 16:28:11 »

Значи с тия Девственици ме предизвика Wink
Събираме се на 31.12. по обяд на уречено място. 17 човека трябва да сме - не се знаем всеки с всеки. Позапознаваме се, повечето пушат цигари, пият се кафета на крак. ММ подпитва едното момче: Абе, къде са другите? Отговорът: Пият кафе ей тук в Девственици! И аз някак подразбирам, че така се казва заведението, ама се оцъклих shok tease Пък кой да си отпуши ушите и да разбере, че заведението е Дестини?! Ама и от английския на тоз младеж мож да иде грешката Wink
грешката иде от подсъзнанието ти, мръсницо lol
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #250 -: февруари 13, 2020, 16:36:30 »

Аз бързо си признах какво съм чула laugh И се присетихме за заведение от преди време на Пешеходния мост - Mado. Е там вече няма нужда от подсъзнание tease Баш осъзнато не смееш да кажеш къде си!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: февруари 13, 2020, 19:45:14 »

https://www.facebook.com/Happy-Owls-295539760550258/

Ей ся осъзнах, че бъркам Maya made it с тези lol
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #252 -: февруари 13, 2020, 20:04:27 »

Свекърва, това с речта с балоните е жестоко. Крада го! Браво за младежкия дух!
Ако ти се занимава, ще те помоля да ми опишеш книгата с шевиците, искам да си взема нещо по темата, проверено.
Кради, ама първо тренирай, защото голямото хилене при нас дойде от това, че нищо не се получаваше,  юбилярката се страхуваше да не се повреди от хелия. Трябвало да се каже още при поръчката на балони да е от по- безопасния хелий и още ред тънкости си имало.  Wink
Ето:
http://www.skarpini.com/bg-product-details-124.html
В момента няма в наличност, очаква се да излезе заедно с том 3 в края на март. Разпространява го Наследството Ако ти трябва хубав стар албум, с много снимки на автентични бродерии или подробни и ясни схеми с разяснения за бодове и конци, няма да ти свърши работа. Това е повече достъпно представяне на българската шевица с атрактивни снимки и текстове, отколкото сериозен и уникален труд. Шевиците са авторски, тоест обработени и пречупени през поглед на майсторка. В първи том се тълкува символиката на фигури и цветове, показани са доста схеми, има запълнени страници с песни народно творчество. Много от показаните елементи се ползват усилено за бижута, мартеници, картички и пана, в Pinterest яко ги взаимстват. Във втори том, който за мен е най- интересен и би се харесал на българи в чужбина са подбрани приказки и илюстрациите са на база българска бродерия- бордюрите са шевици на ризи и престилки, а цветя, животни, природа и хора са като доразвити, обогатени основни символи. Лесно се пренасят на милиметрова хартия или на лист с кутийки от деца, стават и за бродиране.
Във Фб има група Схеми на Шевици, където разни каки се заяждат, превъзнасят и хейтват и в общи линии е голяма забава. От август излиза списание, ама нещо няма голяма далавера, защото от ежемесечно, сега става само 4 броя годишно. Има и още няколко групи, една с друга "смъртни врагове", крадат си моделите, админите си предават важност и съответно ползват балами майсторици, които показват наистина красиви неща, префасонират ги малко и после издават книги.  pardon Мога да ти снимам страници от двата тома и да ти ги пратя, за да видиш дали ще ти свършат работа.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #253 -: февруари 13, 2020, 22:37:38 »

Този линк е жесток, Свекс! Огромни благодарности!

Бит и Душевност на Иван Хаджийски от кога искам да прочета, естествено трябва да си поръчам "Змей, змеица, ламя и хала", че да сложа в ред йерархията у дома Wink А книгите с шевици ги искам всичките хаха smile Едно по едно ще си ги набавям.

Майка ми има юбилей следващата седмица, купих и миналия месец едни билетии съм им обещала да съм бавачка и смятах, че с товасе приключва, но неее... сега всички мен питат какво да купуват.  Girl_hide
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #254 -: февруари 14, 2020, 08:39:42 »

За подаръци за големи /над 50/ годишнини и аз се рових доста преди време и имам списък с предложения:
ваучер за книги
билети за събитие
масажьор /50 лв./
портативно преносимо радио
стояща лампа
възглавница за бременни /удобна е за възрастни хора/
участие в подготовка на тържеството - украса на зала, поздравителна програма, торта
витамини и хранителни добавки
видове шоколад, ръчно изработени
розово масло, мускалче
ваучер за разкрасителни процедури
ваучер за вечеря в хубаво заведение
ваучер за пазаруване в магазин или мол
абонамент за списание или вестник
абонамент за канал или онлайн обучение
абонамент за фитнес зала или рехабилитация
абонамент за плувен басейн
фотоапарат за моментални снимки
В Pinterest има хиляди предложения за подарък, сортирани по пол, възраст и събитие за хора, които всичко си имат или могат да си позволят. За роднини или близки приятели без финансови възможности проблемът идва от това, че много неща им са нужни и трябва да се избере само едно. smile
Днес отивам да подавам документи за подмяна на паспорт и лична карта. Дано не чакам много.
Честит ви 14.02., който както го празнува, или ако изобщо не празнува!
Да е жива и здрава Моника на Маги!
« Последна редакция: февруари 14, 2020, 08:41:47 от svekarva » Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines