Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:40:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Януари 2020  (Прочетена 89019 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: януари 16, 2020, 14:09:01 »

Това е до темперамент. Никога няма да си отживея. Приех го и обирам трохите с кеф. Нали виждам и Свекс- големи са й децата и пак ги мисли, и пак проблемчета излизат...
Била съм неблагодарница за живота си преди детето. Това не мога да си простя- липсата на реална оценка на битието ми тогава. Живеела съм уникален живот. Пълен с възможности за себеразвитие и личен кеф.
Сега възможностите за развитие не са малко, пак, но са в други области ( особено на смирението ) Girl_hide
Наскоро си говорехме с една съфорумка че никога и няма да спрем да се заглеждаме по мъже. Пак си е до човек- приех се и точка.  smile
Адиктед, дентокинд ако не си почнала да й слагаш във водата, сега е моментът. Аз го съчетавах с вечерна доза дормикинд от същата хомеопатична серия.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #211 -: януари 16, 2020, 14:26:29 »

Олеееее, колко сте изписали! girl_impossible
На мен са ми противни повечето влогъри. От време оно имам слабост към грим и маникюр и точно поради тази причина съм гледала тооолкова много неща в you tube. Обаче навремето бяха основно рускини. Те имат друг подход - от нищо нещо. Явно не бяха спонсорирани от дадени марки и показваха как се правят чудеса с наличното към момента. Затова и в последствие не са ми интересни западните варианти.
Тази влогърка с ръчищата е жена, колкото певицата LP и лекоатлетката Кастер Семеня - всяка с различна женственост/ мъжественост pardon
Адиктед, не така с лошо към нас вятърничавите funnytooth И ние с ММ се запознахме, тръгнахме и заживяхме заедно в рамките на два месеца. Сгодихме се и за годишнината от запознанството решихме да бебеправим. Ама може да ни е зодиакална лудостта, знам ли?!
Иначе сериозно - имаше семейство с породени деца на квартира тук. Разделиха се изведнъж и беше кофти дори отстрани да се гледа sad
Киви, на твоя въпрос ми изникна в главата сцена от Отчаяни съпруги, когато дъщерята на Габи се разболя от варицела. Габи се изнесе да живее при гей двойката. После как я удари в сърцето идеята, че тя вече има деца, докато някои хора се надяват да успеят да осиновят heart Та малко като Габи на всяка ни се иска да можем да откраднем време за себе си под различна форма, обаче при мисълта за детето сме доволни от постигнатото дотук.
Ами ходи ми се на бар, на театър, на екскурзия, навсякъде ми се ходи tease Темпото на "ходене" просто е различно отпреди. И не го намирам за лошо. Имам два примера пред очите си на обсебващи майки на немалки деца. Едната дъщеря е мой набор, другата е на 20. Ами мерси! Не е добре и за двете страни точно защото не са живели или към момента не си поживяват.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #212 -: януари 16, 2020, 14:32:26 »

Ама то като дойде пак времето и хич не ти е време Wink
Дааа, на мен също мързела ми липсва след появата на децата funnytooth funnytooth funnytooth Колкото и да ме мързи и да си позволявам да ми се мързи сега, ако някой от тях ми се обади за нещо и скачам да го върша smile
След хубав мъж, кафе и сладолед май до края ще точа лиги и ще се обръщам blush nea pardon
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #213 -: януари 16, 2020, 14:33:12 »

аз пък си мисля че и сега си живея добре хахах. Никога не съм била зависима от мъж до мен, никога не съм се ограничавала във връзка. Старая се да си извоювам моето си време, даже ако може всеки ден това да се случва ще е най-добре. Чувствам се удобно като родител и не намирам повод да кажа  ех ако бях без дете това щях да правя, нооо за да бъде така имам баба он кол нон стоп smile както и мъж който никога не е отказал да си гледа детето.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #214 -: януари 16, 2020, 15:23:07 »

имам баба он кол нон стоп smile
Ето това е тайната съставка на всяка релаксирана майка и нещото, което на мен ми липсва, за да имам свободата да запазвам полети в четвъртък. Ние доста добре се синхронизирахме с на Змейовете баща им относно даването на малко свобода на другия родител, но всяко мое "бягство" товари него и обратно, та не може до безкрай.
Ние тук сме твърде разглезени като общество с бабите он кол. По-едно време ми беше доста трудно като цяло и криво, че нямаме такъв лукс. В този период почнах да следвам няколко многодетни mommy блогърки в САЩ, Англия, Германия и няколко рускини пръснати по света където няма такова жУотно он кол баба smile и това всъщност ми помогна да си сверя часовника относно родителстването и че и без баба добре се справям. Сега съм на вълна освежаване на интериора вкъщи, 10 години от ремонта стават, и гледам с огромен интерес "Как живут другие?" и събирам идеи за актуални тенденции и хитринки за оптимизация на пространството.
« Последна редакция: януари 16, 2020, 15:30:35 от Kiwi » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: януари 16, 2020, 16:30:14 »

Тайната съставка е и на всяка поддържана хубава връзка вкъщи. Както адиктед добре отбеляза- преди детето гугугу, след детето- се чудиш как да държиш и да крепиш. Сигурно има и розови изключения.
А за зависимостите от другия- това е до възпитание, темперамент и допуснати на млада глава грешки. Аз имам тази грешка в миналото- отглеждах мъже вместо себе си. Сега не я правя- отглеждам само сина си.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #216 -: януари 16, 2020, 16:55:34 »

Явно всички сме на една вълна lol
Според мен майките на малки деца, визирам под 4 години имат крещяща нужда от време за себе си, защото постоянно има някой, лепнат за тях. Колкото и да е независимо детето, има постоянна нужда от помощ.
Ние имахме баба вкъщи за около година... беше хубаво от гледна точка на помощ в домакинството и че можеше да излезем или двамата или поотделно, без да се притесняваме какво да правим, но сега сме сами и честно казано,  макар че ми е по-трудно, повече ми харесва. Не сме ходили на кино скоро и не сме излизали двамата, само поотделно, затова започваме да се замисляме за бавачка от време на време, за да можем да излизаме заедно.

Другото време, когато се усеща липсата на помощ, е когато са болни децата. Може да съм писала, при нас дават само два дни болничен за дете, само дето децата не оздравяват за два дни...и отпуската заминава. Като цяло успяваме да се организираме. Не винаги къщата е подредена и понякога вечеряме навън или поръчваме храна за вкъщи, но като цяло сме щастливи. ММ според мен иска повече време за себе си и се дразни от постоянната врява, но като цяло и той е доволен smile Аз приех, че вече животът ми няма да бъде какъвто е бил, но и не ми се иска, смятам, че всяко нещо с времето си. 
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #217 -: януари 16, 2020, 19:52:37 »

Алексия, в коя държава е този болничен? Извинявай, ако вече си писала, но все не мога да запомня. Асоциирам те с Италия, но не съм сигурна.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: януари 16, 2020, 20:41:39 »

Мързелът ми липсва, Киви. Да се прибера от пазар, да оставя покупките на страна и да си лежа да дивана да си почина. Сега как да ми е приятно да ходя по магазини, като знам, че мм вкъщи ме чака да ми връчи дребното. Както и аз, когато той е навън.

Липсва ми планът за деня да ми е да си измия косата и цял ден да чета книга или да гледам филми. Защото сега дори и някой да гледа детето, не върви да се загуби така цял ден, като все има нещо за вършене.
Както беше писала Бубето - няма го безгрижието. Но тя всъщност си е доста безгрижна все още.

Тук, в Австрия, болничния за детето е нещо от рода на по 2 седмици на родител за годината. А децата средно боледуват 8-10 седмици. Във фирмата, в която работи мм уж не го следяли това. Пък и има доста възможности за работа от вкъщи. За сега не е проблем, защото, аз съм си вкъщи. Но няма да е все така (надявам се). Алексия е в Люксембург.

От към баби само ме е яд, че свекърва ми е учителка и има толкова много отпуска. Обаче свекър ми не иска да се оправя без нея и не я пуска. И нея също я е яд.

Аз не следя влогове вече, нещо ми станаха досадни. А преди доста гледах. Тези дето ги обсъждате, от вас съм ги чувала.

Аз днес се виждах с две българки тук, та имах малко социален живот.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: януари 16, 2020, 20:58:08 »

Мързелът ми липсва, Киви. Да се прибера от пазар, да оставя покупките на страна и да си лежа да дивана да си почина. Сега как да ми е приятно да ходя по магазини, като знам, че мм вкъщи ме чака да ми връчи дребното. Както и аз, когато той е навън.

Липсва ми планът за деня да ми е да си измия косата и цял ден да чета книга или да гледам филми. Защото сега дори и някой да гледа детето, не върви да се загуби така цял ден, като все има нещо за вършене.
Както беше писала Бубето - няма го безгрижието. Но тя всъщност си е доста безгрижна все още.



Както обикновено се изказваш по точно от мен.  good
А за свекър ти- наложи се да преглътна, че на възрастта на бащите ни и свекърите ни, мъжете стават още по големи егоисти, че и страхливци. Баща ми на връх Коледа ми се обади да ми каже да си взема детето ( междувременно го бяхме оставили за да довършим локалното парно ), защото нямали време от него да Си купят елха с майка ми и нямало кой да разтреби и да сготви.... без коментар. huhhuh.gif
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: януари 17, 2020, 11:11:09 »

Привет!

Леле, колко много сте писали тези дни! Човек да не ви изпусне значи, после няма изчитане  Girl_hide

Какво да ви кажа, аз като съм без деца оценявам колко по-свободно ми е. Моето небезгрижие си идва от характера ми, че прекалено много премислям нещата и сама си слагам често рамки или позволявам обществото да ми ги налага.

Иначе пък за самостоятелния живот, аз не познавах наистина такъв до миналата година, когато бях в Германия. Още от училище се загаджихме с любимия, после някак логично си бяхме заедно и в университета (още повече, че учихме един и същ бакалавър). Никога не бях живяла сама - от вкъщи, после общежитие, после двамата с милото. Не знам дали съм/или била ли съм в някъкъв момент обсебена от мъжа до мен. По-скоро мога да кажа, че ми беше естествено да сме заедно, защото това беше единственото, което познавах  pardon В Хайделберг си направих една равносметка, че мога да се оправям и сама, че не сме станали зависими един от друг във всяко отношение и всеки се равива и отделно, със своите си интереси. Хареса ми да се грижа само за себе си, най-малкото - да се съобразявам само със собствените си желания. Но и ми липсваше да съм си в двойка, което предполагам е нормално.

Ще видим, когато имаме деца как ще се подредят нещата при нас. Ако сме готови и с къщата, предполагам, че ще е по-лесно, защото не само он кол, а бабата ще е през улицата направо  Wink

По по-старите теми:

И аз търся добър гинеколог, в Щерев съм била при 3 различни (включително и при Коновалова, която ме прегледа за 3 мин.) и никой досега не може да ми каже (или поне да ме успокои) какъв точно е моят проблем. Ще видя мненията за някоя клиника, която има и добър ендокринолог, та изцяло да се следя.

Не съм на мнението ви за Меган, аз я харесвам някак си, не съм запозната в детайли, но пък ако искат нормален живот, то кой може да ги вини.

За домашните задължение - като че ли повечето домакинство съм го поела аз, което предполагам, че е и ествествено, след като имам повече свободно време. За сега не ми тежи (аз обичам да готвя, а и не съм чак толкова оправна домакиня, всяка минута да подреждам и чистя) ще видим обаче дали в бъдеще няма да делегирам повече отговорности.


Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: януари 17, 2020, 11:34:13 »

Здрасти!
Панде  goodpost goodpost goodpost точно в десятката!
Тия в/блогъри никога не са ме влепали, кога намирате време за тях не знам. Аз от месеци дори сериал не мога да следя, за последната половин година ако съм изглеждала 7филма са много.
Днеска разбрах, че Слипнот ще идват на Хилс ог рокс исъм много щастлива.
Еми,
Аз имам тази грешка в миналото- отглеждах мъже вместо себе си. Сега не я правя- отглеждам само сина си.
И ти нацели десятката. Цял живот поставя другите на първо място (първо Г, после детето), като взех да издишам и реших веднъж себе си да поставя на първо място и не му хареса, та айде кой от къде е. Надявам се да не допусна пак същата грешка.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: януари 17, 2020, 12:39:50 »

Здравейте smile

Хаха ами радвам се,че и на други им липсва да ги мързи lol lol lol

7 филма, въй въй. Аз само детски с детето гледам. Опитвам се да се сетя за някой филм, който съм гледала заради себе си и май е само Frozen 2, ама и то е анимация lol lol Обаче винаги съм компетентна по теми за филми lol


Добре, де. Вие колко време искате да ви преглеждат. Ако ви няма нищо, какво да ви губят времето. Пък и тяхното. Ако има нещо, и за 3 минути се вижда от добър лекар.
Аз затова не смея да ви препоръчам д-р Колева в Токуда, защото тя набързо по същество и така. Д-р Славкова във Фемина го дава по-лежерно затова ви я препоръчвам. А и сестра ми роди при нея, пък тя е супер претенциозна и всичко приема лично, та недай си боже някой да и каже нещо на въпреки.


ММ нали е по-малък от мен и в началото точно малко си го отглеждах. Но сега е обратното. От стоенето вкъщи съм станала много неуверена и със сигурност не особено адекватно понякога. Та се надявам пак да се израбним по някое време.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #223 -: януари 17, 2020, 13:52:28 »



Хаха ами радвам се,че и на други им липсва да ги мързи lol lol lol


Липсва ни smile
Аз в момента съм на етап да се науча да се нося по течението и в тефтера със задачи за деня, да имам И моето си време за отпускане. Ако ще да са 10 минути за нещото ми между йога/стречинг, което ме кара да се чувствам добре, или книга, видео, нещо... Да имам ден, в който плана ми е да си измия косата и да чета никога не ми се е случвало, защото аз съм хвъркотевица by design и все летя на някъде и имам куп неща за вършене...
Та в това отношение респект, Пандич! Това умение да можеш да си почиваш е много важно и браво, че го имаш.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: януари 17, 2020, 13:59:10 »

Здравейте!
Тук се е спуснала една мъгла и е студено. Дребния се разкашля и си остана в нас днес. Ще го следя събота и неделя как ще е.

Аз не се чувствам като да не съм се наживяла. С ММ сме заедно от ученици, но и за секунда не съжалявам за което. Никога не сме се ограничавали един друг в нещо. На кръчми и дискотеки отдавна не ми се ходи, не мисля, че пропускам нещо.
 Нормално е да искаме лично свободно време, но с деца е малко по-ограничаващо, особено като няма някоя баба да удря по едно рамо. Но ще оцелеем. Липсва ми единствено повече прекарано време с любимия, само двамата.  heart

В Щерев съм ходила при Стратиева и съм доволна. Но не знам за какво става въпрос в случая. Аз ходих на ФМ и т.н. От Славкова във Фемина съм леко със смесени чувства. Малко неадекватно ми беше поведението й в конкретния случай.

Хм 7 филма сигурно съм гледала общо за последните няколко години.  huhhuh.gif
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines