Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:44:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември с "н", като начало!  (Прочетена 144131 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: ноември 14, 2017, 16:02:39 »

А може и баланс колело или нещо за придвижване такова.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #256 -: ноември 14, 2017, 16:15:31 »

или сортери и рингове, те са хитове сред 1 годишните smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: ноември 14, 2017, 16:26:38 »

Точно за баланс колело си мислех и аз, но някакси като знам, че чак на пролет ще го използва...Все едно не може да му го вземем тогава, а трябва да има някакъв повод. И затова сякаш се отказвам от тази идея. Искам да може и сега да се занимава с нещото. Аз още не съм споделила моите блестящи pleasantry идея на ММ, но все едно ме е страх, че няма да ги одобри, а аз си се навивам.  pardon Днес мисля вече да говорим, че да мирясам.

За друго влязох аз. Искам съвет. Трябва да измисля подарък за близнаци на годинка и се чудя еднакви неща ли да им купим или различни? Става въпрос за някакви играчки. Нещо не мога да си го представя. Хем ми се струва тъпо да им подарим две еднакви неща, хем си представям как  се изтрепвах, че единия иска на другия.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #258 -: ноември 14, 2017, 17:13:55 »

Миме, ориентирай се по действията на родителите - ако обличат децата еднакво и имат еднакви играчки, значи е редно и ти така да направиш. В повечето случаи обаче хората се опитват да не си обезличават децата и ако дрешките са еднакви по кройка, то са в различен цвят и съответно играчките са сходни, с нещо малко различно. Една майка в парка има момченца на 4 годинки, колелата им се различават само по огледалата за обратно виждане и по клаксона.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: ноември 14, 2017, 17:35:52 »

или сортери и рингове, те са хитове сред 1 годишните smile

има,  не ги ебава за слива. pardon pleasantry
баланс  не е ли доста рано, Маги? те не са ли за две годишни,  не съм осведомена
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #260 -: ноември 14, 2017, 17:52:26 »

има,  не ги ебава за слива. pardon pleasantry
баланс  не е ли доста рано, Маги? те не са ли за две годишни,  не съм осведомена

Душа, някой трябва да седне до него и да му показва как става, и моя не ги бръснеше, ама и аз нямам търпение да седя, виж девера ми седя няколко дни до него и го направи машина, със затворени очи слага формички сега

Баланс колело моето все още не може да кара, не знам дали на пролет ще може, а ще е на 3г тогава, тъй чееее... виж с "токанетката" лети
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: ноември 14, 2017, 18:00:47 »

Душа, някой трябва да седне до него и да му показва как става, и моя не ги бръснеше, ама и аз нямам търпение да седя, виж девера ми седя няколко дни до него и го направи машина, със затворени очи слага формички сега

Баланс колело моето все още не може да кара, не знам дали на пролет ще може, а ще е на 3г тогава, тъй чееее... виж с "токанетката" лети

душо, показваме му, но не е от най-търпеливите. Слага ги и ако един път не успее, се ядосва, хвърля всичко, изквичава и отива да буйства другаде. тоест - има напредък, но не му е така фен, че да стои и да се заиграва  както с колата.
а аз търся нещо което да си играе и сам с него хахахаха- егоистка съм smile
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #262 -: ноември 14, 2017, 18:26:16 »

 Аз да издам една малка тайна точно за нетърпеливи деца. Не давам 100 % гаранция, но съм действала така за увличане на деца в група и винаги е било ефективно. Просто сядах с нещото, с което искам да ги занимавам все едно аз ще си играя с него и въобще не смятам, че те ще се присъединят. Естествено какво прави възрастният става интересно по някое време и започват да се присламчват лекичка-полека. Първо поглеждат, после наблюдават по-дълго, накрая се увличат. Със сортери много лесно научават форми и цветове, могат да се научат да изчакват ред едно ти-едно аз, после удивително бързо запомнят кое къде се мушка просто заради "вграденото" им чувство за рутина и започват да се кефят сами да си го подреждат, разхвърлят и пак. Иска се търпение, има драма понякога, но с малко упоритост винаги се получава поне в моя опит. Wink

 Миме, съгласна съм със Свекс. На една година те много-много не се отразяват едно друго, всяко си играе само в повечето случаи така че според мен е добре да имат 2 различни, за да има повече варианти. От друга страна зависи как са свикнали и как предпочитат родителите.
« Последна редакция: ноември 14, 2017, 18:30:27 от addicted_to_u » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: ноември 14, 2017, 18:58:22 »

Пак всичко зависи от детето. Моника подкара баланс на 2 г и тортинетката там някъде, но чак тая година и фана цаката. Тогава от тия коли дето се сяда на тях и се бутат с крака, ако и пее направо кеф.....за детето.
Активен
Mystic
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #264 -: ноември 14, 2017, 19:06:13 »

Точно за баланс колело си мислех и аз, но някакси като знам, че чак на пролет ще го използва...Все едно не може да му го вземем тогава, а трябва да има някакъв повод. И затова сякаш се отказвам от тази идея. Искам да може и сега да се занимава с нещото. Аз още не съм споделила моите блестящи pleasantry идея на ММ, но все едно ме е страх, че няма да ги одобри, а аз си се навивам.  pardon Днес мисля вече да говорим, че да мирясам.

За друго влязох аз. Искам съвет. Трябва да измисля подарък за близнаци на годинка и се чудя еднакви неща ли да им купим или различни? Става въпрос за някакви играчки. Нещо не мога да си го представя. Хем ми се струва тъпо да им подарим две еднакви неща, хем си представям как  се изтрепвах, че единия иска на другия.

някой път между децата стават кавги като на всеки е взето различно и си гледат в ръцете. помисли за вариант да не става дразга между тяхй.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #265 -: ноември 14, 2017, 22:55:22 »

За лека нощ, че на бебешка тема го обърнахме вече тук ххха, поздрави за всички настоящи и бъдещи свекърви  lol много сме, силни сме  dirol

ЗАЩО ВСЕ НА МЕН ЩЕ СЕ СЛУЧИ ``БЕ? Толкова съм добра.а все на мен се случват лоши работи. Като се омъжих, ми се падна лоша свекърва. Като оженихме сина-падна ми се непоносима снаха. Защо точно на мен бе.Много съм добра ето защо. Приех я като свое дете, нали си нямам дъщеря. А тя все ми вика:- Остави ме на мира, не разбра ли. Какво лошо съм и направила. В събота и неделя я будя чак в 7.30 и и сервирам закуска .В отговор получавам: -Остави ме поне един ден да се наспя. Ами аз ставам в 5 и чакам,чакам, и като няма с кого да си говоря......... Аз като принцеса я гледам, мога и по рано да я събудя, а тя все недоволна. Правя и банички, тутманичета, сладкиши, а тя на цялото ми внимание, съска:- Сто пъти ти казах,че съм на диета. Каква диета,та тя е кожа и кости. Какво и хареса синът ми, просто се чудя. Вярно,че и аз като млада булка бях като манекенка, ама хайде да не говоря,че все съм лоша. Мисля си:-майка и, и баща и не успели да я възпитат, затова ще опитам аз. А може те да не са виновни, може да си е злояда. Но по -вероятно го прави нарочно, от лошотия.И защо ми забранява да влизам в стаята им. В моя дом ще се разпорежда, ама ха. И то защо.Защото влизам само по два пъти на нощ, за да завия сина си. От малък е такъв, развива се. Ако не съм аз,тя въобще няма да се сети. Майка съм, не мога да не се грижа за него.Тя ще ми каже на мене. Вместо да ми е благодарна, че и за нея се грижа, миналата седмица ми вдигна луд скандал. И да я пита човек защо. Докато я нямаше, влязох да им подредя гардероба. Изхвърлих всички копринени камизолки, някакви дантелени триъгълничета с шнурчета. Гащи било това, ми вика.Тя ще ми каже какво е гащи. Накупувах и памучни и вълнени потници и гащи. Вече не е дете, жена е.Трябва да се пази да не настине, ще ражда, майка ще става. С дантелки ще ми ходи, - а аз гледам да и е хубаво. И ще ми крещи, -плаши гаргите, ама аз някой ден пак ще им подредя гардероба. Не и харесвало, моля ви се,че сядам при гостите да си поговорим. Сега си посреща гостите на пицария, все едно че дом няма. Досадница ще ми вика. А тя е.........хайде да си замълча че, нали съм добра. Аз ако искам и в пицарията ще и цъфна, ама не съм гладна. Сега решила да се изнасят на квартира. Хората ще си помислят че не се разбираме,че не живеем добре. Иска да ме лиши от едничката ми радост, -синчето ми. Гаднярка е снаха ми, гаднярка беше и свекърва ми. Аз нищо лошо не правя и пак не мога да угодя. А свекърва ми как се бъркаше в живота ми, не ми се приказва просто. А бе, кръговрат. Въпреки всичко, се държах добре със старата вещица, мисля, че веднъж и казах:-ДОБЪР ДЕН, и веднъж-мерси. А снахата не може на малкия пръст да ми стъпи,ама кой ти цени............................................. ...............
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #266 -: ноември 15, 2017, 08:07:18 »

always and forever защо не им купиш един пъзел да редят заедно? smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: ноември 15, 2017, 08:46:22 »

Добро утро как сте?Тук е дъждовно и леко меланхолично, аз съм с ужасно главоболие и искам само да си легна, ама няма!Мечтая си за няколко дни в къщи сама!Не искам мъж, не искам дете, искам да не правя нищо.Не знам кога ще ми се случи, обаче.Май от както се върнах на работа нямам този късмет.Веднъж не се разболях толкова качествено че да не ходя на работа.
Днес ако не вали много силно ще обикалям града и центъра.Обичам като е такова времето, защото не е топло, но не е и кучешки студ и като ходиш се загряваш прилично и се чувстваш добре.Имам да си проветрявам главата много.Снощи моя мъж вдигна Т, добре че имам познати лекари да им звъня, че тоя дето го оперира не си вдигна телефона.
Активен
Mystic
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #268 -: ноември 15, 2017, 08:53:44 »

защо не си пуснеш отпуска и не си починеш малко?

човек понякога наистина има нужда да презареди батерията
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #269 -: ноември 15, 2017, 09:00:54 »

Добро утро!
От снощи приемникът на цифровата в кухнята даде заето и днес не успях да гледам Fine living на закуска smile Много отпускащо ми действа! По навик все пак пуснах  ТВ-то, пък ММ каза да го известя, ако заработи така lol Днес ще съм с тихи занимания из нас, че времето е само за ядене и сън.

Е това ме разби lol Ама като се сетя, че някои наистина така живеят. Не мога да се начудя на моя приятелка, която живееха в гарсониера, но като се очерта да ражда се преместиха в големия апартамент на топ място, уж под предлог, че да й помагат, но в промоция с бабата и майката на мъжа й. В комплект като комшии са им и разни други роднини, та по цял ден всички са в тях един връз друг. Четири поколения, не ми ги хвали! girl_impossible
Това пък с гащите ми напомни как леля се хванала да простира прането в тях. Само се чудела прашките как да ги закачи - с една или с две щипки, та сама се смееше в какви посоки ги е въртяла Wink
И то защо.Защото влизам само по два пъти на нощ, за да завия сина си. От малък е такъв, развива се. Ако не съм аз,тя въобще няма да се сети.
Изхвърлих всички копринени камизолки, някакви дантелени триъгълничета с шнурчета. Гащи било това, ми вика.Тя ще ми каже какво е гащи.
Миме, аз бих взела сходни като идея, но различни неща. На тази възраст децата не могат да играят много заедно, а нямат и силното чувство за собственост, за да се дразнят кой какво има или няма. Мисля си, че нещо за дърпане или бутане би им било интересно. То зависи и от пола, за да кажа нещо по-конкретно.
Еми, за съжаление всичко, което вдига шум ще е на почит при вас сега!
Ние сме минали през почти всичко като pleasantry движимо имущество. Имахме пате (от тези с краката дето се бутат). Подариха й го за първия рожден ден. Две години го кара активно. Около нас всички имаха такива и наставаше олелия по площадката. После се застъпиха с колелото за баланс. То е вече след 2 годинки. Тротинетка, количка за кукли (малка и голяма), голямо колело. Само акумулаторна кола не сме имали, но аз категорично казах, че такова нещо няма да взема.
Отивам и аз да тренирам с оправяне на легла и подреждане на чужди гардероби.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines