Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 19:23:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017 2-ра част  (Прочетена 111514 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #345 -: ноември 08, 2017, 09:33:40 »

Според мен ще е момче, амаааа ви пожелавам и момиче  give_rose
Май около Гергьовден ѝ е терминът. Април пак има луд петък, ама според мен и сега не е рано. На нас най-големите покупки ни бяха точно от пудия петък в Хипо и спестихме 500+ лв, като предната вечер ходих да си видя количката наживо и да решим какво да правим  pardon
Моят списък ми е вкъщи на лаптопа, ако искаш пиши да ти го пусна, ма ще е уикендът най-рано smile
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #346 -: ноември 08, 2017, 10:58:56 »

 Мерси много за отзивчивостта.  give_rose

Булче, докторката е млада. Само тя е що-годе близка, тъй като свекърва ми работи от много години за нейния евентуален бъдещ свекър. Като видяхме двете черти не искахме да ида при случаен, а и не исках да питам мои познати за техните следящи, защото после не ми се даваше обяснение какво е станало. В началото отидох при нея само да ми потвърди бременността, защото се наплаших да не е кухо яйце и да не ми кажат новината абсолютно безцеремонно, но много ми хареса отношението й. Личи си, че е млада, амбициозна и загрижена за пациентите си. Сама поисках тя да ме следи без да се е натрапвала и налагала и сега съм много доволна. Съдейства за ФМ, защото часове нямаше, като специално ме прие докторката там извън график и ми обърна огромно внимание, а разбрах, че след това е дала отчет и на нея какво е установила. Води ЖК в поликлиника, но работи в една от големите болници и когато имам притеснения ме вика и там, за да го види. За съжаление в болницата няма родилно, иначе бих й се доверила и да ме изроди. Засега каза, че има предвид 2 докторки в Токуда и Майчин дом за израждане. Нарочно не й споменавам имената публично, защото не знам кой какво чете и как се тълкува, но бих я препоръчала с две ръце. Доколкото виждам много мами следи и всички са спокойни и усмихнати.  Дано докрая сме така всички Wink

 Точно на Гергьовден по размер ми е термина. И на мен ми идва рано сега да пазарувам, ама и април пък ми е късно. Гледам да не се впрягам в суеверия, че и без тях в главата ми е постоянен филм. Знам за сватбата как не усетихме разходите като започнахме от рано и сега мисля пак да ги разпределим в по-голям диапазон, та ако нещо е на добра цена и съм убедена, че ще ми влезе в употреба не бих се притеснявала да го купя. Все пак човек трябва да се настройва положително, а не да мисли какво би могло да се случи ( Това да си го набия в главата го пиша не че съм го постигнала)  Wink На село братовчедка ми е напълнила тавана с неща за нашето бебе, тъй като те имат големи финансови възможности и след детето е решила, че ако има второ и за него ще купи всичко наново, а честно казано е избирала най-качествените неща и се е погрижила да се съхранят добре.  smile

 И последно за пола... и двете лекарки клонят към мъж, но си оставят 20тина % аванс да не са видели. Напук на моите мисли, че е много спокойно и само спи, то се върти като шугаво и двата пъти, в които вече е повече от една точка и то точно напук се върти точно показателя, който следва да се измери си скрива маймунката. blum Аз и друг път съм казала, че откакто съм осъзнала, че мога да имам деца никога не съм си представяла, че е възможно да имам момче. Просто беше в рамките на научната фантастика и психотрилъра за мен. Откакто се оженихме всички близки ми казват как ще имам момче и може би добре че, защото някак сега го приех естествено и нетравмиращо, че е вероятно да е, иначе сигурно щях да съм доста стресната и разочарована. Пак си се надявам да ме изненада накрая, ама важното е да е живо и здраво пък ще ги омешаме после.  heart

 
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #347 -: ноември 08, 2017, 11:31:15 »

Аз винаги си бях мислила че ще имам момиче, обаче като казаха момче все едно ми беше сбъдната мечта, сега даже не мога да си представя момиче да имам, ако ме питаш и второто искам да е момче  heart представям си се като двойна свекърва  lol laugh
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: ноември 10, 2017, 16:45:33 »

Влизам да проверя как е Тони и хоп-изненада от Рони ❤️  много ме зарадва,пожелавам ти една красива,лека,романтична и многооо лежерна бременност с един страхотен финал-пухкав
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: ноември 10, 2017, 16:47:52 »

Еххх,писах и още ,но за трети път изчезва sad за това накратко: Целувки на всички бременни и Рони смело с покупките,аз започнах от 4 месец и не усетих на куп многото разходи,а се наслаждавах дълго на моментите с новите бебешки неща
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: ноември 10, 2017, 17:25:48 »

Ето ме smile

Днес след доволна разходка с Рони и Киви... Аз навъртях 13км пеш.. Така не се бях замотавала от 5-ти месец.. ММ направо ще ме убие, той ме усети, че съм прекалила, защото излязох към 9ч и се втурнах по задачи, а в 2:30 още обикалях ахаха.. Престарах се.. скоро повече от 6-7км не бях минавала, но само днес.. Беше ми толкова приятно и не ги усетих.

Лоли, благодаря че ни мислиш smile

Беборанка е добре, рита, мята се.. Мерят я към 3кг, което е с близо 3седмици напред.. Всичко е в норма, водите са идеални.. Док е спокойна след като видя, че наистина се храня ок и всичко е наред със захарта. Ще се надявам да тръгне да излиза и да успеем да се родим нормално.. към 37гс. Но и на секцио съм готова, ако кажат.. Както дойде, бебето си е голямо дори да бъркат.. няма да е с много. От 35г.с ще следим тоновете всяка седмица и така..

За пазаруването.. Радвам се, че започнахме от рано.. Готови сме с всичко и ми е спокойно. Иммам малко да пера и гладя, но другата седмица. Стаята е на 95%, чакам да изпера пердетата и изгладя.. Май ще ги метна на химическо  Girl_hide

Друго не се сещам..
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #351 -: ноември 10, 2017, 20:30:05 »

Олеле, Тони, не остана! Още малкои ще е при вас госпожицата
Понамали преходите, да не активизираш бебката Wink
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: ноември 10, 2017, 21:54:29 »

Като видях, че Лоли е писала и си помислих, че идва да се похвали нещо Wink

Адиктет, браво за добрите новини. Щом лекарката ти не изражда, добре е да обмислиш вариантите къде и с кого. Зная, че има време, но ще мине много бързо  pardon

Тони, като ти видях линийката направооо ... ми то не остана. Дано всичко се случи както искаш, за да си спокойна  heart
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: ноември 12, 2017, 00:07:26 »

Машка,резервирам си темата 'Очаквани бебета 2019' Wink тогава дано се разпиша отново Wink
Активен
Marianne1
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #354 -: ноември 14, 2017, 09:29:38 »

Мами, предстои ми първи преглед след нормално раждане. На него ли ще разбера дали имам разкъсвания на шийка и други?

Не съм имала оплаквания, цялото раждане ми мина без болка, понеже бях с епидурална, после нищо не ме е боляло. Само лека епизиотомия имам... понеже съм доста дребна и отвън нямаше да устиска отвора...

Какво се прави на първи преглед след раждане по принцип?
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #355 -: ноември 14, 2017, 09:43:57 »

Страда се tease Шегувам се. Ми каквото на нормален преглед, цитонамазка, колпоскопия, палпация, ехограф.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #356 -: ноември 14, 2017, 09:55:06 »

Мммм цитонамазката е поне 6 месеца след раждането, Ако говориш за непосредствения преглед след раждането, общо взето гледат как са ти шевовете и как зараства и тн. Спокойно, не боли  Wink Ако си имала някакви разкъсвания, мисля че още в родилното е трябвало да ги видят  huhhuh.gif
Активен
Marianne1
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #357 -: ноември 14, 2017, 11:58:30 »

Значи обичайното, май доктора спомена и ехограф... да види отвътре, но ще видим.

Не съм имала разкъсвания. Раждането беше супер леко и като по учебник. Но пък съм си шубе и все си втълпявам...

благодаряя
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #358 -: ноември 14, 2017, 16:37:58 »

Привет! Отдавна не съм се разписвала аз. Днес отидох уж за късна фетална при моята АГ, тя реши да ми прави просто контролен преглед, аз ѝ казах, че щом смята, че няма нужда от фм, съм ок. ММ и дъщеря ми бяха с мен, тя не спря да се възхищава и да се смее как мърдало бебето, как си играе и само възклицаваше "Виж, тати, ето го бебето, играе си! Виж, има глава, очи и уста! Ха-ха!", при което на всички ни в кабинета ни ставаше мило и драго  yahoo За съжаление, юначето ми наистина не се кротна за 2 секунди и тя не успя много добре да му измери пулса или поне това, което успя да хване леко я притесни, че бил много учестен както и моят и ни прати на външна консултация, за да разбере дали е само от това, че лежа по гръб и на бебето не му е комфортно или има и нещо друго. Иначе върви напред около седмица, днес го измери близо 2 кг. Води, плацента и пъпна връв, всичко беше ок. Беше в постериорна позиция, но се надявам, да не му е чак толкова трудно да си врътне гръбчето наляво като дойде време  blum

Остават ми още три официални работни дни и после съм вече в 45-дневен болничен. Чета няколко книги за раждането и се нагласям позитивно за едно красиво и удовлетворяващо нормално раждане, но в крайна сметка този път няма да се разочаровам като предния, ако не ми се сбъдне мечтата, поне ще съм дала всичко от себе си и ще съм спокойна  girl_wink Накупила съм дрешки разни, повечето ми се струват големички, но явно и бебето ще е по-голямо от първото, та може би ще са ок. Вече имам два слинга - един ринг и един шал, имам количка, днес май ще вземем и легълце икейско, а ми остават шезлонга, кошницата за кола и многократните пелени, на които се надявам да хвана добри сделки на черните петъци, които предстоят.

Тони, изумяваш ме с тия 13 км, машинка!  yahoo Хайде, тея дни ще се съберем и заедно да походим малко  blum

П.П. Забелязвам, че се появяват някакви дами с по 1-2 мнения да си зададат майчинските въпроси точно в сватбен форум, само на мен ли ми е чудно  pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #359 -: ноември 14, 2017, 17:02:02 »

П.П. Забелязвам, че се появяват някакви дами с по 1-2 мнения да си зададат майчинските въпроси точно в сватбен форум, само на мен ли ми е чудно  pardon
Не, не си само ти Wink. Първо Мари и Булче ги спипаха, че трият, после Рататуй хубаво ги попари, но пак се появяват и то все с леееко намирисващи на секс въпроси blush nea
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines