Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 04:17:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Февруари топлота и обич  (Прочетена 162446 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: февруари 08, 2017, 11:30:05 »

Добро утро! smile

И аз обожавам "Брулени хълмове", както и "Джейн Еър". За тези места и това време, мога много романи да изчета, както и този стил на писане, не мога да кажа точно с какво ме привличат.
"Ана Каренина" съм я започвала няколко пъти, но нещо не съм се стърпяла да стигна до завръзката явно...
Ще пробвам пак smile

Аз всяка бременност чета "Тютюн", да ми се чуди човек. Та с последният ми прочит се изумих от образа на Ирина, голяма развратница, голямо чудо(явно преди не ми е правило толкова впечатление).
Но и комунистическата пропаганда ми дойде в повече, може би защото наскоро разрових един сайт, където с такива факти от историята се запознах, че на човек да му се изправят косите. nea

Киви се чудя откъде намира време за книги сега girl_impossible
« Последна редакция: февруари 08, 2017, 11:42:13 от Marri » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #241 -: февруари 08, 2017, 11:34:43 »

От къде намира Киви, ми гушкам тука денонощно Змей2. Какво да правя? Мляко и книга е положението и от време  на време хлъц... много ми е готино баш в момента с бебешко дупе под носа.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: февруари 08, 2017, 11:39:48 »

Еха, звучи идеалистично направо, а Змей 1 къде е в схемата?

Като гледам и за форума има време blum

Иначе и аз съм така, докато спи Сами и се наслаждавам, докато мога, че като дойде третият шеф, тази идилия изчезва, та точно затова ми беше чуденето за твоя случай.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: февруари 08, 2017, 11:51:07 »

Брулени хълмове ми е адски тежка, направо всеки път след нея съм като разбита.. pardon
Отнесени от вихъра е моята книга, чела съм я  поне 20 пъти. smile

Всъщност така като си говорим, като бременна не четях, нямах сили и време, сега имам време, макар и накъсано, та си попрочитам по някоя и друга страничка. smile

Гетсби за мен не е най-силната книга на Фицджералд. Той има и уникални разкази, плюс всичко друго гениално, което е създал smile .

п.с за следваща книга съм си харесала новото издание за Дънов, предназначено за жените. Казва се Великата майка.
« Последна редакция: февруари 08, 2017, 11:53:35 от emmmmmy » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #244 -: февруари 08, 2017, 11:51:23 »

Змей 1 обича да си намира самостоятелни занимания, важно му е да съм в стаята и да му обръщам внимание, когато той е решил.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #245 -: февруари 08, 2017, 11:54:15 »

Мари, политическата пропаганда е вмъкната след отказ да публикуват първата версия. Забравих му името на онзи младеж, ама той изобщо не е бил предвиден и така и е останал като кръпка. sad Разврат, опиати, празен живот има и в Тютюн, и в Осъдени души funnytooth Интересно как мъже описват чувствата на жени /вкл. и Анна Каренина/, нали Wink  crazy
Киви, Змей2 по- кротък ли е?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: февруари 08, 2017, 11:57:00 »

Така като се замисля май спрях да чета Тютюн точно заради празния живот и разврата.Може би не съм била дорасла.Освен да се пробвам пак с тая книга.

Аз така започнах една книга през бременността с Моника и е до никъде.Ще взема да я издиря и да я завърша.На Стайнбек беше, но не и помня заглавието.Харесвам го аз този писател.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: февруари 08, 2017, 12:01:34 »

Мале, аз така се оплетох в работа, а вие за книги говорите.. Неистово ми се чете, като някой говори за книги и споделя впечатления. Брулени хълмове ги започвах.. Тежко ми дойде, не я дочетох.. Пак към 11 клас е било, може сега е по-добре.. Спрете, че ми увеличавате списъкааааа

Еми, напълно подкрепям мнението ти за филма Гетсби   good good good

Сега видях, че една приятелка ще ходи да гледа - Това е само краят на света.. Препоръчвам го на Еми, че май горе долу еднакви филми харесваме  tease

Нови отговори, нямам време наистина. Не обичам, да пишете по много, а аз да не мога  cray funnytooth funnytooth funnytooth
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: февруари 08, 2017, 12:03:30 »

Интересно как мъже описват чувствата на жени /вкл. и Анна Каренина/, нали Wink  crazy


Точно това си помислих и аз като четох една част ,  казах си,  да бе,  личи си,  че това мъж го е мислил lol, като добавим и преувеличенията,  защото нали трябва добре да се нарисува упадъка на режима,  та става много цветно.

Маги, дай му шанс на произведението,  със сигурност ще го видиш в съвсем друга светлина.  Аз свръх големите политически превъзнасяния този път ги четох по диагонал. Но образите ми бяха отново интересни.
Една книга мога да  я чета много пъти и всеки път откривам нещо ново,  което да ме впечатли.
« Последна редакция: февруари 08, 2017, 12:05:23 от Marri » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: февруари 08, 2017, 12:04:13 »


Еми, напълно подкрепям мнението ти за филма Гетсби   good good good

Сега видях, че една приятелка ще ходи да гледа - Това е само краят на света.. Препоръчвам го на Еми, че май горе долу еднакви филми харесваме  tease

Нови отговори, нямам време наистина. Не обичам, да пишете по много, а аз да не мога  cray funnytooth funnytooth funnytooth

Оуу, това е новият филм на Долан, млад гений.
http://www.programata.bg/?p=30&l=1&c=1&id=92957

Мерси Тони, точно се чудех кво да се самообразовам на тема кино, след "Мандарини".  heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: февруари 08, 2017, 12:06:06 »

Мари, точно тия превъзнасяния на режими и насаждане на някакви представи не знам дали ще ги възприема.В момента съм силно раздразнителна и избухлива комбинация и искам с нещо да пооталожа това си настроение.Та Тютюн ще го отложа още малко.Мисля да захвана Стайнбек и без това е в къщи на етажерката.

Ох аз днес умрях от глад, от снощи съм на една салата и корема ми вече протестира.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: февруари 08, 2017, 12:10:12 »

То на Ана чувствата и мислите не са много ясно,тя е куку. Виж Чувствата на Вронски, Левин и Каренин са много добре предадени. И с Война и мир е така. Женските образи са ми едни не явно, но Пиер, Болконски и Ростов са прекрасни образи (макар, че Ростов е голям неприятник lol )

Тютюн, не го помня много, но и Ирина ми е куку като Ана Каренина.

Ех, тази Марион Котиар. Има ли филми без нея вече?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: февруари 08, 2017, 12:10:16 »

Еми, точно  good Разбираш от половин пост  funnytooth

Панде, по-важен ми е Венсан Wink
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: февруари 08, 2017, 12:11:42 »

В такъв случай Стайнбек е подходящ,  на мен често ми е муден. Аз обичам романи с повече динамика.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #254 -: февруари 08, 2017, 12:22:52 »

Свекс, рано е да се каже кой Змей е по-кротък, аз съм в по-добра форма обаче и това се усеща. А и отделно имам опит, организирала съм предварително някои задачки на родата и гледам да се фокусирам върху важните неща.

Едит: Ирина от Тютюн ми беше страшно интересен образ, не съм я запомнила като развратна, а като жена направила определени компромиси. Нали поне професията и е професия, не го раздава плеймейтка.
« Последна редакция: февруари 08, 2017, 12:25:00 от Kiwi » Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines