Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 19:19:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2016г. - 4-та част  (Прочетена 216434 пъти)
 
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #285 -: юни 08, 2016, 17:05:22 »

Да, в аптеки,ДМ и разни други има Веледа, доста майки я харесват.

Себамед е медицинска козметика, аз съм ползвала шампоана им и е много хубав.И на двамата им се появиха като крусти по главата след като спрях да мия главите им всеки ден ( около една година) и само Себамед им изчисти главите.

А Дерма съм ползвала мляко за мазане от зелената серия, защото малкия беше с атопичен дерматит и отнего също съм доволна.

Общо взето взимаш и пробваш и каквото ти допадне на теб и бебока.С мострите  ако имаш както Панда е супер.

За преобличането, никога не ми се е налагало да преобличам, да сменявам памперс - да , но не и да преобличам.Аз съм взимала Ива от тях със пълен памперс, ако първа е минала за тоалет, и после е освободила коремчето и съм си го сменявала.Никога не съм носила дрехиза бебето освен тези за изписването.И доколкото знам и в ТИна Киркова и в Шейново е така.

Забравих: Панде, а защот точно Сано Максима или просто ти си взела това.
« Последна редакция: юни 08, 2016, 17:11:25 от marta_kalpazanka » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #286 -: юни 09, 2016, 08:32:43 »

Аз нямам много мострички, изплясках едни на Веледа върху себе си, защото бяха с изтичащ срок, но честно казано не ми се сториха по-различни от нещата, с които по принцип се мажа. Ползвах им олиото против стрии, не ми хареса миризмата и кремчето за дерматит.

От 2 дена ми се подуват краката и се чувствам като погрозняваща прогресивно бременна жена  blush В понеделник съм на ЖК и изследвания и ще видим какво ще излезе  smile
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: юни 09, 2016, 08:40:45 »

Вечер са подути, а сутрин спаднали ли?
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #288 -: юни 09, 2016, 08:44:23 »

Като че ли да...през деня не ги виждам по принцип, ма днес може да ги следя да видя как ще са  smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: юни 09, 2016, 08:58:40 »

Да, наясно съм, че всяко бебе различно би понесло различните козметики. Тук май се действа на принципа проба-грешка, което не ми допада. Нито имам мостри, които мога да използвам за тест. Пропуснах да кажа, че ми се искаше всички кремчета, сапунчета, шампоани и т.н да са на една марка.
То колкото майки, толкова и мнения ще има. И аз имам приятелки, които използват Бочко и са доволни. Имам една, която пък купува марката на Лидл (козметика, кърпички, памперси) и горещо ми я препоръчва. Не ми се искаше да купувам цяла серия от нещо и накрая да се окаже, че няма как да го използвам, но друг избор май нямам.

Панди, за тези компреси и аз си мисля, че може да става въпрос за лигнин, но ще попитам за по-сигурно. В списъка пише точно кухненска хартия.  pardon Освен да го искат вместо сухи кърпички, друго не се сещам.
Не са мръсни болничните чаршафи. Виждала съм ги, докато съм била там, но по принцип съм гнуслива за такива неща и затова мисля да си взема от нас. Ръкавички имаме, ще взема със сигурност щом са в списъка.
И на мен акушерката ми препоръча да използвам преварен зехтин, вместо лосиони.
Сано максима прах за пране ли имаш предвид? Защото и аз съм решила, че с това ще пера дрешките.

А какво мислите за бебешката пудра за дупе?

Фери, може да е от жегата или от това, че по цял ден си седнала/права или в движение, т.е. краката са ти надолу. Ще видиш какво ще покажат и изследванията.  Wink
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: юни 09, 2016, 09:03:31 »

Със Симеон и аз се бях спряла на Сано максима като единствено до тогава на българският пазар препарат за пране, който не съдържаше .... не помня какво вече. Ползвах го почти две години, обаче е с много силен аромат.... В сравнение с перилният препарат, който беше за нашите дрехи, беше ок, обаче, когато купих друг, за бебешки дрехи, разбрах колко миризлив всъщност е този Сано максима.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #291 -: юни 09, 2016, 09:11:08 »

Аз също ползвах и с двамата Сано, но до към 1 годинка.След това девойката показа завидни умения по цапане и Саното  не ми изпираше дрехите.Минах на разни други бебешки.За състава не съм ги сравнявала.Но сигурно и на мен някой ми е препоръчал Сано, не си спомням.

Фери, нормално е вечер да са ти подути,става топло а и ти седиш пред компютър , така че ако е вечер , а сутрин са добре няма страшно.

Миме, ами ако имат някакви малки разфасовки да пробваш, наистина повечето са доволни от Веледа, ако искаш почни с тях, а можеш и с медицинската да пробваш
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: юни 09, 2016, 09:49:42 »

Напоследък и аз се замислям за козметиката, която ще ни е нужна (не че съм купила нещо за бебока, но събирам информация). За Веледа има много хубави отзиви, другата която ми препоръчаха беше Логона. Освен в био магазините и аптеките, виждам че се намират и он-лайн. Може би и аз ще потърся най-напред мостри. Мисля си, че ако е чиста козметиката и няма съмнителни съставки, няма да е толкова страшно да се пробват 2-3 варианта и да се избере (а може и да греша  huhhuh.gif).

А защо ви препоръчват преварен зехтин? Чувала съм препоръка за мазане с Кокосово масло и чист зехтин, но се чудя защо трябва да се преварява.

Препарат за пране най-вероятно ще избера на АлмаВин, пак по препоръка на приятелка. Поне в началото ще изпера дрешките с него, а след това ще преценя дали е ок. Видях, че Angel Baby също имат чист прах за пране, но не съм срещала отзиви за него.
« Последна редакция: юни 09, 2016, 09:51:29 от ma6ka_ » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #293 -: юни 09, 2016, 10:48:29 »

Превареният зехтин не се окислява и възможността за развитие на микроорганизми е по- малка. Преварява се на водна баня, преди време съфорумка го беше варила директно но котлон и едва не беше подпалила къщата. Би трябвало и кокосовото масло да се преварява за бебета, както се прави и с всички други мазнини. Същата съфорумка казваше, че в Англия не препоръчват бебешка кожа да се третира с нещо, което не се яде.
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: юни 09, 2016, 12:09:39 »

Благодаря много за инфото  give_rose
Не съм срещала тази информация до момента и ми от полза. Аз нали си се мажа здраво с кокосово масло и си мисля, че и за бебетата е ОК  pardon
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #295 -: юни 09, 2016, 12:24:25 »

Още един глас за веледа. Аз ги ползвам от както се е родил и съм доволна. Цените им не намирам да са много по-различни от на другите козметики в аптеката.
Относно памперсите на Лидл, също сме доволни и не отстъпват на Памперс или на Каррефоур.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: юни 09, 2016, 12:33:59 »

Аз мога да казвам само хубави неща за Веледата.Докато мажех Моника с нея не е имала никакъв проблем.Наистина е по-скъпа, но пък се изразходва бавно.Като аз имах всичко по бебето на Веледа.След годинката и взех Микса и сгреших, но се оказа че тя е предразположена към дерматит и алергии.Ако някой от вас двамата е с чувствителна кожа или алергии купете хубава козметика, за да нямате после неприятни притеснения.

С памперсите препоръчвам да пробвате с ограничени бройки и после да купувате цял пакет.Редовно има намаления и излизат на добри цени, но не се презареждайте, защото има размер който го преминават за норматив децата.Аз с малката ползвам много видове, но например от Молфикса се изприщи.Сега и купувам този на Била с марката им, ами добри са.Но в началото като бебе е била почти само на Памперс и Пуфис.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: юни 09, 2016, 12:52:18 »

Аз препоръчвам с памперсите да сте също толкова внимателни, колкото с козметиката...

Имах горчивият опит да опитам евтини памперси, на марка на веригата магазини, от която пазарувам.
На Сами толкова се възпали кожата на дупето, че 100 пъти съжалих, че съм направила такава проба.
Памперсите абсорбират не по-зле от "Памперс", обаче страшно спарват, не знам по какви причини, буквално кожата му, извън зоната на попиване, течеше.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #298 -: юни 09, 2016, 12:53:31 »

Миме, мостри ще ти дадат след раждането в болницата. Бочко за дупе върши страхотна работа при нас. И аз ползвах преварен зехтин.
Тези 60/90 са чаршафи еднократни - за под твоето дупе, защото превръзките протичат, особено след кърмене. Другото им предназначение е за повиване на бебето - не го пльосваш на чаршафите, на които се търкаляш, а си е на чиста подложка. Още ползвам такива при преобличане на повивалника.
Странно е, че ще ви карат с ваши нощници да раждате. По принцип дрехите ги обработват в болниците за по-голяма дезинфекция. Това важи и за бебешките дрешки.
Ръкавици не сме ползвали, но те не тежат и не заемат място.
А да, за пудрата - не съм очарована!
« Последна редакция: юни 09, 2016, 13:03:23 от Alichka » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #299 -: юни 09, 2016, 13:17:33 »

С пудрата също много внимателно. Даже мисля, че не се препоръчва ползването и, освен в специални случаи. Дупето трябва да е сухо и да се разпраши добре без да се образуват слепвания по гънките /едни бели масурчета стават/. Аз ползвах Penaten при видимо подсичане. Хехе, от първия, през втория син, та още имам в кутията и си я употребявам за мои цели. Марката я има в магазините ДМ, едно време ми я носеше приятелка от Германия.
Чудна работа, уж по- малко деца се раждат, уж по- добри условия има, ама ние само дрехи за изписване носехме. В болниците сами си бъркаха кремове и за зърна, и за бебешки дупета и бяха страшно ефикасни. След това, който имаше познати лекари или сестри продължаваше да се "снабдява" от там, че и на приятели раздаваше.  crazy
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines