Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 29, 2024, 08:22:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета - 2016 2 част  (Прочетена 169990 пъти)
 
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: януари 30, 2016, 23:20:47 »

Ето ме ! Покрай подготовката и детето съм съвсем отнесена и без време за много неща! Чакаме второто си момченце! Терминът е на 17.02, но заради късна овулация последно и по замерване док каза, че се очаква около 22,02. Страшно много ми дотежа вече, корема започна да ми спада. Още от края на 6-ти месец е с главичката надолу и се очаква отново нормално раждане. НезНам защо, но тази бременност съм много по-уморена и тромава, макар и с 15 килограма по-малко от миналата. Сигурно и Тини допринася за умората, защото напоследък е сууууууупер активен и игрив. Иначе непрекъснато ми гали корема и го целува, знае че бебето е там и в моменти на нежност идва и го прегръща и му говори, доколкото може. Всичко вече е подготвено, а аз го раздавам лежерно. Първото нещо което си сложих в чантата за родилното бяха гримовете и парфюма  blum . В Торакс не искат нищо да си носим освен лични пренадлежности, като бельо, четка и паста за зъби. Чехли, нощници, дрехи за бебето е от тях и супер улесняват. Днес се сдобихме с нова кошарка и този път реших, че ще се улесня с ваничка на стойка, която включва и повивалник. Количка, дрехи и темподобни са ми от баткото. Подготвих си само предварително за коликите бифидуса на Аквасорс и този път ще ги почна още от първата седмица. Вълнувам се изключително много от срещата ни с бебчо. На моменти изпитвам страх, като се сетя за болката ( аз не търпя), емоционално съм вече почти на ръба. Нашият тати е на път и се очаква да си дойде чак март и това допълнително ме натъжава. Гледам, че сте коментирали Хашимотото. Аз и тази бременност съм с пох-сериозно наблюдение на жлезата, дори лежах в ендокринологично отделение заради съмнение за гестационен диабет, който отхвърлиха в последствие. Когато всичко се следи редовно от специалист няма място за притеснение. Спирам до тук, че ще ви доскучея и продължавам да ви чета  give_rose
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: февруари 01, 2016, 11:33:22 »

Засега се чувствам спокойна и не го мисля толкова. Реших да изчакам с изследванията до следващата консултация (другата седмица), защото на първата ЖК докторът бил казал, че ще ме наблюдава, след като разбра, че майка ми има такива проблеми. Аз това не съм го чула, но тя ми потвърди, така че ще споделя с него и ще пусна каквото трябва.  give_rose

Вале, много се радвам, че написа малко повече за себе си.  smile Ти вече си в месеца на термина.  yahoo Предполагам се вълнуваш много. Аз прочетох бебешката ти тема от първата бременност и ей сега отивам да се запиша да ви следя. Надявам се да се включваш, когато можеш, защото ми е интересно да те чета, пък и да се радваме на двете ти момченца.  smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #152 -: февруари 01, 2016, 12:19:18 »

Валя, пожелавам ти спокойни последни дни от бременността и един малък и послушен господин  heart

Мамчета имам питанка, пили ли сте биозин мама през бременността smile Аз в сряда ходих при личната за болничен и ми ги изписа за повишаване на имунитета, ама пък АГ нищо не ми е казвала  huhhuh.gif Освен това ми ги предписа 3 Х 1, а на мен ми се струва доста...и финансово и всякак  blush Засега се чувствам добре, затова им се чудя, може би ще изчакам другата седмица ЖК да се посъветвам и с АГ и ще видя smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: февруари 01, 2016, 12:25:19 »

Аз лично не съм пила Биозин (да не повярваш направо lol ), но много мами пият и знам, че е много полезно за имунитета, особено в такова грипаво време. Иначе знам, че се пие три месеца, така че не е много.

Аз и вчера и днес направих рекламация на закуската и вече се изчерпвам от към варианти - рано ставах, късно, рано закусвах, по късно закусвах, малко вода пих, повече вода, само компот от вишни вместо вода.... Явно както каза ММ, повръщам защото съм бременна и ще ми мине след около 2 месеца и малко. Та няма да го мисля повече.

Междудругото, вчера си напечатах записките от училищата за родители на лаптопа, искате ли да ви ги поствам?
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #154 -: февруари 01, 2016, 12:28:00 »

Фери, това е Лактоферин, аз си бях купила по едно време от бремеността, но не го пиех редовно. Не виждам смисъл да го пиеш, видях му и цената в Бг, за сравнение виж 250 г за 60 таблетки аз за колко си го бях взела:

http://www.amazon.co.uk/Jarrow-Freeze-Dried-Lactoferrin-250mg-Capsules/dp/B0013OQGBY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1454322106&sr=8-1&keywords=Lactoferrin

Колко ти е хемоглобина междудругото, защото ако ти е висок, тоя лактоферин съвсем не ти трябва. Ако се храниш здравословно и се пазиш, защо да пиеш разни добавки?

Пандич, мила, съчувствам ти, нямаш мнение последните седмици да не съдържа думата повръщам. sad Дръж се, малко остана. Wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: февруари 01, 2016, 12:38:12 »

Фери, и аз не пия точно такива витамини, но съм чела, че много мами го правят. Според мен е добре да се посъветваш с гинеколога ти относно приема. Той най-добре ще ти каже.  Wink

Панди, ами много е прав твоя Пандьо. Просто си бременна и скоро ще ти мине.  blum
А за записките, как да не искаме? Ще се радвам да ги споделиш... blush smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #156 -: февруари 01, 2016, 12:39:05 »

Панди, давай ги записките, че аз не знам дали ще стигна до училище за родители през тази бременност (може и в социалната мрежа да ми пратиш файловете, ако ти е по удобно) smile Милата, много ми  е мъчно, че ти продължават неразположенията  heart

Виви, благодаря, нямам представа колко ми е хемоглобина, защото изследванията останаха при АГ, ама като ги гледа каза, че всичко е наред и засега нямам нужда от друго освен от фолиева киселина  smile Да чукна на дърво, освен хрема (която винаги съм имала), по-сериозни състояния не съм имала...та затова се чудя дали да се тъпча излишно...Тоя лактоферин съвсем са се взели насериозно с цената  NO
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: февруари 01, 2016, 12:50:26 »

Ето пускам ви първата. Някои са малко лаконични, но зависи от лекторите.

Фери, като ги напиша всичките ще ти ги пратя, няма проблем.

Съветите на ортопеда
Д-р Иван Геров 0888361218 / 1 ДКЦ

За бебето е най-добре да стои на жабче, например в слинг
Стадии на развитие:
1- между 3 и 6 м бебетата започват да се обръщат, нормално родените по-бързо
2- между 7 и 9 м започва да седи само, не трябва да се подпира; може да падне от повивалника
3- между 10 и 14 м започват да пълзат или вървят хванати за нещо
4- на около година и половина започват да тичат
5- когато започнат да се катерят и тогава позапочват многото травми

На около 6г могат да бъдят диагностицирани дюстабан и сколиоза
Децата е хубаво да проходят боси. Ако е с обувка да е равна, да няма сводче, да се чувства все едно е босо. Не е задължително първите обувки да обхващат глезена, даже така може по-лесно да се контузи.
Трябва да се проходи на цяло стъпало, а не на пръсти. Затова, ако се ползва проходилка, тя трябва да се сложи достатъчно ниско.
Признаци за рахит – силно и лесно изпотяване; плешиво теме; лесно стряскане; много голямо чело.
Витамин Д – 10 мин на слънце са достатъчни или 1 капка при АМ или 2 капки при кърма
Упражнения трябва да се правят от 1 ден докато проходи детето.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: февруари 01, 2016, 13:30:42 »

Панде, много полезна информация, благодаря!
Ако ти се занимава, публикувай каквото си записала. Аз още на нито една лекция не съм ходила.  blush

Да допълня, никакви добавки не приемам. До сега съм изкарала една настинка, защото в най-големия студ се занимавах с обиколки по магазините за строителни материали и мръзнах 1 седмица. С лимони, мед и малко джинджифил се съвзех за 4 дни.
« Последна редакция: февруари 01, 2016, 13:33:41 от nansita » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: февруари 01, 2016, 13:33:31 »

Панди, благодаря. Ще е интересно да споделяш.  blum
А в кой месец могат да се започнат такива лекции?
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #160 -: февруари 01, 2016, 15:23:11 »

Здравейте, момичета!Ще карам поред, ако пропусна някой да прощава.Валя спокойни дни и здраво бебе ти пожелавам.Ще кажеш ли нещо повече за продукта на Аквасорс.Ползвала ли си го с първото дете?Аз се чудя дали да купя едни други неща на децата, защото девойката доста се разболява.Панди, много благодаря за информацията.Да кажа само, че младежър го носих със слинг, няма такова удобство не го усещаш за разлика от кенгуру( раница не съм ползвала), а и в момента в който го сложа заспива веднага и не се събужда докато не го махна( може и да си го кърмиш) наистина е много удобно.Фери предполагам,че превентивно ти ги дават и аз съм чувала доста да пият, не само тези витамини, аз не съм взимала нищо освен желязо.Което ме подсеща много често се хващам, че забравям фолиевата киселина.Вие как се подсещахте? Миме най важното е да си спокойна, не е задължително нещо да се прояви, но е хубаво, че знаеш за да можеш ако решиш да си пуснеш изследвания,ако те притеснява нещо.
Аз съм добре, Фери ходих в Уайкики-то, но нямаше малък размер дънки, за това пък госпожицата намаза рокля, от което е много доволна, но си взех от HM за 20 лв.Много ми харесаха , но се зачудих, ако пък много напълнея и не мога да ги нося.. crazy.Записах си на 11.02 час за фетална при Славкова, а тази седмица на 04.02 съм на ЖК.Славкова разбрах, че изражда във Вита и доста  майки били доволни.Ще мислим и по този въпрос.Лек ден от мен.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #161 -: февруари 01, 2016, 15:46:26 »

Марта, къде ги изкопа тия дънки от ХМ за 20 лв  blum Браво все пак, на мен там ми бяха за анорексички, само XS размер останали, сигурно просто не съм уцелила smile Много ще ти хареса при Славкова  good И аз знам за Вита, че изражда...ама е 2000 лв, не знам дали ще можем да си го позволим  blush Ти къде ходиш на ЖК? За това слинг за пръв път чувам  huhhuh.gif

Миме, когато искаш може да си ходиш на училище за бременни, мисля Wink Аз ако мога ще ходя като изляза в майчинство smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #162 -: февруари 01, 2016, 16:10:27 »

Фери, следи Лидл. Преди време поне два пъти ва половин година са пускали дънки за бремени. Като кажа дънки - разбирай различни цветове. Бяха по 20 лв, но от доста време май не е имало такова нещо.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #163 -: февруари 01, 2016, 16:14:20 »

Нещо не ми се получават нещата с цитатите, моля някой да ме светне   blush
Ами бяха намалени, стояха си и тези по 80 лева, които също бяха много хубави, но не ми се дават толкова пари, а и се затопля и после няма да се ходи с дънки.
За това се чудя за размера моя е 34  crazy, май трябваше да търся по-голям, защото ако се разширя или кача много...но пък за няколко месеца.. crazy ще видим мисля, че са ок.
Има много вида слинг аз бях с този, които се води шал многое удобен, въпреки че в началото изглежда много стряскащо връзването, но то е докато опиташ.За Вита 2000 е за неосигурени, а от тази година 1600 за осигурени( проверена информация).И за мен са много пари, досега не съм плащала ще видим, освен ако не спечеля от тотото  blum.Иначе следя се при д-р Пантева близо е до Фемина ...забравих улицата коя беше.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: февруари 01, 2016, 17:36:57 »

Марта, аз от 4м си карам с р-р 36 и няма тенденция да ми станат малки. Даже ми се изсулват и добре,че съм поналяла на бедра,та да ги задържам поне там.
В Уайкики всичко е за гиганти! Сори, нищо лично, ама в тия чували...аз ли не уцелвам кога имат размери, не знам, ама нито в София, нито в Русе имаше нещо различно от М,Л и нагоре. Принудих се да си взема долнище М- голяма грешка.Навила съм го 3 пъти на кръста,че да се задържа. И блуза си взех, седи ми като подарена, добре че на корема я уплътнявам. Ще я нося да ми я прекроят в раменете, щото ми писна да съм в безформени дрехи.
Няма смисъл да си вземате по-големи размери предварително, дрехите за бременни са предвидени за такива и размерите са съобразени.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines